Forum KMF Film.org.pl
Filmy z Gazetą - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Kino domowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Kino-domowe--43)
+--- Dział: Wydania Blu-ray/dvd (https://forum.film.org.pl/Forum-Wydania-Blu-ray-dvd--45)
+--- Wątek: Filmy z Gazetą (/Thread-Filmy-z-Gazet%C4%85--23)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

- Mierzwiak - 30-08-2007

Good.

Przy starszych filmach większa kompresja jest praktycznie niewidoczna, ale przy nowszych niestety wali po gałach.

Hmm, może bym kupił tego Cosia?

- military - 30-08-2007

Ano, sceny nocne wypadają bardzo dobrze. Pikseloza wali po oczach głównie w scenie pierwszego pojawienia się Cosia. Nie wiem, może to przez fakt użycia tu efektów taśma była bardziej zużyta i gorzej zachowana...?

- Predator895 - 30-08-2007

hm na mojego czuja obraz jest identyczny jak w starej edycji tylko przepakowany przez jakiś program do przeróbki go w anamorficzny ( wiem bo film widziałem sto razy i mam porządnej jakości DVD ripa remasteru z R1). Jeśli chodzi o wersje DVD5 to film raczej na 100 % nie powinien stracić na jakości . Wiem to bo kiedyś się bawiłem w ripowanie w divixa moją oryginalna płytką z tym filmem i pamiętam że sam film bez doatków z DD 5.1 wchodził na zwykłą DVD5 bez kompresji . Hm nie wiem może sie zastanowię jutro i w to wejdę :P

- military - 30-08-2007

To radzę się pospieszyć z decyzją, chopaki, bo egzemplarze znikają w zadziwiającym tempie.

http://www.dvdbeaver.com/film/DVDCompare6/thething.htm
szkoda że nie ma Remasteru z R1 widać różnice

- Mierzwiak - 30-08-2007

A czy to nie jest ta wersja której screeny są na samym dole? R1, wyszła jakiś czas temu.

jop wszystko masz rozpisane co do czego :D mam na Divix ripa z Grupy WAF jest przekurwisty :D
http://www.osloskop.net/r/15184.html

- military - 31-08-2007

To Coś to nie jest najbrzydsza wersja z R2, ale wersja z R1.

Screen z wydania Naj:

[Obrazek: cos4ag1.jpg]

Screen ze strony podanej przez Preda:

Universal (Old CE) - Region 1 - NTSC:

[Obrazek: 003412a.jpg]

Universal - Region 2,4 - PAL:

[Obrazek: 003251_r2.JPG]

Universal (New CE) - Region 1 - NTSC

[Obrazek: 003412b.jpg]

Jak na mój gust wydanie z Naj wygląda najlepiej. :)

EDIT:
Jeszcze słówko o tłumaczeniu. Ja rozumiem, że na potrzeby pisma dla pań mogło zostać trochę złagodzone, bo w filmie pada sporo fucków. Ale przecież mówimy o jednym z dość szokujących i brutalnych filmów! One nie są przeznaczone dla dzieci, a dorośli mogą chyba przeczytać dosłownie przełożoną finalną kwestię Kurta Russela "yeah, fuck you too", zamiast żenująco brzmiącego "zdychaj, szkarado". No cóż... I tak nie zwracam zbyt dużej uwagi na napisy.

- Predator895 - 31-08-2007

wysłałem starszego do kiosku z misją Naj "Coś" bo sam zdycham po wtorkowej libacji w domu :P wątpie aby mu sie udało :)

EDIT: Dzwonił przed chwilą udało mu się :D heh a zawsze myślałem że z niego Niedzielny kinoman :) to wiadomo już co dzisiaj wieczorkiem będę oglądał :D

military napisał(a):Jak wybierzesz napisy to masz DD5.1

Sam jesteś DD 5.1 dzwięk jest w DD 2.0 matole ;]

- military - 31-08-2007

Mniejsza z tym, i tak mam tylko dwie kolumny pod wzmacniacz.

ale ja do kroćset fur beczek! nie i przez ciebie kupiłem gówno durniu ;]

- Snuffer - 31-08-2007

Miłujmy się. Wybacz mu. Chciał dobrze :lol:

military oby twoje dzieci zginęły w lawinie i ras jeszcze potwierdza się Fakt iż twoje opinie na temat DVD są gówno warte Kaczmianie :twisted:

Może byście tak skończyli tę światłą wymianę zdań?

