Forum KMF Film.org.pl
Filmy z Gazetą - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Kino domowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Kino-domowe--43)
+--- Dział: Wydania Blu-ray/dvd (https://forum.film.org.pl/Forum-Wydania-Blu-ray-dvd--45)
+--- Wątek: Filmy z Gazetą (/Thread-Filmy-z-Gazet%C4%85--23)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

- Bułecki - 01-05-2006

Cytat:(gdzie Ty tam dodatki widzisz to ja nie wiem)
Nie napisałem, że NA PŁYCIE są dodatki. Dokładniej rzecz biorąc, napisałem:
Cytat:Płytka dvd razem z gazetą i ciekawym dodatkiem
A tym dodatkiem jest... telegazeta.
Niby masz rację, ale niektórych nie stać (w sensie finansowym) na szacunek.

- Anonymous - 01-05-2006

Mefisto napisał(a):I ludzie to będą kupować, bo tanie. Co z tego, że nijakie, że nie mają w ogóle szacunku dla filmu? Ważne że 1,50 i możesz sobie kupić paczkę fajek za resztę kasy. Normalnie "dżizus do kroćset fur beczek! ja pierdolę".

Wydanie Kill Billa jest ok, dodatków nie ma, ale mi to zwisa, jak mam do wyboru film za 50 zeta albo za 1,50 czy nawet 10 tyle że bez dodatków to nie mam najmniejszych wątpliwości co wybrac. A że pudełko sie nie podoba? Co za problem sobie kupić pudełko na dvd i okładkę wydrukować jak się film już ma?

Cytat:Dusq widzi w tym hamulec na piractwo, a ja widzę w tym jedynie powolny upadek filmów na dvd. Ludzie przestaną je kupować, bo w każdej gazecie będzie za 1,50. Oczywiście piractwo nie zginie (tym bardziej przy ludziach takich jak Wy co w ogóle wszystko za darmo by chcieli) i tylko będzie kwitnąć, ale Wy macie filmik z gazety, filmowcy (a jest to praca bądź co bądź) nie zarobią, dystrybutorzy nie zarobią i w końcu przestanie się to opłacać. Że już nie wspomnę o jakimkolwiek szacunku dla kina.

Że już nie wspomnę o szacunku do ludzi, którzy w tym kraju pracują (jak mają szczęscie) za gówniane pieniądze. Akurat w tej sytuacji mnie wali że jakiś tam dystrybutor se nie zarobi. Zresztą i tak by se nei zarobił bo jak nei kupię tanio to najprawdopodobniej nie kupię w ogóle. Jakby mnei było stać to bym kupował oryginalne super-wydania i sie nie bawił w jakieś wydania gazetowe , ostatnio trochę zarobiłem - kupiłem parę filmów (w tym nawet SE Predatora i Total Recall) ale teraz musze wyhamować. W sumie najprościej zawołać: "jak ich nie stać to niech nie oglądają chamy jedne bez szacunku dla kina !"

Jak Ciebie stać to sie ciesz i nie marudź.

Cytat:Mnie też do kroćset fur beczek! nie stać na takiego LOTRA co to w wersji super ultra deluxe kosztuje ponad setkę albo i więcej,
A mnie zwykle nie stać nawet na zwykłe wydanie filmu za 50zeta.
Żeby kupić coś droższego niż 19,90 zwykle się parę dni zastanawiam i najczęsciej rezygnuję.

- romeck - 01-05-2006

Gieferg napisał(a):Żeby kupić coś droższego niż 19,90 zwykle się parę dni zastanawiam i najczęsciej rezygnuję.
Polecam rynek wtórny, czyli np. Allegro. Kupiłem tam mnóstwo filmów za śmieszne pieniądze.

Aha - jeszcze jedna "do kroćset fur beczek!" u kogokolwiek, a dyskusja zostanie skasowana.

- Dusqmad - 01-05-2006

Co ma do owego wyrazu cała dyskusja? Niech konsekwencje ponosi ten kto nie umie się wyhamować. Zaczyna sie tu dziać jak w jakimś gettcie - jeden przewini i wszyscy pod ścianę :P.

