Forum KMF Film.org.pl
Filmy z Gazetą - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Kino domowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Kino-domowe--43)
+--- Dział: Wydania Blu-ray/dvd (https://forum.film.org.pl/Forum-Wydania-Blu-ray-dvd--45)
+--- Wątek: Filmy z Gazetą (/Thread-Filmy-z-Gazet%C4%85--23)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

- Ronaldinho - 06-11-2007

Chyba tego info tutaj jeszcze nie było:

Do listopadowego numeru miesięcznika "Film" dodano 2 DVD - "Noc żywych trupów" (1968 by George A. Romero, raczej czarno-biała wersja, ale tego pewien nie jestem, zakup robię jutro albo pojutrze :) i "Sklepik z horrorami" (1961), całość za 9.99 zł

Gratka dla fanów horroru :D

- Eorath - 06-11-2007

Ja mam :) i kontynuując: w grudniowym numerze FILMU będą: "Tramp" z Chaplinem i "Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej".

- Mefisto - 07-11-2007

w sumie Film juz kupiłem bez płytek - nawet się wachałem, ale...po prostu nie cięrpię tych walających się kartoników - w ogóle co to za wersje. Warto?
Zresztą wystarczy wejść do empiku i popatrzeć na różnicę pomiędzy polskimi gazetami filmowymi, a zagranicznymi. U nas są 2 filmy w kartoniku (cena większa), normalnie już dawno wydane, a tam plakaty, książki, różne bajery (cena taka sama). Ech...

- Ronaldinho - 07-11-2007

[ciach]

Ale np "Sklepiku z horrorami" nie widziałem wydanego w Polsce, więc warto kupić :)

Po co cytujesz?

- Mierzwiak - 11-11-2007

http://www.rzeczpospolita.pl/seans/

- piXi - 11-11-2007

Ciekawe filmy Rzeczpospolita wypuści w tej serii.

- Eorath - 12-11-2007

Fajne tytuły :) Pewnie się na większość skuszę :D

- military - 12-11-2007

Motyw przewodni tej serii to "bieremy każden film co nam w rynce wpadnie po łokazyjnej cenie i wypuszczamy go z gazetą". Trochę bez sensu taką kolekcję o wspólnym motywie okładkowym wydawać, skoro ona jest niczym niepowiązana.

- Mefisto - 12-11-2007

no jak nie jest - powiązali je gazetą :P

- Snuffer - 12-11-2007

A ja się dzisiaj wybrałem do kiosku po tą rzeczpospolitą a jej nie było. Może wyskocze do Empiku wieczorem ;)

- Mefisto - 12-11-2007

siedź na dupie i rób foty Fountain :P

- fipii - 12-11-2007

Ehh słabe wydanie tego filmu, nie wiem czy takie wyszło ogólnie czy Rzeczpospolita sobie je jakoś je przerobiła.

Obraz niby 16:9, ale leterbox co mnie strasznie wkurza bo mam paski na tv panoramicznym i nie da sie rozciagnać (tzn teoretycznie sie da, ale musze DVD podpinać innym kablem)
Polski lektor: 1.0 MONO!! N/C (Do tego kilka scieżek zagranicznych, Angielska, Niemiecka, Francuska, i bodajże Czeska)
Brak polskich i angielskich napisów...
Mam nadzieje że cała kolekcja nie bedzie tak wygladała.

- Anonymous - 12-11-2007

:shock: dżizas, ależ bubel.

Cytat:Obraz niby 16:9, ale leterbox co mnie strasznie wkurza bo mam paski na tv panoramicznym i nie da sie rozciagnać
Zoomem się nie da czegoś takiego powiększać? Ja sie tam nie znam, mam normalny telewizor, nie oglądam nigdy w taki sposób ale jakbym chciał sobie zrobić z panoramy lamerski fullscreen to jednym naciśnięciem przycisku na pilocie się to robi.

- fipii - 12-11-2007

Na telewizorze panoramicznym, płyty dvd 16:9 letterbox sa nadal z paskami na górze i dole. Żeby je rozciagnać musiałbym podłaczyć DVD kablem chinch i wtedy po przełaczeni na kanał AV3 moge sobie rozciągnać obraz tak że jest pełna panorama. Aktualnie mam podłaczone DVD kablem HDMI i tam takiej możliwości niestety nie ma.

- Anonymous - 12-11-2007

Cytat:Na telewizorze panoramicznym, płyty dvd 16:9 letterbox sa nadal z paskami na górze i dole.

No to wiem. Ale funkcja zoom ( w odtwarzaczu DVD) po prostu powiększa obraz, więc teoretycznie powinna wywalić paski poza ekran , am I right?

No chyba że nie masz zooma :roll: albo masz taki dziwny jak na odtwarzaczu moich rodziców, że zamiast powiększać obraz na ekranie, powiększa go ale tylko w ramach takiego rozmiaru obrazu jaki jest standardowo na danej płycie i wtedy np nie da się zrobić zoomem fullscreena bo obraz się co prawda przybliży ale pasy (te które nie stanowią części obrazu) zostają takie jak były, czyli po prostu traci się częśc obrazu.

- fipii - 12-11-2007

Rzeczywiście o tym nie pomyslałem. Dzieki za rade :)

- Khet - 12-11-2007

Przejmujecie się małymi paskami...lektor w mono i brak napisów dyskwalifikują to wydanie z miejsca :P Tak na marginesie.

- Tomek-1 - 12-11-2007

I pewnie z tego powodu znalazło się w gazecie... :wink:

- Mush Room - 13-11-2007

kurde, dopiero zauważyłem brak polskich napisów w tym wydaniu. no porażka, mam nadzieję, że dalej ta seria tak wyglądać nie będzie, bo filmy będą mieli naprawdę ciekawe.

lektor 1.0? u mnie na pudełku jest polski lektor 2.0 ale ja tam się nie znam :)

- Glut - 13-11-2007

Mush Room napisał(a):kurde, dopiero zauważyłem brak polskich napisów w tym wydaniu. no porażka

Ludzi za to odpowiedzialnych powinno się wykastrować. No włączam se film, patrzę - brak napisów, myślałem że czymś rzucę w telewizor.