Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

- Mierzwiak - 31-01-2011

Lawrence napisał(a):Chociaż wiem, że jechanie po "Królestwie Kryształowej Czaszki" jest trendy.
A nie jazzy?

- Gieferg - 31-01-2011

Pomijając już nawet nędzne CGI - oglądając Królestwo zwyczajnie się nudziłem modląc się żeby już się skończyło, z Krucjatą i Poszukiwaczami nie mam takich problemów, w przypadku świątyni jest już niestety gorzej.

Na chwilę obecną:

Raiders - 9/10 (byłoby 10 jakby nie zakończenie)
Temple - 5/10
Crusade - 10/10
Kingdom - 1/10

- Crov - 13-03-2011

Dlaczego ...Kryształowa czaszka ssie:

http://scriptshadow.blogspot.com/2011/03/10-screenwriting-no-nos-you-can-learn.html

Dlaczego ...Zaginiona Arka jest osom:

http://scriptshadow.blogspot.com/2011/03/10-screenwriting-tips-you-can-learn.html

RE: Indiana Jones - Mr. ?? - 22-05-2011

Poszukiwacze zaginionej arki - 7/10
Świątynia Zagłady - 4/10
Ostatnia krucjata - 6/10
Królestwo kryształowej czaszki - 3/10 no może naciągane 4/10.

Niestety jak dla mnie za dużo w tych filmach Lucasa i przezywania w super ekstremalnych sytuacjach typu wyskok z samolotu na pontonie czy przeżycie wybuchu atomowego w lodówce a wątpię by Steven Spielberg miał takie głupie pomysły :).

RE: Indiana Jones - Hitch - 22-05-2011

Jak dla mnie, za dużo w twoich postach niczego pomnożonego przez zdolności językowe studenta z Ugandy na wymianie.

RE: Indiana Jones - Crov - 08-09-2011

Stary, zapodziany gdzieś filmik odnaleziony - Carrie Fisher, Irvin Kershner i Barbra Streisand w Temple of Doom? :)

http://www.slashfilm.com/rare-footage-indiana-jones-temple-doom-set-features-barbra-streisand-carrie-fisher/

RE: Indiana Jones - Lawrence - 08-09-2011

Cool :) Jakość słaba, ale i tak świetne :)

RE: Indiana Jones - Pitero - 22-10-2011

Obejrzałem przed chwila na jedynce czwartego Jonesa. Za komentarz niech świadczy, że co chwila mój tata mówił: ale głupi film, niech że już się skończy i co chwilę musiał wyjść zapalić :). Nie ma co wyliczać debilizmów i głupot. Nie mam pytań. Już czwarty DH jest lepszy. Ale niech będzie te 4/10 za muzykę i mimo wszystko to jednak stary Indiana Jones, wciąż ten sam. ;)

RE: Indiana Jones - Mierzwiak - 22-10-2011

(22-10-2011, 22:30)Pitero napisał(a): co chwilę musiał wyjść zapalić :)
Nie dość że to gniot to jeszcze powoduje raka! :P

RE: Indiana Jones - shamar - 23-10-2011

Nie dałem rady nigdy tego obejrzeć 2 razy. Przeżyłem traumę w kinie i ze 2 kolejne podejścia, TV , avi, się nie powiodły. Ten film jest tragicznie kiepski a przy tym męczący. I jest znacznie gorszy od Świątyni Zagłady.

RE: Indiana Jones - DrunkenMaster - 23-10-2011

Kryształową "głowę" oglądałem tylko raz z byłą (przymus- przytulanego samca :) i na tym poprzestałem. Ostatnia Krucjata i scena z płoszeniem ptaków przez Connerego na nadlatujące samoloty to jest najlepszy 'Indy' :)

RE: Indiana Jones - Anielski_Pyl - 23-10-2011

Najlepszy motyw z tych czterech części, to scena w Ostatniej krucjacie, w której Indy Jr. dostaje autograf od Hitlera :)

RE: Indiana Jones - Gemini - 23-10-2011

Właśnie obejrzałem (a raczej wymęczyłem) IJ4. Gdy w latach 90-tych oglądałem trylogię moim marzeniem było, aby moja przygoda z Indym nie kończyła się wraz z nostalgiczną, sentymentalną (czyt. wspaniałą, wyjątkową) sceną odjazdu czwórki bohaterów na koniach w stronę zachodzącego słońca. Pragnąłem więcej! Dalszych przygód Indiany, Sallaha, Marcusa, Jonesa seniora, a także nowych postaci - postaci na miarę Belloqa, Tohta, Mola Rama, Donovana. Zdawałem sobie jednak sprawę, że czas nie będzie sprzymierzeńcem i odwlekanie produkcji kolejnej (kolejnych?) części spowoduje problemy. W pewnym momencie pomyślałem, że jeśli nie zrobią tego do połowy, a w ostateczności do końca lat 90-tych, to niech nie robią tego wcale. Chociażby ze względu na wygląd Forda - ostatnim dzwonkiem były czasy Air Force One i Zdrady, czyli 1997 rok.

