Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

- Tyler Durden - 03-05-2008

Po pierwszym trailerze byłem nastawiony do filmu pozytywnie, po tym nowym zacząłem się z lekka denerwować co z tego będzie, do kina pewnie i tak się wybiorę, ale mam poważne obawy w jakim nastroju z niego wyjdę.

- Mierzwiak - 03-05-2008

Ja też się wybiorę, chociaż ten trailer robi znacznie mniejsze wrażenie niż poprzedni.

Za to widać że Blanchett będzie świetna.

- Jakuzzi - 03-05-2008

Nie wiem skad u was nagle taka zmiana podejscia. Przeciez ten drugi zwiastun to niemal ten sam material, tylko inaczej zmontowany. ;)

- Mierzwiak - 03-05-2008

Bo tamten miał fajny klimacik, a ten nie. Ot co.

- Mefisto - 03-05-2008

dla mnie klimacik jest taki sam w obu :D
ale odnoszę wrażenie, że opowieść może być bardzo na słowo honoru - jakoś nie przekonują mnie te "dzikusy" w tle, ale zobaczymy

Nie podoba mi się, że LaBeouf jest stylizowany na młodą, ciapowatą wersję Indy'ego. Ta kurtka, jazda na motorze, ogólny styl, to źle wróży, bo sugeruje, że twórcy mogą mieć w związku z tym głupie pomysły w przyszłości.

- Don Vito - 03-05-2008

Mi akurat LaBeouf nie przeszkadza. Wreszcie wygląda jak człowiek, nie jak zbite dziecko.

- Mierzwiak - 03-05-2008

Tia, w tej kurteczce, z tą fryzurką, zarościkiem i na motorku wygląda lepiej niż zwykle.

Jeśli coś w nowym IJ mnie niepokoi, to właśnie on, gość jest niesamowicie irytujący i jeśli Spielberg go nie poskromił, albo jeśli nie dostał odpowiednio dobrych dialogów które trochę przysłoniłyby jego ekranową osobowość, będzie źle.

PS. Dzisiaj o 20:15 na tvp1 Poszukiwacze zaginionej Arki. Nie pamiętam kiedy oglądałem ostatni raz, trza sobie odświeżyć zwłaszcza przed 22 maja.

- Mierzwiak - 03-05-2008

Miło ze strony TVP.

Misja Telewizji Publicznej to jednak nie mit! :shock:

- Don Vito - 03-05-2008

A ja jestem sfrustrowany :!: Oglądam sobie Indy'ego a tu nagle wchodzi brat i przełącza na jakieś kabarety. :evil: Niestety musiałem ustąpić, bo to jego pokój i jego telewizor :(

- Mierzwiak - 03-05-2008

Też wystawiam Ridersom 9/10, niezwykle sympatyczne kino po brzegi wypełnione klasyczną przygodą w najlepszym stylu. Oczywiście trzeba przymknąć oko na pomysł wykorzystania Arki przez Hitlera, chociaż jeśli wziąć pod uwagę plotki co oni tam wyprawiali w tych swoich bunkrach, to nie takie głupie :wink:

Teraz najlepsze: Poszukiwacze mają kategorię PG. PG dostał film, w którym Indy strzela facetowi prosto w twarz a ryło mu niemal eksploduje, zalewając się krwią. PG dostał film, w którym koleś zostaje poszatkowany przez śmigło samolotu. Nie widać tego, ale niezła ilość krwi tryska na samolot. Wreszcie finał z rozpadającymi się twarzami, co obiektywnie rzecz biorąc może być dość przerażające dla dzieci.

Mierzwiak napisał(a):Teraz najlepsze: Poszukiwacze mają kategorię PG. PG dostał film, w którym Indy strzela facetowi prosto w twarz a ryło mu niemal eksploduje, zalewając się krwią. PG dostał film, w którym koleś zostaje poszatkowany przez śmigło samolotu. Nie widać tego, ale niezła ilość krwi tryska na samolot. Wreszcie finał z rozpadającymi się twarzami, co obiektywnie rzecz biorąc może być dość przerażające dla dzieci.
Pamiętam z dodatków na DVD, że Lucas i Spielberg mieli poważne problemy z przeforsowaniem tej sceny. Cenzorzy chcieli wlepić filmowi R i żeby złagodzić kategorię panowie dodali dodatkowy efekt ognia mający osłabić brutalny wydźwięk tej sceny.

- Mierzwiak - 03-05-2008

Za to strzałów w twarz z takim efektem jak w knajpie w Nepalu nie może być nawet w PG-13, a tu jest PG :roll:

Kiedyś MPAA było bardziej pobłażliwe, szkoda że dzisiaj jest inaczej.

No tak, ale to już chyba dla nas żadne odkrycie, co? ;)

- Mierzwiak - 03-05-2008

Odkrycie już nie, ale oglądając starsze filmy warto w celach badawczych zwracać uwagę na takie rzeczy.

Swoją drogą IJATKOTCS [uwielbiam ten skrót 8)] dostał PG-13 za adventure violence and scary images. Przynajmniej straszne obrazki będą :D

- Mefisto - 03-05-2008

Phil napisał(a):9/10

10/10 :P
też sobie obejrzałem, ale na dvd, co chwila przełączając na tvp dla porównania - no cóż: biada tym, co widzieli to w telewizorku :twisted:

- Predator895 - 04-05-2008

Tez się dziwiłem że ten film ma pg-13 w naszych czasach by to zdecydowanie nie przeszło . Indy kasujący 2 arabów perfidnie tryskających krwią po białych prześcieradłach, w ogóle cała scena pościgu na koniu za ciężarówką nasycona jest przemocą. Cios to cios krew to krew strzał to strzał. Nawet czarnoskóry kapitan statku pali sobie faje chamsko przed kamerą, niestety po DH4 palenie w dzisiejszym pg-13 to grzech nr. 1 :P

- Mierzwiak - 04-05-2008

Predator, nie PG-13. PG!!!

- military - 04-05-2008

Haha, w nowym zwiastunie jakies starozytne plemie-zombi wydaje takie same odglosy jak Predator. A jak Jones uderza jakiegos ruska, to sie zastanawialem kto mu reke rozbujal. CGI do tylka. Ale pomysl na fabule mi sie podoba - wiec poczekamy, zobaczymy.

- Tomek-1 - 04-05-2008

Malkontenci z Was :) Spielberg to nie jakiś Len Wiseman. Indy 4 to będzie mega-wyspas. Plotka głosi, że mężczyzna za kratkami w krótkiej migawce pod koniec trailera to Sean Patrick Flannery, który grał Jonesa w serialu Lucasa. Moim zdaniem bardzo podobny.