Forum KMF Film.org.pl
M. Night Shyamalan - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ludzie filmu (https://forum.film.org.pl/Forum-Ludzie-filmu--14)
+--- Wątek: M. Night Shyamalan (/Thread-M-Night-Shyamalan--1867)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

RE: Unbreakable - Don Vito - 07-05-2010

Niezniszczalny: Kolejny przykład filmu świetnego warsztatowo i aktorsko z kiepskim scenariuszem. Zacznę może od tego, że Willis mało co pamięta. Rozumiem, że można
Dialogi też nie są wysokich lotów.
I jeszcze jedna drobna wpadka, a raczej prawda objawiona. "Podczas deszczu należy przykryć basen, żeby się nie zamoczył" :P

Ogląda to się dobrze, ale tylko pod warunkiem przełączenia mózgu na niższy bieg.

5/10

- Mefisto - 08-05-2010

Będę łaskawy i nie będę klął...

Don Vito napisał(a):nie pamiętać traumy z dzieciństwa, że została ona zepchnięta do podświadomości, czy coś w tym stylu, ale nie pamiętać, czy brało się udział w wypadku, czy nie?

Kiedy Willis niby tego nie pamiętał?

Cytat:gówniarz celuje do ojca z pistoletu i wyskakuje z tekstem "strzelę tylko raz".

Bo ma 12 lat! I wierzy, że ojcu nic się nie stanie!

Cytat:Podczas deszczu należy przykryć basen, żeby się nie zamoczył

?
1. Biorąc pod uwagę, że od jakiegoś czasu dom był terroryzowany, to jakoś nikt nie dbał o basen.

2. Tak, większość basenów przykrywa się na wypadek takich ulew, jak w filmie - chodzi o to, żeby woda w środku nie mieszała się z wodą deszczową, to raz. A dwa - w zależności od zbiornika, jego położenia, etc. - żeby się nie przelało.

Cytat:Ogląda to się dobrze, ale tylko pod warunkiem przełączenia mózgu na niższy bieg.

no comment

- Mush Room - 08-05-2010

Mefisto - nie dyskutuje się z trollami :)

- Snuffer - 08-05-2010

Dokładnie. Unbreakable to obok Szóstego Zmysłu najlepszy film M.N.S.

- Mierzwiak - 08-05-2010

Może nie wszystkim się podoba? Tak tylko sobie pomyślałem.

- Crov - 08-05-2010

Nie ma takiej możliwości.

- Mierzwiak - 08-05-2010

Owszem jest. Don Vito, może założymy klub Unbreakable Trolls? Bo dla mnie to tylko 6/10.

- Snuffer - 08-05-2010

Jak umiesz to porządnie uzasadnić to do klubu wstępować nie musisz : )

- Mierzwiak - 08-05-2010

Zostanę w klubie, bo mam gdzieś Niezniszczalnego i Szósty zmysł : )

- Phil - 08-05-2010

Ja dałem zdaje się Niezniszczalnemu 7/10, a Szóstego Zmysłu nie widziałem. W ogóle nie widziałem nic Shyamalana oprócz Niezniszczalnego, o!

- Crov - 08-05-2010

Mierzwiak napisał(a):Owszem jest. Don Vito, może założymy klub Unbreakable Trolls? Bo dla mnie to tylko 6/10.
Nie ma takiej możliwości. Chyba, że w jakichś flash-sideways, wybryku natury.

- Craven - 08-05-2010

Mierzwiak, zapomniałeś nazwać fanów Unbreakable kretynami. :)

- Mierzwiak - 08-05-2010

Skoro nazywają nie-fanów tego filmu trollami, coś w tym jest.

- Don Vito - 08-05-2010

Mefisto napisał(a):Bo ma 12 lat! I wierzy, że ojcu nic się nie stanie!

I liczy że te słowa uspokoją przestraszonego całą sytuacją ojca, tak? Bez jaj.

Mefisto napisał(a):Tak, większość basenów przykrywa się na wypadek takich ulew

Nie znam się na basenach. Widok basenu przykrytego przed deszczem jest dla mnie komiczny.

Snuffer napisał(a):Unbreakable to obok Szóstego Zmysłu najlepszy film M.N.S.

Który oprócz Szóstego zmysłu nie zrobił żadnego dobrego filmu.

Cytat:Owszem jest. Don Vito, może założymy klub Unbreakable Trolls?

A czy członkowie klubu Quentin Tarantino Trolls też mają wstęp?

- Snuffer - 08-05-2010

Don Vito napisał(a):Który oprócz Szóstego zmysłu nie zrobił żadnego dobrego filmu.

Nie będziemy po raz kolejny dyskutować o Osadzie :P

- Don Vito - 08-05-2010

Ze mną akurat chyba nie dyskutowałeś ;) Chociaż faktycznie nie mam ochoty gadać o filmie, który widziałem 4 lata temu.

- Snuffer - 08-05-2010

Ja podobnie, chodziło mi tylko o to że temat Village jest wałkowany na tym forum i co jakiś czas powraca ; )

- Jakuzzi - 08-05-2010

Snuffer napisał(a):Unbreakable to obok Szóstego Zmysłu najlepszy film M.N.S.

Zgadza sie, aczkolwiek wykreslilbym "obok Szostego Zmyslu".

- Mefisto - 08-05-2010

Już nie będę grzeczny - zaczynam kląć...

Don Vito napisał(a):I liczy że te słowa uspokoją przestraszonego całą sytuacją ojca, tak? Bez jaj.

Nie. Bo ma pieprzone 12 lat (czy nawet mniej) i jest bardziej przestraszony niż jego ojciec. Aha, i w dodatku jest przeciętnym amerykańskim nastolatkiem, a nie wysublimowanym arystokratą, który umie się wysławiać w każdej sytuacji. I w końcu dlatego, że to nie jest film Tarkowskiego, gdzie każdy dialog to metafizyczne przeżycie z drugim dnem.

Cytat:Nie znam się na basenach. Widok basenu przykrytego przed deszczem jest dla mnie komiczny.

A na logice się znasz? Wychodzi na to, że nie, skoro olałeś punkt pierwszy - dom był terroryzowany, więc gówno kogo obchodził basen.

Cytat:Który oprócz Szóstego zmysłu nie zrobił żadnego dobrego filmu.

Szósty zmysł nie jest jego highlightem - ileż można to tłumaczyć. Osada misiu-pysiu, Znaki słoneczko (w 2/3, ale jednak).

Mierzwiak napisał(a):Może nie wszystkim się podoba? Tak tylko sobie pomyślałem.

Sure. Ale jak widzę, że ktoś się dopierdala o takie szczegóły jak przykryty basen, czy jedna linijka dialogu dzieciaka, to mi się woda w wannie sama gotuje. Nie podobał ci się film - luz. Ale albo masz argumenty, albo ich nie masz. Don Vito nie ma. Żadnych.

- Phil - 08-05-2010

Mefisto napisał(a):Szósty zmysł nie jest jego highlightem - ileż można to tłumaczyć.
Nie rozumiem za bardzo pojęcia "highlight", ale jeśli chodzi o coś w rodzaju opus magnum to sorry Mef - "ileż można to tłumaczyć" jest komiczne. To tak jakbym powiedział - Heat to nie jest dobry film, ILEŻ MOŻNA TO TŁUMACZYĆ ; ). Bo wiesz, inni mogą mieć inne zdanie czasami, nie?

Chyba, że 'highlight' ma inne znaczenie : ).