Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

- Snappik - 23-10-2010

Obejrzałem, a raczej przemęczyłem właśnie Kryształową Czaszkę na TVP. Kupsztal jak cholera, dawno nie widziałem tak nudnego filmu przygodowego. To już tegoroczny Książę Persji jest znacznie lepszy.

- Hitch - 23-10-2010

W "Mumii" Sommersa jest więcej Indiany Jonesa niż w czwartym Indiana Jonesie. Przykre.

- wujo444 - 23-10-2010

Snappik napisał(a):Obejrzałem, a raczej przemęczyłem właśnie Kryształową Czaszkę na TVP. Kupsztal jak cholera, dawno nie widziałem tak nudnego filmu przygodowego. To już tegoroczny Książę Persji jest znacznie lepszy.

Ej, Książe był spoko :P

- shamar - 23-10-2010

Myślałem, że uda mi sie to obejrzeć po raz drugi. Niestety nie dalem rady w calosci. Ten film jest jeszcze gorszy niz podczas ogladania za pierwszym razem.

- Hollywood - 24-10-2010

Ja zmieniłem kanał kiedy zobaczyłem po raz kolejny wygenerowanego komputerowo pieska preriowego. Nawet scena z lodówką nie zirytowała mnie tak bardzo jak ten cholerny piesek preriowy. Robić pieski preriowe w CG to jak podcierać się pieniędzmi.

- shamar - 24-10-2010

Piesek preriowy CGI. Stara jazda. Już mi przeszła irytacja na ten element, która była ogromna zaraz po projekcji filmu. Mamy też CGI małpy, pająki... do wyboru , do koloru.

- Lawrence - 24-10-2010

Phil napisał(a):Ależ jechanie po IJ4 jest nudne. Napisaliście raptem 3 linijki a prawie zasnąłem przed klawiaturą : ).

Zgadzam sie, tez juz nie moge tej krytyki sluchac. Mnie tam sie ten film podobal i z przyjemnoscia po raz kolejny go sobie obejrzalem. To prawda, ze do poprzednich trzech czesci raczej sie nie rowna, ale nie jest to takie zle kino jak niektorzy twierdza.
A nudzic to sie nudzilem na innym tegorocznym filmem, nad ktorym tak wiele osob sie rozplywa, ale mniejsza o to, gdyz nie chce prowokowac.
Szkoda, ze raczej nie ma szans na "Indy'ego V".

- mariusz - 26-10-2010

Dialog z filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki:

- Ugryzł mnie skorpion!
- Był duży?
- Ogromny!
- To dobrze. Im większy skorpion tym mniej jadowity.

Fragment dialogu z filmu dokumentalnego o skorpionach:

- Słyszałem, że im większy skorpion tym mniej jadowity. Czy to prawda?
- Nie, to bzdura. To nie zależy od rozmiaru...

- Hitch - 26-10-2010

No tak, bo każdy Indiana Jones miał premierę na Discovery Channel i dostawał znak jakości prawdy historyczno-ogólnej :)

- BezcelowyAlbatros - 26-10-2010

Z drugiej strony uwierzyłem Indiemu i jestem teraz zaskoczony, że to nieprawda. ;)

- mariusz - 26-10-2010

Indiana Jones jest takim samym fachowcem jak scenarzyści tego filmu :smile:
W tym samym filmie dokumentalnym była mowa o tym, że niektóre skorpiony plują jadem na odległość metra i trafienie w oko powoduje ślepotę - dziwne, że tego nie wykorzystano w filmie.

- Hitch - 26-10-2010

BezcelowyAlbatros napisał(a):Z drugiej strony uwierzyłem Indiemu i jestem teraz zaskoczony, że to nieprawda.
Do lodówki też byś wlazł? :)

- Mefisto - 26-10-2010

Inna sprawa, że ta scena jest debilna i nic nie wnosi do filmu

- Hitch - 26-10-2010

Cały film jest debilny i nic nie wnosi do naszych żyć ;)

- Albertino - 27-10-2010

Amen.

- BezcelowyAlbatros - 27-10-2010

Hitch napisał(a):Do lodówki też byś wlazł?

Dobre pytanie ;) Podejrzewam, że człowiek w akcie desperacji, spodziewając się wybuchu bomby atomowej w pobliżu, kierując się instynktem pierwotnym szukałby kryjówki gdziekolwiek. Może nawet i w lodówce, wiedząc że to nic nie pomoże. To tak, jak z zamykaniem oczu, przed np. ciosem w twarz :)

- Anielski_Pyl - 31-01-2011

Nie jestem z tych, którzy mają do Spielberga i Lucasa pretensje o to, że się postarzeli o paręnaście lat. "Królestwo Kryształowej Czaszki" jest tak samo lekkie i urzekająca swoją słodką głupotką jak trzy poprzednie części. Różnica między najnowszą częścią a starą trylogią jest taka, że tam mieliśmy efekty tradycyjne, a tutaj cyfrowe. No, ale jeśli komuś CGI "zniszczyło legendę dzieciństwa", to chyba powinien nabrać troszkę dystansu. Dla 4. części, jak i dla reszty - mocne 8. W ogóle i z osobna.

- Crov - 31-01-2011

Flame war commencing in... 3... 2... 1...

- Mefisto - 31-01-2011

Anielski_Pyl napisał(a):"Królestwo Kryształowej Czaszki" jest tak samo lekkie i urzekająca swoją słodką głupotką jak trzy poprzednie części.

Zadanie dla Ciebie: obejrzeć te 3 poprzednie części i znaleźć przynajmniej 10 różnic obalających to idiotyczne stwierdzenie :lol:

- Lawrence - 31-01-2011

A mnie tam się "Królestwo Kryształowej Czaszki" podoba. Nie jest to tak dobra część, jak poprzednie trzy, ale w kinie jak i za każdym następnym razem dobrze się bawiłem i dalej bawię. Chociaż wiem, że jechanie po "Królestwie Kryształowej Czaszki" jest trendy.