Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

- Glut - 11-05-2008

Karol jedzie do Cannes? xD

- Mefisto - 11-05-2008

Tomek-1 napisał(a):Druga scena to finał na moście i różne odległości podchodzących Thugów do Jonesa w zależności od ustawienia kamery. Dodatkowo rzucające się w oczy różnice w wysokości mostu i wielkości rzeki pod nią. Raz jest to kilkanaście metrów, raz wielka przepaść, raz widać dosłownie strumyk, raz wielka rzeka :) Pewnie już nie było możliwości skorygowania tego w post-produkcji (zdjęcia na Cejlonie)... Tak czy siak, nie dziwi mnie, że Spielberg dzisiaj z tego filmu zadowolony zbytnio nie jest :-P

mnie razi bardziej inny fakt: po kiego grzyba Mola Ram wchodzi z dzieciakiem i kobietą na most i czemu zmienia się odległość między nimi (raz idzie tuż za nimi, trzymając ich pod nożem - zaraz widzimy, że ma do nich sporą odległość), a i tak w rezultacie wszyscy znajdują się tuż obok siebie, kiedy jest już po moście :) uroczo durny to film

- Snappik - 11-05-2008

Dodałbym jeszcze Lucasa, który ściśle nadzoruje prace montażystów. W dodatkach na DVD Zemsty Sithów widać jak ich krew zalewa gdy Dżordż każe ucinać sceny o ułamki sekund, bo lawa bardziej tryska, bo miecz jest wysoko w górze itd. :)

- Tomek-1 - 12-05-2008

Mefisto napisał(a):mnie razi bardziej inny fakt: po kiego grzyba Mola Ram wchodzi z dzieciakiem i kobietą na most i czemu zmienia się odległość między nimi (raz idzie tuż za nimi, trzymając ich pod nożem - zaraz widzimy, że ma do nich sporą odległość), a i tak w rezultacie wszyscy znajdują się tuż obok siebie, kiedy jest już po moście :) uroczo durny to film

Może Mola Ram uznał, że jednak Jones jest w pozycji by stawiać warunki (chwilę wcześniej mówi mu, że nie jest...) :D

Inne montażowe "perełki" to również ucieczka przed wodą w tunelach. Za każdym razem jest już dosłownie centymetry od bohaterów, by w kolejnym ujęciu Jones spokojnie mógł popatrzeć i rzucać się do ucieczki w kolejny tunel :D

- Mefisto - 12-05-2008

Tomek-1 napisał(a):Inne montażowe "perełki" to również ucieczka przed wodą w tunelach. Za każdym razem jest już dosłownie centymetry od bohaterów, by w kolejnym ujęciu Jones spokojnie mógł popatrzeć i rzucać się do ucieczki w kolejny tunel :D

o właśnie! przypomniałeś mi o największym idiotyźmie tego filmu: woda w tunelu. Biorąc pod uwagę długość i złożoność tychże, ilość odnóg i ilość wody, to do Indiany nigdy, przenigdy nie dotarła by żadna kropelka, nie mówiąc już o wodotrysku rozwalającym górę, przed którym musi uciekać...

freak_outXP napisał(a):"dlaczego główni bohaterowie są atrakcyjni i mają proste, białe zęby", "dlaczego główny bohater jest wysoki", "dlaczego antagonista jest brzydki", "dlaczego dobro zawsze zwycięża" itp. itd.

Quasimodo, Bestia..., ;)

- Mierzwiak - 12-05-2008

Jest jeszcze jedna wpadka montażowo... wpadkowa :P Chociaż może odniosłem tylko takie wrażenie, więc jak ktoś ma na dvd mógłby rzucić okiem w wolnej chwili.

Kiedy Indy walczy z mordercą w swojej sypialni, chłopiec śpi. W pewnym momencie wydawało mi się, że widać jak szybko budzi się w czasie tej całej szamotaniny, jednak dopiero kilkadziesiąt sekund później rzeczywiście się budzi. Ale nie mam pewności, to był ułamek sekundy.

- Spirit - 14-05-2008

Aaaa doszukujecie się miliona błędów, idiotyzmów i nie wiadomo czego :roll: , nie ważne czy woda go dosięgła czy nie, czy odległość na moście się zmienia czy nie, ważne, że jest to najlepsza przygodowa trylogia jaką stworzono, pokażcie mi dzisiejsze filmy z tego gatunku godne uwagi jakiejkolwiek, jedynie Mumia jeszcze się obroni a reszta to same popłuczyny poindianowe 8) , mnie osobiście całą trylogię ogląda się świetnie i nie przeszkadzają mi jakieś błędy czy co tam wymyślicie,do jasnej tam i spowrotem, to jest kino rozrywkowe, klasyka, po co się czepiacie :twisted: :roll: .

- Mefisto - 15-05-2008

a) Tylko dla Orłów to jednak trochę inny kaliber
b) Tylko dla Orłów ma sporo, potężnych baboli

- Monika - 15-05-2008

freak_outXP napisał(a):"Tylko dla Orłów" to też jest kino rozrywkowe pełną gębą, ekstraklasa i w ogóle, ale takich (choć pojedyńczych raczej) baboli typu "światłoczuła pułapka", "latający ponton" itp. tam nie uświadczysz.

Coś się tak czepił tej "światłoczułej pułapki", czy pontonu? Kiedy ma się "naście" lat tą scene się przeżywa, chłonie - to czysta zabawa, szaleństwo, nieskrępowana niczym przygoda itp. itd. albo kupujesz taką (ulubione słówko) konwencję, albo się zestarzałeś i to nie jest już film dla ciebie. Dziś pewnie czytujesz Dostojewskiego wyśmiewając "Kubusia Puchatka" Milne'a ;)

- military - 16-05-2008

http://www.popcorner.pl/popcorner/1,81588,5215873,Za_kamera_na_planie_czwartej_czesci_Indiany_Jonesa.html

Nie wiem czy bylo, filmiki z planu. Ford wyglada lepiej bez stroju Indy'ego niz w nim - wtedy wydaje sie, ze ma ze 120 lat.

- Mierzwiak - 17-05-2008

http://www.aintitcool.com/node/36793

Lucas ma pomysł na 5 film. Shia Beowulf w roli głównej, Ford jako dodatek. Aha, Lucas uważa też że teraz Harrison Ford wygląda lepiej niż 20 lat temu... :roll:

- Hitch - 17-05-2008

A co ma mowic? Ze w kazdym ujeciu cyfrowo usuwaja jego butle z tlenem? :)

- Mierzwiak - 17-05-2008

Jak ma gadać takie bzdury, to lepiej niech zamknie jadaczkę i ściemnia na jakiś inny temat :twisted:

W czwartek wypatrujcie mojej opinii o Indym IV, idę na pierwszy poranny seans.

- Tyler Durden - 17-05-2008

Mierzwiak napisał(a):Lucas ma pomysł na 5 film. Shia Beowulf w roli głównej, Ford jako dodatek.
Ehh, po ostatnich dwóch trailerach obawiałem się, że do tego spółka Lucas-Spielberg będzie teraz dążyć...

- Karol - 17-05-2008

A już jutro pokaz "Indiany...". Będzie trzeba pewnie czekać na 2h przed filmem, ale co tam :D.

A plotki o LeBoufonie jako głównym bohaterze słyszałem już dawno, dzięki wielkie, ale oglądanie tego to już to sobie daruję...

- Don Vito - 17-05-2008

Już widzę ten tytuł:

"Shia LeBouf and the.... " :lol:

- Tyler Durden - 17-05-2008

Jeśli już, to raczej "Mutt Williams and the..." :)

- Hitch - 17-05-2008

Pierwsza czesc sagi o Mucie bedzie nosila tytul Mutt Williams and the Indiana Jones i bedzie opowiadac o tym jak Indy zlamal sobie biodro gdzies, na jakims pustkowiu na swiecie i moze go tylko uratowac tylko Szaja Lebuff. A ze film bedzie sie dziac w latach 50/60 nie ma jeszcze zaawansowanej technologii w zakresie komunikacji i w kazdym innym, wiec bohater bedzie musial doslownie przeszukac caly swiat.
Tagline: He can be everywhere, and I mean EVERYWHERE

:)

- Mierzwiak - 17-05-2008

Mutt Williams and the Riders of the Lost "Transformers 3" Screenplay

- Hitch - 17-05-2008

Mutt Williams and the Lost "Lost" Island :)