Nie będę się rozpisywał, bo trochę za późno to robić - premiera odbyła się przecież 3 lata temu, więc nie ma się co pastwić. Zresztą w tym wątku Mental perfekcyjnie wypunktował właściwie wszystko co sam chciałbym napisać. Ścierwo i niszczenie legendy! Poza tym w moim przypadku nie sprawdza się zasada, że ten film zyskuje na drugim (trzecim, itd.) seansie. Jest dokładnie na odwrót. Odczuwam coraz większy żal i przygnębienie...
A teraz szczypta ironii (chociaż prawdy w tym też trochę jest). Z przykrością stwierdzam fakt, że w moim odczuciu więcej atmosfery Indiany z Fordem w roli głównej znajdziemy w przeciętniaku p.t. Six Days Seven Nights (1998) niż w IJIV:(

Edit: Zdaje się, iż ktoś tu napisał, że IJIV jest lepsze od Temple of Doom... Niesmaczny żart.

Raiders of the Lost Ark 8/10
Temple of Doom 8/10
Last Crusade 9/10
Kingdom of the Crystal Skull 4/10

Takie mam odczucia po projekcji:

RE: Indiana Jones - Lawrence - 22-11-2011

Fragment z programu z Johnem Williamsem i Stevenem Spielbergiem. Widać, że Spielberg ma poczucie humoru i tak podchodzi do całego motywu z lodówką:

RE: Indiana Jones - Hitch - 22-11-2011

No szkoda wielka. Jakby z pełną powagą bronił tego arcy-debilnego pomysłu, to bym stracił do niego resztkę szacunku.

RE: Indiana Jones - Goro Gondo - 26-07-2012

Poszukiwacze Zaginionej Arki - Bardzo dobry film, świetne kino przygodowe i znakomita rola Forda. Muzyka jest piękna, często mi przypominała tą ze Star Wars. Fabuła też jest dobra i przemyślana. Efekty specjalne są super. Kilka minusów jest - przekombinowane zakończenie i scena z przejściem na łódź podwodną, głupia. Tyle, poza tym kwintesencja. Daje 8/10.

Indiana Jones i Świątynia Zagłady - Film mocno przesadzony i już nieco gorszy, niż część pierwsza. Bardziej efekciarski, choć efekty lepsze były w poprzednim obrazie, w tym szczególnie na końcu widać masę blue screenówi i innych nakładanek. Za bardzo rozkręcił się wątek uczuciowy i niezniszczalność Indiany. O ile w poprzednim filmie robił rzeczy w miarę wiarygodne, tutaj już pociski, szczały z łuku się go nie imają. I jest kilka innych bzdetów, ale można przymknąć oko. Cały czas film jest ciekawy, muzyka jest jak zwykle na wysokim poziomie, aktorstwo też. Dużo akcji i przygody - z wielką przyjemnością się ogląda - 7/10

Indiana Jones i Ostatnia Krucjata - Naprawdę bardzo dobry film. Muzyka jest świetna, efekty specjalne znów trzymają poziom, fabuła też ciekawa i bohaterowie. Filmowi bliżej jest do Poszukiwaczy Zaginionej Arki niż to poprzedniej części. Ekipa filmowa chyba przeżywała nostalgiczne chwile, bo często 'cytowali' część pierwszą. Akcji jest, dużo, ale jest kilka dłużyzn. Kino przygodowe z najwyższej półki. 8/10

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki - Ale bzdet... CGI małpy walczące z wrogami Indiany? CGI mrówki olbrzymy polujące na ludzi?Hmm... CGI wszystko?? To jest aż śmieszne! Kaskader cały czas zastępuje Forda (nie mam mu tego za złe, ale to cholernie rzuca się w oczy) - dziadek robi cuda na ekranie, jakbym oglądał Nagą Broń. I jeszcze kosmici? O ile poprzednie filmy mieściły się w granicach kina przygodowego, ten jest po prostu czystym SF. I jeszcze wiele innych niedorzeczności, szczególnie w prologu. Jest tyle artefaktów i nikt na nie uwagi nawet nie zwraca. Ta skrzynia namagnesowana przyciąga wszystko, ale broń jest na swoim miejscu. Strasznie słaby film... 4.

RE: Indiana Jones - Mefisto - 26-07-2012

(26-07-2012, 14:53)Phil napisał(a): Szkoda. Czekałem na ten film.

I bardzo dobrze - już dostatecznie spieprzyli ikonę. Chociaż strach się bać co zrobi Lucas przy wydaniu blu - jeśli to samo, co przy SW to podziękuję, wypełnię formularz o wizę, wezmę kredyt na bilet do USA i osobiście kopnę go w dupę. :]

RE: Indiana Jones - Hitch - 26-07-2012

Cytat:I bardzo dobrze - już dostatecznie spieprzyli ikonę.

Nie tak hop, Mefju. Jeśli nie sequel to już pewnie komuś we łbie rodzi się reboot :)

RE: Indiana Jones - Arahan - 26-07-2012

18 września wychodzi:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ve7gZX46DsY[/youtube]

raczej nic nie namieszali oprócz odświeżenia i wyklarowania obrazu ;)

RE: Indiana Jones - simek - 28-07-2012

Jeśli coś zmienili to się tym nie będą chwalić w trailerach przecież. Okaże się po premierze jak normalni ludzie dostaną filmy w łapki.