Forum KMF Film.org.pl
Filmy z Gazetą - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Kino domowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Kino-domowe--43)
+--- Dział: Wydania Blu-ray/dvd (https://forum.film.org.pl/Forum-Wydania-Blu-ray-dvd--45)
+--- Wątek: Filmy z Gazetą (/Thread-Filmy-z-Gazet%C4%85--23)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

- Bzyku - 31-08-2007

Jatka napisał(a):Brak Terminatora 2 stawia pod znakiem zapytania tytuł całej kolekcji... :P

Brak jeszcze Łowcy Androidów, Odysei Kosmicznej 2001, a także tej 2010, brak którejś z części Gwiezdnych Wojen (choć ich fanem zdecydowanie nie jestem, ale doceniam wpływ tej serii na ten gatunek) przekreśla tytuł tej kolekcji.

Jeszcze na siłę wciśnięte takie tytuły jak Spiderman, Spiderman2, Godzilla, które zdecydowanie bardziej pasują mi do serii "fantasy" niż "s-f".

Nie oszukujmy się - serie gazetowe to często są "The best of z MOŻLIWYCH DO DODANIA DO GAZETY", a nie The Best of ze wszystkich. Ta jest i tak dobra pod tym względem, że kilka klasyków udało im się pozyskać.

Nie przypadkiem zdecydowana większość filmów dodawanych do gazet jest w Polsce przeceniana i zwykle leży gdzieś w marketach po 5-15zł. I chyba jest to tak, że najpierw tanieje normalne wydanie, a nieco później pojawia się w jakiejś gazecie. A często w wielu gazetach i wielu różnych kolekcjach.

- military - 31-08-2007

Bzyku napisał(a):Nie oszukujmy się - serie gazetowe to zawsze są "The best of z W MIARĘ TANICH I MOŻLIWYCH DO DODANIA DO GAZETY", a nie The Best of ze wszystkich.

Terminator
Dzień niepodległości
Obcy: 8 Pasażer Nostromo
Predator
Robocop
Bliskie spotkania trzeciego stopnia
Mucha
Głębia

Jak to są "w miarę tanie i możliwe do dodania do gazety", to ja jestem Jan Papież Trzeci. To są klasyki gatunku, a dodawanie ich do gazety (zwłaszcza T1 i Alien) jest odpowiednikiem podania wyśmienitej kolacji przyrządzonej przez mistrza kuchni na poplamionej gazecie i przyprawienie tego keczupem z biedronki.

- Mefisto - 31-08-2007

nie no #%^@^ ja #@%%!$% znowu jakaś $^%@%&&#@ kolekcja jakiejś $#@^%%^ gazety?! Bez jaj. Wydawajcie sobie tak na wspólnej czy coś, ale od sf się 4%@^%&# :evil:

- Bzyku - 31-08-2007

No dobra, mój błąd - przyznaję - nie jestem sklepowym cennikiem i nie znam wszystkich cen na rynku.

I ujmę to odrobinę inaczej - dana kolekcja "The Best of" nigdy nie będzie kompletna i w pełni wiarygodna, bo zawsze część lub większość tych najlepszych filmów nie będzie mogła być dodana do gazety.

Tutaj się postarali i sporo dobrych filmów udało im się pozyskać, ale "The Best of" to i tak ciężko nazwać :)

P.S. Ale taka kolekcja ma też i swoje dobre strony. Można oczekiwać, że niedługo ceny tych klasyków w normalnym wydaniu DVD nieco spadną :)

- military - 31-08-2007

Już choćby ze względu na obecność:

a) Aliena
b) Predatora
c) Terminatora
d) Robocopa

to JEST the best of.

- Jatka - 31-08-2007

Cytat:Ale to takie tandetne wydanie z ksiazeczka beda (jak w wyborczej)?

No chyba tak...

Mefisto napisał(a):nie no #%^@^ ja #@%%!$% znowu jakaś $^%@%&&#@ kolekcja jakiejś $#@^%%^ gazety?! Bez jaj. Wydawajcie sobie tak na wspólnej czy coś, ale od sf się 4%@^%&#

Czym tu sie denerwować? Jak ktoś nie jest maniakiem s-f, ale chciałby sobie coś zobaczyć z tych filmów, to ma szansę, a reszta i tak dawno ma je w swoich kolekcjach w "porządnym" wydaniu :P. Poza tym czy to, że jakiś film jest dodany do gazety odbiera mu prestiż, sprawia że już nie jest taki fajny? No sorry, chyba trochę przesadzacie... :roll:

- military - 31-08-2007

No więc tak, umniejsza to ich wartości. :P Zresztą wkurzające jest, że fajny film dają ci jak na tacy w dobrej cenie, ale przed kupnem powstrzymuje cię kretyński wygląd opakowania, tandetna okładka, 5 minut reklam przed filmem, zwykle słaba jakość obrazu, a do tego gigantyczne logo pisma które wydało film ciepnięte i na opakowanie, i na płytę, i to czasem po kilka razy.

