Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

- military - 22-06-2008

Jedna uwaga: start statku zerzniety z X-Files? A mnie sie wydawalo ze z Bliskich spotkan. Albo z Dnia niepodleglosci. Albo z jakiegokolwiek filmu o ufo, bo jak niby mozna przedstawic start statku kosmicznego? Ze niby leci w dol, tak zeby bylo oryginalnie?

Indy wychodzi calo z kazdej opresji. No niesamowite.

Ogolnie rzecz biorac to nie podales absolutnie zadnej wady tego filmu - po prostu nie podobal ci sie glowny watek. Wykonanie, jak sam mowisz, znakomite, ale... No wlasnie, ale co? Byli kosmici. To tak jak Hitch ocenia filmy - s-f jest glupie bo to s-f. :)

- Negrin - 22-06-2008

Danus napisał(a):A teraz coś co mnie najbardziej boli to muzyka. Podam tylko przykład: W scenie gdzie Indy z koleżkami szuka wejścia do tej świątyni na końcu dostaję dziwnego uczucia. To uczucie zwie się Deja vu czy jakoś tak.
Normalnie słuszę muzykę z Wojny światów. Czy Wiliams już tak zszedł na psy, stracił w tak drastyczny sposób wenę, że nie potrafił skomponować coś nowego?? Muzyka to tylko zlepek tych samych dzwięków z óżnych poprzednich jego Scorów.
Nie?! Naprawdę?! Williams?! Powtarza się?! Koniec świata!

- Danus - 22-06-2008

Military podałem wiele wad. Przeczytaj dokładnie. Wadą tego filmu jest straszna denność fabuły, głupota w akcjach i fabuła. Poprostu jakby mi ktoś powiedział, że to jest parodia filmów przygodowych to może inaczej bym patrzył na ten film. A tak pozostaje niesmak. Wadą filmu jest muzyka. Tak jak mówiłem, żywcem zerrznięta np: z Wojny Światów. Wadą jest sztywne aktorstwo większości postaci, wyprane z emocji mumie :cry: . To że film jest świetni zrealizowany pod względem technicznym to nie znaczy że pod względem artystycznym jest dobry. Bo jęsli w ten sposób byśmy oceniali filmy, Transformery byłyby arcydziełem.

Edit
PS: Negrin to kiedy ten zapowiadany przez Ciebie koniec Swiata?? :twisted:

- Arahan - 22-06-2008

Kosmici nie pasują ? Dlaczego ? Spielberg z Lucasem chcieli zmienić konwencje.
Dodam tylko, że KAŻDY z odrzuconych scenariuszy zakładał wątek UFO bo finalny tekst Koeppa to zlepek kilku scenariuszy z czego najwiekszy wkład ma tu Darabont.
Więc widzę, że niektórzy i tak by się czepiali.

Co do scenariusza Darabonta - końcówka bardzo dobra, obcy to nie nauczyciele lecz dyktatorzy, którzy mamili ludzi, a potem zabijali wysysając z nich siły witalne. Kryształowa Czaszka została zniszczona przez Indiego, aby uwolnić jego przyjaciela Yuriego z "obłoku marzeń", a statek próbuje odlecieć, ale wybucha.

Ale żeby nie było niedorzeczności też były i to kto wie czy nie większe niż w KOTCS, np. zamiast pościgu jeepami w dżungli powietrzny pojedynek dwóch samolotów z przeskakiwaniem z jednego na drugi.
Pokonywanie nie trzech, ale czterech wodospadów i to nie w amfibii, ale tonącej z wolna ciężarówce.
Mrówki chyba jeszcze większe bo dziewięciocalowe, oraz nienaturalnych rozmiarów ogromny wąż, który połyka Indiego w całości.
Aha liany też są, a śmiga na nich ... Indiana Jones ...

- Mefisto - 22-06-2008

i to wszystko tylko udowadnia, że ten film nie powinien był powstać :D

- Danus - 22-06-2008

Mefisto ma racje. Ten film to jedno wielkie nieporozumienie. Projekt który powinien paść jeszcze zanim pomyslano o stworzeniu go. Nie rozumiem jak Spielberg mógł polecieć tak nisko i nakręcić takiego gniota. Miało być śmiesznie, rozrywkowo a było poniżej poziomu krytyki i dobrego smaku. Wydaje mi się że duet Lucas-Spielberg to będzie teraz wyznacznik bezsensownego gniota bo takim jest czwarty Indiana.

- Maik - 22-06-2008

Tyler Durden napisał(a):Ale kadrowanie masz opanowane, wróżę ci karierę w tej niszy
A dziękuje, dziękuje :)
Jak patrzę na obecny Polski rynek komiksowy to się faktycznie wysoko oceniam, ale nie zapeszajmy... :P

- Hitch - 22-06-2008

Jesli ode mnie by to zalezalo, zastosowalbym ci prawny zakaz uzywania chociazby kredek :)

- Mierzwiak - 22-06-2008

Danus napisał(a):Miało być śmiesznie, rozrywkowo a było poniżej poziomu krytyki i dobrego smaku.
Chętnie podyskutowałbym z twoją opinią, albo po prostu ją przeczytał, uszanował i tyle. Ale kurdę, przypominam sobie jakie to zabawne, rozrywkowe i powyżej poziomu krytyki (i dobrego smaku!) filmy wielbisz i jedyne co jestem w stanie zrobić to... powiedzmy że poprawiasz mi humor :wink:

- Danus - 22-06-2008

Mierzwiak, a szkoda chętnie bym z Tobą podyskutował na temat tego gniota, a tak obaj będziemy poprawiać sobie humor :wink:

- koronex1989 - 22-07-2008

Recenzja scenariusza Darabonta

http://zakazanaplaneta.pl/news.php?readmore=2519

- :Łukasz: - 29-07-2008

Lucas na temat 5 części Indy'ego:
'- Ja patrzę w przyszłość, Steven w przeszłość. Woli ciągnąć film tam, gdzie kiedyś był, a ja chciałbym pchnąć go w całkiem innym kierunku – powiedział Lucas. Dodał jednak, że mają już wypracowaną bardzo wstępną wizję będącą 'hybrydą' ich sprzecznych podejść. Na razie nie chciał spekulować co do potencjalnej fabuły.'

Wrrrr, nóż się w kieszeni otwiera... czy ten człowiek jest upośledzony?
Cóż, przynajmniej tymi słowami ostatecznie przyznaje się do odpowiedzialności za porażkę 4 częsci...
W tej sytuacji mam szczerą nadzieję, że zostawią nadwątloną legendę Indy'ego w spokoju...

- Maik - 29-07-2008

Wy, to może w kolejnej części "Time traveling" bedzie? :shock:

- Arahan - 29-07-2008

Na jakimś zagranicznym portalu jest cały wywiad z Lucasem, którego fragment przytoczył Łukasz. Po przeczytaniu wiem, że Papcio George leci tylko na kasę i chce spełniać swoje chore wizje filmowe samemu. Spielberg był przeciwny takiej formie Kryształowej Czaszki jaką dostaliśmy, wszystko co najlepsze w KOTCS to pomysły Spielberga, a Lucas chciał CGI, Mutta, itp.
Boje się o kolejną część ...

- Maik - 29-07-2008

Pewnie Indi wyruszy do jądra ziemi, szukał trumny Draculi albo odkryje atlantydę i będzie z jakimiś rybo-ludami walczył...

Po przecztaniu recenzji odnośnie owego scenariusza zły jestem na decyzje jakie podjęli...

W sumie Lucas i tak jest na resztę życia ustawiony (że o kolejnych pięciu pokoleniach jego potomków nie wspomnę) więc wszystko mu jedno i robi filmy jakie by sam chciał oglądać i opinia reszty świata jest mu obojętna...

- Corn - 29-07-2008

Cytat:jądra ziemi, szukał trumny Draculi albo odkryje atlantydę
Było w książkach i komiksach ;)

- Mierzwiak - 30-07-2008

Maik napisał(a):Wy, to może w kolejnej części "Time traveling" bedzie? :shock:
Wehikułem będzie odpowiednio przerobiona lodówka :lol:

- Maik - 30-07-2008

Ta, jak z Muttem pomajsterkuje...

P.S. A ja tam nie wiem co wy wszyscy od tej sceny z lodówką macie... Jasne! W prawdziwym świecie zapewne była by to ostatnia przygoda Indiany, ale szczerze powiedziawszy cały moment gdy stopniowo odkrywa w jakim jest mieście, co go za moment czeka, grzyb na końcu i ogólnie sam pomysł tej niecodziennej sytuacji... No, nie wiem. Jak dla mnie jeden z fajniejszych momentów w tym filmie :P

- Mierzwiak - 30-07-2008

Zgadzam się z tobą w zupełności. Mój post był tylko nawiązaniem do tej całej fali krytyki związanej z lodówkową przygodą Jonesa.

PS. Ile osób po obejrzeniu KOTCS chciałoby żeby to było prawdą? :twisted:
[Obrazek: lucascarbonite1io6.th.jpg][Obrazek: lucascarbonite2vf2.th.jpg]

- Mefisto - 30-07-2008

parafrazując słowa pewnej piosenki:
If you want to see him cry
Poke him in the eye
Put his fingers in the socket and watch him fry

George Lucas must die

:twisted: