Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

RE: Indiana Jones - military - 14-10-2015

Super! Oglądając serial, zawsze marzyłem, żeby to ten Indy był jego głównym bohaterem:

[Obrazek: Old_Indiana_Jones_by_George_Hall.jpg]

RE: Indiana Jones - Grievous - 14-10-2015

Tak abstrahując od tematu 5. Jakieś dwa miechy temu zrobiłem upgrade serii do Blu Ray, a co za tym idzie, wreszcie zdecydowałem się obejrzeć materiały o powstawaniu KotCS, pomimo tego że posiadałem dwupłytowe wydanie DVD od czasu premiery :P I kurde... pobiło to u mnie rozszerzone "Hobbity" w cyklu "najsmutniejszy making off".

Przecież ten film powstawał w identyczny sposób co poprzedniki. Masa scenografii, modelów, miniatur, pirotechniki, zdjęć w plenerach, kaskaderki. Poza kilkoma scenami pościgu w dżungli oraz finałem ze statkiem i UFOludkiem, które były stworzone na blu screenie, prawie wszystko inne zostało nakręcone w "namacalny" sposób. Ale jakiś geniusz w postprodukcji (Spielberg? Lucas? ILM? Nie ma tam bezpośredniej odpowiedzi) postanowił nałożyć na to pizydliard filtrów i masę CGI "ulepszeń", tak że koniec końców, film zaczął wyglądać jak zrobiony w większości na kompie.

Kurde, wiem że scenariusz jest jaki jest, ale wydaje mi się że jakby w postprodukcji ktoś się opamiętał, to odbiór tego filmu byłby nieporównywalnie lepszy.

RE: Indiana Jones - Gieferg - 14-10-2015

Co do piątego Indiany - zagra Pratt albo Ingruber - będę zdecydowanie bardziej zainteresowany niż w przypadku kolejnego geriatrycznego sequela z Fordem.

RE: Indiana Jones - szopman - 27-10-2015

http://www.filmweb.pl/news/Indiana+Jones+to+nie+James+Bond-114161 jednak jeśli Indiana to tylko Ford ;)

W sumie nie wiem sam, które rozwiązanie lepsze. Z jednej strony fajnie, że mają podejście na zasadzie "jak robić Indiana Jonesa" to tylko z Fordem w roli tytułowej. Z drugiej strony, ile można oglądać starego Jonesa? Mimo wszystko, rozwiązanie z nowym aktorem otwiera furtkę do masy nowych, ciekawych przygód (których np w książkach są dziesiątki). No ale pożyjemy, zobaczymy ;) W sumie fajny byłby taki zabieg, jaki planują dla Die Hard 6 tj. nowy, młody aktor ale np na początku i końcu stary Ford, który wspomina wydarzenia filmu (czyli w sumie formuła młodego Indiana Jonesa).

RE: Indiana Jones - Gemini - 27-10-2015

(27-10-2015, 10:12)szopman napisał(a): W sumie fajny byłby taki zabieg, jaki planują dla Die Hard 6 tj. nowy, młody aktor ale np na początku i końcu stary Ford, który wspomina wydarzenia filmu (czyli w sumie formuła młodego Indiana Jonesa).

Takie rozwiązanie biorę z miejsca. Na początku filmu Ford zaczyna słowami: "bla, bla, ... A było to tak..." i przenosimy się kilkadziesiąt lat wstecz.
Poza tym piszecie, że dobrze by było pójść drogą Bonda. Ok, ale Bond zawsze rozgrywa się w czasach współczesnych (tzn. w czasach, w których jest kręcony). U Indiany bym tego nie zdzierżył. To muszą być lata 30' - 40'.

RE: Indiana Jones - Gemini - 27-10-2015

(27-10-2015, 19:44)Phil napisał(a): Nie wiem, czy kojarzysz, ale były juz 50. ;)

Że zacytuję Gieferga:

(22-02-2015, 13:54)Gieferg napisał(a): Kryształowa czaszka? Co to? Nie znam.

RE: Indiana Jones - Grievous - 15-03-2016

http://www.hollywoodreporter.com/news/disney-announces-fifth-indiana-jones-875794

Piąta część potwierdzona. Spielberg i Ford powracają. Premiera 19 lipca 2019 r.

