Forum KMF Film.org.pl
Indiana Jones - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Indiana Jones (/Thread-Indiana-Jones--25)

- Crov - 14-02-2008

Mefisto napisał(a):zwiastun jest średni - połowa to znowu przypominanie starych filmów
Połowa czyli niecałe 37 sekund z 1 minuty i 51 sekund? :)

A flaga, patrząc na scenę, jest pewnie częścią Area 51 i nie jest przydstawiona w patetyczny sposób, a jedynie pomaga poznać miejsce.

Aha, ten one-liner bardzo w stylu Indy'ego, tylko tej reakcji wojaków brak. Swoją drogą, cały początek z tymi ciężarówkami to chyba Area 51 czy coś podobnego. Tj. to oczywiscie magazyn z jedynki, a jeżeli film zaczynać miałby się w A51 to pewno z tego są te sceny przede wszystkim.

- Mefisto - 14-02-2008

czniam to - występuje w trailerze i od niej się wszystko zaczyna, a za film odpowiedzialny jest największy patriota ostatnich czasów - to nie wróży dobrze

- Crov - 14-02-2008

Litości, nie popadajmy w paranoję. Nie używać flag w filmach, a zwłaszcza zwiastunach, bo powiewające flagi są złe? Bez jaj.

- Hannibal - 14-02-2008

Tak, są złe. Zwłaszcza w filmach przygodowych.

- Snappik - 14-02-2008

Zwiastun jest świetny i oldskulowy. CGI nie jest specjalnie złe, co więcej stawiam to na równi z ruchomymi tłami podczas jazdy samochodem w starych filmach :D One-liner wraz z całą akcją zabójczy i taki indianojonesowy :) Han Solo żwawo biega i wali po mordzie. Czego chcieć więcej? :)

- Tomek-1 - 14-02-2008

Zgadzam się :D

Mefisto napisał(a):zwiastun jest średni

To jest TEASER, nie zwiastun :)

- Mefisto - 14-02-2008

słuchajcie, lubię Was, ale....give me a break :twisted:

- Mierzwiak - 14-02-2008

Tomek-1 napisał(a):To jest TEASER, nie zwiastun :)
Mam lekkie deja vu jakby podobny spór już gdzieś był, mniejsza o to. Ja bym to nazwał pełnoprawnym zwiastunem alias trailerem. Teaser? Spójrz na ten do The Dark Knight. Animacja + dialogi z offu. To jest TEASER, tak, ale w przypadku Indiany Jonesa - nie.

- Anonymous - 14-02-2008

Jak dla mnie to też jest zwiastun/trailer a nie żaden teaser niezależnie od tego jak to oficjalnie nazywają. I jest średniacki :P

- Hitch - 14-02-2008

To jeden z niewielu momentów kiedy zgadzam się z Giefergiem. Akrobacje Indy'ego śierdzą.

- military - 14-02-2008

Akrobacje glupie, CGI do dupy, ale ten KLIMAT!:)

- Hitch - 14-02-2008

Klimat sztucznie napedza muzyka. Fajny moment to zakladanie kapelusza. That's all :)

- Mental - 14-02-2008

normalnie zgnoiłbym film jeszcze przed obejrzeniem, ale tutaj za kamera stoi Spielberg, wiec tego nie zrobię z szacunku dla mistrza wszechwag. obejrzałem zwiastun po raz trzeci i jedyny moment, który mi sie podoba to cień Indy'ego jak zakłada swój kultowy kapelusz. resztę mógłby równie dobrze nakręcić Bay albo inny odmóżdżony cieć na rope:) a tak w ogole to trailer powinien celować w klimat, a nie jakieś tam wybuchy w CGI, bieganie nad lawą i skakanie po samochodach. takie przygody ma obecnie co drugi Jack Sparrow albo X-Men, wiec nie wiem, czym sie tu podniecać.

- Hitch - 14-02-2008

Wszystko zależy od tego czy Harrison Ford nie umrze ze starości :)

- Tomek-1 - 15-02-2008

Dobra, teaser, trailer, mniejsza z tym. Zmieszaliście film z błotem po 60 sekundach (liczę materiał pokazany z nowego filmu) zajawki. CGI jako tło? A jak mieli to zrobić przy dzisiejszej technologii? Metodą tylnej projekcji? Domalunkiem? Nie bądźcie naiwni. Żaden Cameron, Jackson, Zemeckis ani tym bardziej Spielberg nie cofnie się dziś do takich "sztuczek", mając taki techniczny oręż pod ręką. Sęk w tym, żeby umieć ten oręż wykorzystać z klasą i umiarem. A Spielberg efekty komputerowe wykorzystuje z gracją jak mało kto - przypominam wirtualną kamerę w samochodzie Cruise'a i rodziny, uciekających z miasta w Wojnie światów...

I jest to świetny teaser bo praktycznie nic nie powiedział o filmie. Widzieliście gdzieś czaszkę? Albo choćby słowo o niej? Czy to był typowy trailer, który pokazuje jak w pigułce wygląda fabuła filmu i o czym on będzie? Mam nadzieję, że to będzie jedyny teaser/trailer, który ukaże się do premiery.

Hitch napisał(a):Klimat sztucznie napedza muzyka

Mówisz jakbyś pierwszy raz w życiu widział na oczy film o Indianie Jonesie albo film Spielberga :P

- Anonymous - 15-02-2008

Cytat:Zmieszaliście film z błotem po 60 sekundach

Nie film, trailer.

Cytat:CGI jako tło? A jak mieli to zrobić przy dzisiejszej technologii?
Robiąc dobre CGI?

- Hannibal - 15-02-2008

Phil napisał(a):Ktoś się orientuje czy ten nowy Indie to definitywny koniec sagi, czy w planach nowa trylogia, czy jak się sprzeda to zrobimy nowy?
Była kiedyś mowa że film może zapoczątkować nową trylogię i w roli gównej grałby ShiaLa Beowulf.

- Tomek-1 - 15-02-2008

Giefreg napisał(a):Robiąc dobre CGI?

Jak masz zapodawać takie konstruktywne argumenty, to sobie daruj :P

- Anonymous - 15-02-2008

Jak masz zapodawać takie genialne odpowiedzi to sam sobie daruj. Może jeszcze mi powiesz, że to CGI w trailerze w scenie jak jadą nad przepaścią dobrze wygląda? Ten sam poziom co scena uciekania nad urwiskiem przed stadem diplodoków w King Kongu Jacksona, czyli poziom dna, którego powstające w XXI superprodukcje prezentować nie powinny.

- Mierzwiak - 15-02-2008

Tomek-1 napisał(a):Mam nadzieję, że to będzie jedyny teaser/trailer, który ukaże się do premiery.
Nie będzie, ale możesz sobie mieć nadzieję, nikomu to jeszcze nie zaszkodziło :)

Chyba wybiorę się do kina.

Gieferg napisał(a):Ten sam poziom co scena uciekania nad urwiskiem przed stadem diplodoków w King Kongu Jacksona, czyli poziom dna, którego powstające w XXI superprodukcje prezentować nie powinny.
Nienawiść do King Konga cię zaślepia, mój młody Padawanie.

Nie przesadzaj Gieferg. Przyznaję że blue screen w King Kongu momentami jest fatalny, ale do jakości teł przyczepić się nie można. Problem tkwi ww tym jak na nich prezentują się aktorzy. IJ ma jeszcze trochę czasu, mogą to poprawić. A może nie.