Forum KMF Film.org.pl
Filmy z Gazetą - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Kino domowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Kino-domowe--43)
+--- Dział: Wydania Blu-ray/dvd (https://forum.film.org.pl/Forum-Wydania-Blu-ray-dvd--45)
+--- Wątek: Filmy z Gazetą (/Thread-Filmy-z-Gazet%C4%85--23)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

- military - 03-06-2007

Archiwum X kusi, ale zdecydowałem że nie kupię, bo jak przegapię choć jeden numer to będzie kiepsko. A jeszcze kiepszczej, jeśli przestaną to wydawać po pięstnastym odcinku (co w przypadku tego typu serii jest bardzo prawdopodobne).

- D'mooN - 03-06-2007

Co w przypadku tego konkretnego wydawnictwa jest bardzo prawdopodobne. Jeśli komuś zależy na całej serii to najlepszym wyjściem jest sprowadzenie jej z zagranicznego sklepu wysyłkowego.

- ARmy - 24-06-2007

Ja póki co kupuję, chociaż w sumie nie ma co do czytania w tych książeczkach i dużo miesjca na półce zajmuje :D. Oby pierwszy sezon dotrwał do końca.

- Mierzwiak - 30-07-2007

http://www.filmweb.pl/Nowa+kolekcja+DVD+w+Gazecie+Wyborczej,News,id=36505

- Azgaroth - 30-07-2007

Zanim wstanę i pójdę do kiosku gazet już pewnie dawno nie będzie ;)

- Pitero - 31-07-2007

Cytat:Zanim wstanę i pójdę do kiosku gazet już pewnie dawno nie będzie Wink

To ty chyba późno wstajesz.

- desjudi - 31-07-2007

takie filmy w gazetach znikają już o 7 rano 8)

- Azgaroth - 31-07-2007

A ja wstaje o 13 :P

- Pitero - 31-07-2007

Jak ktoś bardzo chce to wstanie na czas, by kupić ten film.

- demen - 31-07-2007

Uuu Piąty Element, może się zmuszę i wstanę wcześniej

- Mefisto - 31-07-2007

super, kolejna niewiarygodna kolekcja GW, która zaczyna nam wciskać coraz więcej za coraz mniej...normalnie aż nie mogę się doczekać kiedy do następnej rolki papieru toaletowego dołączą mi Ojca Chrzestnego za 2.99 - ŻENADA!!!!

A Piąty Element już chyba z 3 razy był w różnych gazetach :/

- fipii - 31-07-2007

Nasze społeczeństwo jest bardzo specyficzne. Wszyscy narzekają że filmy na płytach DVD są za drogie, jak pojawiają się jakieś pozycje w gazetach to już wielkie narzekanie że film jest ...za tani. No paranoja! Mnie to grzeje do czego dodają filmy, dla mnie on może być dodawany i do kondonów, ważny jest sami film, a nie fakt do czego go dodają.

- military - 31-07-2007

A co to są kondony?

Jestem jednym z tych, co uważają że film z gazety to nie film - zwykle ma gorszą jakość obrazu i dźwięk, samego lekora, ani jednego dodatku, a na początku dziesięć minut reklam. I wydany w pięknym kartoniku z amatorską okładką. To tak jakbyś jadł pyszne danie ciepnięte na brudną podłogę.

Da się wydawać filmy dobrze i tanio, czego przykładem choćby Batman Begins 2dvd czy większość serii QDVD. Jakoś nie ma reklam, płyty są dwuwarstwowe itp.

- Anonymous - 31-07-2007

Cytat:większość serii QDVD. Jakoś nie ma reklam
to wskazuje na to że nie miałeś tyvh płyt w ręce :P

- Hitch - 31-07-2007

Military, jeszcze nie tak bardzo dawno temu sie ogladalo zjechane kopie VHS z pirackim lektorem a ty narzekasz na gazetowe wydanie DVD :)
Wiadomo, ze w gazetach nie bedzie 2DVD wydan filmow i bajeranckich efektow. To tansza alternatywa, za mniejsza cene placi sie jakoscia. Ale dobry film bedzie tak samo dobry z gownianym dzwiekiem i gorsza jakoscia obrazu.
Ostatnio ogladalem Glupiego i Glupszego z gazety i nie umarlem :shock:

- Akaki - 01-08-2007

Nie znoszę kartoników, muszę mieć pudełko, grzbiet musi ładnie wyglądać, amen :).

Ale T2 pewnie kupię...

