Forum KMF Film.org.pl
MasterPlakat - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Zagadki (https://forum.film.org.pl/Forum-Zagadki--15)
+--- Wątek: MasterPlakat (/Thread-MasterPlakat--2507)

Strony: 1 2 3 4

MasterPlakat - Mierzwiak - 30-12-2011

Zapraszam do zabawy w odgadywanie tytułów filmów na podstawie fragmentu plakatu.

1) Będą 3 rundy po 25 fragmentów do odgadnięcia. Każdy fragment wart będzie 1 punkt, chyba że oznaczony będzie czerwoną ramką - wtedy odgadnięcie go nagradzane będzie pięcioma punktami.
2) Nie ma kategorii i żeby było sprawiedliwie każdy fragment jest dokładnie taki sam w stosunku do plakatu (200x200 do 1200 pikseli wysokości plakatu).
3) Wszystkie filmy a co za tym idzie plakaty są powszechnie znane, większość to produkcje stosunkowo nowe, choć nie brakuje klasyki.
4) Tytuły się nie powtarzają, chyba że na zasadzie oryginał-remake, co nie znaczy, że tak się zdarzy ;)
5) Odpowiedzi przysyłajcie na PW podając numer fragmentu (najlepiej całość od 1 do 25 niezależnie od tego ile tytułów odgadliście) oraz tytuł filmu polski LUB zagraniczny. W określonych przypadkach przymknę oko na literówki czy tytuły niepełne, ale w przypadku filmów takich jak sequele czy części serii konieczne będzie podanie tytułu pozwalającego na jego rozróżnienie. Przykładowo samo "Mroczne widmo" wystarczy, ale już "Star Wars" to za mało.

ZESTAW 1

Na odpowiedzi czekam do środy 4 stycznia do godziny 22:00.

Powodzenia!

RE: MasterPlakat - Craven - 30-12-2011

Ja tu widzę 5 fragmentów po 5 punktów :) Wygląda że fajnie dobrane wycinki.

RE: MasterPlakat - Mierzwiak - 30-12-2011

Dzięki! Poprawione.

RE: MasterPlakat - patyczak - 30-12-2011

Trudniejsze niż się spodziewałem:)

RE: MasterPlakat - Bogdan - 30-12-2011

Mi brakuje teraz pięciu, w tym cztery są za pięć punktów. Nie ma bata, posiedzę nad tym, może doznam olśnienia ;)

RE: MasterPlakat - Cassel - 30-12-2011

Ee, w plakatach to ja jestem słaby. Ale zawsze to MasterCoś, więc spróbuję coś ustrzelić. :)

RE: MasterPlakat - Mierzwiak - 31-12-2011

Jeszcze jedno moi drodzy: oczywiście możecie nanosić poprawki i uzupełniać swoje odpowiedzi, więc wysłanie ich raz nie oznacza, że nie możecie już nic zmienić.

RE: MasterPlakat - Craven - 01-01-2012

Działa wam link do obrazka?

RE: MasterPlakat - leszek samo zuo - 01-01-2012

Mi też nie działa.

RE: MasterPlakat - Mierzwiak - 02-01-2012

U mnie działa, ale jak coś to podaję drugi link: http://imageshack.us/photo/my-images/600/runda1j.jpg/

RE: MasterPlakat - Craven - 02-01-2012

Po drugim posiedzeniu brakuje mi 5 sztuk. W tym dwóch z gwiazdką.

RE: MasterPlakat - Bogdan - 02-01-2012

No mi wciąż brakuje 3 sztuk, wszystkich z gwiazdką, i nie mam pojęcia jak mogę to rozgryźć.

RE: MasterPlakat - Cassel - 02-01-2012

Odpowiedzi wysłałem, ale z mojej strony będzie to jeden wielki wstyd. Cytując pewnego klasyka: trudne, do kroćset fur beczek!. ;)

RE: MasterPlakat - Mierzwiak - 02-01-2012

Trudne to będą następne rundy :D

Wiadomość do NIEKTÓRYCH osób od których dostałem już odpowiedzi - przypominam o tym fragmencie regulaminu:

"W określonych przypadkach przymknę oko na literówki czy tytuły niepełne, ale w przypadku filmów takich jak sequele czy części serii konieczne będzie podanie tytułu pozwalającego na jego rozróżnienie."

Nic więcej nie napiszę kochani, ot nie chcę żebyście tracili cenne punkty w taki sposób :)

Jeszcze jedno: już teraz wyciągam wnioski z pierwszej rundy dlatego wprowadziłem korektę do regulaminu i zlikwidowałem zapis o tym że w każdej rundzie będzie dokładnie 5 fragmentów wartych 5 punktów, bo może ich być dowolna, nienarzucana z góry ilość.

RE: MasterPlakat - SonnyCrockett - 03-01-2012

Wysłałem ale będzie kiepsko, pewniaków mam 12 do tego kilka strzałów. Następna runda trudniejsza, impossible.

RE: MasterPlakat - Albertino - 03-01-2012

Jak można strzelać z plakatami? Przecież masz google, aby móc sprawdzić czy dobrze?

RE: MasterPlakat - SonnyCrockett - 04-01-2012

Mierzwiak to cfaniak może wybiera jakieś mniej eksploatowane plakaty filmów i nie wiem czy element który widzę nie występuje na innej wersji plakatu filmu który podejrzewam. No jasno i prosto :P

RE: MasterPlakat - Craven - 04-01-2012

Who's awesome? I'm awesome.

RE: MasterPlakat - patyczak - 04-01-2012

Czyżbyś odgadł wszystkie plakaty?:D

RE: MasterPlakat - Bogdan - 04-01-2012

ja nie znalazłem tych trzech. 15 pkt w plecy, ech.
czekam z niecierpliwością na drugą rundę. :)