Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

RE: Indiana Jones - Grievous - 15-03-2016

Niekoniecznie, bo zapowiedź wyszła z obozu Disneya. Równie dobrze Paramount mógł odsprzedać prawa do dystrybucji. To samo zrobił z "Avengers" i "Iron Man 3". Chociaż logo może pozostanie, tak jak w przypadku obu tych filmów.

RE: Indiana Jones - koronex1989 - 16-03-2016

To fajnie że Lucas jest odciągnięty od tego projektu no ale jakie są konkrety? Czy producenci/Spielberg/Ford zdecydowali ostatecznie czego będzie poszukiwał Indy czy dalej nie wiedzą i sie motają? Wybrano scenarzystę czy trwają poszukiwania? A jeśli już to zrobiono to kto nim jest?

RE: Indiana Jones - Grievous - 16-03-2016

Film dopiero ma premierę w 2019. Pewnie poza zielonym światłem oraz angażem Spielberga i Forda, nie podjęto żadnych konkretnych decyzji.

RE: Indiana Jones - Juby - 16-03-2016

Takich informacji/konkretów oczekujesz na 3 lata przed premierą, kiedy dopiero ogłosili, że film w ogóle powstanie?

Może w przyszłym roku.

RE: Indiana Jones - Predator895 - 19-03-2016

O jej... zgadnijce kto wraca do napisania kolejnej części :D
http://movieweb.com/indiana-jones-5-writer-david-koepp/

RE: Indiana Jones - Juby - 19-03-2016

Nie widzę problemu. To nie scenarzysta zawinił przy KotCS, tylko kilka złych pomysłów i przesadzone w CGI efekty specjalne.

RE: Indiana Jones - Mierzwiak - 19-03-2016

(19-03-2016, 09:33)Juby napisał(a): To nie scenarzysta zawinił przy KotCS, tylko kilka złych pomysłów i przesadzone w CGI efekty specjalne.
Co to za brednie? Ktoś tę chujową intrygę napisał, ktoś to wszystko wymyślił i umieścił w scenariuszu. Efekty efektami, ale Mutt bujający się na lianach z małpami to w pierwszej kolejności debilna scena na poziomie scenariusza, jej CGI i green screen to najmniejszy problem.

RE: Indiana Jones - Arahan - 19-03-2016

Bardzo żałuje, że nie skorzystali wtedy ze scenariusza Franka Darabonta. Był dużo lepszy. Tak jak napisał Mierzwiak - bujanie się z małpami, schron w lodówce czy tekst o wymiarach między wymiarami czy co tam za kwiatek był na końcu to dzieło scenarzysty.

Nie pamiętam w tym filmie rażących dziur scenariuszowych, bardzo złych dialogów, zbędnych postaci, które pojawiają się i znikają, lub w ogóle mogłoby ich nie być w filmie (czyli problemów mnóstwa blockbusterów w ostatnich latach). Sceny z lodówką i lianami nie musiał wymyślić scenarzysta, więc nie czepiałbym się Koeppa i jego powrotu.

Akurat scenariuszowo czwarty Indiana wypada lepiej od właśnie chociażby TFA, gdzie mamy masę zbędnych lub znikających postaci, Mary Sue i sporo absurdów, jak te związane z Star Killer.

(19-03-2016, 16:07)Juby napisał(a): Akurat scenariuszowo czwarty Indiana wypada lepiej od właśnie chociażby TFA, gdzie mamy masę zbędnych lub znikających postaci, Mary Sue i sporo absurdów, jak te związane z Star Killer.
Intryga TFA ma sens, ta w KOTC - no jakby nie bardzo. Przy ostatniej (dosłownie i w przenośni) powtórce zrozumiałem, że... nie rozumiem o co w tym filmie chodzi. To prawda że nie ma tam dziur, bo trudno żeby były dziury w jednej wielkiej dziurze :)

Widziałem film trzy razy i nie pamiętam żeby tam coś nie miało sensu. Ruskie chcieli znaleźć Królestwo, wplątał się w to Jones, wszystko było czytelne.