A opakowania książeczkowe są kompletnie niepraktyczne, mogą łatwo i szybko się zniszczyć, płyta w nich nie jest chroniona jak powinna i podczas przenosin może wypaść... i dużo jeszcze jest argumentów przeciw gazetówkom.

- Mierzwiak - 31-08-2007

Kilka tytułów zestawionych ze słowami "the best of" to jakiś absurd, ale ciekawi mnie jak to będzie wyglądać. Jeśli będą ładne pudełka, nie będzie reklam i dadzą te filmy na DVD9, zaopatrzę się w X-Files.

- Don Vito - 31-08-2007

Ej ludzie, co Wy tak klniecie na te kolekcje z gazet? Nie chcecie, nie kupujcie. Ja się bardzo cieszę z tego, że dobre filmy są dodawane do gazet. Na takich Chłopców z Ferajny za 50 zł nie mógłbym sobie pozwolić (ciągle jestem uzależniony finansowo od rodziców), a 15 zł na wydanie z Wyborczej jestem w stanie wyłożyć. Powiem więcej :!: Jestem zwolennikiem wydań gazetowych. Gdyby nie one, nie obejrzałbym takich filmów jak "Siedem", "Urodzony 4 Lipca", czy "Gra". Narzekacie, że jest słaby obraz i słaby dźwięk. Mi to nie przeszkadza. Na monitorku 17 calowym wszystko wyraźnie widać, a nie potrzebuję DTSa do moich dwóch 10 letnich głośników. Bardzo się cieszę z wydań gazetowych i uważam je za idealne rozwiązanie dla ludzi, których nie stać na superwypasione wydania DVD.

Mowa tu o dobrych wydaniach, nie o bublach pokroju "Rozmowy" i "Siedmiu Samurajów" z Galii, gdzie dźwięk i obraz nawet na moim kompie pozostawiają wiele do życzenia. Chłopcy z Ferajny w czasie których w połowie filmu trzeba odwrócić płytę to też znakomity pomysł :twisted: W każdym razie... jestem zwolennikiem gazetowych wydań i z pewnością kupię Terminatora i kilka innych filmów z tej kolekcji.

- military - 31-08-2007

Cytat:Jeśli będą ładne pudełka, nie będzie reklam i dadzą te filmy na DVD9

Ale pojechałeś. :) A co tam, napisz od razu: jeśli będą dodawali do każdego setkę wódki, żywego wieloryba i Natalie Portman na własność, na pewno zaopatrzę się w X-files. :)

- Jatka - 31-08-2007

military napisał(a):Zresztą wkurzające jest, że fajny film dają ci jak na tacy w dobrej cenie, ale przed kupnem powstrzymuje cię kretyński wygląd opakowania, tandetna okładka, 5 minut reklam przed filmem, zwykle słaba jakość obrazu, a do tego gigantyczne logo pisma które wydało film ciepnięte i na opakowanie, i na płytę, i to czasem po kilka razy.

Nie zawsze, o czym się sam przekonałeś kupująć "Coś" wraz z... "Naj" :twisted: Zręsztą jak ktoś nie ma takich wygórowanych oczekiwań co do jakości filmu, to wystarczy mu taka "gazetówka" :P Poza tym czego się spodziewasz po takiej cenie? O to chodzi, że jak ktoś chce mieć taką gazetową kolekcje to se kupi, a jak ktoś chce mieć ładne pudełko, żeby mu ładnie wyglądało na półce to se kupi wydanie za 50 zł - za jakość się płaci :P Widzisz, gdybyś nie był takim filmowym pedantem twoje życie byłoby o wiele łatwiejsze :lol: Poza tym zawsze pozostaje Tesco, gdzie można znaleźć fajne filmy za stosunkowo niską cenę :wink:

- Glut - 31-08-2007

Popieram Don Vito, też jestem uzależniony finansowo od rodziców i nie stać mnie na jakieś kosmiczne 2DVD unrated SE, więc biorę co mogę. Jest recepta na wydania gazetowe: Jak ci się nie podoba, nie kupuj. :)

Cytat:Jeszcze na siłę wciśnięte takie tytuły jak Spiderman, Spiderman2, Godzilla, które zdecydowanie bardziej pasują mi do serii "fantasy" niż "s-f".

Ke?

- military - 31-08-2007

Jatka napisał(a):Nie zawsze, o czym się sam przekonałeś kupująć "Coś" wraz z... "Naj"

To zasadniczo nie była gazetówka, tylko normalne wydanie dorzucone do gazety. :P Tak jakbym kupił gazetę i dostał film z półki w empiku gratis.

