Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

RE: Indiana Jones - Megaloceros_____ - 22-02-2015

(22-02-2015, 16:45)simek napisał(a): Reboot z innym aktorem będzie się różnił od kontynuacji z innym aktorem tylko tym, że nie będzie odniesień do wcześniejszych części, a to wpływ na jakość filmu ma żadną. Analogie z Bondem słuszne: najpewniej będzie tak, że marka Indiana Jones będzie żyła długo i szczęśliwie, bo co parenaście lat Indy'ego będzie grał kto inny, zrobi kilka filmów nijak nie łączących się z poprzednimi (poza klimatem rzecz jasna) i tak w kółko dopóki będzie to zarabiać.

Bardziej mi się widzi że zrobią ze dwa filmy z Prattem, jak się uda to jeden dobry i jeden badziewny a jak się nie uda to dwa badziewne i seria zdechnie na kolejnych kilkanaście lat po których znowu ktoś to odkopie.

RE: Indiana Jones - Mefisto - 22-02-2015

(22-02-2015, 11:45)Phil napisał(a): W ten sposób można byłoby zrobić coś w stylu nowego "Star Treka". Reboot i sequel w jednym (Trek był jeszcze prequelem ;))

i remakiem też :) Więc może lepiej nie wzorem Treka :)

RE: Indiana Jones - Lawrence - 22-02-2015

Przerażające widmo.

RE: Indiana Jones - Juby - 05-05-2015

http://www.comingsoon.net/movies/news/437085-new-indiana-jones-movie-confirmed-by-lucasfilm

RE: Indiana Jones - Hitch - 05-05-2015

Co jeszcze z najnowszych wieści? Środa jutro?

RE: Indiana Jones - shamar - 20-06-2015

Serio? Przecież ten film jest ZŁY. Pomijam już CGI sekwencje, któych miało nie byc.

[Obrazek: indianaJones_crystalSkull_11-d745c96f3b39.jpg]

RE: Indiana Jones - Juby - 21-06-2015

Serio. To że stwierdzisz, że film jest zły - nawet wielkimi literami - nic nie zmieni.

Widziałem 3 razy i za każdym przyjemnie spędziłem czas. Wszystkie części mają jakieś problemy (no, może TLC nie ma), czwórka też, ale film i tak mi się podobał. Deal with it.

RE: Indiana Jones - Arahan - 21-06-2015

Ludzie którym podobało się "Królestwo Kryształowej Czaszki" krytykują Jurassic World? Wiecie jak to nazywa? Pieprzona hipokryzja ....

Wszystkie wady które zarzucacie JW możecie spokojnie znaleźć w KoCS i to w dużo większych ilościach.

Przeczytałem tego posta dwa razy i nadal

[Obrazek: gif-7.gif]

Hipokryzja? Te same wady w dużo większych ilościach? Czyli jeśli np. nie wiadomo kto w JW jest głównym bohaterem, to w Indim4 nie wiadomo tego jeszcze bardziej? WTF? Co ty ćpasz?

RE: Indiana Jones - Arahan - 21-06-2015

Juby draznisz mnie. Jeżeli uważasz, że w JW fabuła jest głupia to popatrz na IJ4. Takie sobie CGI? Głupoty? Kipeski humor. A w JW masz głównego bohater, w takim samym stopniu jak w Kryształowej Czaszce.

Jak czegoś nie rozumiesz to wróć do szkoły. Jak tylko dorwe się do kompa to Ci ładnie rozpisze. Żebyś nie płakał, że nie rozumiesz.

Potrzebujesz kompa, żeby wytłumaczyć mi czym jest hipokryzja w kontekście stwierdzenia "ten film ci się podobał, a drugi - zupełnie inny - nie, a też powinien"? Fajnie, czekam. Lubię jak ktoś mi tłumaczy jak powinienem oceniać filmy i zna lepiej mój gust ode mnie, bo inaczej jestem pieprzonym hipokrytą.

(21-06-2015, 13:19)Arahan napisał(a): Juby draznisz mnie.

Poskarż się mamie.

(21-06-2015, 13:19)Arahan napisał(a): Jeżeli uważasz, że w JW fabuła jest głupia to popatrz na IJ4.

Sowieci szukają Królestwa i potrzebują do tego Jonesa. Wszystko trzyma się kupy i jest bardzo w duchu pierwszej i trzeciej części. Nie przypominam sobie w niej nic głupiego, żadnych debilnych wątków typu "weźmy welociraptory do woja".

