Forum KMF Film.org.pl
Filmy z Gazetą - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Kino domowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Kino-domowe--43)
+--- Dział: Wydania Blu-ray/dvd (https://forum.film.org.pl/Forum-Wydania-Blu-ray-dvd--45)
+--- Wątek: Filmy z Gazetą (/Thread-Filmy-z-Gazet%C4%85--23)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

- jajcasz - 06-09-2007

nexus napisał(a):a mnie coś ostatnio naszło i chciałem się zaopatrzyć w "siedmiu samurajów".
a ile trwal film bo wersja oryginalna ma 7 godzin (godzina na samuraja ;) ) inne wersja to "kastraty"

- nexus - 06-09-2007

160 minut, czyli tyle co w TVP kultura ostatnio. Zresztą zdaje się że z oryginalnej wersji dużo nie zostało więc jakakolwiek by to nie była wersja to i tak będzie kastratem :P

- Bart - 06-09-2007

D'mooN napisał(a):Czegoś nie kumciam... Kupowanie filmów z tej kolekcji jest obowiązkowe?

Nie jest, co nie znaczy że nie można się przyczepić do kłamliwego hasła :>

Nie ma w ofercie Blade Runnera, nie ma Ludzkich Dzieci, jest Dzień Niepodległości, jest Ja, robot - co to za "the best"? Mój ulubiony tygodnik mocno mnie rozczarował owym ściemniactwem. Znaczy Przekrój, nie Gala (czy Viva?) ;)

- Snuffer - 06-09-2007

Jeśli już "Najbardziej znane i lubiane, ale niekoniecznie dobre" No żeby Blade Runnera i Lucka Dzieci nie było...

- Mefisto - 06-09-2007

Snuffer napisał(a):Lucka Dzieci nie było...

nie wiedziałem, że Lucek ma jakieś dzieci, ale spytam go ;)
a co do kolekcji, to naprawdę nie wiem o co tyle krzyku - zwykły zabieg marketingowy. To, że wypuszcza go Przekrój nie znaczy absolutnie NIC (tym bardziej, że pismo to już dawno się stoczyło, teraz widać jeszcze bardziej, skoro muszą filmy dodawać co by ktoś to w ogóle kupił). Blade Runnera nie ma, bo stoi w sklepach po 20 zł i nikt nie kupuje, bo wszyscy czekają na 50 wydań, jakie wypuszczą w tym roku. Ludzkie Dzieci są za nowe, żeby a) uważać je za kanon gatunku i b) dodawać do gazety. Jeśli jest inaczej, to ja poproszę 300 do piątkowej wyborczej i Zodiac do Rzeczpospolitej w poniedziałek - oczywiście wydania z książeczkami, duperelemi i 50 GB dodatków. Opanujcie się jak rany...

- Glut - 06-09-2007

Zgodzę się ze wszystkim, z wyjątkiem tego:

Cytat:Ludzkie Dzieci są za nowe, żeby a) uważać je za kanon gatunku

:)

- Snuffer - 06-09-2007

Ja także. A Lucek ma... ;) nie musisz pytać jesteśmy w kontakcie. I ja także zauważyłem że gazeta się stacza, no i nie powiem, martwi mnie to i to bardzo.

- Mefisto - 06-09-2007

Glut napisał(a):Zgodzę się ze wszystkim, z wyjątkiem tego:

a to czemu? słucham? bo film Ci się podobał? Bo Karol tak twierdzi? to za mało troszku...

- Mierzwiak - 06-09-2007

Mefisto napisał(a):Ludzkie Dzieci są za nowe, żeby a) uważać je za kanon gatunku
A przepraszam Srajtek-Man albo Ja,robot to niby jakiś kanon? Chyba filmowych knotów.