- romeck - 01-05-2006

Skoro dyskutantom puszczają zwieracze, to oznacza, że dyskusja wywołuje niepożądane emocje.

Koniec na ten temat.

- Mefisto - 01-05-2006

Gieferg napisał(a):Wydanie Kill Billa jest ok, dodatków nie ma, ale mi to zwisa, jak mam do wyboru film za 50 zeta albo za 1,50 czy nawet 10 tyle że bez dodatków to nie mam najmniejszych wątpliwości co wybrac. A że pudełko sie nie podoba? Co za problem sobie kupić pudełko na dvd i okładkę wydrukować jak się film już ma?

wydanie Kill Billa jest jedno na 1000, że tak powiem - gdyby nie promocja nowej gazety, która szturmuje rynek, to byś nigdy czegoś takiego nie zobaczył na oczy ;) My mówimy (przynajmniej ja) o tych kartonowych pizdrykach w Galach i innych pisemkach dla pań

Cytat:Że już nie wspomnę o szacunku do ludzi, którzy w tym kraju pracują (jak mają szczęscie) za gówniane pieniądze. Akurat w tej sytuacji mnie wali że jakiś tam dystrybutor se nie zarobi. Zresztą i tak by se nei zarobił bo jak nei kupię tanio to najprawdopodobniej nie kupię w ogóle. Jakby mnei było stać to bym kupował oryginalne super-wydania i sie nie bawił w jakieś wydania gazetowe , ostatnio trochę zarobiłem - kupiłem parę filmów (w tym nawet SE Predatora i Total Recall) ale teraz musze wyhamować. W sumie najprościej zawołać: "jak ich nie stać to niech nie oglądają chamy jedne bez szacunku dla kina !"

Widzę, że nie czytasz - napisałem wyraźnie, że mnie też nie stać, ale, jak Ty, raz na jakiś czas kupuje. Napisałeś, że kupiłeś SE Predatora - pewnie trochę kosztowało, ale przyznaj, że masz teraz znacznie większą satysfakcję z tego zakupu (w końcu to jeden z Twoich ulubionych filmów), aniżeli gdybyś nabył go w gazecie. Już kij z dystrybutorem w takim przypadku. A ludzie wszędzie pracują za gówniane pieniądze i nie wiem co to ma do rzeczy. Wszystko zawsze kosztowało, kosztuje i kosztować będzie - dla mnie to żaden argument. Ma być wszystko za darmo niby?

Cytat:A mnie zwykle nie stać nawet na zwykłe wydanie filmu za 50zeta.
Żeby kupić coś droższego niż 19,90 zwykle się parę dni zastanawiam i najczęsciej rezygnuję.

ja też nie chodzę i nie kupuję codziennie, ale przyznaj, że takie wydanie Out of Africa, gdzie za 50 dych (obecnie chyba nawet taniej) dostajesz 3 płytki, w tym płytkę z muzyką, a wszystko to w pięknym opakowaniu to nie są wielkie pieniądze. Tyle.

I Romecka już nie będziemy denerwować kurwami ;) Peace

- Anonymous - 01-05-2006

Cytat:wydanie Kill Billa jest jedno na 1000, że tak powiem - gdyby nie promocja nowej gazety, która szturmuje rynek, to byś nigdy czegoś takiego nie zobaczył na oczy My mówimy (przynajmniej ja) o tych kartonowych pizdrykach w Galach i innych pisemkach dla pań
Ale są tez takie wydania jak - KINO KONESERA - 11.90 - kupiłem Skazanych na Shawshank i Życie za Życie. Wszystko cacy, pudełko, ok nie mam się na co skarżyć.
W jednym kobiecym pisemku był Dirty Dancing też wpudełku, z lektorem i napisami. Był kiedyś do czegoś dołaczony Czas Apokalipsy - podobna forma i cena. 10 zł to jak dla mnie idealna cena :mrgreen:
Bywają i buble (jak np filmy dodawane do Glamour wyglądające gorzej niż VCD) ale jeśli film ma dobrą (w miarę) jakość obrazu, napisy to wolę sobie dokupić pudełko i druknąc okładkę niż wydawać 40 zł.