(21-06-2015, 13:19)Arahan napisał(a): Takie sobie CGI?

Nie mam nic do CGI w JW (było ok, choć nie dorównało filmom Spielberga), ale w IJ4 owszem, przeszkadza mi nadmiar oczojebnego komputera, szczególnie w drugiej połowie.

(21-06-2015, 13:19)Arahan napisał(a): Głupoty?

Drażni mnie tylko pościg w dżungli, z Shia-Tarzanem i walką na szable na czele. Nie przypominam sobie w tej chwili nic więcej.

(21-06-2015, 13:19)Arahan napisał(a): Kipeski humor.

Dokładnie taki sam jak w poprzednich częściach. Scena z Fordem w ruchomych piaskach nie chcącym złapać za węża - rozwala mnie za każdym razem. :D

(21-06-2015, 13:19)Arahan napisał(a): A w JW masz głównego bohater, w takim samym stopniu jak w Kryształowej Czaszce.

Aha.

Do momentu kiedy Indy dowiaduje się, że Shia jest jego synem, wolę czwórkę od dwójki. Dopiero pościg i późniejszy finał (dziwny i zdecydowanie za skromny) zaniżają ocenę. Po wyjściu z kina było 7/10, po dwóch powtórkach utrzymuje 6/10. Lepsza reaktywacja serii po latach od chociażby DH4.0. Dużo lepsza.

RE: Indiana Jones - Mierzwiak - 21-06-2015

(21-06-2015, 13:42)Juby napisał(a): Indi
Indy.

Indy!

#rakOczu

RE: Indiana Jones - Mierzwiak - 03-07-2015

Całą kolekcję na Blu w końcu można dostać u nas za rozsądną cenę (zainteresowanych odsyłam na merlin.pl), więc wraz z zakupem przyszła pora na powtórkę:

Raiders of the Lost Ark - film jak najbardziej zasłużenie kultowy, ale oglądając go teraz po raz pierwszy zdałem sobie sprawę, jak w gruncie rzeczy nieangażującą ma fabułę, ALE jak świetnie sprawuje się na poziomie pojedynczych scen i pomysłów, drobnych momentów i gagów, dynamiki między bohaterami i akcji. Właśnie dzięki tym składnikom tak świetnie się to ogląda i wrażenie wspomnianej nieangażującej intrygi ustępuje miejsca momentami wręcz zachwytowi nad tym, jakie to wszystko jest po prostu fajne. Co zgrzyta? Fatalny czarny charakter i finał; ujęcia z efektami słusznie przeszły do historii, ale poza tym scena jest słaba i tyle. 8/10

Indiana Jones and the Temple of Doom - kiedyś bardziej mi się podobało. To zabawny, dostarczający sporej dawki frajdy film, ale jednocześnie jest infantylny, i ma po prostu denną fabułę, która w ogóle ma miejsce tylko dlatego, że Indy, Willie i Short wyskakując z samolotu na pontonie przypadkowo wylądowali akurat w tym miejscu, przez co przez cały film miałem niemiłe wrażenie że to wszystko dzieje się, ale w sumie nie wiadomo po co i dlaczego. Mimo wszystko 6/10

Indiana Jones and the Last Crusade - bezsprzecznie najlepsza część cyklu pod niemal każdym względem (no, wizualnie i postacią kobiecą Poszukiwacze zdecydowanie wygrywają). Najlepsza intryga z Indym mającym jasny cel i motywację, dobry czarny charakter, rewelacyjny humor, sceny akcji, wreszcie Sean Connery, którego Henry jest przewspaniały, a z Fordem ma fantastyczną chemię. Do tego klimatyczny, satysfakcjonujący finał. 9/10

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull - miałem dobre chęci, ale nie, nie da się. To nie jest dobry film. Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć, o co tu chodzi? Dlaczego kolejne sceny mają miejsce? Po co ci ludzie robią to, co robią? Oglądałem to trzeci (i ostatni) raz i choćbym bardzo chciał, to nie potrafię powiedzieć, o czym jest ten film. Bezsensowny zlepek w większości niemrawych scen i niekiedy bardzo złych pomysłów, który ratują wyłącznie Ford, Allen, Blanchett i niektóre i tylko niektóre wizualia, czytaj te momenty, w których akurat nie straszy fatalny blue screen albo wepchnięte na siłę CGI. Muszę też wspomnieć o koszmarnej!!!! roli Johna Hurta, który przez 99% swojego czasu ekranowego tylko siedzi i bredzi jakieś rymowanki. Masakra. 3/10

RE: Indiana Jones - ChowYunFat - 07-07-2015

(03-07-2015, 17:58)Mierzwiak napisał(a): Całą kolekcję na Blu w końcu można dostać u nas za rozsądną cenę (zainteresowanych odsyłam na merlin.pl), więc wraz z zakupem przyszła pora na powtórkę:

Raiders of the Lost Ark - film jak najbardziej zasłużenie kultowy, ale oglądając go teraz po raz pierwszy zdałem sobie sprawę, jak w gruncie rzeczy nieangażującą ma fabułę, ALE jak świetnie sprawuje się na poziomie pojedynczych scen i pomysłów, drobnych momentów i gagów, dynamiki między bohaterami i akcji. Właśnie dzięki tym składnikom tak świetnie się to ogląda i wrażenie wspomnianej nieangażującej intrygi ustępuje miejsca momentami wręcz zachwytowi nad tym, jakie to wszystko jest po prostu fajne. Co zgrzyta? Fatalny czarny charakter i finał; ujęcia z efektami słusznie przeszły do historii, ale poza tym scena jest słaba i tyle. 8/10

Indiana Jones and the Temple of Doom - kiedyś bardziej mi się podobało. To zabawny, dostarczający sporej dawki frajdy film, ale jednocześnie jest infantylny, i ma po prostu denną fabułę, która w ogóle ma miejsce tylko dlatego, że Indy, Willie i Short wyskakując z samolotu na pontonie przypadkowo wylądowali akurat w tym miejscu, przez co przez cały film miałem niemiłe wrażenie że to wszystko dzieje się, ale w sumie nie wiadomo po co i dlaczego. Mimo wszystko 6/10

Indiana Jones and the Last Crusade - bezsprzecznie najlepsza część cyklu pod niemal każdym względem (no, wizualnie i postacią kobiecą Poszukiwacze zdecydowanie wygrywają). Najlepsza intryga z Indym mającym jasny cel i motywację, dobry czarny charakter, rewelacyjny humor, sceny akcji, wreszcie Sean Connery, którego Henry jest przewspaniały, a z Fordem ma fantastyczną chemię. Do tego klimatyczny, satysfakcjonujący finał. 9/10

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull - miałem dobre chęci, ale nie, nie da się. To nie jest dobry film. Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć, o co tu chodzi? Dlaczego kolejne sceny mają miejsce? Po co ci ludzie robią to, co robią? Oglądałem to trzeci (i ostatni) raz i choćbym bardzo chciał, to nie potrafię powiedzieć, o czym jest ten film. Bezsensowny zlepek w większości niemrawych scen i niekiedy bardzo złych pomysłów, który ratują wyłącznie Ford, Allen, Blanchett i niektóre i tylko niektóre wizualia, czytaj te momenty, w których akurat nie straszy fatalny blue screen albo wepchnięte na siłę CGI. Muszę też wspomnieć o koszmarnej!!!! roli Johna Hurta, który przez 99% swojego czasu ekranowego tylko siedzi i bredzi jakieś rymowanki. Masakra. 3/10

RE: Indiana Jones - ChowYunFat - 07-07-2015

Dzięki za cynk z Merlinem - polowałem na ten pakiet, ale cena powyżej 200 pln odstraszała. Zamówione :)

RE: Indiana Jones - Hitch - 08-07-2015

Po cholerę cytujesz w całości post, który jest nad twoim? W dodatku jako osobny wpis?

RE: Indiana Jones - Juby - 08-07-2015

Mierzwiak, nasze opinie o trylogii (i z tego co widzę na filmwebie ich oceny) są identyczne! :D Tylko KotCS nas różni (mnie wciąż się podoba).

RE: Indiana Jones - Mefisto - 08-07-2015

To kiedy ślub, chłopaki? :) W Kaliforni ponoć już można :P

RE: Indiana Jones - Juby - 14-10-2015

Temat 5 znowu powraca
http://www.comingsoon.net/movies/news/621859-will-indiana-jones-5-reteam-steven-spielberg-and-harrison-ford