Forum KMF Film.org.pl
Konsole - kupno, akcesoria, awarie, itp. - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Konsole - kupno, akcesoria, awarie, itp. (/Thread-Konsole-kupno-akcesoria-awarie-itp--3099)

Strony: 1 2 3 4

Konsole - kupno, akcesoria, awarie, itp. - Mierzwiak - 05-02-2013

Nowy model PS3 w MM za 699 zł. Świetna okazja dla wszystkich, którzy jeszcze nie mają odtwarzacza BD/konsoli. Tylko ten kijowy design (Slim rządzi) :)

RE: Gry - Hitch - 05-02-2013

Jak pomyślę, że dwa razy zapłaciłem za PS3 1300 zł...

RE: Gry - SonnyCrockett - 05-02-2013

Trzeba było poczekać te kilka lat. Cierpliwość to cnota :P

RE: Gry - Indroman - 05-02-2013

Eeee tam. To, że nowa wersja PS3 wygląda jak PRL-owskie bloki po ocieplaniu można przeboleć. Postawiłem w słabo oświetlonym miejscu i staram się patrzeć tylko w ekran telewizora. Półtora miesiąca minęło, a ja jeszcze żyję :) Bardziej mnie drażni odgłos napędu, ale ten w zasadzie wynika z tego kijowego designu - bo klapkoszufladkę zrobili technologią bliską temu co robiliśmy z kumplami kiedyś na podwórku doczepiając kółka od wózka dziecięcego do deski z kawałkiem fotela. Telepie się to i strach dotykać. Dosłownie.

Hitch - dwa razy?

Pierwsza kupiona w 2008 roku (fat) wyzionęła ducha na amen tuż po wygaśnięciu gwarancji. Drugą (slim) kupiłem ponad dwa lata temu i jest sprawna do dziś.

RE: Gry - tchopz - 05-02-2013

He, a moja wczoraj zrobiła focha i się wyłącza z partyzanta. Podobno standard w slimach. Kondensatory w zasilaczu tracą pojemność. Dziś reanimacja DIY. Jak się nie uda to pozostanie MM i te 7 stówek...

A dała radę 3,5 roku...

RE: Gry - military - 05-02-2013

A wszyscy tak narzekali na RROD, i jakie to PS3 bezawaryjne...

Pierwsze modele zawsze są awaryjne. Tak samo było z PS2. Swoją kupiłem jako ostatnią "generację" i wytrzymała 10 lat. Być może dalej chodzi, nie wiem - sprzedałem (czego żałuję teraz :().

Moja obecna trójka nawet się nie zająknie. Zawieszała się tylko na multi w "Max Payne 3" podczas problemów z serwerami Rockstara jakiś czas temu. Tak o to nie miałem żadnych kłopotów nawet z grami, o których burakach powodujących awarię sprzętu było głośno ("L.A. Noire").

RE: Gry - tchopz - 05-02-2013

Military, może i PS3 jest awaryjne, ale poczytaj jak łatwo "naprawić" usterkę o której ja piszę. Wystarczy mieć w domu śrubokręty, internet i IQ Forresta Gumpa.

RE: Gry - Danus - 05-02-2013

Tchopz PS3 jest i tak jedną z najmniej awaryjnych konsol na rynku, więc troszeczkę z ta awaryjnością przesadziłeś.
Moja pS3 fat 80 gb działa już 5 rok i nawet się nie zająknie:) Mam nadzieję, ze wytrzyma do premiery PS4:)

RE: Gry - simek - 05-02-2013

To co teraz sprzedają w Media to już jest najmniej awaryjna i najbardziej dopracowana wersja? Bo te 7 stowek to bardzo fajna cena.

RE: Gry - Mierzwiak - 05-02-2013

(05-02-2013, 18:24)simek napisał(a): to już jest najmniej awaryjna i najbardziej dopracowana wersja?
Teoretycznie tak.

Jest tylko jeden mankament: dysk twardy o pojemności tylko 12 GB. To strasznie mało biorąc pod uwagę, że instalki gier zajmują po 4-5 GB.

RE: Gry - Indroman - 05-02-2013

(05-02-2013, 18:53)Mierzwiak napisał(a):
(05-02-2013, 18:24)simek napisał(a): to już jest najmniej awaryjna i najbardziej dopracowana wersja?
Teoretycznie tak.

Jest tylko jeden mankament: dysk twardy o pojemności tylko 12 GB. To strasznie mało biorąc pod uwagę, że instalki gier zajmują po 4-5 GB.

Właśnie tę wersję nabyłem, ale miałem laptopa, w którym padł ekran i tak się kisił z dyskiem w środku. Szybka akcja na youtube i następnego dnia miałem wersję rozszerzoną. Montaż jest mega prosty, ale wymaga jakiejś badziewnej kieszeni za 34 zł. Zwie się to "Hard Disk Drive Mounting Bracket". Znalazłem w MediaExpert.

Ze standardowym 12 GB szybko bym wysiadł. Po kilku tygodniach nie mam 40 GB na dysku, a obok mnie leży płyta ze świeżutkim Gran Turismo 5, więc zaraz zeżre kolejne połacie przestrzeni.

RE: Gry - tchopz - 06-02-2013

(05-02-2013, 17:49)Danus napisał(a): Tchopz PS3 jest i tak jedną z najmniej awaryjnych konsol na rynku, więc troszeczkę z ta awaryjnością przesadziłeś.
Moja pS3 fat 80 gb działa już 5 rok i nawet się nie zająknie:) Mam nadzieję, ze wytrzyma do premiery PS4:)

Przecież to military zatrollował, nie ja. Ja piszę tylko na temat mojego przypadku, który jest raczej wyjątkiem potwierdzającym regułę niskiej awaryjności PS3. Naprawiłem wczoraj konsolę w jakieś 15 minut...

RE: Gry - Khet - 06-02-2013

Prawda jest taka, że przyczyną większości awarii w PS3 jaki i X360 jest to samo - luty beznadziejnej jakości, które szlag trafia przy wysokich temperaturach (dlatego dobra wentylacja konsol jest tak ważna). Na drugim miejscu są wadliwe napędy. Generalnie z tego co sam zaobserwowałem pośród znajomych oraz na przykładzie własnych konsol, to awaryjność zarówno X360 jaki i PS3 jest praktycznie taka sama. Ba, wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum żeby się przekonać, że bajki o mniej/większej awaryjność tej czy tamtej konsoli, są wyssane z palca.

RE: Gry - military - 06-02-2013

Mam Xboksa prawie 6 lat. Po niecałych dwóch latach od zakupu miałem RROD - wysłałem do naprawy, po paru dniach konsola wróciła i działa dobrze do tej pory. Co mnie trochę wkurza, bo chciałem kupić nowy model, a nie mam powodu.:)

RE: Gry - tchopz - 06-02-2013

To u mnie to nawet nie awaria, a źle ustawione potencjometry regulujące pojemność kondensatorów w zasilaczu. Wystarczyła regulacja.

Zimne luty w PS3? Nie słyszałem...
Moja konsola przez pierwsze dwa lata pracowała w zamkniętej szafce z otworkiem wielkości piłeczki pingpongowej i nie narzekała.

RE: Gry - Ash - 06-02-2013

Khet: Nie tyle lut beznadziejnej jakości, co lut bezołowiowy (UE parę lat temu zakazała stosowania lutu ołowiowego*), który w przeciwieństwie co lutu ołowiowego jest nietrwały. Siłą rzeczy, lut bezołowiowy stosowany jest wszędzie, w tym laptopach, dlatego należy dbać, by laptop nie przegrzewał się (z drugiej strony, niskie temperatury też nie są dla lutu dobre)...

* http://pl.wikipedia.org/wiki/RoHS

RE: Gry - Khet - 06-02-2013

Ergo są to luty beznadziejnej jakości ;-) Z drugiej strony winić tu można kiepskie systemy chłodzące, które w PS3 były wprawdzie nieco wydajniejsze niż w X360, ale i tak nie do końca radziły sobie z temperaturą. W sieci jest masa zdjęć pokazujących wnętrze konsoli i dość prozaiczny problem - źle nałożoną pastę chłodzącą, lub taką, która nie zdążyła dostatecznie "przyschnąć" po montażu i w efekcie spłynęła sobie na dno konsoli - tragedia.
Generalnie nie mam problemów z temperaturą konsoli, ale w bardziej gorące dni potrafi się napocić - trudno jednak żeby ludzie mieli trzymać sprzęt w lodówce.

RE: Konsole - kupno, akcesoria, awarie, itp. - wujo444 - 06-02-2013

Wydzieliłem rozmowę o konsolach. Nie wiem, czemu tego wcześniej nie przestrzegałem :) Proszę od teraz tutaj gadać o wszelkich kwestiach sprzętowych - chociaż trochę odgruzujemy "Gry".