Forum KMF Film.org.pl
MasterKadr 3, 4, 5 - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Zagadki (https://forum.film.org.pl/Forum-Zagadki--15)
+--- Wątek: MasterKadr 3, 4, 5 (/Thread-MasterKadr-3-4-5--2005)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

- SonnyCrockett - 24-01-2011

Wszyscy tak jęczą że wychodzi iż powinienem wygrać :P Dla mnie poziom był porównywalny z poprzednim Master Kadrem czyli okolice 25-30 trafień.

- Perfik - 24-01-2011

Zanim przejdziemy do wyników, podziękowania dla wszystkich zawodników, za to, że im się chciało :)

W rundzie pierwszej wzięło udział 12 graczy. Nikomu nie udało się zdobyć kompletu punktów. Zwycięzcą rundy został Craven z 30 punktami, wyprzedzając zajmującego drugie miejsce Cass o 6 oczek. Tak przedstawia się cała tabela:

Craven - 30 punktów
Cass - 24
Wojzu - 23
Crash - 23
SonnyCrockett - 22
Albertino - 21
Ciuniek - 16
Luis Cypher - 16
Snappik - 13
patyczak - 12
Martinipl - 12
TuberCinereum - 10

Nie przedłużając - oto wyniki:

..............1. Cloverfield
Podziękowania dla SonnyCrocketta, który pomylił ten kadr z filmem Watchmen. Dzięki temu MK4 nie zaczęło się od kompletu poprawnych odpowiedzi ;)
..............2. Naked Lunch
Patyczak obstawiał drugą część Facetów w czerni, Snappik Autostopem przez Galaktykę. TuberCinereum, Luis Cypher i Martinipl bez pomysłu.
..............3. Breakfast Club
Patyczakowi skojarzyło się z Onimi.. Onem.. Ony.. z filmem Oni. Ciuniek, Albertino, wojzu, Craven i TuberCinereum nie mieli problemów, reszta bez typów.
..............4. The Imaginarium of Doctor Parnassus
Charakterystyczna rurka z tego filmu okazała się większym problemem niż myślałem. Jedynie Ciuniek, SonnyCrockett i Craven odgadli ten kadr. Albertino stawiał na Bring Me the Head of Alfredo Garcia, a wojzu na Lord of War.
..............5. Inside Man
Luic Cypher, Cass, TuberCinereum i Martinipl bez strzał, reszta ok.
..............6. Golden Compass
SonnyCrockett przestrzelił w Hangover. Problemów z rozpoznaniem małpy nie mieli Crash, Craven, TuberCinereum, Cass, wojzu, Albertino i Luis Cypher.
..............7. Species
Biust Natashy Henstridge okazał się zagadką tylko dla patyczaka i TuberCinereum.
..............8. Misery
Patyczak strzelał w inną adaptację prozy Kinga - Lśnienie. Snappik i TuberCinereum bez strzału.
..............9. Blade Runner
Sam za cholerę nie odgadłbym pochodzenia tego kadru, tym większe brawa dla tych, którym się to udało. Wojzu i TuberCinereum bez typów, po za tym patyczak stawiał na Dzień w którym zatrzymała się Ziemia, Snappik na Źródło, Martinipl na Superman: Powrót, a Crash na 2010: Odyseję kosmiczną.
..............10. Hollywoodland
W tym przypadku bez większych problemów. Tylko Craven (Cadillac Records), Martinipl (Majestic) i TuberCinereum (bez typu) nie zdobyli punktu.
..............11. Blow
Pierwszy trudny kadr. Odgadli go tylko SonnyCrockett, Craven i Crash. Martinipl obstawiał Sumę wszystkich strachów.
..............12. Twelve and Holding
Kadr w sumie nie był zbyt trudny bo przedstawia głównych bohaterów, no ale ja widziałem ten film w przeciwieństwie do większości graczy :) Problemów z kadrem nie mieli Albertino, Cass i Craven.
..............13. Black Hawk Down
W tym przypadku z kolei wiedziałem, że będzie to trudny kadr, ale nie spodziewałem się, że aż tak. Zgadli Crash i TuberCinereum. SonnyCrockett celował w Conspiracy Theory, a Craven w Teletubisie ;)
..............14. Munich
Snappik strzelał w Catch Me If You Can. Crash, wojzu i Luis Cypher bez pomysłu.
..............15. Casualties of War