Joker chciał zabić masę ludzi, wplątał się Batman, wszystko było czytelne.

Widzisz? W TDK nie ma ani jednej dziury :)

Też tak mogę odbić twoje wypowiedzi i będzie wychodzić na to, że żaden film nie ma sensu.

W TDK są dziury scenariuszowe, w KotCS pewnie jakieś też, ale ty posuwasz się o krok dalej, twierdzisz, że cały film nie ma sensu i nie ogarniasz o co w nim chodzi. Musieliśmy oglądać zupełnie inne filmy, bo ja wszystko załapałem i nie pamiętam wątpliwości typu "Skąd to czy tamto? O co w tym chodzi?".

Bo nie wiem o co w nim chodzi i uważam, że przedstawiona w nim intryga, włącznie z tym że ktoś wcześniej pokonał tę samą drogę, co później Indy i reszta nie zostawiając ŻADNYCH śladów, bo wszystko wygląda jakby działo się po raz pierwszy, nie ma dla mnie za grosz sensu. Jeśli ktoś uważa inaczej, może mi punkt po punkcie wykazać, jak logiczna i sensowna historia przedstawiona jest w tym filmie. Nie widzę przeszkód.

To samo pisałem zresztą dokładnie rok temu i jakoś wtedy nikt, włącznie z tobą Juby, który odpowiedziałeś w tedy na mój post, nie protestował.

A zostawianie jakichś durnych wskazówek ma sens? Poza tym jak on niby ukrył ślady chociażby tego, co się dzieje na szczycie a później wewnątrz piramidy w finale? Jak przeżył spotkanie z tamtejszymi tubylcami? Nie wspominając już o tym, że skoro odniesienie czaszki na miejsce spowodowało odlot statku obcych, to po co w ogóle tam siedzieli mając na początku komplet czaszek? Na co czekali? Aż ktoś przyjdzie i uruchomi tę wątpliwą fabułę?

BULLSHIIIIIIIIIT.

RE: Indiana Jones - military - 20-03-2016

Koepp to przeciętny scenarzysta, przez którego Spielberg kręci gorsze filmy, niżby mógł. A co do KotCS: bezsensowna postać Winstone'a (nawet aktor nie wiedział, jaka jest jego motywacja i do czego dąży), wciśnięta na siłę i niepotrzebna Marion, niezrozumiali i bezsensowni kosmici (po co się rozdzielili na ileś części, jak zaginęły ich czaszki, skoro ta ich świątynia była szczelnie zamknięta i niezbadana?) i cały ten pościg za czaszką, niemający za grosz sensu. Plus scena z lodówką. Koepp = syf.

RE: Indiana Jones - Mierzwiak - 20-03-2016

Nie wiem co bardziej żałosne, to że ten film mi się na początku podobał, czy ty onanizujący się moimi wypowiedziami sprzed 7 lat.

RE: Indiana Jones - military - 20-03-2016

Wow, zmyślny gość ten military ad 2008. Nawet to ma sens - tylko szkoda, że trzeba nad tym kombinować jak nad filmem Lyncha. No i wciąż postać Winstone'a nie ma sensu, nie wiadomo czego właściwie chce. A przy drugim seansie sam wygląd tego filmu mnie już obrzydzał - wazelina na ekranie, mdła kolorystyka i dziadowskie CGI.

Za pierwszym razem KotCS bardzo mi się podobało, bo był to pierwszy raz z Indym w kinie. Byłem na premierze, więc sama atmosfera mi się udzieliła. No ale niestety - to nie jest dobry film. Nie jestem pewny, czy to jest choćby przeciętny film. To totalny chaos, który przy pewnej dozie samozaparcia można sobie poskładać w coś w miarę spójnego, ale tempo, emocje, energia, dialogi, charakter - tego sobie nie dokleisz.

RE: Indiana Jones - Lawrence - 22-03-2016

No i fajnie.ja też dalej czekam, że jednak na napisach pojawi się "Story by George Lucas";)