Forum KMF Film.org.pl
Filmy z Gazetą - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Kino domowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Kino-domowe--43)
+--- Dział: Wydania Blu-ray/dvd (https://forum.film.org.pl/Forum-Wydania-Blu-ray-dvd--45)
+--- Wątek: Filmy z Gazetą (/Thread-Filmy-z-Gazet%C4%85--23)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

- Karol - 16-07-2006

Za 10? W Warszawie za takie filmy (jest większość gazetowyhch tytułów) zapłacisz 5 zł. Chyba, że to wydania w pudełku DVD, wtedy jakieś 7 zł :].

- Axel - 16-07-2006

No na ryneczku w takim straganie sprzedają te płyty z gazet... ja nawet nie wiem po jakiej cenie ale czasami sobie coś tam kupuję jak przegapię normalnie w kiosku. Ja jestem ciekaw czy taka sprzedaż jest legalna ? Oni sprzedają tam też starsze gazety z przed kilku tygodni/miesięcy po tańszych cenach a przecież przeważnie zawsze pisze w stopce redakcyjnej w gazetach że bez zezwolenia redakcji nie można sprzedawać aktualnych lub archiwalnych numerów po innych cenach.

- jajcasz - 30-07-2006

wedlug prawa aotoirskiego plyta bez gazety to jest pirat bo plyta jest integralna czescia gazety

- romeck - 31-07-2006

Chcesz powiedzieć, że jak kupię gazetę z płytą dvd, i nazajutrz gazetę wywalę na makulaturę, to staję się piratem? :D

SPRZEDAŻ płyty bez czasopisma jest niezgodna z prawem, ale nie posiadanie. ;)

- D'mooN - 31-07-2006

A nie jest to przypadkiem tak, jak z oprogramowaniem OEM? :)

- jajcasz - 31-07-2006

romeck napisał(a):Chcesz powiedzieć, że jak kupię gazetę z płytą dvd, i nazajutrz gazetę wywalę na makulaturę, to staję się piratem? :D

SPRZEDAŻ płyty bez czasopisma jest niezgodna z prawem, ale nie posiadanie. ;)

wiem ze to jest durnota ale tak mowi prawo autorskie (niestety)

Cytat:A nie jest to przypadkiem tak, jak z oprogramowaniem OEM

to jest ten sam paragraf

PS. bedac informatykiem interesuje sie prawem autorskim zeby nie siedziec we wiezniu

- Q - 31-07-2006

Przecież na płytach z gazet zawsze jest napisane, że są to egzemplarze promocyje i nie na sprzedaż. A sprzedaż tylko z daną gazetą.

Czyli płyta jest w gazetach takim dodatkiem jak jakiś cukierek kawa itp.

- Don Vito - 31-07-2006

A i tak ludzie z sprzedający filmy z gazet rozstawiają się w najruchliwszych miejscach Warszawy i nikt im nic nie robi.

- jajcasz - 31-07-2006

Q napisał(a):Przecież na płytach z gazet zawsze jest napisane, że są to egzemplarze promocyje i nie na sprzedaż. A sprzedaż tylko z daną gazetą.

Czyli płyta jest w gazetach takim dodatkiem jak jakiś cukierek kawa itp.

to zalezy bo czasem pisze ze jest integralna czescia pisma ja bym byl z tym ostroaniejszy i trzymal te durne "gazety dla babek" co tez osobiscie robie

- D'mooN - 31-07-2006

jajcasz napisał(a):
Cytat:A nie jest to przypadkiem tak, jak z oprogramowaniem OEM

to jest ten sam paragraf

Więc wszystko jasne.

- Mefisto - 01-08-2006

bzdura - wystarczy ci samo opakowanie kartonowe od płytki, gdzie wszystko jest napisane, nawet to, że jest to płyta do użytku domowego, więc jeśli jej nie rozprowadzasz i nie urządzasz publicznych pokazów, to mogą ci nagwizdać

- military - 01-08-2006

jajcasz napisał(a):wiem ze to jest durnota ale tak mowi prawo autorskie (niestety)

Pokaż mi paragraf, bo inaczej cię śmiechem zabiję.:P

- ALIEEN - 02-08-2006

Tez bym chcial zobaczyc ten paragraf - rowniez jestem na kierunku informatycznym
i rowniez mam troszke zajec z prawa (szczegolnie tego komputerowego) i nie
przypominam sobie takiego paragrafu.

Tak jak napisal Romeck - plyta ma byc sprzedawana z czasopismem.
Po zakupieniu czasopismo mozesz wyrzucic / spalic / uzyc jako papier toaletowy ;)
Nawet masz na plytce stosowny napis - przeznaczone do sprzedazy tylko i wylacznie
z gazeta (czy cos w ten desen) - gdzie tu info o tym, ze przeznaczone rowniez
do posiadania i uzytkowania wraz z czasopismem? :shock:

- Ah Niu - 02-08-2006

Na płytach jest napisane "Płyta jest integralną częścią pisma XXX i nie może być sprzedawana oddzielnie" i tyle.

- Mefisto - 02-08-2006

no właśnie, sprzedawana - trzymać ją sobie potem możesz w czym i z czym chcesz, to raz. A dwa, wejdź sobie choćby na allegro i zobacz, że ludzie mają to i tak w dupie :D

- romeck - 02-08-2006

Na Allegro wiele ludzi ma wiele rzeczy w dupie. :lol:

- ALIEEN - 02-08-2006

A tu sie nie zgodze co do Allegro - ostatnio wystawilem jakies gazetowce
jako GRATIS (nie sprzedawalem ich) dodane do wlasciwego, sprzedawanego
filmu i po jakims czasie usunieto moja aukcje... Tam akurat jak tylko jakis
admin zauwazy, ze gazetowiec jest bez czasopisma, to aukcja idzie precz ;)

- deina - 02-08-2006

płyty przy czasopismach są rozprowadzane legalnie, zatem jako posiadacz takowej możesz ją nie tylko mieć w domu, ale nawet kuzynce Joli pożyczyć. Jak cię złapią za rękę że sprzedajesz to inna rzecz. Ale gdzie paragraf wskazuje że masz obowiązek trzymać makulaturę na podkładkę, to nie dostrzegam.

- Artemis - 02-08-2006

Nauczka na przyszłość - nie wyrzucać makulatury :). Albo w opisie aukcji napisać, że jest gazeta, podczas gdy jest tylko film. Tyle.

- ALIEEN - 02-08-2006

W opisie aukcji napisac, ze jest gazeta, podczas gdy jest tylko film?
Glupoty opowiadasz. Juz wielokrotnie sie zdarzalo, ze ludzie kupowali na
Allegro gazetowce opisane jak mowisz, a osoba kupujaca dostawala tylko
film i miala pretensje do sprzedawcy, bo zalezalo jej rowniez na gazecie.
Zatem towar niezgodny z opisem. Zazwyczaj konczy sie to negatywem.