Forum KMF Film.org.pl
Filmy z Gazetą - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Kino domowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Kino-domowe--43)
+--- Dział: Wydania Blu-ray/dvd (https://forum.film.org.pl/Forum-Wydania-Blu-ray-dvd--45)
+--- Wątek: Filmy z Gazetą (/Thread-Filmy-z-Gazet%C4%85--23)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

- Mefisto - 07-09-2007

Glut napisał(a):Bo Ludzkie dzieci to najlepszy film sf od lat kilku, idealnie wpisujący się w ramy gatunku a jednocześnie wyjątkowy i niegłupi. Świetnie zagrany i zrobiony. Czy coś musi przeleżeć 10 lat w archiwach albo stopniowo dojrzewać w umysłach okołoziemskiej tłuszcz aby wpisać się w kanon?

czyli jak myślałem - Ty i parę innych osób tak twierdzicie - nadal jest to za mało. Żeby film stał się klasyką i wpisać się w kanon nie musi wcale leżeć 10 lat, ale odczekać swoje na pewno - w tym czasie powinny pojawić się jego wpływy w tym gatunku filmowym, powinien on stworzyć pewne wzorce, itp. etc. I przykro mi bardzo, ale LD są na to zbyt świeżą produkcją, nie mówiąc już o tym, że wiele osób (w tym ja :D ) nadal go nawet nie widziało, a i też nie wywołał dotychczas jakiejś hmm burzy w filmowym światku. Ergo musimy poczekać...

- D'mooN - 07-09-2007

Mefisto napisał(a):Żeby film stał się klasyką i wpisać się w kanon nie musi wcale leżeć 10 lat, ale odczekać swoje na pewno - w tym czasie powinny pojawić się jego wpływy w tym gatunku filmowym, powinien on stworzyć pewne wzorce, itp. etc.

Klasyk =/= film kultowy:)

- military - 07-09-2007

Takie Star Warsy wywołały gigantyczny szum, który z miejsca wpisał je na listę "klasyków". Pierwszy Matrix też nie musiał czekać. Ani Pulp Fiction. Strasznie nie lubię takiego podejścia - coś musi się zestarzeć, żeby zostało docenione. Dlatego w szkołach nie ma współczesnych lektur. Dick umarł dość dawno, więc może za 10-20 lat się pojawi. Lem jest tylko dlatego, bo jest Polakiem, gdyby nie to, uczniowie nie widzieliby go do 2050. Taka głupia polska mentalność, że skoro nowe, to automatycznie mniej wartościowe niż coś starszego.

- Mefisto - 07-09-2007

D'mooN napisał(a):Klasyk =/= film kultowy:)

eee, tu jest równa się czy przekreślone równa się? :D

Military - ale to nie jest tylko polskie podejście, na świecie też nikt nie uważa, że LD są kanonem, a i o sam szum nie chodzi, jak twierdzisz. A z listą lektur do innego tematu :P

- Glut - 07-09-2007

O wzorcach napisałem w poście znajdującym się nad twoim. CoM wskrzesza coś, więc w pewnym sensie rozpoczyna to na nowo. Wskrzesza koncepcję filmu sf nie jako kolorowych laserów zium zium i ogólnej radości a jako mrocznego i smutnego portretu świata na skraju rozpadu. W mojej głowie, w przegródce 'film jako twór wywierający wpływ na inne twory' wywołał burzę co najmniej taką jak pierwszy Mad Max. Że nie wywołał burzy w światowym kinie? Myślę że jeszcze wywoła. ;)

- Mefisto - 07-09-2007

cóż, napisałeś dokładnie to:

Glut napisał(a):a) Zrywają z głupią słodko - sf - holyłódzką konwencją kina sf, które to kino takie być nie powinno. Czemu być nie powinno? Bo ja tak mówię. ;)

b) Akceptując ramy filmu 'o ratowaniu świata' tworzą jednocześnie coś oryginalnego, mocnego i niebanalnego.

c) Sceny akcji ryją beret. :)

ZERO PRZEKONANIA. Zrywają wzorce, bo jest brudno i mroczno? Tak, tylko 150 innych filmów sf przed tym tak miało. Za mało, za mało. Nawet i taki Event Horizon, który już dawno jest tytułem kultowym za kanon nie jest uznawany.

- Glut - 07-09-2007

Mefisto, obejrzyj to pogadamy bo trudno wyjaśnić w jaki sposób ten mrok i brud zrywają wzorce. Po prostu zrywają - i już. ;)

- military - 07-09-2007

A kto niby uznaje Event Horizon za kultowy film? :)

W ogóle trochę offtop, ale zauważyłem że kino sf rozwija się jak sinusoida. Najpierw dość mroczne Frankensteiny i inne Wojny światów, potem kolorowa i kiczowata Ucieczka Logana, Battlestar Galactica i tym podobne radosne bzdety, następnie hardkorowe lata 80-te, czyli Terminator, Hardware i podobne ciężkie filmy, potem rozluźnienie Dniem niepodległości, Spidermanem, w ogóle ekranizacjami komiksów i tak dalej, a teraz... Children of Men, czyli jaskółka. ;)

- Bart - 07-09-2007

Mefisto napisał(a):no pewnikiem tak - dla mnie jednak nie jest to juz to samo, co dajmy na to 5 lat temu - ale skoro czytasz każdy numer, to pozostaje mi uwierzyć :)

Każdziusieńki :D

Tomek-1 napisał(a):może ktoś by się uprzejmie wypowiedział jak wygląda domniemana książka dołączona do Terminatora. Czy to merytoryczny poziom wydań GW "30 filmów wszchczasów" czy jakieś kolorowe grafomaństwo?[/i]

Chyba nieco poniżej GW, ale tragedii nie ma. Tym niemniej książeczka nie stanowi dla mnie żadnej "wartości dodanej". Równie dobrze mogłoby być zwykłe pudełko.

Dlatego z owej kolekcji po Terminatorze czekam już tylko na Otchłań (niektóre z pozostałych już mam).

- Mierzwiak - 07-09-2007

military napisał(a):a teraz... Children of Men, czyli jaskółka. ;)
Ta, a obok CoM sraczkowate Transformersy.

Teraz tylko czekać na PRAWDZIWE sci-fi po CoM czyli Avatar Camerona.

x files - majkel78 - 13-09-2007

Pierwsza obsuwa z archiwum x. Jak do tej pory wychodziło bez problemu co wtorek a tu przedwczoraj niespodzianka. Brak. Podobno 15 numer ma się pojawić jutro, tj. 14 czyli w piątek. Mam nadzieję, że to jednorazowa obsuwa.

- Anonymous - 13-09-2007

romeck napisał(a):
Glut napisał(a):Bo Ludzkie dzieci to najlepszy film sf od lat kilku lat [...]
Kompletnie się z tym nie zgadzam.

I już. ;)

Ja również.
7/10 to max

DVD na pewno nie kupię, w zasadzie to nawet wątpię czy go jeszcze będę kiedyś oglądał.

A takie np Spidermany osobiście nawet lubię i mam na DVD ale do tej kolekcji to pasują jak pięśc do twarzy. Za to powinno w niej być Total Recall, no ale to nie jest film od Imperiala :P

- Glut - 20-09-2007

Jutro w Wyborczej Harry Angel, długo filmu szukałem i się cieszę że sobie kupię.

A Ludzkie Dzieci są zajebiste. ;)

- Mental - 20-09-2007

CoM to bezdyskusyjnie najlepszy sci-fi od czasów genialnych 12 małp. jest w nim WSZYSTKO, co uwielbiam w kinie. zero kolorków, efektów specjalnych dla ośmiolatków, zakochanej młodzieży z karabinem, gołych dup reperujących samochody, wakacyjnego klimatu, nadymania cycków, żarcików i innych. po prostu brudne, mocne, bezkompromisowe kino w najlepszym stylu. wszystko logiczne, spójne, zamknięte. I love it.

wypowiedzi takiego np. Gieferga tylko utwierdzają mnie w przeświadczeniu, że w 2006 roku zdarzył się naprawdę wielki film. wypowiedzi Gieferga świadczą tez o tym, że na następną podobną produkcje poczekamy 30 lat.

- Anonymous - 21-09-2007

Przez to ciągłe powtarzanie jakie to CoM jest genialnie zajebiste nabrałem do tego filmu takiego obrzydzenia, że wątpię bym jeszcze do niego wracał, bo w trakcie seansu miałbym przed oczami posty Mentala i paru innych osób wyglądające mniej wiecej tak:

Chldren of Men jest genialnie zajebiste jest genialne najlepsze bzkompromisowe brudne zajebiście genialne najgenialniejsze od czasów 12 małp zajebiste najlepsze SF genialny bezkompromisowy film jest w nim wszystko co potrzeba do szczęścia mentalowi i w ogóle jest tak ZAJEBISTE że już nic nie może być bardziej zajebiste i tak genialne że nic genialniejszego szybko nie powstanie bo jak może powstać coś genialniejszego od najgenialniejszego zajebiscie zajebistego filmu jakim jest Children of men.

Dziękuję postoję. Wolę obejrzeć czwarty raz Transformery :lol:

- Mental - 21-09-2007

zapomniałeś dodać: najlepsze od czasów 12 małp. pisałem o tym chyba z tuzin razy.

Cytat:Przez to ciągłe powtarzanie jakie to CoM jest genialnie zajebiste nabrałem do tego filmu takiego obrzydzenia, że wątpię bym jeszcze do niego wracał

ja też tak mam z Terminatorem. wszyscy powtarzają, że jest genialny i nabrałem przez to powtarzanie takiego obrzydzenia, że już nigdy tego nie obejrze.

- Anonymous - 21-09-2007

Nie, nie zapomniałem, nie przeczytałeś uważnie. A EDIT był tylko od literówek.

- Mental - 21-09-2007

Cytat:w trakcie seansu miałbym przed oczami posty Mentala

Gieferg, czy ja cię przypadkiem nie prześladuje w snach?:)
swoją drogą, dobry tekst:

Cytat:Chldren of Men jest genialnie zajebiste jest genialne najlepsze bzkompromisowe brudne zajebiście genialne najgenialniejsze od czasów 12 małp zajebiste najlepsze SF genialny bezkompromisowy film jest w nim wszystko co potrzeba do szczęścia mentalowi i w ogóle jest tak ZAJEBISTE że już nic nie może być bardziej zajebiste i tak genialne że nic genialniejszego szybko nie powstanie bo jak może powstać coś genialniejszego od najgenialniejszego zajebiscie zajebistego filmu jakim jest Children of men.

tak go sobie czytam i nie moge przestać sie śmiać:)

- Mierzwiak - 21-09-2007

1) Moglibyście już przestać, bo robi się nowa awantura.
2) Gieferg, mam wielką prośbę - zmień tekst w sygnaturce, błagam, bo me oczy krwawią.

- D'mooN - 21-09-2007

'Harry Angel' z Wyborczej - płytka za śmieszną cenę (5,90 zł), zapakowana w slimik, przy odpalaniu pojawia się jedynie logo GW. Good deal, miło będzie sobie przypomnieć to po latach.