Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

RE: Indiana Jones - Corn - 28-06-2013

No ticket mnie drażni, bo Indy mówiący po angielsku na pokładzie nazistowskiego sterowca za bardzo się odsłania.

RE: Indiana Jones - Hitch - 28-06-2013

No tak, bo potem jak zdejmuje kubrak biletera i dosiada się do ojca jak gdyby nigdy nic to już nie jest odsłanianie się. Bez przesady, to nie jest thriller szpiegowski. Poza tym, Niemcy lecący za granicę chyba znają dwa słowa po angielsku :)

A w scenie w tunelu rozwala mnie za każdym razem spojrzenie naziola w samolocie, więc wybaczam ten absurdzik :)

RE: Indiana Jones - Corn - 28-06-2013

Cytat:No tak, bo potem jak zdejmuje kubrak biletera i dosiada się do ojca jak gdyby nigdy nic to już nie jest odsłanianie się. Bez przesady, to nie jest thriller szpiegowski. Poza tym, Niemcy lecący za granicę chyba znają dwa słowa po angielsku :)
No to też, zapomniałem o tym. Jakoś Poszukiwacze unikają takich scen i niekonsekwencji, dlatego zawsze będą dla mnie lepszym filmem. Ta scena równie dobrze mogłaby się odbyć "pod przykrywką" i być równie zabawna. Co za problem by Indy powiedział po niemiecku "Kein flugschein" albo nawet "Kein ticket". I nie wymagam od niego 100% realizmu, ale nie lubię chodzenia na łatwiznę tylko po to by wcisnąć motyw humorystyczny. Poszukiwacze 11/10. Krucjata - tylko 9/10

RE: Indiana Jones - Monika - 28-06-2013

choć "Ostatnia krucjata" jest najbardziej humorystyczna ze wszystkich pozostałych części to scena "no ticket" w moim odczuciu grubo przekracza poza wcześniej obraną konwencję i staje się totalnie absurdalna i zbyt kabaretowa. Po prostu tutaj granica została przekroczona. Mimo całej humorystycznej konwencji Krucjaty ta scena jest totalnie niepotrzebna.

RE: Indiana Jones - military - 28-06-2013

Corn, zgadzam się ze wszystkim co piszesz o Krucjacie i Poszukiwaczach, oceniam tak samo, ale napiszę jeszcze o Świątyni:

ten film na swoje nieszczęście ma jednych z najgorszych bohaterów drugoplanowych w historii kina, ale jakimś cudem udało się tu upchnąć najwięcej pamiętnych scen z całej serii. Akcja w kabarecie, skok z samolotu, fragment z opadającym sufitem, pościg wagonikami (!!!), wyrywanie serca, scena na moście, upadek w przepaść - jak dla mnie to są momenty ikoniczne, i choć film jest gorszy niż pozostałe dwa, to obrazy z niego bardziej zapadają w pamięć.

Podoba mi się też, że realizacyjnie Świątynia jest niedoskonała. Co prawda pościg w wagonikach to dla mnie jeden z najlepszych efektów specjalnych w historii - jest realizm i dynamika, której nie osiągnie żadne CGI - ale już widoczne wizualne szwy na scenie upadku w przepaść sprawiają tylko, że staje się ona jeszcze lepsza, bo widać włożony w nią trud.

Scenografia też jest ewidentnie studyjna, ale ma w sobie "coś"; ma klimat, jest duszna, po prostu świetna. W Poszukiwaczach też jest ten efekt surowości, choć w mniejszej skali, ale w Krucjacie niestety nie ma go prawie wcale.

Dla Świątyni - 7/10.

RE: Indiana Jones - Monika - 28-06-2013

(28-06-2013, 13:26)military napisał(a): ten film na swoje nieszczęście ma jednych z najgorszych bohaterów drugoplanowych w historii kina, ale jakimś cudem udało się tu upchnąć najwięcej pamiętnych scen z całej serii. Akcja w kabarecie, skok z samolotu, fragment z opadającym sufitem, pościg wagonikami (!!!), wyrywanie serca, scena na moście, upadek w przepaść - jak dla mnie to są momenty ikoniczne, i choć film jest gorszy niż pozostałe dwa, to obrazy z niego bardziej zapadają w pamięć.

