Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

RE: Indiana Jones - Pelivaron - 04-04-2018

[Obrazek: h5eIduW.jpg]

RE: Indiana Jones - Badus - 04-04-2018

W dobie coraz większej świadomości nt. fake newsów to jest smutne, że rozpowszechnia się te clickbaitowe gówna.

Dałbyś lepiej link do całego wywiadu :)

RE: Indiana Jones - Dirk - 04-04-2018

Tymczasem Spielberg potwierdził, że zdjęcia zaczynają się w kwietniu przyszłego roku, a akcja będzie osadzona w latach 60-tych.

To się nie może udać, ale ja wierzę całym moim nerdowo-fanboyowym sercem :D

RE: Indiana Jones - szopman - 04-04-2018

A ja bym nie pogardził jakimś rebootem młodego Indiana Jonesa :D Ten serial to chyba moja ulubiona cz. uniwersum :)

Indiana Jones - Badus - 04-04-2018

No, to jeszcze odstrzelić Indianę w filmie i Ford może spocząć na bujanym fotelu ;)

RE: Indiana Jones - Dirk - 05-04-2018

Wprawdzie to jeszcze żaden pewniak, ale Spielberg powiedział w jednym z wywiadów, że nie ubiją Indy'ego. 

Zresztą, w serialu każdy odcinek rozpoczynał się od opowieści o młodości snutej przez ponad dziewięćdziesięcioletniego Indianę :D Choć później Lucas wyciął te ramy narracyjne i nie wiadomo na ile to jest kanoniczne...

RE: Indiana Jones - Lawrence - 07-04-2018

Dla mnie najważniejszym pytaniem pozostaje na ile Lucas będzie w to zaangażowany, a na ile Kennedy. Chociaż mam nadzieję, że przy Spielberga jednak nie odważy się fikać. Plus skoro to Disney to film powinien się zaczynać w Neuschwanstein aby jakoś zamek w komponować. :)

Indiana Jones - srebrnik - 07-04-2018

A Lucas nie mówił, że się odcina? On już chyba ogólnie nic nie robi. Chociaż podobno grzecznościowe miejsce w napisach dostanie.

RE: Indiana Jones - Dirk - 07-04-2018

Spielberg w jednym z wywiadów stwierdził, że nie wyobraża sobie Indy'ego bez Lucasa. Więc myślę, że będzie jakoś w to zaangażowany. Mogą też wykorzystać któryś z niezrealizowanych scenariuszy do poprzednich części (opartych na pomysłach George'a). Trochę tego było (pierwsze z brzegu - nawiedzony zamek, Monkey King...).

Mam nadzieję, że Kennedy nie będzie mieszać w przygodach Indy'ego. Po bajzlu jaki zrobiła w Starwarsach nie mam do niej kompletnie zaufania. Choć może jej mąż (Frank Marshall - producent wszystkich dotychczasowych części) będzie miał większy wpływ na produkcję niż ona, ewentualne powściągnie cugle jej wyobraźni.

RE: Indiana Jones - Grievous - 07-04-2018

Głowa studia które wyprodukuje ten film, nie będzie miała nic do gadania. Nie, w ogóle.

RE: Indiana Jones - Dirk - 07-04-2018

Napisałem, że "mam nadzieję", że Kennedy nie namiesza.

RE: Indiana Jones - Grievous - 07-04-2018

No ale ta nadzieja jest równa z tą, że nie namiesza ona w "Star Wars" :P

RE: Indiana Jones - Dirk - 08-04-2018

Jest istotna różnica między starwarsami (w których już namieszała), a Jonesem. Za Indianę odpowiada Steven Spielberg, a on ma taką pozycję, że spokojnie może przeforsować własne koncepcje. J.J. , Rian Johnson i Gareth Edwards takiej pozycji nie mieli. Dlatego wciąż mogę (i zamierzam!) się łudzić.

RE: Indiana Jones - Lawrence - 08-04-2018

Nie wspominając, że większość kariery Kennedy opiera się na dorobku Spielberga i jakoś we wcześniejszych jego filmach się raczej nie wtrącała i kawę grzecznie przynosiła. Dlatego może przez respekt mu nie będzie fikać, ale z drugiej strony możemy też mieć typowy przykład wyhodowania żmiji na własnej piersi. 

RE: Indiana Jones - Mierzwiak - 08-04-2018

O czym wy w ogóle rozmawiacie?

Oglądaliście Królestwo Kryształowej Czaszki? Ready Player One? :)

RE: Indiana Jones - Lawrence - 08-04-2018

Tutaj mi akurat brakuje Phila, który zawsze bronił Królestwa Kryształowej Czaszki :) Zresztą według mnie hejt na ten film jest przesadzony. Ready Player One zobaczę w ciągu tygodnia i już nie mogę się doczekać :)

RE: Indiana Jones - Pelivaron - 08-04-2018

(08-04-2018, 11:52)Mierzwiak napisał(a): Ready Player One? :)

Tak :) jeśli nowy Indie będzie co najmniej na takim samym poziomie to będę zadowolony :)

RE: Indiana Jones - Juby - 08-04-2018

Lawrence, masz mnie. :)

KotCS jest spoko. Widziałem trzy razy i do pościgu w dżungli jest bardzo fajne. Tylko końcówka i CGI do du. Hejt na ten film porównywałbym do hejtu na prequele Star Wars - I don't give a fuck. Z chęcią powtórzę przed premierą piątki.

RP1 nie widziałem, ale BFG to dno absolutne, Spielberg tym filmem ostatecznie się dla mnie skończył i mu nie ufam. The Post było takie se (Spotlight dużo lepsze), Plejera nawet nie mam ochoty oglądać. Steven zdecydowanie powinien zacząć myśleć o emeryturze.

RE: Indiana Jones - Dirk - 08-04-2018

(08-04-2018, 11:52)Mierzwiak napisał(a): O czym wy w ogóle rozmawiacie?

Oglądaliście Królestwo Kryształowej Czaszki? Ready Player One? :)

Na Ready Player One się dopiero wybieram, ale Królestwo Kryształowej Czaszki lubię. Nie tak jak oryginalną trylogię, bo Last Crusade to mój nr 1 wszech czasów, ale uważam czwartego Indianę za niezły film.
A, że Spielberg jeszcze ma to coś, udowodnił mi "Przygodami Tintina", na których bawiłem się fenomenalnie. Wprawdzie to było już prawie siedem lat temu, ale wciąż wierzę, że piąty Indy będzie dobry. Choć nie mam najmniejszego pomysłu, jak można by to wiarygodnie pokazać.

RE: Indiana Jones - Dirk - 29-06-2018

Czyżby Indy dostał rykoszetem od Star Wars?

https://variety.com/2018/film/news/indiana-jones-5-release-date-spielberg-harrison-ford-1202861005/

Plotki mówią, że scenariusz ma poprawić Jonathan Kasdan.

Wciąż wierzę w ten projekt. Ale nawet moja mocno naciągnięta tolerancja na absurd zaczyna w tym wypadku pękać. Harrison ma 76 lat. Ileż można to odsuwać w czasie...?