Forum KMF Film.org.pl
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) reż. George Lucas - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+---- Dział: GWIEZDNE WOJNY (https://forum.film.org.pl/Forum-GWIEZDNE-WOJNY--56)
+---- Wątek: Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) reż. George Lucas (/Thread-Star-Wars-Episode-III-Revenge-of-the-Sith-2005-re%C5%BC-George-Lucas--22)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) reż. George Lucas - Tyler Durden - 27-05-2005

Zadziwiające ale na starym forum pomimo tygodnia jaki minął od premiery wpisów dotyczących jednej z najbardziej oczekiwanych premier roku 2005 było zaskakująco mało. No ale dzięki temu może chętniej będziecie dyskutowali o tym filmie obecnie :wink:

Nie napalałem się na ten film zbytnio, nie oczekiwałem Bóg wie czego ale też pomimo średnich wspomnień z poprzednich dwóch epizodów nie nastawiałem sie do niego negatywnie.
I moje podejście wyszło mi na dobre. W kinie bawiłem się cudownie. Jest to zdecydowanie najlepsza częśc nowej trylogii. Ba, jest to moim zdaniem nawet film godny starej trylogii.
Ten obraz w kinie robi powalające wrażenie, efekty, obraz, wybuchy, muzyka istna feria dźwięków i fajerwerków mogąca niektórych wręcz zmeczyć. Epizod III zdecydowanie zyskuje przy kolejnych seansach. Byłem na nim w kinie juz trzy razy co nieczęsto mi się zdarza i przy kolejnych seansach podobało mi się jeszcze bardziej. Wiele rzeczy które zgrzytało przy pierwszym seansie oglądane drugim razem zupełnie inaczej odbierałem. Druga połowa jest zdecydowanie lepsza, odniesienia do klasycznej trylogii sprawiają że w kinie serce mi szybciej biło. Niezwykle udany film, szkoda że Lucas nie mógł zrobić równie udanych poprzednich dwóch epizodów.


- wiking - 27-05-2005

dlaczego tytul brzmi Epizod VI-Zemsta Sithów ?


- Green_Eyes - 27-05-2005

Zgadzam się Uśmiech Film odebrałam bardzo pozytywnie, odniosłam nawet wrażenie że Hayden grał lepiej niż w "Ataku ...". Właściwie to zrobił na mnie aż tak dobre wrażenie, że poszłam razem z mamą raz jeszcze Uśmiech Przy okazji załatwiłam problem z Dniem Matki Uśmiech


- Tyler Durden - 27-05-2005

wiking napisał(a):dlaczego tytul brzmi Epizod VI-Zemsta Sithów ?
Słuszna uwaga, już poprawiłem

Green_Eyes napisał(a):Film odebrałam bardzo pozytywnie, odniosłam nawet wrażenie że Hayden grał lepiej niż w "Ataku ...".
Najlepiej było jak nic nie mówił tylko groźnie wyglądał patrząc z pode łba tym czerwonym okiem :wink:


- Green_Eyes - 27-05-2005

Tyler Durden napisał(a):Najlepiej było jak nic nie mówił tylko groźnie wyglądał patrząc z pode łba tym czerwonym okiem :wink:

Dokładnie Duży uśmiech Tym bardziej, że to "oko" przypominało mi kogoś Oczko Swoją drogą nie tylko ono, muzyka też w którymś momencie [tzn podczas pojedynku Yody z Imperatorem] Czy spalicie mnie na stosie kiedy powiem, że to profanacja była?? Oczko Język


- military - 27-05-2005

Na poprzednim forum napisałem piękną, długą recenzję E3. I co? I forum padło.Język A nie chce mi się od nowa pisać, więc skwituję Zemstę Sithów jednym słowem - syf.


- Mefisto - 28-05-2005

a ja się podpiszę pod military - chała i gniot, choć z rewelacyjnymi momentami. Na pewno jednak nie jest nawet cieniem OT.


- salad_finger - 28-05-2005

"Zemsta" jest tyle syfiasta ile stare części, których kicz postrzegany jest przez widzów kultowo. Z takim przeciwnikiem nie da się wygrać- nowe częśi nakrecone w innej konwencji dostaną etykietkę "bez klimatu", a zrobione po staremu będą uważane za naiwne. Epizod 3 umiejętnie to wszystko łaczy. Co do Aniego, to byłam mile zaskczona, tym jak poprowadzili tę postać. Motyw z "obiecuje ci, że nie umrzesz w połogu" jest fatalny, ale w pewnym stopniu rekopensuje to fajnie pokazana manipulacja jakiej poddany jest Anakin przez Kanclerza i Radę. Widać, że do zbyt mądrych to on nie należy i nie dziwi już, czemu pod koniec filmu pozwoli pozwoli sobie na tak fatalny imageOczko
Pochwaliłabym jeszcze polskie tłumaczenie. Genialny motyw na końcu, kiedy Obi wraca na statek po wygranym pojedynku, a padme pyta go, czy Ani jest all right- w napisach mamy "czy ani jest CAŁY??" (kto widział, ten zrozumieOczko. Jak pomysle, że 80milionów Niemców nie usłyszy w oryginale "the daaark side of the paweeeer..", tylko z dubbingiem, to ciarki mnie przechodzą. To dobiero syfiarze!


- romeck - 28-05-2005

salad_finger napisał(a):Jak pomysle, że 80milionów Niemców nie usłyszy w oryginale "the daaark side of the paweeeer..", tylko z dubbingiem, to ciarki mnie przechodzą. To dobiero syfiarze!
Niemcy są przyzwyczajeni do dubbingu. Tak samo jak my jesteśmy przyzwyczajeni do telewizyjnych mruczanek.


- Tyler Durden - 28-05-2005

romeck napisał(a):Niemcy są przyzwyczajeni do dubbingu. Tak samo jak my jesteśmy przyzwyczajeni do telewizyjnych mruczanek.
Heh, dokładnie. Ludzie zagranicą z kolei nie moga sie nadziwić jak możemy oglądać filmy w których jednocześnie słychać oryginał i naszego lektora. Wydaje im się to conajmniej głupie.


- Anonymous - 28-05-2005

Ja tam lubie z lektorem oglądać. Szczególnie z tym co na tvn wczoraj dawal glosu do Zabojczej Broni.


- Jackson - 28-05-2005

Cytat:pomysle, że 80milionów Niemców nie usłyszy w oryginale "the daaark side of the paweeeer..", tylko z dubbingiem, to ciarki mnie przechodzą. To dobiero syfiarze!
JA CI DAM POWER, KOBIETO. JA CI DAM, POWER!
FORCE a nie POWER. SIE POWER RANGERS NAOGLADALA I SI MIESZA TERAZ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Zaraz wezme swoj plastikowy miecz Hasbro i zobaczysz! :evil: :evil: :evil:


- Anonymous - 28-05-2005

Spokojnie nie wszyscy znaja dialogi z GW na pamiec...


- Jackson - 28-05-2005

Dialogow na pamiec znac nie musza. Slowa May the FORCE be with you zna kazde dziecko :roll:


- :Łukasz: - 28-05-2005

sęk w tym ze przy akcji z mace windu, kanclerz rzeczywiscie uzywa sformulowania power (a brzmi to mniej wiecej tak: de dark sajd of de PAŁAAAAAAAAA) :wink:


- Tyler Durden - 28-05-2005

:Łukasz: napisał(a):sęk w tym ze przy akcji z mace windu, kanclerz rzeczywiscie uzywa sformulowania power (a brzmi to mniej wiecej tak: de dark sajd of de PAŁAAAAAAAAA) :wink:
Nieprawda. On krzyczy: "POWER !!! MAGNIFICENT, POWER !!!!!"


- :Łukasz: - 28-05-2005

Tyler Durden napisał(a):
:Łukasz: napisał(a):sęk w tym ze przy akcji z mace windu, kanclerz rzeczywiscie uzywa sformulowania power (a brzmi to mniej wiecej tak: de dark sajd of de PAŁAAAAAAAAA) :wink:
Nieprawda. On krzyczy: "POWER !!! MAGNIFICENT, POWER !!!!!"

no tak, zapomnialem ze w nowej trylogii sa glupsze dialogi, wiec imperator nie mogl powiedziec tak zlozonego sformulowania jakie przytoczylem.
niech bedzie wiec PAŁAAAAA!!! MAGNIFICENT, PAŁAAAAAAA!!!!!!!


- salad_finger - 28-05-2005

Jackson napisał(a):JA CI DAM POWER, KOBIETO. JA CI DAM, POWER!
FORCE a nie POWER. SIE POWER RANGERS NAOGLADALA I SI MIESZA TERAZ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Zaraz wezme swoj plastikowy miecz Hasbro i zobaczysz! :evil: :evil: :evil:
BYŁA PAŁA! :evil: !!! od tygodnia, kiedy to stałam się "darth x" każdy mnie poprawia, że FORCE. dupa. tam była pała

lektor jest jaknajbardziej "fe", ale miałam tu na myśli filmy kinowe, a tam nie uświadczysz tego. na każdym porządnym dvd masz wybór


- Tyler Durden - 28-05-2005

:Łukasz: napisał(a):no tak, zapomnialem ze w nowej trylogii sa glupsze dialogi, wiec imperator nie mogl powiedziec tak zlozonego sformulowania jakie przytoczylem.
niech bedzie wiec PAŁAAAAA!!! MAGNIFICENT, PAŁAAAAAAA!!!!!!!
To zdanie jest akurat w porządku. Raczej ciężko żeby krzyczał do wylatujacego dosyć szybko przez okno Mace Windu jakieś złożone elaboraty :wink:


- Tyler Durden - 28-05-2005

salad_finger napisał(a):BYŁA PAŁA! :evil: !!! od tygodnia, kiedy to stałam się "darth x" każdy mnie poprawia, że FORCE. dupa. tam była pała
Możesz powiedzieć kiedy niby było to zdanie przytoczone przez ciebie ?