Zgadzam się. I to jest właśnie paradoks, bo kiedy myśli się o Świątyni to jak na zawołanie przychodzą w wyobraźni właśnie przez Ciebie wymienione sceny. A gdy przypominam sobie Poszukiwaczy to przed oczami mam tylko jedną epicką scenę - ucieczka przed kulą z prologu i nic więcej. A przecież wydawałby się, że powinno być odwrotnie bo to Poszukiwacze są lepszym filmem.

RE: Indiana Jones - Khet - 28-06-2013

(28-06-2013, 13:34)Monika napisał(a): A gdy przypominam sobie Poszukiwaczy to przed oczami mam tylko jedną epicką scenę - ucieczka przed kulą z prologu i nic więcej. A przecież wydawałby się, że powinno być odwrotnie bo to Poszukiwacze są lepszym filmem.

Ja sobie przypominam jeszcze wszystkie sceny w Studni Dusz, walkę na samolocie, Jonesa na i pod ciężarówką; że o samym finale nie wspomnę. Kwestia subiektywna, jak widać:)

RE: Indiana Jones - tchopz - 03-07-2013

Realizm, sralizm. Nie chcę realizmu w kinie przygodowym i nigdy nie będę chciał.

Chcesz realizmu? Wstąp do armii!

RE: Indiana Jones - OGPUEE - 19-10-2013

Wczoraj natknąłem w TV "Świątynię Zagłady". Obejrzałem do końca. Bez owijania w bawełnę - super kino przygodowe.

RE: Indiana Jones - wujo444 - 19-10-2013

Wczoraj natknąłem w TV "Świątynię Zagłady". Obejrzałem ze 25 min. Bez owijania w bawełnę - humor po prostu straszny.

RE: Indiana Jones - steffa_forrester - 19-11-2013

(03-07-2013, 08:52)tchopz napisał(a): Realizm, sralizm. Nie chcę realizmu w kinie przygodowym i nigdy nie będę chciał.

Chcesz realizmu? Wstąp do armii!

hahaah racja :D no kurde to jest kino przygodowe, które ma oderwać od szarej i nudnej rzeczywistości, dla mnie 10/10 :D

RE: Indiana Jones - Juby - 07-12-2013

Disney Takes Over Rights to ‘Indiana Jones’ Franchise

Najpierw Star Wars, teraz to. Ciekawe czy wyniknie z tego piąta część...

RE: Indiana Jones - Ash - 07-12-2013

Cytat:Ciekawe czy wyniknie z tego piąta część...

Oby nie...

RE: Indiana Jones - Grievous - 07-12-2013

Gdyby Disney nie planował kolejnego filmu to nie bawiłby się w umowy z Paramountem. O sequel raczej może być ciężko (nie oszukujmy się, Ford już jest na to za stary), reboot jest raczej zbyt drastycznym podejściem, ale nie zdziwię się jak cisną prequel. Oczywiście jestem stanowczo na nie i mam nadzieję że więcej kinowych Indych nie powstanie.

RE: Indiana Jones - Juby - 07-12-2013

Też jestem na nie, ale Ford nigdy nie będzie za stary na bycie Jonesem. Jeśli Disney przekona Spielberga, to nie zdziwię się jak w przeciągu najbliższych 5 lat na ekranach zagości Indy5.

RE: Indiana Jones - Bogdan - 06-03-2014

Chyba jakiś rekord :)

RE: Indiana Jones - Juby - 06-03-2014

Te video były śmieszne kiedy trwały poniżej pięciu minut i wytykano chociaż odrobinę naprawdę głupich rzeczy a nie wpadki techniczne. Odkąd zobaczyłem ich film o Batman Begins, gdzie na 50 grzechów może 3 bym jako takie sklasyfikował przestałem ich śledzić. Tego też nie ruszam (tym bardziej, że film lubię).

RE: Indiana Jones - Gieferg - 06-03-2014

Nie tknąłem tego ścierwa od 5 lat i dobrze było sobie przypomnieć dlaczego, przynajmniej nie wpadnie mi do głowy pomysł, żeby go oglądać drugi raz.

RE: Indiana Jones - Arahan - 06-03-2014

Co jest nie tak z tym filmem? Powstał ...

RE: Indiana Jones - Grievous - 26-03-2014

http://www.comicbookmovie.com/fansites/nailbiter111/news/?a=96781#comments

Zostawcie Indianę w spokoju.