- Mefisto - 06-09-2007

Czytaj posty ze zrozumieniem - chwyt reklamowy, czyżby? Te filmy się sprzedadzą, w przeciwieństwie do takiej np 2001. Czy to tak trudno zrozumieć, że jak GAZETA, wydaje kolekcję filmów, to jest to ICH kolekcja filmów, a nie vox populi. Że jest to coś, żeby uzyskać większy nakład, etc, itd do usranej śmierci. A nie Przekrój wydaje, a Wy się podniecacie i gromy rzucacie, jakby było po co, na co i dlaczego.

- Bart - 06-09-2007

Mefisto napisał(a):pismo to już dawno się stoczyło, teraz widać jeszcze bardziej, skoro muszą filmy dodawać co by ktoś to w ogóle kupił

Hello! Czytuję Przekrój tydzień w tydzień od bodajże sześciu lat i nie zauważyłem spadku jakości. Niefortunna kolekcja "the best" of SF jest jedną z naprawdę niewielu wpadek tego pisma. A że dodają filmy - tym lepiej :) Poza tym akurat kolekcja SF nie ma szans wpłynąć na sprzedaż, ponieważ można kupić gazetę bez filmu, sam film kosztuje zaś ok. 30 zł (i tyle trzeba zań dopłacić).

- Mefisto - 06-09-2007

no pewnikiem tak - dla mnie jednak nie jest to juz to samo, co dajmy na to 5 lat temu - ale skoro czytasz każdy numer, to pozostaje mi uwierzyć :)

- Tomek-1 - 06-09-2007

Zamiast prowadzić te nie prowadzące do nikąd tyrady (bo każdy przecież wie, że nie można poważnie traktować kolekcji, która zwie się Best of SF i umieszcza w swym zbiorze Srajtka-majtka oraz Ghosbusters ;) ), może ktoś by się uprzejmie wypowiedział jak wygląda domniemana książka dołączona do Terminatora. Czy to merytoryczny poziom wydań GW "30 filmów wszchczasów" czy jakieś kolorowe grafomaństwo?[/i]

- Sana - 07-09-2007

a propos Przekroju: z Filmoteką za 12 zeta mozna sobie sprawic świetne "Jabłka Adama" z dźwiękiem 5.1, lektorem i napisami

- jajcasz - 07-09-2007

Tomek-1 napisał(a):Czy to merytoryczny poziom wydań GW "30 filmów wszchczasów" czy jakieś kolorowe grafomaństwo?[/i]

czy grafomaństwo to nie wiem kolorowe strony po krotce o produkcju filmu

- Glut - 07-09-2007

Mefisto napisał(a):
Glut napisał(a):Zgodzę się ze wszystkim, z wyjątkiem tego:

a to czemu? słucham? bo film Ci się podobał? Bo Karol tak twierdzi? to za mało troszku...

Bo Ludzkie dzieci to najlepszy film sf od lat kilku, idealnie wpisujący się w ramy gatunku a jednocześnie wyjątkowy i niegłupi. Świetnie zagrany i zrobiony. Czy coś musi przeleżeć 10 lat w archiwach albo stopniowo dojrzewać w umysłach okołoziemskiej tłuszcz aby wpisać się w kanon?

- romeck - 07-09-2007

Glut napisał(a):Bo Ludzkie dzieci to najlepszy film sf od lat kilku lat [...]
Kompletnie się z tym nie zgadzam.

I już. ;)

- Glut - 07-09-2007

A Ty się nie znasz. :)

- romeck - 07-09-2007

Aha, OK. :)

- Glut - 07-09-2007

Nie ma to jak dyskusja na poziomie. ;)

A Ludzkie Dzieci są genialne bo:

a) Zrywają z głupią słodko - sf - holyłódzką konwencją kina sf, które to kino takie być nie powinno. Czemu być nie powinno? Bo ja tak mówię. ;)

b) Akceptując ramy filmu 'o ratowaniu świata' tworzą jednocześnie coś oryginalnego, mocnego i niebanalnego.

c) Sceny akcji ryją beret. :)