- Mefisto - 01-08-2007

fipii napisał(a):Nasze społeczeństwo jest bardzo specyficzne. Wszyscy narzekają że filmy na płytach DVD są za drogie, jak pojawiają się jakieś pozycje w gazetach to już wielkie narzekanie że film jest ...za tani. No paranoja! Mnie to grzeje do czego dodają filmy, dla mnie on może być dodawany i do kondonów, ważny jest sami film, a nie fakt do czego go dodają.

chrzanię społeczeństwo - wypowiadam się sam za siebie z reguły...
na ceny filmów dvd narzekałem 5 lat temu, kiedy pojedyńcze wydanie bez jakichkolwiek dodatków i z lipnymi specyfikacjami kosztował 100zł. Teraz wchodzę do sklepu i widzę piękne kartonowe wydania, często dwupłytowe za 20zł. Dlatego też nie masz pojęcia, jaka cholera mnie strzeliła, kiedy matka niedawno pokazała mi, iż kupiła gazetowe wydanie dvd Out of Africa, podczas gdy na półkach niedawno gościło 4 płytowe przepiękne za 40 coś złociszy (teraz nie wiem jak jest, ale się rozejrzę :P ).
Tak więc nie wiem jak dla Ciebie, młody człowieku, ale dla mnie kupno filmu na dvd jest czymś więcej, niż faktem samego posiadania. Gdyby tak było, to zapewne oglądałbym same divixy, bo przecież za darmo i w ogóle. Ale ja mój kochany mam czelność wymagać. Wymagam więc dobrej jakości filmu, w dobrym jakościowo opakowaniu, z ciekawymi dodatkami, bez reklam, bez wyginających się krążków czy pudełek, którymi można sobie tylko dupę podetrzeć i bez tego typu duperel. Płacę za film, więc wymagam. A kupuję, ponieważ czuję taką potrzebę, ponieważ taki film jest dla mnie wazny, tudzież czuję potrzebę dołączenia go do mojej kolekcji. Niestety fakt faktem, że niektóre wydania nadal są za drogie, jak na poziom, który reprezentują, tudzież są cenzurowane/obcinane/dziwne/nijakie/etc,itd...ale to już powoli należy do większości. DVD tanieją i sa coraz bardziej atrakcyjne w każdej formie z miesiąca na miesiąc. A wydawanie byle czego byle jak byleby tylko się gazeta sprzedała, to dla mnie pewien poziom do którego nie lubię się zniżać. Takie coś ani trochę nie powstrzyma piractwa, jak niektórzy twierdzą, a tylko je poszerzy, nie mówiąc już o tym, że to brak jakiegokolwiek szacunku dla twórców - na takiej samej zasadzie książki dajmy na to The Lord of the Rings mogliby wydawać w formie smsów, do czego któregoś dnia niestety zapewne dojdzie. I choć nie jestem ani snobem, ani miliarderem, to jednak mam swój honor, nie wspominając już o wspaniałym filmowym guście (a tak!). Dlatego też, gdy społeczeństwo poci się na wieści o kolejnej wielkiej kolekcji GW, JA wolę pójść do sklepu i z odłożonych/ciężko zarobionych/pożyczonych/wyżebranych pieniędzy* kupić sobie porządne wydanie dvd. I mam gdzieś opinię reszty. Tyle.

* - dopasować do sytuacji w miarę potrzeb ;)

- Semi - 01-08-2007

Mefisto napisał(a):I choć nie jestem ani snobem, ani miliarderem, to jednak mam swój honor, nie wspominając już o wspaniałym filmowym guście (a tak!).
hehe (: nic tylko sie zakochac :D

Filmy z gazety sie przydaja, gdy nie do konca sie zna dany film i nie chce sie przeplacac za cos, co sie moze nie spodobac.
Jesli sie spodoba mozna isc kupic normalne DVD; jesli nie, nie zaluje sie przynajmniej, ze wydalo sie wiecej niz 5zl na szmire.

- Mefisto - 01-08-2007

no cóż - też prawda, ale dużo znaczniej ryzykujesz idąc np do kina. zresztą jakoś nigdy nie udało mi się kupić filmu, na którym bym się zawiódł - zawsze są to albo sprawdzone pozycje albo takie o których dobrze się słyszy od sprawdzonych źródeł, np Ciemnoniebieski Świat, którego wcześniej nie znałem.

- demen - 01-08-2007

Jeśli chodzi o filmy dodawane do gazet to zdarza się tak że filmy są nie do obejrzenia a i zdarza się tak że zostanie wydany film który nasuwa ci tylko jedną myśl - "o do kroćset fur beczek!, jakim sposobem ten film trafił do gazety". Tak było np. w przypadku 'Pianistki' której pewnie nigdy bym nie obejrzał gdyby nie znalazła się w gazecie i nie przyciągnęła mojego wzroku. Filmy w gazetach są bardzo wygodne, kioski są wszędzie a nóż wie, może akurat ten film który wydano ostatnio miałeś ochotę obejrzeć. Dodatkowo nie przepłacasz, to nie musi być film który kochasz i musi się znaleźć w twojej prywatnej kolekcji, po prostu dobry tytuł wart odświeżenia. I w momencie stania w kiosku i rozmyślania nad kupnem, czy będę rozważał również opcje w której jadę do centrum po ten sam film za wyższą cenę tylko dlatego że nie ma pięciu minut reklam na początku i trochę gorszej jakości? Chyba nie. Kocham kino ale bardziej od kina kocham wygodę.