Forum KMF Film.org.pl
Dobre praktyki - dystrybucja niekomercyjnego filmu pełnometrażowego - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: Dobre praktyki - dystrybucja niekomercyjnego filmu pełnometrażowego (/Thread-Dobre-praktyki-dystrybucja-niekomercyjnego-filmu-pe%C5%82nometra%C5%BCowego--2218)Dobre praktyki - dystrybucja niekomercyjnego filmu pełnometrażowego - Candyman - 27-06-2011

Hej,

Jestem min. reżyserem i scenarzystą filmu Student Break (serdecznie zapraszam na oficjalną stronę filmu: http://student-break.inventcore.net/web/ ). Pod koniec maja miała miejsce prapremiera, a obecnie robię ostatnie szlify montażowe. Jest to przedsięwzięcie niekomercyjne, więc do tej pory nie dorobiliśmy się magicznego ?budżetu?. Planujemy premierę pod koniec września tego roku w jakimś kinie w Trójmieście (jeszcze nie wiemy w jakim). Następnie chcielibyśmy opublikować film w sieci, aby mógł dotrzeć do zainteresowanych w całej Polsce ? film jest adresowany w szczególności do studentów.

Chciałem zapytać o Wasze rady/doświadczenia w sprawie publikacji filmów za pośrednictwem Internetu. Czy znacie jakieś darmowe/tanie portale/usługi, które pozwalają publikować wideo w wysokiej jakości i najlepiej w minimalnym stopniu wymagające krojenia na kawałki (ograniczenia czasu trwania wideo)? Jak w tym celu sprawdza się YouTube, Vimeo? Czy ktoś był/kojarzy jakieś konkursy/festiwale, na których można taki film pokazać/zebrać opinie?

Za wszelkie odpowiedzi i sugestie z góry dziękuję :).


RE: Dobre praktyki - dystrybucja niekomercyjnego filmu pełnometrażowego - desjudi - 28-06-2011

vimeo, vimeo, blip.tv, viddler.

a przede wszystkim:
1. dobry adres www
2. dobry trailer
3. dobry plakat
4. skuteczny PR
RE: Dobre praktyki - dystrybucja niekomercyjnego filmu pełnometrażowego - Mental - 28-06-2011

5. dużo epy;
6. dużo epy;
7. dużo epy.