Forum KMF Film.org.pl
Dolph Lundgren - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ludzie filmu (https://forum.film.org.pl/Forum-Ludzie-filmu--14)
+--- Wątek: Dolph Lundgren (/Thread-Dolph-Lundgren--1912)

Strony: 1 2 3

Dolph Lundgren - Gieferg - 12-09-2010

[Obrazek: expendables_dolph_lundgren.jpg]

Czyli jeden z tych pozostających w cieniu Sly'a i Arnolda ekranowych twardzieli, którego kariera nie potoczyła się tak dobrze jak dwóch wspomnianych panów. Po roli Ivana Drago w Rockym IV zagrał He-Mana, Punishera, wystapił również w filmach takich jak Dark Angel, Red Scorpion, Showdown in Little Tokyo, Universal Soldier i Joshua Tree (dzisiaj na TVNie :!: ), po czym jego kariera zaczęła podupadać, po raz ostatni na ekranach kin pojawił się w roli ulicznego kaznodziei w Johnnym Mnemonicu i powrócił dopiero za sprawą Sly'a który zaoferował mu rolę w Niezniszczalnych. I właśnie w trakcie oczekiwania na premierę tego filmu uzupełniłem swoją kolekcję DVD o szereg pozycji z filmografii Lundgrena jednak tylko z pierwszego dziesięciolecia jego kariery. Niektóre oglądało się bardzo przyjemnie (Dark Angel, Uniwersalny Żołnierz, Punisher), niektóre były zwyczajnie do dupy (Men of War, Johnny Mnemonic)), ale przeważała jednak ta pierwsza opcja.

Ponieważ lubię gościa chętnie bym się dowiedział, czy w jego późniejszej "straight to video" filmografii znajdzie się cokolwiek godnego uwagi.

- Mental - 12-09-2010

Gieferg, koniecznie obejrzyj Mechanik: Czas zemsty - imo zarąbisty film! mega pozytywne wrażenie zrobił na mnie również Universal Soldier III. Reaktywacja - co prawda, gość gra tam rolę trzecioplanową, ale i tak warto ten straight-to-torrent-movie zobaczyć choćby dla jego występu.

a tak w ogóle - jeśli się jeszcze nie zorientowaliście - KOCHAM Dolpha Lundgrena nad życie! - jest to jedyny Szwed, którego bym uratował z pożaru. najlepszy film, jaki widziałem z nim w roli wiodącej, to oczywiście pamiętny Silent Trigger - niesamowity klimat i kult vhs, cudowne zdjęcia i muza, fajna fabułka, słowem, jest co wspominać i wnukom opowiadać.

koleżka do Dolpha: Kim jesteś?
Dolph: Twoim egzekutorem.

[Obrazek: Dolph_Lundgren_Is_The_Killing_Machine_Ki...ine_19.jpg]

- Luis Cyfer - 12-09-2010

DOLPH to jest GOSC. Wybitny aktor, bic sie potrafi, a jak trzeba to i zatanczy i zaspiewa, zagra na perce i rozwali cegly

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jMDXLrTs6Lo[/youtube]

666/10

- Macamel - 12-09-2010

Też lubie tego aktora, pamiętam jego życiowe role z Uniwersalnego żołnierza, Rocky 4, Punishera. Co prawda później grał w słabszych filmach jednak muszę powiedzieć że czasami miał nawet dobre momenty w swojej karierze jak Blackjack, Misjonarz, czy właśnie Mechanik: Czas zemsty. Na pewno Dolph ma jeszcze niejedno do udowodnienia. :wink: A tak przy okazji ciekaw jestem jak zagrał w Expendables...

- jarod - 12-09-2010

Dennie, nawet jak na jego możliwości :-)

- tomashec - 12-09-2010

Mega pojecha z Elvisem ;)
A ta akcja z garami to chyba przy okazji jego Command Performance, w którym na tym instrumencie pogrywa. W ogóle zwiastun jest całkiem smakowity. Szczególnie ten nóż w głowie;)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3NH8DmMfYXw[/youtube]

- Gieferg - 13-09-2010

Cytat:A tak przy okazji ciekaw jestem jak zagrał w Expendables...

Świetnie, jest jednym z większych plusów tego filmu, z tym tylko, że jest z nim jedno baaardzo dziwne scenariuszowe zagranie z gatunku WTF?!

Re: Dolph Lundgren - mariusz - 13-09-2010

Drzewo Jozuego (Joshua Tree, 1993), reż. Vic Armstrong
Niezły film akcji, oglądało się dość dobrze. Fabuła jest najprostsza z możliwych: źli policjanci próbują wrobić dobrego przestępcę w morderstwo. On ucieka, po drodze porywając kobietę, by móc z kim pogadać:) Reżyserem jest jeden z najbardziej znanych kaskaderów i stunt coordinatorów, więc nie mogło zabraknąć scen kaskaderskich i porządnej akcji. Jest tu prawie wszystko co powinno być w filmach akcji: strzelaniny, pościgi, eksplozje i walki, brakuje tylko skoków z dużej wysokości, ale one by tu nie pasowały, gdyż akcja nie rozgrywa się w mieście, tylko na jakichś odludnych terenach, ranczach, pustynnych równinach. Dolph Lundgren jest w porządku, ale lepszy, bardziej wyrazisty jest George Segal w roli bad guya.

Najlepszym filmem z Lundgrenem, nie licząc The Expendables, nadal pozostaje Showdown in Little Tokyo (1991) Marka Lestera. Na temat tego filmu więcej nie napiszę, bo widziałem go bardzo dawno temu, pamiętam jedynie, że było dużo akcji, brutalnej przemocy i świetnie się oglądało. Dzięki temu filmowi wiem, że Little Tokyo nie leży w Japonii, tylko w Los Angeles:)

Re: Dolph Lundgren - kałuża - 13-09-2010

mariusz napisał(a):Najlepszym filmem z Lundgrenem, nie licząc The Expendables ...