Kciuk do góry dla Spielberga, ale jak nie zastosują flashbacków z nowym aktorem, to nie wiem co sądzić o udziale Forda.

RE: Indiana Jones - Mierzwiak - 15-03-2016

Niech zrobią reduktywny remake Poszukiwaczy, forum powinno być zachwycone.

RE: Indiana Jones - Mierzwiak - 15-03-2016

Ja nie żartuję.

RE: Indiana Jones - Gieferg - 15-03-2016

Na geriatrycznego Indy'ego zdecydowanie nie czekam. Jeśli zrobią recast i Ford będzie tylko do "przypominania sobie jak to było", ok, może się zainteresuję jak już dostanę potwierdzenie, że to w niczym nie przypomina ostatniego potworka.

RE: Indiana Jones - Grievous - 15-03-2016

Tak się zastanawiam, czy ta zapowiedź nie jest przypadkiem powiązana z obsadzeniem aktora w roli młodego Hana Solo, który także wcielił by się w Indianę.

RE: Indiana Jones - Gieferg - 15-03-2016

Jak dla mnie nie powinni czegoś takiego robic (no chyba, że to będzie Ingruber, wiadomo).

RE: Indiana Jones - raven.second - 15-03-2016

Cytat: nie wiem co sądzić o udziale Forda
Może zagra starego Indianę, ojca dla syna/córki/mentora młodego pokolenia?

RE: Indiana Jones - Hitch - 15-03-2016

Udział Forda jest nieunikniony, póki on żyje. Film pewnie będzie do dupy, ale martwi mnie bardziej, że będą chcieli sprowadzić LeBoufa.

RE: Indiana Jones - Juby - 15-03-2016

A więc jednak. Muszę przyznać, że zaskoczyli mnie tym newsem.

Wolę 76-letniego Forda w głównej roli niż film z młodym Indianą. Wystarczy to napisać tak, że Indiana nie będzie brał udziału w akcjach, w których wyglądałoby to karykaturalnie i będzie git.

Średnio czekam, bo Spielberg nie jest już dawnym Spielbergiem, Ford się zestarzał, a film nie zacznie się od klasycznego przejścia loga Paramountu w cośtam, tylko loga Disneya/LucasFilm w...? Sam nie wiem. Ale nie skreślam, chętnie obejrzę, nawet w kinie, bo mi nawet KotCS się podobało.

RE: Indiana Jones - Lawrence - 15-03-2016

Cieszę się, że będzie Ford, gdyż jak już to tylko on, cieszę się ze Spielberga, ale wnioskuję, że Lucas nie będzie już w żaden sposób zaangażowany? I tutaj jedynie mógłbym przybić Mierzwiakowi piątkę, gdyż o ile cieszę się na kolejną część, tak potrzeba kogoś, kto wymyśli jakąś fajną i ciekawą historię.

RE: Indiana Jones - Corn - 15-03-2016

Najlepiej będzie jak Jones uda się na poszukiwanie fontanny młodości i na końcu wykąpie się w wodzie i wyjdzie nowa młodsza wersja ;). Z drugiej strony... Indiana w latach 60tych czy 70tych?

RE: Indiana Jones - Lawrence - 15-03-2016

Tylko w Piratach z Karaibów było już źródło młodości, a więc... Ja bym jednak postawił na Atlantydę, która chyba też pojawiała się w grach. I jak już to postawiłbym na motyw i teksty, że jest on (Indiana) reliktem dawnej epoki itd. I naturalnie kontekst Zimnej Wojny bym dodał i spokojnie Sowieci mogliby być znowu jako przeciwnicy.

RE: Indiana Jones - jarod - 15-03-2016

Cytat:I jak już to postawiłbym na motyw i teksty, że jest on (Indiana) reliktem dawnej epoki itd

Błagam, nie. Po Bondach Mendesa rzygam już tym motywem.

RE: Indiana Jones - Ransack - 15-03-2016

(15-03-2016, 20:42)Juby napisał(a): Średnio czekam, bo Spielberg nie jest już dawnym Spielbergiem, Ford się zestarzał, a film nie zacznie się od klasycznego przejścia loga Paramountu w cośtam, tylko loga Disneya/LucasFilm w...? Sam nie wiem. 

Paramount wciąż ma prawa do dystrybucji, więc raczej klasyczne przejście będzie.