Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

RE: Indiana Jones - Arahan - 23-03-2016

Ta, jasne ;) Będzie to samo co z TFA. Zrobią część 5 dla fanów, którym nie podobała się część 4. Tak jak zrobili TFA, dla ludzi, którym nie podobała się PQ. Z szacunkiem do oryginału. Byle nie za bardzo, ale skoro Ford już starszy, to wątpię.
Dla mnie ok :)

RE: Indiana Jones - Huntersky - 23-03-2016

Dla mnie absolutnie nie OK, bo nie chcę, żeby pseudo-rimejko-sequele klasycznych filmów z postarzałymi aktorami stały się nowym, wspaniałym trendem. Każda część Indy'ego była na swój sposób unikalna, w przypadku odgrzewanego kotleta po prostu spasuję. Niektórym seriom trzeba dać się godnie zestarzeć.
Już bardziej entuzjastycznie przywitałbym reboot, albo kontynuację z nowym aktorem.

Sorki, ale film o Hanie Solo w młodości może mieć nowego aktora. Zwiastun będzie ssał, to nie obejrzę. Ale młody Indiana już był, a jak ma być stary to tylko Ford.

RE: Indiana Jones - Lawrence - 23-03-2016

(23-03-2016, 14:41)Huntersky napisał(a): Dla mnie absolutnie nie OK, bo nie chcę, żeby pseudo-rimejko-sequele klasycznych filmów z postarzałymi aktorami stały się nowym, wspaniałym trendem. Każda część Indy'ego była na swój sposób unikalna, w przypadku odgrzewanego kotleta po prostu spasuję. Niektórym seriom trzeba dać się godnie zestarzeć

Amen. Ale ja mam nadzieję, że Spielberg to nie JJ Abrams, który chce być Spielbergiem i jednak na remake swojego filmu nie przystanie. Chociaż informacje, że ma być to film dla fanów należy zawsze brać jako niepokojace.

RE: Indiana Jones - Mierzwiak - 23-03-2016

(23-03-2016, 15:58)Lawrence napisał(a): Chociaż informacje, że ma być to film dla fanów należy zawsze brać jako niepokojace.
Tak, bo X części serii z podstarzałymi aktorami kręci się nie dla fanów, tylko dla nowych widzów.

Lawrence, wyjdź.

RE: Indiana Jones - Lawrence - 23-03-2016

Chodzi mi zwrot,który słyszałem nie tylko przy TFA, ale i Terminatorze 3 i jeszcze paru innych watpliwej jakości produkcjach. Nie ma nic gorszego kiedy filmowcy chcą się podlizac pewnej grupie.

Ale dobra już wychodzę:(

RE: Indiana Jones - szopman - 23-03-2016

Stary Ford wypadł tak zajebiście jako Han Solo w TFA, że chce go zobaczyć jeszcze raz jako Henry Jonesa Jr ;)

Cytat:Ale młody Indiana już był
I też był całkiem spoko :) No może tymi odcinkami z małym Indym (na szczęście nie było ich tak dużo), które ssały :) Ale już przygody młodego Jonesa od 1916 do 1920 były całkiem ok ;) Od dawna zbieram się żeby powtórzyć sobie całą serie (z wyjątkiem tych epizodów z małym Jonesem).

Uwielbiam Seana Patricka Flanerego jako młodego IJ. Miał ten serial swój klimat.

RE: Indiana Jones - szopman - 23-03-2016

Tak, Flannery jako młody Indy był naprawde super ;) Za to nie za bardzo podobała mi się serialowa wersja Jonesa Sr., taki jakiś niezbyt podobny z charakteru się wydawał do tego z "Krucjaty". Bardzo fajne były te przygody Indy'ego podczas I WŚ, albo kiedy spotkał Pancho Villę ;) Kojarzę nawet, że był jakiś film, który się rozgrywał w Transylwanii ;)
No i na ogromny + słynne cameo Forda w "Tajemnicach Blues'a" jako Indiana Jones w 1950 r. :)

RE: Indiana Jones - Arahan - 26-03-2016

W Transylwanii to był mocny odcinek, pamiętam, że sporo juchy było. Za to totalnie przerysowany i na luzie był odcinek w Pradze, zwłaszcza jak Indy chciał telefon założyć. Piękne ukazanie biurokracji w krzywym zwierciadle.
Ostatnio powtórzyłem całą trylogię i u mnie w dalszym ciągu:

1. Poszukiwacze Zaginionej Arki - 10/10
2. Ostatnia krucjata - 9,5/10
3. Świątynia Zagłady - 7,5/10

Przedwczoraj obejrzałem Królestwo i do momentu w którym Indy wpatruje się w czaszkę w namiocie jest bardzo dobrze. Cały początek (oprócz lodówki), pojawienie się Indiany, pościg na kampusie i eksploracja grobowców z Muttem - to wszystko jest świetne i gdyby to pociągnęli w ten sposób dałbym spokojnie 8/10. Ale musieli zjebać głupotami i toną CGI.

RE: Indiana Jones - Juby - 26-03-2016

Cytat:Ostatnio powtórzyłem całą trylogię

Żadna z tego trylogia. :P

RE: Indiana Jones - Albertino - 26-03-2016

Ford niby nieźle się trzyma, zaskoczył mnie in plus w EVII, ale jest już tak strasznie stary, że Indy w 2019, to będzie z pewnością jego ostatni występ w tej roli. Mogliby z tej okazji odświeżyć scenariusz Darabonta, który z tego co pamiętam, miał niezłe opinie i chyba Indy'ego uśmiercał na końcu. Tyle, że się Lucas nie zgodził, ale teraz chyba nie ma tego problemu.

RE: Indiana Jones - Grievous - 16-06-2016

Spielberg o IJ5:

Cytat:I think this one is straight down the pike for the fans. The one thing I will tell you is I’m not killing off Harrison [Ford] at the end of it.

RE: Indiana Jones - Corn - 16-06-2016

Najsensowniej by było, gdyby pominęli w ogóle istnienie czwórki, i zrobili film osadzony w latach 50tych albo 60tych i wprowadzili np. postać pomocnika uniwersyteckiego. Przy dobrym castingu może wyjść fajny duet a la Connery/Ford z Ostatniej Krucjaty.

RE: Indiana Jones - szopman - 16-06-2016

Może nie tyle pominęli ten film, co nie odnosili się do niego ; )

Cytat:film osadzony w latach 50tych albo 60tych i wprowadzili np. postać pomocnika uniwersyteckiego. Przy dobrym castingu może wyjść fajny duet a la Connery/Ford z Ostatniej Krucjaty.
Jestem za. Chętnie zobaczyłbym Indy'ego w latach 60. ; )

RE: Indiana Jones - Mierzwiak - 16-06-2016

@Corn, taki w zamierzeniu fajny duet miałeś ostatnim razem :D

RE: Indiana Jones - al_jarid - 16-06-2016

Całkowite nieodnoszenie się do poprzedniego filmu, w którym Indy, że tak delikatnie przypomnę, ożenił się, mogłoby wyglądać dość dziwnie. Ślub to jednak chyba za duża życiowa zmiana, żeby ją totalnie zbywać milczeniem. Ewentualną nieobecność Marion i synalka trzeba będzie jakoś wyjaśnić, choćby jednym, mimochodem rzuconym zdaniem.

RE: Indiana Jones - shamar - 16-06-2016

Przecież mogą zrobić prequel (midquel) sprzed "Kryształowej Czaszki".

A słowa "nie zabije Forda" brzmią dosyć posępnie. If u know what I mean.

RE: Indiana Jones - Corn - 16-06-2016

Cytat:@Corn, taki w zamierzeniu fajny duet miałeś ostatnim razem :D
Dobrze, że dodałeś w zamierzeniu :). Od tamtej pory zmieniłem już pracę ze 3 razy a w Hollywood pojawiło się kilku młodych i ciekawszych aktorów niż Szaja Labuf. ;)
W dodatku specjalnie dodałem, że nie chcę postaci syna a raczej side-kicka ;)

Cytat:Przede wszystkim po co olewac czwórkę?
Nie drocz się :P

RE: Indiana Jones - al_jarid - 16-06-2016

Shamar, prequel czy midquel odpada, bo pomiędzy czwartą a piątą częścią Ford zdąży ze starego dziada przepoczwarzyć się w cholernie starego dziada, więc jak byś potem wyjaśnił, że akcja dzieje się przed "Królestwem" a Indy wygląda starzej?