- Glut - 31-08-2007

A ja kupiłem i jestem szczęśliwy bo i tak bym tylko na kompie z dwoma biednymi głośnikami oglądał. Wydanie przyzwoite i brak reklam. Brak dodatków mnie wali bezpośrednio w anus bo dodatki mi do szczęścia niepotrzebne. :)

- Jatka - 31-08-2007

"Razem z kolejnym numerem Przekroju będzie można kupić Terminatora Jamesa Camerona. Film otwiera kolekcję The Best of Science Fiction" - więc wszyscy, którzy nie mają go jeszcze w swoim posiadaniu biegiem do kiosku 6 września po Przekrój :twisted: Do filmu dołączona jest książeczka w której można znaleźć różne info o danej produkcji. Kolejne wydawnictwa będą dostępne bez gazety. W kolekcji znajdują się 22 pozycje (oprócz Terminatora jedynki):

Spiderman
Terminator 3: Bunt Maszyn
Spiderman 2
Dzień niepodległości
Raport mniejszości
Pojutrze
Obcy: 8 Pasażer Nostromo
Ja, robot
Faceci w czerni
Predator
Godzilla
Z Archiwum X: Pokonać przyszłość
Robocop
Bliskie spotkania trzeciego stopnia
Mucha
Gatunek
Człowiek widmo
Głębia
Solaris
Pogromcy duchów
Cyborg

Brak Terminatora 2 stawia pod znakiem zapytania tytuł całej kolekcji... :P

- military - 31-08-2007

Dołączanie takich filmów do gazet powinno być uznane za zbrodnię przeciw ludzkości. Dupa, nie kupię ani jednego. :P Chyba że X-files, bo o to raczej trudno.

- Bzyku - 31-08-2007

Jatka napisał(a):Brak Terminatora 2 stawia pod znakiem zapytania tytuł całej kolekcji... :P

Brak jeszcze Łowcy Androidów, Odysei Kosmicznej 2001, a także tej 2010, brak którejś z części Gwiezdnych Wojen (choć ich fanem zdecydowanie nie jestem, ale doceniam wpływ tej serii na ten gatunek) przekreśla tytuł tej kolekcji.

Jeszcze na siłę wciśnięte takie tytuły jak Spiderman, Spiderman2, Godzilla, które zdecydowanie bardziej pasują mi do serii "fantasy" niż "s-f".

Nie oszukujmy się - serie gazetowe to często są "The best of z MOŻLIWYCH DO DODANIA DO GAZETY", a nie The Best of ze wszystkich. Ta jest i tak dobra pod tym względem, że kilka klasyków udało im się pozyskać.

Nie przypadkiem zdecydowana większość filmów dodawanych do gazet jest w Polsce przeceniana i zwykle leży gdzieś w marketach po 5-15zł. I chyba jest to tak, że najpierw tanieje normalne wydanie, a nieco później pojawia się w jakiejś gazecie. A często w wielu gazetach i wielu różnych kolekcjach.

- military - 31-08-2007

Bzyku napisał(a):Nie oszukujmy się - serie gazetowe to zawsze są "The best of z W MIARĘ TANICH I MOŻLIWYCH DO DODANIA DO GAZETY", a nie The Best of ze wszystkich.

Terminator
Dzień niepodległości
Obcy: 8 Pasażer Nostromo
Predator
Robocop
Bliskie spotkania trzeciego stopnia
Mucha
Głębia

Jak to są "w miarę tanie i możliwe do dodania do gazety", to ja jestem Jan Papież Trzeci. To są klasyki gatunku, a dodawanie ich do gazety (zwłaszcza T1 i Alien) jest odpowiednikiem podania wyśmienitej kolacji przyrządzonej przez mistrza kuchni na poplamionej gazecie i przyprawienie tego keczupem z biedronki.

- Mefisto - 31-08-2007

nie no #%^@^ ja #@%%!$% znowu jakaś $^%@%&&#@ kolekcja jakiejś $#@^%%^ gazety?! Bez jaj. Wydawajcie sobie tak na wspólnej czy coś, ale od sf się 4%@^%&# :evil: