Forum KMF Film.org.pl
Filmy z Gazetą - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Kino domowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Kino-domowe--43)
+--- Dział: Wydania Blu-ray/dvd (https://forum.film.org.pl/Forum-Wydania-Blu-ray-dvd--45)
+--- Wątek: Filmy z Gazetą (/Thread-Filmy-z-Gazet%C4%85--23)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

- Hannibal - 19-10-2007

Zajebista ta kolekcja skoro Piesków nie będzie. Prawdziwy debilizm. Tym bardziej że normalnie już je ciężko dostać to chociaż mogli się postarać żeby do gazety wsadzić. Na allegro widziałem Polskie wydanie w digipacku za 79 zł lub 2-płytowe trochę taniej ale bez PL. Ja swoje w slimie 2 lata temu kupiłem za 9 zł, a niebawem je wystawie na licytacje, jakiś szczęśliwiec upoluje.

A co do cen Pulp Fiction czy np Czasu Apokalipsy to są tak śmiesznie niskie w porównaniu do innych klasyków bo już po kilka razy były w różnych babskich szmatławcach i innych gazetowych kolekcjach. Ale dobrze że są tanie bo każdy może sobie pozwolić żeby pooglądać takie wspaniałe filmy.

Battonsson napisał(a):To się uśmiałem nieźle z Twojej hipotezy :D.

Do usług :D

- romeck - 19-10-2007

hannibal napisał(a):Tym bardziej że normalnie już je ciężko dostać to chociaż mogli się postarać żeby do gazety wsadzić.
Rok temu były tego ogromne ilości na Allegro (slimy), w cenie ok 7,00 PLN (słownie: siedem PLN). Przypuszczam, że rynek się nasycił, ale różnie to bywa jak widać.

hannibal napisał(a):Na allegro widziałem Polskie wydanie w digipacku za 79 zł
NIE MA i nie było polskiego wydania tego filmu w digipaku.
Jednakże pierwszy rzut w slimach posiadał slipcase (tekturowe etui), koloru jaskrawo-błyszcząco-karmazynowego, który pasował jak pięść do nosa. Jednakże już jest rzadkością i z tego powodu ciekawostką. Można go zobaczyć u jednej z Klubowiczek. :)

EDIT: a tutaj nawet kupić:
http://allegro.pl/item257806816_wsciekle_psy_special_edition_5_1_pl_folia.html
(Nie dajcie się jednak oszukać - to jest najzwyklejszy slim z tekturką)

- Hannibal - 19-10-2007

No to mi się tylko wydawało że to digipack, teraz sprawa jasna :)

- simek - 20-10-2007

military napisał(a):Chcesz powiedzieć, że nie podoba ci się to, że jedne z ciekawszych filmów ostatnich lat są dostępne za grosze w nienajgorszych wydaniach...?

Chce powiedzieć/zapytać czemu akurat Tarantino jest tani, a inni nie. Wielu reżyserów dobrych po świecie obecnie chodzi i filmy robi, a tylko Quentin jest tak zaskakująco tani. To tak jakby nagle tylko BMW zaczęli sprzedawać po 1/3 ceny, a wszystkie inne dobre samochody w normalnych cenach... Jeszcze jedno, ile kosztuje wyprodukowanie płytki DVD z filmem i opakowania do niej, skoro niektóre filmy są to np. 3 zł? No i jakie kokosy zbijają na tym interesie ci producenci, którzy tak samo wyprodukowane płyty, tylko z innym filmem opychają po kilka dych...

- piXi - 21-10-2007

simek napisał(a):
military napisał(a):Chcesz powiedzieć, że nie podoba ci się to, że jedne z ciekawszych filmów ostatnich lat są dostępne za grosze w nienajgorszych wydaniach...?

Chce powiedzieć/zapytać czemu akurat Tarantino jest tani, a inni nie. Wielu reżyserów dobrych po świecie obecnie chodzi i filmy robi, a tylko Quentin jest tak zaskakująco tani. To tak jakby nagle tylko BMW zaczęli sprzedawać po 1/3 ceny, a wszystkie inne dobre samochody w normalnych cenach... Jeszcze jedno, ile kosztuje wyprodukowanie płytki DVD z filmem i opakowania do niej, skoro niektóre filmy są to np. 3 zł? No i jakie kokosy zbijają na tym interesie ci producenci, którzy tak samo wyprodukowane płyty, tylko z innym filmem opychają po kilka dych...
Z tego co wiem to (nie wiem tylko czy tak jest zawsze czy w dużej ilości wypadków) dystrybutor wykupuje licencję do sprzedaży filmu w danym państwie filmu za co płaci odpowiednią do liczności państwa i kilku innych czynników kasę...

Te filmy po 3, 5 czy 10 zł to jest to co zostało w magazynach i dystrybutorowi opłaca się zarobić na tym 3 zł niż nic nie dostać...

To jest trochę inna zasada w porównaniu do płyt muzycznych gdzie dystrybutor płaci od płyty jakąś tam kasę... Dlatego muzyka nie tanieje tak znacząco... A większość filmów kosztujących na początku 60 zł można dostać po roku za 20, albo i mniejszą kwotę...

Dystrybutorzy ustawiają cenę biorąc pod uwagę 2 fakty. Cenę licencji i potencjalną ilość kupców.... Dlatego drogie są filmy tzw. mega hity (których licencja jest droga) oraz filmy dla wąskiego odbiorcy (bo ich mało sprzeda)...

Filmy pokroju Tarantino mają tanie licencje i sprzedają się dosyć dobrze, dzięki czemu ich cena nie jest wysoka...

SPI, Best Film i Monolith idzie głównie w stronę tanich licencji, Gutek Film kina ambitnego, a Imperial sprzedaje mega przeboje których licencje kosztują fortunę, dlatego ich filmy nie są tanie...

Mniej więcej tak to wygląda...

- Mierzwiak - 21-10-2007

piXi napisał(a):Te filmy po 3, 5 czy 10 zł to jest to co zostało w magazynach i dystrybutorowi opłaca się zarobić na tym 3 zł niż nic nie dostać...
No nie bardzo, skoro te wydania z gazet są na nowo nagrane (i przy okazji kompresowane na dvd5) więc jest to dodatkowy koszt, a nie sprzedawanie wytłoczonych już płyt jak napisałeś.

- military - 21-10-2007

Mierzwiak, wydania z gazet to inna sprawa. Wydawca ma w ten sposób zapewnioną sprzedaż kilku milionów egzemplarzy, więc zysk i tak będzie, to i ceny są niskie.

- Mierzwiak - 21-10-2007

Wiem, tylko mówię że to nie są magazynowe zapasy.

- military - 21-10-2007

No oczywiście że nie, bo wtedy trzeba byłoby je przepakować itp. - sporo zachodu. Zresztą nawet "zapasów" nie ma w takiej liczbie, która jest wymagana do gazet. Dlatego trochę mnie dziwi że Imperial masę swoich świetnych tytułów wydaje teraz w formie gazetowej. Ale to chyba tylko wersje 1dvd? Np. T3?

- Mierzwiak - 21-10-2007

Tak, w dodatku pozbawione dodatków które w oryginale są na płycie z filmem, T3 w tym wydaniu jest goły, tymczasem w oryginale są komentarze, trailery i filmografie.

Podsumowując:
- goły T3 z Kolekcji sci-fi - 28,87
- T3 2DVD w Media Markcie - 19,99

Media Markt - nie dla idiotów :twisted:

- piXi - 22-10-2007

Mierzwiak: Chodziło mi o filmy, które Monolith, Spi i ITI wyprzedają za grosze (np. typu Bowling for Columbine za 6 zł w MM, czy Prochy Angeli za 3,5 zł na allegro)... ;-)

- Ronaldinho - 06-11-2007

Chyba tego info tutaj jeszcze nie było:

Do listopadowego numeru miesięcznika "Film" dodano 2 DVD - "Noc żywych trupów" (1968 by George A. Romero, raczej czarno-biała wersja, ale tego pewien nie jestem, zakup robię jutro albo pojutrze :) i "Sklepik z horrorami" (1961), całość za 9.99 zł

Gratka dla fanów horroru :D

- Eorath - 06-11-2007

Ja mam :) i kontynuując: w grudniowym numerze FILMU będą: "Tramp" z Chaplinem i "Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej".

- Mefisto - 07-11-2007

w sumie Film juz kupiłem bez płytek - nawet się wachałem, ale...po prostu nie cięrpię tych walających się kartoników - w ogóle co to za wersje. Warto?
Zresztą wystarczy wejść do empiku i popatrzeć na różnicę pomiędzy polskimi gazetami filmowymi, a zagranicznymi. U nas są 2 filmy w kartoniku (cena większa), normalnie już dawno wydane, a tam plakaty, książki, różne bajery (cena taka sama). Ech...

- Ronaldinho - 07-11-2007

[ciach]

Ale np "Sklepiku z horrorami" nie widziałem wydanego w Polsce, więc warto kupić :)

Po co cytujesz?

- Mierzwiak - 11-11-2007

http://www.rzeczpospolita.pl/seans/

- piXi - 11-11-2007

Ciekawe filmy Rzeczpospolita wypuści w tej serii.

- Phil - 12-11-2007

No sympatyczna seria, mimo ze gazeta gówniana. Ja filmy z RP mam za darmo <hahahahaha>

- Eorath - 12-11-2007

Fajne tytuły :) Pewnie się na większość skuszę :D

- military - 12-11-2007

Motyw przewodni tej serii to "bieremy każden film co nam w rynce wpadnie po łokazyjnej cenie i wypuszczamy go z gazetą". Trochę bez sensu taką kolekcję o wspólnym motywie okładkowym wydawać, skoro ona jest niczym niepowiązana.