Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

- Predator895 - 18-05-2008

Cytat:
Rocky Balboa, Rambo, Godfather III

Rambo nie ma prawa bytu na liście udanych kontynuacji :P

- Mierzwiak - 18-05-2008

No właśnie :twisted: Podobnie jak moim zdaniem Godfather III, choć zły nie jest, ale przegrywa na całej linii w porównaniu z I i II.

- Mental - 18-05-2008

nie wierze w ani jedno slowo z recki Karola:) film obejrze w czwartek i ocenie go tak jak powinno sie oceniac filmy rozrywkowe - surowo:)

- Don Vito - 19-05-2008

Phil napisał(a):
Cytat: Zdażyło się kiedyś, żeby zreaktywowali jakąś kultową serię po wielu latach i było dobrze?

Rocky Balboa, Rambo, Godfather III

Dwa ostatnie należy wykreślić. Zwłaszcza Godfathera.

A co do Indiany: poczekam aż wyjdzie na DVD :P

- simek - 19-05-2008

Według mnie to z tej recenzji nic nie wynika. Jest dobrze, ale mogłoby być lepiej, stary klimat jest, ale nie do końca, aktorzy bardzo dobzi, ale to nie to co w poprzednich częściach. W sumie to tyle o filmie ja i pewnie wszyscy się domyślali, bo to że będzie dobrze, fajnie i z humorem to oczywiste. Jedyne pytanie to takie, czy wszystko jest na poziomie I i III? Karol odpowiedzi nie daje, chociaż chyba można wywnioskować, że brzmi ona jednak: nie.

- romeck - 19-05-2008

Freak, gorąca prośba: usuń obrazki ze stopki. ;)

Indy fajny, ale Lepper to już wiocha.

Z góry dzięki.

- Krusty - 19-05-2008

Po przeczytaniu kilkunastu recenzji można już stwierdzić, że nie jest tak pięknie jak miało być szczególnie, że mój ulubiony zagraniczny serwis Screen Ranthttp://screenrant.com/archives/review-indiana-jones-and-the-k-1649.html ocenił film, jako przeciętny, no cóż tak jak myślałem Iron Man okazał się dużo lepszy a duet Lucas/Spielberg znów pokazał, że nie potrafią ani razem ani osobno nakręcić dobrego filmu.

- Mierzwiak - 19-05-2008

1) Iron Man jest kontynuacją słynnej, przygodowej serii że go przywołujesz i - o zgrozo - porównujesz z filmem którego w dodatku nie widziałeś?
2) Ocenili go na 3,5/5, w skali 10 to 7/10. To jest przeciętna ocena?
3) duet Lucas/Spielberg znów pokazał, że nie potrafią ani razem ani osobno nakręcić dobrego filmu - sugerujesz że Spielberg nie ma na koncie ani jednego dobrego filmu? Ani że razem takiego też nie nakręcili? :shock:

- Jakuzzi - 19-05-2008

Krusty napisał(a):duet Lucas/Spielberg znów pokazał, że nie potrafią ani razem ani osobno nakręcić dobrego filmu.

Znow - znaczy sie pierwsze trzy czesci sa do bani?
Ani osobno - znaczy sie Spielberg nie nakrecil dobrego filmu?

CDK?

- Jakuzzi - 19-05-2008

Troche z wykopalisk, ale ostatnio odswiezylem sobie Poszukiwaczy i musialem sie odniesc do jednej rzeczy:

Predator895 napisał(a):Albo hitlerowiec elegancko przejechany przez ciężarówkę która chyba z połowy jego ciała zrobiła mielony pasztet :D.

Dupa nie pasztet. Scena jest tak nakrecona, ze w ogole nie widac, aby ciezarowka chociazby dotknela ciala "przejechanego" Hitlerowca, nie mowiac nawet o mieleniu go.

- Krusty - 19-05-2008

Mierzwiak napisał(a):1) Iron Man jest kontynuacją słynnej, przygodowej serii że go przywołujesz i - o zgrozo - porównujesz z filmem którego w dodatku nie widziałeś?
Przywołuje go bo to kino akcji i przygody podobnie jak IM a także oba to letnie blockbustery. Chciałem tylko ostudzić ten hura optymizm
Mierzwiak napisał(a):2) Ocenili go na 3,5/5, w skali 10 to 7/10. To jest przeciętna ocena?
Bez komentarza... domyśl się dlaczego albo pobaw się jeszcze procentami
Mierzwiak napisał(a):3) duet Lucas/Spielberg znów pokazał, że nie potrafią ani razem ani osobno nakręcić dobrego filmu - sugerujesz że Spielberg nie ma na koncie ani jednego dobrego filmu? Ani że razem takiego też nie nakręcili? :shock:
Ucieło mi ostatnio.

- Jakuzzi - 20-05-2008

KLIK

Czytam notke Dobrego i wyglada na to, ze potwierdzi sie to, co napisalem na poprzedniej stronie. Przemawia za tym zarowno sama jej tresc, jak i fakt, ze Dobremu bardzo smakowaly czwarta Pulapka oraz Transformery.

- Don Vito - 20-05-2008

Cytat:Godfather III" słabym filmem ? Bez niego trylogia.. tfu, seria nie stanowiłaby genialnej, spójnej i mądrej całości. Ludzie, którzy tak piszą, chyba nie wiedzą, o czym Godfather w ogóle jest

Godfather III dobrym filmem? Bez niego trylogia.. tfu, seria stanowiła genialną, spójną i mądrą całość. Ludzie którzy tak piszą, chyba nie wiedzą, o czym Godfather w ogóle jest ;)

Cytat:Czytam notke Dobrego...

Dobry dał 8/10 Niepokojowi. To wystarczy, żeby omijać jego recki szerokim łukiem.

- dewey - 20-05-2008

Na rottentomatoes jak na razie 80% pozytywnych recenzji + 3 minutowa owacja na stojąco na festiwalu w Cannes. Faktycznie fatalnie... P.S. Spielberg nakręcił film na miarę oczekiwań po Ryanie, a mianowicie Minority Report, Munich, A.I. To kapitalne filmy, które po latach jeszcze bardziej zyskają, różnica polega na tym, że to nie są filmy kecone w starym spielbergowskim stylu, tylko w nowym.

- Mierzwiak - 20-05-2008

Nie skreślajmy filmu tylko dlatego że recenzent któremu się podobał, pozytywnie ocenił filmy które uważamy za kiepskie, błagam.

dewey, nie fatyguj się, zaraz ci odpiszą że DH4.0 też ma na rotten 80% :roll:

EDIT: Ocenzurowana Krucjata na Pro7: http://www.schnittberichte.com/schnittbericht.php?ID=1016554

- Mierzwiak - 20-05-2008

Czyżby link do obrazka na stronie która uniemożliwia ich linkowanie?

- Crov - 20-05-2008

Wiadomo, że będzie następna część. Dla mnie po słowach Lucasa to niepodważalne, moze ewentualnie Spielberg nie wyreżyseruje. Tyle, że nie Indiana Jones, a Mutt Jakmutam.

A link nie działa. :P

- Mefisto - 20-05-2008

Jakuzzi napisał(a):Czytam notke Dobrego i wyglada na to, ze potwierdzi sie to, co napisalem na poprzedniej stronie. Przemawia za tym zarowno sama jej tresc, jak i fakt, ze Dobremu bardzo smakowaly czwarta Pulapka oraz Transformery.

hmm...

Cytat:I dla fanów „X-Files” również.

eh...czyżby Spielberg znowu TO zrobił?

- Eorath - 20-05-2008

A ja już jutro ;) I się nie mogę doczekać ;)

- Jakuzzi - 20-05-2008

http://www.joblo.com/can-indiana-jones-and-the-kingdom-of-the-crystal-skull

U JoBlo tez raczej przecietnie.