Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

RE: Indiana Jones - patyczak - 23-09-2014

Współczesna muzyczka bardzo pasuje do czarno-białych filmów z lat 30tych:P

RE: Indiana Jones - Mierzwiak - 23-09-2014

Rzuciłem okiem jeszcze na kilka fragmentów i stwierdzam, że mi się podoba. Podoba dlatego, że to kolejny dowód na to, jakim reżyserskim paździerzakiem jest Soderbergh (serio, czy ten koleś mógłby w końcu zniknąć ze świata filmu tak jak obiecywał?). Nie przypominam sobie innego tak koszmarnego przykładu niezgrania obrazu z muzyką, ale z drugiej strony może taki był zamysł? Nie wiem, nie chce mi się czytać jego wypocin, lektura programu telewizyjnego byłaby ciekawsza niż to, co ma do powiedzenia ten gostek.

RE: Indiana Jones - patyczak - 23-09-2014

Nie podobał Ci się ani jeden jego film?:D

RE: Indiana Jones - Corn - 23-09-2014

Nawet Ocean's Eleven? ;]

RE: Indiana Jones - Mierzwiak - 23-09-2014

Ostatnie jego dokonania to dla mnie dno, natomiast Ocean's Eleven to spotkanie znajomych, z którego nie wiem czemu zrobiono film. Niby przyjemne w oglądaniu, ale poza tym, że istnieje, na chwilę obecną nie potrafię o tym zbyt wiele powiedzieć. Pozbywam się takich rzeczy z głowy :)

RE: Indiana Jones - Lawrence - 23-09-2014

Już pomijam fakt, że uważam w świecie muzyki filmowej Trenta Reznora za przereklamowanego. Ale OK jakoś ta jego "muzyka" sprawdza się w filmach Finchera. Ale to co tutaj Soderbergh zrobił to nie tylko gwałt na tym filmie i Johnie Williamsie, ale przede wszystkim przykład jak nie należy podkładać muzyki pod film. Nie wiem, kiedy ostatni raz widziałem taką rozbieżność między muzyką a obrazem. Koszmar, dla mnie koszmar!

RE: Indiana Jones - SonnyCrockett - 21-02-2015

http://www.filmweb.pl/news/Steven+Spielberg+wyre%C5%BCyseruje+%22Indian%C4%99+Jonesa%22+z+Chrisem+Prattem-109907

Wybór Pratta byłby naprawdę spoko ale oby zastąpił on Szyję w roli syna Indiany a nie stał się nowym Indianą.

RE: Indiana Jones - Huntersky - 21-02-2015

Może wnuk, a nie syn? Wtedy ekranizacja Uncharted straciłaby sens. :)

RE: Indiana Jones - Hitch - 21-02-2015

Cytat:Chris Pratt jako Indiana Jones

RE: Indiana Jones - Mierzwiak - 21-02-2015

Chris Pratt jako E.T. w E.T.: The Return!

RE: Indiana Jones - simek - 22-02-2015

Dla mnie Pratt byłby spoko wyborem, tylko chyba wolałbym reboot niż po raz kolejny występ Forda i wymyślanie kim Pratt miałby być. Poza tym po czwórce nie ma żadnych powodów, żeby chcieć Spielberga znowu jako reżysera, powinien, podobnie jak George Lucas, przekazać pałeczkę komuś młodszemu.

RE: Indiana Jones - Gieferg - 22-02-2015

Cytat:Chris Pratt jako Indiana Jones

[Obrazek: Chris-Pratt-as-the-new-Indiana-Jones.jpg]

YES, PLEASE.

Cytat:tylko chyba wolałbym reboot niż po raz kolejny występ Forda i wymyślanie kim Pratt miałby być

Ale po uj reboot? Co tam jest do rebootowania? No i na cholerę komu syn Indiany skoro wszystko się opiera na tym konkretnym imieniu i nazwisku bohatera? Żadnych synów, żadnych więcej geriatrycznych sequeli,
dajcie spokój Fordowi - recast i jedziemy z kolejnymi przygodami po Krucjacie.

RE: Indiana Jones - Arahan - 22-02-2015

Jedziemy jak z Bondem. Inny aktor, ale to dalej Indy. Z Chrisem mi to pasuje mimo, że Poszukiwacze to mój osobisty numer jeden ever.

RE: Indiana Jones - szopman - 22-02-2015

Chris Pratt ? Hell Yes ! :)
Reboot ? God, please no :) Po co ? Indiana Jones i reboot ? Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieścić akcję filmu miedzy 3 i 4 i tyle :) Ewentualnie jakieś cameo starego Jonesa/Forda :)

Cytat:dostalibyśmy dorosłego syna Mutta - Henry'ego Jonesa IV
(...) Akcję można byłoby przenieść do lat 90

Co to, ogłoszono jakiś konkurs na najgłupszy pomysł kontynuacji Indy'ego?

Jedziemy jak z Bondem, that's the only way :)

RE: Indiana Jones - Megaloceros_____ - 22-02-2015

Cytat:dostalibyśmy dorosłego syna Mutta - Henry'ego Jonesa IV
(...) Akcję można byłoby przenieść do lat 90

Nie chcę Indiany we współczesnych czasach, dostalibyśmy kolejnego Tomb Raidera czy inny Skarb narodów.

RE: Indiana Jones - Corn - 22-02-2015

Kryształowa czaszka nie istnieje, Jones tak naprawdę miał koszmar i się z niego obudził, tylko te sceny nie znalazły się w ostatecznym montażu ;]

Kryształowa czaszka? Co to? Nie znam.

RE: Indiana Jones - Grievous - 22-02-2015

Jak ogólnie byłbym za tym żeby już dali spokój Indiemu, to na prequel/midquel/sequel trylogii z Prattem w głównej roli i ze Spielbergiem (lub ewentualnie Gore Verbinski) na stołku reżysera, ostatecznie mógłbym przystać. Ale na Świętego Graala! Żadnych synów, wnuków i rebootów. Pojebało tutaj co niektórych!?

RE: Indiana Jones - simek - 22-02-2015

Cytat:Ale na Świętego Graala! Żadnych synów, wnuków i rebootów.
Reboot z innym aktorem będzie się różnił od kontynuacji z innym aktorem tylko tym, że nie będzie odniesień do wcześniejszych części, a to wpływ na jakość filmu ma żadną. Analogie z Bondem słuszne: najpewniej będzie tak, że marka Indiana Jones będzie żyła długo i szczęśliwie, bo co parenaście lat Indy'ego będzie grał kto inny, zrobi kilka filmów nijak nie łączących się z poprzednimi (poza klimatem rzecz jasna) i tak w kółko dopóki będzie to zarabiać.