Cytat:Napisałeś, że kupiłeś SE Predatora - pewnie trochę kosztowało, ale przyznaj, że masz teraz znacznie większą satysfakcję z tego zakupu (w końcu to jeden z Twoich ulubionych filmów), aniżeli gdybyś nabył go w gazecie.
Przyznaję satysfakcję mam, ale przyznaje również że kupiłem go tylko dlatego że polskie wydanie jest pocięte, a ponieważ wcześniej kupiłem P2 (zwykłe polskie wydanie za 30 zł) to chciałem mieć też P1 do kompletu.
Gdyby polskie wydanie było porządne to olałbym te wszystkie dodatki i kupił tańszą wersję :P

Cytat:Ma być wszystko za darmo niby?
Nie. Ale nie mam nic przeciwko "wersjom dla ubogich" :roll: Niech każdy wybiera na co go stać, a nie tylko mamy super wypasione wydanie z masą dodatków, jakąś durną figurką, w wymyślnym opakowaniu i cena 200 zł. A jak ktoś by chciał tylko zobaczyć film w wersji reżyserskiej to musi tyle zapłacić za jakieś dodatkowe bzdety.

Np Terminator 2 (QDVD) był dostepny w dwóch wersjach:
-wypasione pudełko + płyta z dodatkami (jakieś 40 zł)
-zwykłe pudełko, 1dvd z komentarzem twórców (19zł)
Wybór był prosty, za te dodatkowe 20 zł mogę sobie kupić inny film.

Cytat:za 50 dych (obecnie chyba nawet taniej) dostajesz 3 płytki, w tym płytkę z muzyką, a wszystko to w pięknym opakowaniu to nie są wielkie pieniądze. Tyle.
No nie wiem, jak dla mnie 50 dych to jednak trochę za dużo :wink:

- Axel - 01-05-2006

Gieferg napisał(a):W jednym kobiecym pisemku był Dirty Dancing też wpudełku, z lektorem i napisami.
Te wydanie Dirty Dancing kupiłem z gazety ale potem żałowałem, bo mogłem dołożyć trochę kasy i kupić wersję z dodatkami, która jest o pare złoty droższa.
Gieferg napisał(a):Bywają i buble (jak np filmy dodawane do Glamour wyglądające gorzej niż VCD)
Podobno "Siedmiu samurajów" w Gali zostało wydane gorzej niż jakiś Divx bo dodatkowo z wklejonymi w obraz angielskimi napisami a gdy pojawiały się polskie to czarny pasek zakrywał napisy angielskie.

Gieferg napisał(a):ale jeśli film ma dobrą (w miarę) jakość obrazu, napisy to wolę sobie dokupić pudełko i druknąc okładkę niż wydawać 40 zł.
Zdaje się, że niektóre gazety publikują na swoich stronach internetowych duże wersje okładek do tych filmów, które dołączają do gazet.

Gieferg napisał(a):Np Terminator 2 (QDVD) był dostepny w dwóch wersjach:
-wypasione pudełko + płyta z dodatkami (jakieś 40 zł)
-zwykłe pudełko, 1dvd z komentarzem twórców (19zł)
Wybór był prosty, za te dodatkowe 20 zł mogę sobie kupić inny film.
To prawda tylko, że wersja za 19zł pojawiła się dopiero kilka miesięcy po zakończeniu dystrybucji wersji dwupłytowej (bo już chyba nie da się jej kupić w sklepach).

- tomashec - 01-05-2006

axel T2 dwuplytowe spotkasz nowe na allegro bez problemu.

- Anonymous - 02-05-2006

T2 widziałem tego samego w dnia wersję 2DVD w mediamarkt w Czeladzi i wersję 1DVD w EMPIKu parę metrów dalej :) (to było jakoś na parę dni przed ostatnim Bozym Narodzeniem)

- Axel - 02-05-2006

tomashec napisał(a):axel T2 dwuplytowe spotkasz nowe na allegro bez problemu.
Wersję dwupłytową kupiłem sobie już dawno temu, zaraz po tym jak się zaczęły ukazywać filmy z serii QDVD. Na allegro widziałem, że sprzedają nówki ale mają je jeszcze pewnie nie sprzedane od czasu kiedy zniknęły z pólek sklepów, bo nie wiem, nigdzie nie widzę już w sklepach tej wersjii dwupłytowej. Natomiast wersja 1DVD przeważnie zawsze jest.