Cytując recenzje Keddiego: ,, każdy z ekipy najemników ma do odegrania swoją rólkę, otrzymuje te kilka minut czasu ekranowego, w efekcie czego oglądamy serię krótkometrażowych miniaturek, tylko Stallone i Statham występują przed szereg i są praktycznie nieustannie obecni przed kamerą''. D.L. zagrał w tym filmie epizodyczną rolę, czy to nie zbyt pochopna opinia, że to jego jeden z najlepszych filmów ???

- Gieferg - 13-09-2010

Jeden z najlepszych filmów w których się pojawia :P

Że rola nie jest jakaś szczególnie duża (za to konkretna) nie ma tu nic do rzeczy. Najlepszym filmem z Seagalem jest dla mnie Krytyczna Decyzja, a chyba wszyscy wiemy ile tam jest Seagala :P

Ciekawostka:

http://film.wp.pl/idGallery,7194,idPhoto,245850,galeria.html?ticaid=1ae14

- Mefisto - 13-09-2010

Cytat:jeden z najbardziej obiecujących aktorów kina akcji, który w przyszłości ma stać się drugim Stallonem.

Kocham takie teksty - koleś ma przecież 40-stkę na karku :D więc kiedy ta przyszłość ma nadejść? :D

- Gieferg - 14-09-2010

Cytat:Najlepszym filmem z Lundgrenem, nie licząc The Expendables, nadal pozostaje Showdown in Little Tokyo (1991) Marka Lestera. Na temat tego filmu więcej nie napiszę, bo widziałem go bardzo dawno temu, pamiętam jedynie, że było dużo akcji, brutalnej przemocy i świetnie się oglądało.

Nie bardzo pamiętasz a twierdzisz, że najlepszy? Radzę najpierw jeszcze raz obejrzeć :P Film jest fajny, ale trzeba mieć naprawdę odpowiednie nastawienie i ustawiony wysoki poziom tolerancji na głupoty :razz: Z pewnością Dolph zagrał w kilku lepszych niż Showdown.

- mariusz - 14-09-2010

Nie widziałem z nim filmu, który byłby pozbawiony głupot;) Oglądałem zaledwie 5 filmów, w których Dolph zagrał główną rolę: Punisher, Showdown in Little Tokyo, Universal Soldier, Joshua Tree i Blackjack. I z tych pięciu najbardziej podobał mi się Showdown, może więc polecisz mi jakiś inny, lepszy film z Dolphem.

- SonnyCrockett - 14-09-2010

A z czego te 632 trupy?
"Z ciężkiej pracy."

- Gieferg - 14-09-2010

Cytat:Punisher, Showdown in Little Tokyo, Universal Soldier, Joshua Tree i Blackjack. I z tych pięciu najbardziej podobał mi się Showdown, może więc polecisz mi jakiś inny, lepszy film z Dolphem.

Choćby Dark Angel.

RE: Dolph Lundgren - Kinomaniak - 15-08-2011

Dolph Lundgren jak na dinozaura kina akcji nieźle się trzyma, lubię takie filmy z nim jak Joshua Tree i Showdown in Little Tokyo. Jednak najbardziej podobał mi się w Rocky IV z tym swoim ''If he dies, he dies.'' oraz ''I must break you.'' i w Punisher. Jedyny akceptowalny swoją drogą przeze mnie film o tym bohaterze Marvela, końcowy monolog to coś naprawdę niesamowitego i chociażby dla niego samego warto zobaczyć.

The Punisher: I still talk to God sometimes, I ask him if what I'm doing is right or wrong, I'm still waiting for an answer, and until I get one, I'll be waiting, watching, THE GUILTY WILL BE PUNISHED!

[Obrazek: punisher05.jpg]

RE: - Craven - 16-08-2011

(12-09-2010, 23:43)tomashec napisał(a): A ta akcja z garami to chyba przy okazji jego Command Performance, w którym na tym instrumencie pogrywa. W ogóle zwiastun jest całkiem smakowity. Szczególnie ten nóż w głowie;)
O.O
Kufa... Jak to możliwe, że ja tego jeszcze nie widziałem...

RE: Dolph Lundgren - Snappik - 16-08-2011

Command Performance jest słabe, nie warto. Nawet dla Dolpha. To jeden z wielu straight-to-Romania-and-Bulgaria movie.

RE: Dolph Lundgren - Bogusz - 16-08-2011

"Icarus" (2010) wyreżyserowany przez Lundgrena jest zaskakująco przyzwoity. Szczególnie, że budżet tegoż filmu oscylował w granicach jedynie 5 milionów USD. Już czołówka filmu nastraja bardzo pozytywnie, jak na tak niskobudżetową produkcje jest nietuzinkowa. Widać, że Dolph włożył sporo serca w tę produkcję.

RE: Dolph Lundgren - Gieferg - 01-09-2012

Nowości w filmografii Dolpha:

oraz:

[Obrazek: 11408.jpg]
http://www.cinando.com/DefaultController.aspx?PageId=FicheFilm&IdC=1382&IdF=107810

Ewidentny dubler Dolpha w każdym ujęciu w walce w którym nie widać jego twarzy, ehhh...

wciąz liczę, że obsadzą go kiedyś w roli (nawet drugoplanowej) wikinga i będzie wyglądał tak:
[Obrazek: dolph-lundgren-as-the-preacher-in-johnny...90x290.png]
Tak Mel, do ciebie mówię :)