Tył głowy Michael J. Foxa, okazał się nie być problemem dla większości graczy. Bez punktu tylko Martinipl, TuberCinereum, patyczak i Ciuniek.
..............16. Armageddon
Tylko Albertino nie zgadł, stawiając na Otchłań.
..............17. Day After Tomorrow
Luis Cypher i Crash postawili na Granice wytrzymałości, Ciuniek na Cliffhanger. Pozostali ok.
..............18. Small Time Crooks
Gracze podzielili się na dwa równe obozy. Albertino, wojzu, Cass, SonnyCrockett, Craven i Crash wiedzieli, pozostali nie i nie próbowali strzelać.
..............19. Elizabeth
Krwawą Mary w interpretacji jednego z "chłopaków na Ibizie" rozpoznali tylko wojzu i Cass. Martinipl obstawiał drugą część filmu, a Craven PiratesXXX (?).
..............20. Ondskan
Powinienem był chyba uprzedzić wcześniej, że w tej edycji MK mogą sporadycznie pojawić się kadry z filmów europejskich. Film Zło odgadli tylko patyczak i Crash. Ciuniek i Albertino z nieznanych mi bliżej powodów strzelali w Inwazję, SonnyCrockett w Efekt motyla, a Craven w Zupełnie jak miłość.
..............21. Groundhog Day
Przyznaję - chamski kadr. W pewnym momencie myślałem już, że nikomu się nie uda go odgadnąć, a jednak patyczak, Craven i SonnyCrockett się popisali.
..............22. Twelve Monkeys
Pierwszy komplet.
..............23. Walk the Line
Scena z kadru pojawia się w filmie dwukrotnie, a jednak okazał sie on najtrudniejszy. Tylko Craven stanął na wysokości zadania.
..............24. Good Will Hunting
Luis Cypher, wojzu, SonnyCrockett, Craven i Crash nie mieli problemów. Reszta bez typów.
..............25. A Room With A View
Problemy z rozpoznanie młodziutkiej Heleny Bonham-Carter mieli: Luis Cypher i TuberCinereum (bez typów), Ciuniek (A Hendful of Dust) oraz patyczak i Martinipl (Picnic at Hanging Rock)
..............26. Life of David Gale
Odgadli tylko wojzu, SonnyCrockett i Craven. Uznaję także odpowiedź Martinipl, który napisał "Życie Davida Gale'a" (polski tytuł to "Życie za życie"). Albertino uznał, ze to Kika pozostali bez głosów.
..............27. Lost in Translation
Kolejny trudny kadr któremu sprostał tylko Craven. Brawo. Po za tym Cass obstawił Inside Man.
..............28. Robin Hood
Albertino (Brothers Grimm), SonnyCrockett (Kingdom of Heaven), Craven (Jabberwocky) i Crash bez punktu.
..............29. Silent Hill
Martinipl, TuberCinereum, Snappik, SonnyCrockett i Luis Cypher nie strzelali.
..............30. State of Grace
Trochę zapomniany już film pamiętali Crash, Craven, Sonny Crockett, wojzu, Albertino i Luis Cypher. patyczak uznał, że to "jakiś Harry Potter", a reszta nie miała pomysłu.
..............31. John Rambo
Tylko Albertino, który wziął leżącego łysolca za Bruce'a Willisa i postawił na Łzy słońca i Martinipl bez punktów.
..............32. Gattaca
Spodziewałem się większych kłopotów przy tym kadrze, jednak połowa graczy (Albertino, Cass, SonnyCrockett, Snappik, Martinipl i Crash) nie miała z nim problemów.
..............33. Eden Lake
Znów fifty-fifty. Tym razem punkt zdobyli Luis Cypher, wojzu, Cass, Snappik, Craven i Crash. SonnyCrockett strzelał w Captivity, pozostali bez pomysłu.
..............34. Shooter
Starszej siostry Rooney Mary nie rozpoznali tylko Ciuniek, patyczak, TuberCinereum, Snappik i SonnyCrockett, który postawił na Autostopowicza.
..............35. Seven Years in Tibet
Tylko Cash, SonnyCrockett i Craven kojarzą ten film z czymś więcej niż blond frycem Pitta. Pozostali podzieli się na dwa obozy. Jedni strzelali w Kunduna, drudzy w Ostatniego cesarza.
..............36. Duel
Wojzu, patyczak i Snappik celowali w Convoy, a SonnyCrockett w Thelmę i Louise. Pozostali ok.