A tak w ogóle to ostatnio pojawiło się dużo nowych tytułów w serii QDVD m.in. "Oko za oko" z Ch.Norrisem albo "Żelazny orzeł III" - warto zwrócić uwagę bo kosztują tylko 19zł. Są to wersje jedno płytowe i raczej bez dodatków, bo jedynym dodatkiem są chyba tylko zwiastuny.
Szkoda tylko, że dział o "QDVD" w kąciku DVD został już zapomniany i niedodawane są nowe opisy.

- Mefisto - 02-05-2006

Gieferg napisał(a):Ale są tez takie wydania jak - KINO KONESERA - 11.90 - kupiłem Skazanych na Shawshank i Życie za Życie. Wszystko cacy, pudełko, ok nie mam się na co skarżyć.

ale teraz mówisz o gazetach specjalnie do tego celu stworzonych, więc to inna bajka. Takich gazet jest sporo - wydania są ok, cena też - takim nie mam nic do zarzucenia.

Cytat:Przyznaję satysfakcję mam, ale przyznaje również że kupiłem go tylko dlatego że polskie wydanie jest pocięte, a ponieważ wcześniej kupiłem P2 (zwykłe polskie wydanie za 30 zł) to chciałem mieć też P1 do kompletu.
Gdyby polskie wydanie było porządne to olałbym te wszystkie dodatki i kupił tańszą wersję :P

to już nie moja wina, że polski rynek jest wciąż bardzo ubogi, ale filmy w gazetach wcale tego nie zmieniają

Cytat:Nie. Ale nie mam nic przeciwko "wersjom dla ubogich" :roll: Niech każdy wybiera na co go stać, a nie tylko mamy super wypasione wydanie z masą dodatków, jakąś durną figurką, w wymyślnym opakowaniu i cena 200 zł. A jak ktoś by chciał tylko zobaczyć film w wersji reżyserskiej to musi tyle zapłacić za jakieś dodatkowe bzdety.

no to właściwie jest mój zarzut do Jacksona i jego LOTRa, bo to on wprowadził taką modę na 50 różnych wydań. Prawda jest jednak taka, że pozostałe filmy są w miarę tanie, nawet porównując je do wydań gazetowych - przecież w większości trzeba zapłacić za taką gazetę, co często przekracza cenę 9 złotych nawet, a film w niej jest wydany często skandalicznie

- Axel - 05-05-2006

Dzisiaj według zapowiedzi do "Dziennika" dodano drugą część Kill Billa.
Jak ktoś chce kupić a zapomniał to radzę się pośpieszyć i najlepiej pojechać gdzieś na obrzeża miasta.

A tak to wygląda:
[Obrazek: kill_bill2.jpg]

- jajcasz - 20-06-2006

kto kupuje "Skarby kina polakiego"? kupuje :)

- Don Vito - 28-06-2006

W "Oliwii" jest "Good night and good luck". Dla mnie to dziwne, bo film jakiś miesiąc temu na DVD wyszedł i już go dają w gazecie.

- jajcasz - 05-07-2006

maja pewnie chody :) polecam filmy w "pc world komputer" filmy sa rozne a co najlepsze sa 3 wersje do wyboru lektor, napisy i oryginalny

- wujekhaker - 05-07-2006

slyszal ktos o Twin Peaks - FWWM dodanym na dniach do jakiejś gazety ?

EDIT: Właśnie zobaczyłem reklamę w tv Świat Kobiety - Zagubiona Autostrada

- deina - 06-07-2006

Twin Peaks jest w dodatku do Vivy.

- Dusqmad - 06-07-2006

Co ile ukazuje sie "Olvia"? Jest szansa, że znajdę jeszcze ten numer z "Good night and good luck"?

- Don Vito - 16-07-2006

W większych miastach są ludzie, co sprzedają filmy z gazet bez gazet. U takich "Good Night and Good Luck" znajdziesz za jakieś 10 zł.