Cytat:O to chodzi, że jak ktoś chce mieć taką gazetową kolekcje to se kupi, a jak ktoś chce mieć ładne pudełko, żeby mu ładnie wyglądało na półce to se kupi wydanie za 50 zł - za jakość się płaci :P

Ale bardziej chodzi o to, że jak 100000 ludzi kupi badziewne wydanie za 5 zł, to dobrego wydania już nie będzie - bo po co takie wypuszczać, skoro wszyscy już mają? A nawet jak będzie, to właśnie za 50 zł - bo mało kto kupi, każdy ma z wyborczej.

- Jatka - 31-08-2007

Cytat:To zasadniczo nie była gazetówka, tylko normalne wydanie dorzucone do gazety. Tak jakbym kupił gazetę i dostał film z półki w empiku gratis.

No to tak samo będzie z kolekcją z przekroju, tylko że jeszcze bonusowo dostaniesz książeczkę - co za okazja! :D

Cytat:Ale bardziej chodzi o to, że jak 100000 ludzi kupi badziewne wydanie za 5 zł, to dobrego wydania już nie będzie - bo po co takie wypuszczać, skoro wszyscy już mają? A nawet jak będzie, to właśnie za 50 zł - bo mało kto kupi, każdy ma z wyborczej.

I myślisz, że gdyby nie dodawano tych filmów do gazet, to wtedy byłyby tańsze w sklepach? Wątpie... Oni wiedzą, że są tacy maniacy jak military, którzy i tak w końcu kupią lepsze wydanie, choćby było drogie :lol:

- Mierzwiak - 31-08-2007

Don Vito napisał(a):Gdyby nie one, nie obejrzałbym takich filmów jak "Siedem", "Urodzony 4 Lipca", czy "Gra".
Słyszałeś o czymś takim jak telewizja? :roll:

- Don Vito - 31-08-2007

Kiedy ostatnio Siedem było na TVP, Polsacie, TV4, bądź TVN? Zresztą w tych gazetówkach nie ma reklam co pięć minut i są napisy, a na dodatek sam wybieram czas emisji :) To jest warte 5zł ;)

- Bzyku - 31-08-2007

Cytat:Ke?

Fantastyka naukowa – gatunek literacki lub filmowy (zwany też z angielskiego science fiction i określany skrótowo jako "s-f" lub "sci-fi") o fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa. Razem z fantasy i horrorem, fantastyka naukowa zaliczana jest do fantastyki.

Rozróżniając fantastykę naukową od fantasy, Arthur C. Clarke sugeruje następującą definicję operacyjną:

* fantastyka naukowa jest tym, co może się wydarzyć (...)
* fantasy jest tym, co nie jest w stanie się realnie wydarzyć (...)

Ja się z tym zgadzam i dlatego w/w filmy mi pasują do fantasy, a nie s-f.

- military - 31-08-2007

Jatka napisał(a):No to tak samo będzie z kolekcją z przekroju, tylko że jeszcze bonusowo dostaniesz książeczkę - co za okazja! :D

Nein. Dostanę płytę wsadzoną w tandetną książeczkę. Zresztą porównaj to wydanie:

http://img148.imageshack.us/my.php?image=t2dvdkg2.jpg

z tym:

[Obrazek: dvd_1416.jpg]

Cytat:I myślisz, że gdyby nie dodawano tych filmów do gazet, to wtedy byłyby tańsze w sklepach?

O niektórych można powiedzieć, że W OGÓLE byłyby w sklepach.

EDIT:
Bzyku: Skąd ta definicja s-f? Ona jest błędna.

- Glut - 31-08-2007

Jak Don Vito, nie mam zamiaru oglądać filmu przerywanego 10 krotnie reklamami, o jakiejś nieludzkiej porze. Wolę zapłacić parę/paręnaście złoty za jakieś wydanie z gazety i oglądać w lepszej jakości kiedy mi się żywnie podoba. A nie czekać aż buce z TVN zdecydują 'że tak'.

[EDIT]

Bzyku, co to za bullshity?

- Mierzwiak - 31-08-2007

Don Vito, spoko, rozumiem, ale akurat Gra szła na TVP2 ostatnio, a Siedem na TVP1 :)

Była tu mowa o zależności finansowej od rodziców i niemożności pozwolenia sobie na super hiper wydania. Proszę bardzo, kupujcie gazetówki - lepsze to, niż nic prawda? Ale jeśli o mnie chodzi - a też jestem na utrzymaniu rodziców - od pewnego czasu każde pieniądze jakie mam przeznaczam na dvd. Teraz w wakacje poszedłem do pracy zarobić na nowy komputer; trochę tego zostało, i już zakupiłem sobie 5 nowych filmów.

Zresztą mówienie o wysokich cenach to przesada. Jeszcze rok temu - może. Ale nie teraz. Przykłady? Batman Begins 2DVD za 19,99. Nagi instynkt 2DVD za 19,99. Psychoza za 19,99.Terminator 2 za 9,99. I wiele, wiele innych. Za niewielką kasę, o te 5 czy 10 zł więcej od gazetówki można kupić normalne, nawet dwupłytowe wydanie! Kto Wam każe lecieć do sklepu w dniu premiery?