Forum KMF Film.org.pl
X-Files - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Kino domowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Kino-domowe--43)
+--- Dział: Wydania Blu-ray/dvd (https://forum.film.org.pl/Forum-Wydania-Blu-ray-dvd--45)
+--- Wątek: X-Files (/Thread-X-Files--3105)X-Files - Albertino - 07-02-2013

Wydzielone z tematu o Star Treku

Eee tam, jakieś Star Treki. W tym roku ma wyjść na Blu X-Files, które nabierze w ten sposób zupełnie nowej jakości (serial kręcili na taśmie, w formacie panoramicznym, więc powinien wyglądać miodnie).


RE: Star Trek: The Next Generation w HD - Gieferg - 07-02-2013

X-Files? Who gives a fuck?


RE: Star Trek: The Next Generation w HD - Albertino - 07-02-2013

Ty? :)


RE: Star Trek: The Next Generation w HD - Crov - 07-02-2013

Ja daje. Zwlaszcza, ze musze dokończyc X-Files. :)


RE: Star Trek: The Next Generation w HD - jarod - 07-02-2013

X-Files było genialne zdjęciowo przez pierwsze 3 sezony, potem wraz z nowymi operatorami pojawiła się wizualna bylejakość ze sporadycznymi - głównie eksperymentalnymi - odcinkami, w których jest nieco lepiej pod tym względem.


RE: X-Files - Albertino - 07-02-2013

Etam, serial miał dobre zdjęcia do mniej więcej 6-7 sezonu. Owszem, w niektórych stand alone'ach miewał znakomite, tylko że zarówno w 1 jak i w 6 serii.

Generalnie bardzo liczę, że nie wydadzą pierwszych sezonów na odwal w badziewiastym 4:3, bo - jak już wspominałem - czytałem kiedyś, że wszystkie odcinki były oryginalnie kręcone po bożemu.


RE: X-Files - Perfik - 07-02-2013

Skąd bierzecie te informacje o X-Files na blu? Z tego co poszperałem po różnych forach, to sytuacja ma się podobnie jak The Wire - nie ma na blu i nie będzie. I jak te informacje odnoszą się np. do takich postów:

Although originally shot on film the X-Files TV series was edited on tape - standard definition video tape. So the cost of transferring everything again (should that original film footage still exist - a great deal of tv footage is junked once the episodes are cut together) and editing it again would be enormously expensive.
(http://www.amazon.co.uk/forum/high%20definition/ref=cm_cd_search_res_ti?_encoding=UTF8&cdForum=Fx1S4DWLC5ZODEF&cdPage=1&cdSort=oldest&cdThread=Tx2A5UO8DSSQAKT#Mx3MKD2KSBIW58R)


RE: X-Files - Gieferg - 07-02-2013

Mogą zrobić jak z serialowym Highlanderem, zrobią upscaling do 720p, wrzucą to na BD i powiedzą, że zrobili wszystko co w ich mocy. No ale będzie blu-ray!


RE: X-Files - w0jt3k - 17-02-2013

(07-02-2013, 23:58)Gieferg napisał(a): Mogą zrobić jak z serialowym Highlanderem, zrobią upscaling do 720p, wrzucą to na BD i powiedzą, że zrobili wszystko co w ich mocy. No ale będzie blu-ray!

Dobre wieści dla fanów Z Archiwum X. Kultowy serial doczeka się wydania na blu ray i nie będzie to żaden tandetny upscaling :) Okazuje się, że serial był kręcony na normalnej taśmie celuloidowej - 35mm - czyli na takim samym nośniku, na jakim rejestruje się filmy kinowe. Tak, cały serial został w rzeczywistości nagrany w ujęciu panoramicznym 16:9.
Od jakiegoś czasu śledzę informacje na ten temat i jeszcze do niedawna wydawało się, że remastering nie jest w ogóle technicznie możliwy.
Realizacja filmu wymagała dodania efektów specjalnych. Ponieważ efekty były dodawane komputerowo, najpierw musiała zostać wykonana konwersja analogowo-cyfrowa. W latach 90-tych nikt pewnie nie podejrzewał, że w przyszłości będziemy chcieli oglądać seriale w lepszej jakości niż standard NTSC lub PAL. Nie powstała więc wersja pośrednia. Cyfrowy materiał roboczy, na którym zrealizowano montaż i dodano efekty, był w tej samej rozdzielczości co wersja emisyjna, która trafiła do telewizji.
Z jednej strony mamy film w wersji cyfrowej, z którego nie da się już "wycisnąć" nic więcej niż widzieliśmy w wersji DVD. Z drugiej strony, jest oryginalny celuloid, z którego można wydobyć nawet większą rozdzielczość niż full HD, ale jest to materiał niezmontowany. I jest to dobra wiadomość... ale trudność polega na tym, że proces digitalizacji, a następnie cały montaż i efekty specjalne trzeba będzie wykonać ponownie. Z tego co czytałem, w przypadku Archiwum X odtworzenie efektów specjalnych nie będzie trudne, więc koszty remasteringu nie wzrosną na tyle, aby cała operacja okazała się nieopłacalna. Osobiście trzymam kciuki i liczę, że premiery doczekamy się jeszcze w tym roku :)