EDIT: Zestaw nr 2 zdecydowanie najłatwiejszy w tej edycji MK.
Deadline: 28.01.2011 (piątek) godz. 15:00

- Martinipl - 24-01-2011

Słuchajcie, bo to ciężka sprawa z tym 36. Ja filmu nigdy na oczy nie widziałem. Tak skojarzyłem marną kopię i ciężarówkę na zadupiu i wpisałem Duel. No, ale fart, nie?

Czekam na II zestaw. No i miałem 12 trafień, hohooooooo :)

- Perfik - 24-01-2011

Martinipl napisał(a):Czekam na II zestaw

Już jest :wink:

- Cassel - 24-01-2011

No no, myślałem, że będzie gorzej. Na Cravena pewnie nie będzie bata, a o drugie miejsce powalczy kilku zawodników. Będzie ostro.

Ech, nie dałem rady umiejscowić Oldmana i Driver w żadnym filmie, i ostatecznie nie zaryzykowałem z żadnym tytułem. Rurki z Parnassusa też nie poznałem, choć sam motyw oczywiście przypomniał mi się dopiero teraz.

Perfik napisał(a):Patyczakowi skojarzyło się z Onimi.. Onem.. Ony.. z filmem Oni.
Też miałbym z tym problemy. Może powinno być z "Nimi"? :razz:

Perfik napisał(a):Tylko Cash
Moje drugie ja. :wink:

A ile w końcu ma być rund, 3 czy 4?

- Perfik - 24-01-2011

Mam przygotowane 4 rundy.

- Wojzu - 24-01-2011

Ciężka sprawa z tym drugim zestawem, bo będę miał najprawdopodobniej mniej trafień niż w pierwszym :neutral: Męczą mnie nr 11 i 19, filmy na pewno widziałem, ale nic sobie nie przypominam :razz:

- Albertino - 24-01-2011

Eh, wiedziałem, że na 24 to Minnie Driver i nawet miałem tak strzelać (nie pamiętam tej sceny!). Z Eden Lake też dałem dupy, bo chodził mi ten film po głowie, podobnie z Elizabeth. Ale i tak (jak widzę) miałem całkiem przyzwoity wynik. Jestem z siebie dumny :D Drugi zestaw mi się bardzo podoba, ha!

Breakfast Club, Elizabeth to dwa kadry które zgadłem i z przyczyn nieznanych uznałem że to zbyt proste i ich nie wpisałem ;)
Cloverfield, Black Hawk Down zbyt mało razy widziałem żeby pamiętać szczegóły, natomiast Lost in Translation kompletnie mnie zmyliło złe odczytanie imienia na kartce, myślałem że Rob a to był Bob. Reszta moich błędów wynika z tego że filmów na oczy nie widziałem.

PS. Za kadr 36 dałbym sobie rękę uciąć, ale dobrze że tego nie rozgłaszałem :P

- Craven - 24-01-2011

Kurde dałem ciała z Elizabeth... było jednak strzelać a nie beke robić w ostatniej chwili...

- Craven - 24-01-2011

D'oh.... Znowu FJUTY!? Co jest z wami ludzie...

- Perfik - 24-01-2011

Z tymi fiutami to myślałem, że to taka tradycja MK :)

No dobra ten zestaw wymiata, podejrzewam go o wysoką zawartość filmów europejskich/bynajmniej nie made in Hollywood. To będzie chyba moja pierwsza katastrofa.

- Craven - 24-01-2011

E tam... wygląda spoko.

- TuberCinereum - 25-01-2011

Za mało się w życiu widziało...
ale Black Hawk Down poprawiło mi humor :)

- Cassel - 26-01-2011

Perfik napisał(a):Z tymi fiutami to myślałem, że to taka tradycja MK
U mnie na pewno. :cool: Moja szkoła. <ok>

Idę wysłać odpowiedzi Perfikowi. Słabo mi poszło, więc bądźcie dla mnie mili. :razz:

PS: Śniło mi się dzisiaj, że dwóch graczy przez pomyłkę wysłało swoje odpowiedzi do mnie. :cool:

- Albertino - 28-01-2011

Zdaje mi się czy miały być teraz wyniki? :mrgreen:

- Snappik - 28-01-2011

Wysłałem na chwilę przed 15 i czekam na wyrok :) Ponownie liczę na 10-15 punktów :D

- Albertino - 28-01-2011

Czyżby organizator sobie zapomniał? ;)

- Cassel - 28-01-2011

Zapomniał? To byłoby zbyt straszne... Może tylko wpadł pod samochód? :smile: