Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

- Mierzwiak - 29-03-2010

Przede wszystkim nie powinno być czegoś takiego jak IJV (o IV nie wspominając...).

- mroziek - 29-03-2010

VI nie będzie, ale V na pewno - od zawsze miała być i niech tak się stanie <ok>

- Arahan - 29-03-2010

Masz kontakty z Fordem, Lucasem i Spielbergiem, że tak mówisz ?! IV była gówniana, ale się sprzedała dlatego coś przebąkują o V, tylko, że:

- Ford z dnia na dzień nie młodnieje, niedługo stuknie mu 70,
- nie ma jeszcze gotowego scenariusza,
- Spielberg jest obecnie zaangażowany w Tintina, Lincolna, Interstellar i Old Boya, Lucas w Red Tails i do tego nadzoruje kolejne kreskówki z logiem SW na czele, zaś Ford bawi się przy Manhunt i Extraordinary Measures. Czas na Indiego V będą mieli najwcześniej w 2012 (?), a może i później.

Na polskim forum IJ bardzo fajnie news ze stopklatka.pl o niby zarysie historii skomentował użytkownik Marcus:

Na jednej ze stron internetowych komentujących tę wiadomość, prowadzący dość dobitnie dowodził, że 5 nie powstanie ze względu oczywiście na "szybkość" i "sprawność" pracy nad projektem. Coś w tym jest. I dziwię się w tej sytuacji Fordowi, który co rusz w jakimś wywiadzie rzuca zgłodniałym miłośnikom kolejny kąsek, który okazuje się być zwykłym "sucharem" informacyjnym, a nie "schabowym" radosnej wieści. Niech zagada jak będą mieli scenariusz, a nie ciągle wypowiada się w stylu "ostatnio Lucas podrapał się po głowie w sprawie Jonesa, a Spielberg chrząknął znacząco. I ja się z nimi zgodziłem." Wiem, że go wypytują ciągle o to, ale kiedyś był bardziej powściągliwy. Rozbudza nadzieje, a Lucas powie "Przerabiam >>Gwiezdne wojny<< do 3D i teraz nie za bardzo mam czas na Jonesa..."

Zgadzam się z nim w 100%

- Bucho - 29-03-2010

Arahan napisał(a):Spielberg jest obecnie zaangażowany w Tintina, Lincolna, Interstellar i Old Boya, Lucas w Red Tails

Dlatego czesc piata wyrezyseruje poprzez bramke sms na onet.pl. W przerwach w kreceniu Lincolna - siedzac na klopie ;) Scenariusz jest juz gotowy....powstal w wyniku rzucania run i kapsli po Budweiserze (3 konie w butelce)

- Lawrence - 30-03-2010

Arahan napisał(a):Masz kontakty z Fordem, Lucasem i Spielbergiem, że tak mówisz ?

To w sumie można i obrócić w drugą stronę: A ty masz z nimi kontakt, że twierdzisz, że nie powstanie? Zresztą nikt tutaj chyba nie mówił, ani też nie podawał kiedy powstanie.

Arahan napisał(a):- Spielberg jest obecnie zaangażowany w Tintina, Lincolna, Interstellar i Old Boya, Lucas w Red Tails i do tego nadzoruje kolejne kreskówki z logiem SW na czele

"Tintin" rzeczywiście jest w produkcji. Ale "Lincoln". Ten film jest przekładany z roku na rok, nawet nie wiem czy jest scenariusz? "Old Boy" też nie słyszę, aby coś się ruszało. A "Interstellar" też przewidziany jest na rok 2013 z tego co wiem i też nie wiadomo kiedy miałyby ruszyć zdjęcia, jeszcze obsady nie ma. "Red Tails" o ile wszystko dobrze pójdzie to już niedługo ten film wreszcie powinien być skończony. A po za tym dlaczego Lucas nie miałby być zaangażowany w parę projektów?
Według mnie "V Indiana Jones" jest mniej więcej w podobnym stadium rozwojowym jak te inne projekty Spielberga. I też nie byłbym taki pewny, choć naturalnie nie siedzę w Spielbergu, że akurat zostawi Indianę na koniec. To jest oczywiście wszystko gdybanie.
Ale niech będzie, że jestem naiwny, ale nie tak dawno Ford mówił chyba, w BBC w jakimś wywiadzie, że spotkał się z Lucasem i Spielbergiem i fabuła, jako taka do V części już istnieje. Ja tam wierzę w to co Ford powiedział.
Zobaczymy co to będzie, ale ten film raczej powstanie, a kiedy to już inna kwestia.

Cytat:Ja tam czekam na V i to bardzo. Artefakt? Excalibur oczywiście :].

Excalibur, w sumie czemu nie. Ale czy przy "Ostatniej Krucjacie" nie mieliśmy już lekki motyw rycerski :???:

- koronex1989 - 30-03-2010

Cytat:I też nie byłbym taki pewny, choć naturalnie nie siedzę w Spielbergu, że akurat zostawi Indianę na koniec.

Jeśli postępy scenariuszowe będą wyraźnie to Spielberg raczej weźmie się za piątkę w pierwszej kolejności. Po napisaniu przez Darabonta skryptu do czwórki Spielberg był gotów przesunąc pracę nad Wojną Światów i Monachium aby zrobić ten film.

- military - 31-03-2010

koronex1989 napisał(a):Skrypt Darabonta prezentował się już o klase lepiej,

No sorry, ale jak już mam wybierać między gibaniem się na lianach a walką ze stumetrowym wężem, to wybieram jednak liany.:)

- koronex1989 - 31-03-2010

No toż przecież pisałem że sceny akcji w skrypcie Darabonta są jego jedyną wadą w tym sceny z wielkim wężem(choć było to uzasadnione w fabule). Reszta bije na łeb scenariusz Koeppa.

- Lawrence - 01-04-2010

koronex1989 napisał(a):No toż przecież pisałem że sceny akcji w skrypcie Darabonta są jego jedyną wadą

Tyle, że w kinie przygodowym w dużej mierze o akcję chodzi. :wink: Ja tam akurat do Koeppa jakiś szczególnych pretensji nie mam, gdyż mnie się akurat ten film podobał. Mam tylko nadzieję, że przy V nie będzie takich kompilacji ze scenariuszem.

- Lawrence - 05-05-2010

Sam nie jestem pewny na ile ten news z tym nowym filmem Spielberga jest prawdziwy (chodzi mi o ten film o koniu, wojnie itd. wiecie o co chodzi), ale jeżeli tak to raczej nici z "Indym V" w najbliższym czasie :sad: No chyba, że z tym najnowszym projektem Spielberga wyjdzie tak samo jak z tym filmem o wielkim króliku, na co liczę, gdyż jednak bardzo chciałbym tę piątą część.

- Arahan - 05-05-2010

Mam nadzieję, że Lucas ogłupieje do reszty i przekonwertuje SW do 3D, doda jakieś ekstrasy, itp co zajmie mu z 2-3 lata, w tym czasie Spielberg weźmie się za Lincolna i tak w ciągu najbliższych 5 lat nie zrobią nic w kierunku dalszego gwałcenia legendy.

A potem uznają, że są za starzy ;)

- Corn - 05-05-2010

Cytat:A potem uznają, że są za starzy
Prędzej zrobią film o przygodach Mutta.

- Arahan - 05-05-2010

I dopóki nie nazwą tego Indiana Jones to będzie ok. Po prostu będę to traktował jako film całkowicie odcięty od Sagi IJ.

- Dexter - 05-05-2010

Arahan napisał(a):Mam nadzieję, że Lucas ogłupieje do reszty i przekonwertuje SW do 3D, doda jakieś ekstrasy, itp co zajmie mu z 2-3 lata, w tym czasie Spielberg weźmie się za Lincolna i tak w ciągu najbliższych 5 lat nie zrobią nic w kierunku dalszego gwałcenia legendy.

Lincolna to Spielberg zaczyna kręcić już od ładnych kilku lat...

Ale jestem za, niech chwyta się kolejnych produkcji, byle tylko został z dala od Indiany.
Szkoda, że w przypadku SW Lucas ma wolną rękę... :(

- Lawrence - 05-05-2010

To raczej jestem osamotniony, gdyż ja bardzo chciałbym piątego Indy'ego. "Królestwo Kryształowej Czaszki" mi się podobało. Miało swoje wady, ale na tle dzisiejszych filmów przygodowych o ile takie jeszcze są, prezentowało się całkiem dobrze. A może właśnie dlatego, że wiele osób było niezadowolonych przydałby się kolejny film, aby dobrze zamknąć tę serię.

- mroziek - 05-05-2010

Ja też chcę V Indiany!

- Mierzwiak - 05-05-2010

2 osoby kontra reszta świata. Myślę że macie jakieś szanse : )

Wawrzyniec_85 napisał(a):przydałby się kolejny film, aby dobrze zamknąć tę serię
Seria została zamknięta "Ostatnią krucjatą". Indiana Jones i Ucieczka Lodówką Przed Eksplozją Atomową do niej nie należy. Amen.

- Arahan - 05-05-2010

Niektórzy mają skłonności samo destrukcyjne i sadomasochistyczne, jak słusznie Mierzwiak zauważył seria skończyła się na 3 części, a Indy odjechał razem z przyjaciółmi w stronę zachodzącego słońca.

- mroziek - 05-05-2010

Wawrzyniec_85 napisał(a):przydałby się kolejny film, aby dobrze zamknąć tę serię.
Tak jak kiedyś już pisałem. Mógłby powstać V film którego akcja toczyłaby się przed wydarzeniami z IV części. Indy nie miałby żony, nie znałby również swojego syna. . Ostatnia Krucjata świetnie zamykała trylogię, jednak jeżeli jest już IV część,a planowana jest V to dobrym zakończeniem historii Indiany jest happy end zamykający IV część - czyli : żona, syn, ciepła posadka na uczelni, ale kapelusz dalej w rękach Indiany.

Ze wszystkich zakończeń filmów z Indianą i tak na pierwszym miejscu na zawsze pozostanie te z Ostatniej Krucjaty. Jednak powstała część IV i szykuje się V. Jedna z nich zawiera, będzie zawierać ostateczne zakończenie serii.

Dla mnie osobiście IV część nie jest jakoś strasznie zła, oglądając ten film bardziej skupiam się na konkretnych scenach - które po prostu lubię, a nie na całości jako fabule. Do części V podchodzę w ten sam sposób - wiem że film nie dorówna żadnej części z Trylogii, liczę jednak na kilka dobrych scen.

- Dexter - 05-05-2010

mroziek napisał(a):wiem że film nie dorówna żadnej części z Trylogii, liczę jednak na kilka dobrych scen.

W takim razie po co w ogóle ta część ma powstawać? Żeby wyszukiwać wśród niej kilku wartych uwagi fragmentów?

Czwórka też miała kilka scen-perełek (np. bójka w barze), ale ogólne wrażenie pozostawia negatywne. Nawet nie czepiam się specjalnie samego zakończenia, jednak rozwiązanie głównego wątku fabularnego to porażka.