Forum KMF Film.org.pl
Terminator Genisys (2015) reż. Alan Taylor - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+---- Dział: TERMINATOR (https://forum.film.org.pl/Forum-TERMINATOR--59)
+---- Wątek: Terminator Genisys (2015) reż. Alan Taylor (/Thread-Terminator-Genisys-2015-re%C5%BC-Alan-Taylor--3589)

Terminator Genisys (2015) reż. Alan Taylor - Juby - 25-03-2014

[Obrazek: terminator-genisys-600.jpg]

Skoro ktoś już założył wątek o drugiej części Avengers, to tym bardziej przydałby się temat o T5, o którym newsy zajmują lwią część tematu poświęconemu pierwszym trzem częściom.

Co wiemy? Po problemach z prawami autorskimi (po porażce kasowej Terminator Salvation, w procesie upadłościowym wytwórni Halcyon prawa do serii przejął fundusz hedgingowy Pacificor, wtedy za marne pieniądze wykupiła je Megan Ellison, właścicielka wytwórni Annapurna Films) w końcu dojdzie do realizacji kolejnego sequela. Reżyseruje koleś od drugiego Thora i Gry o Tron Alan Taylor. Scenariusz napisał koleś od horrorów Wesa Cravena i pani odpowiedzialna za skrypt Wyspy tajemnic. Premierę ustalono na 25 czerwca 2015 roku (1 lipca w USA). Sarę Connor zagra Emilia Clarke, dorosłego Johna Connora Jason Clarke, Kyle'a Reese'a Jai Courtney, jakiegoś detektywa wierzącego w zeznania Sary z 1984 roku zagra J.K. Simmons, a w roli Terminatora znowu powróci Arnold Schwarzenegger! Zdjęcia ruszają 21 kwietnia w Nowym Orleanie.

Dużo się już o tym projekcie słyszało ale to chyba wszystkie najważniejsze informacje w pigułce. Najnowszy news o T5 to dzisiejszy wywiad z Arnoldem, w którym zdradza jak wytłumaczony zostanie jego stary wygląd w filmie:
http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=116428

Na razie poza nazwiskami scenarzystów, podobieństwem panny Clarke do Lindy Hamilton, J.K. Simmonsem w obsadzie, i starym zapewnieniem Megan Ellison o kategorii wiekowej R, wszystkiemu co związane z tym projektem mówię stanowcze...
[Obrazek: T1000.gif]

Ale jestem zbyt wielkim fanem Terminatora by przejść obok tego projektu obojętnie. Będę uważnie śledził kampanię reklamową i na pewno wybiorę się do kina, po cichu licząc na poprawę względem poprzedniej części.

RE: Terminator: Genesis (2015) - shamar - 26-03-2014

(25-03-2014, 23:22)Juby napisał(a): ...wywiad z Arnoldem, w którym zdradza jak wytłumaczony zostanie jego stary wygląd w filmie:

W tym momencie już całkowicie straciłem nadzieje. Serio, liczyłem, że w DZISIEJSZYCH czasach i przy obecnej, ISTNIEJĄCEJ technologii, odmłodzenie gościa w filmie to OCZYWISTE ROZWIĄZANIE.

Widać szkoda im kasy na FX...

Z drugiej strony- co ma oznaczać "younger T-800"? Że jednak dadzą cyfrową, młodą facjatę?

RE: Terminator: Genesis (2015) - zombie001 - 26-03-2014

(26-03-2014, 00:45)shamar napisał(a): Widać szkoda im kasy na FX...

Nie wiem po co zatrudniać sztab ludzi od efektów specjalnych, którzy odmładzali by facjatę Arnolda, marnując tylko czas (kilka miesięcy) i pieniądze, skoro efekt i tak prawdopodobnie nie byłby zadowalający. Łatwiej i taniej jest zatrudnić JEDNEGO scenarzystę, który w tydzień tak poprawi tekst, że wszystko będzie cacy bez CGI.

RE: Terminator: Genesis (2015) - PacMan - 26-03-2014

Trzeba liczyć na dobrą charakteryzacje, bo jedyne sensowne rozwianie to takie gdzie Arnold już od początku filmu miałby zdeformowaną twarz - tak jak to było np. w finale T2. Wtedy dałoby się nieco zamaskować jego starość. No i oczywiście konieczne jest to aby Arnold też wzmocnił się fizycznie

RE: Terminator: Genesis (2015) - Szaman - 26-03-2014

Czy motyw "starzejącej się powłoki cielesnej" był już kiedyś wykorzystany w uniwersum?

RE: Terminator: Genesis (2015) - military - 26-03-2014

Cytat:Sarę Connor zagra Emilia Clarke, dorosłego Johna Connora Jason Clarke

To są świetne wybory obsadowe.

Film niepotrzebny, ale może i lepiej, że powstanie - fajnie, jeśli seria zakończy się na czymś przyzwoitym. Tak samo jak dobrze, że powstał Rocky Balboa, a seria nie zakończyła się na Rockym 5.

RE: Terminator: Genesis (2015) - nawrocki - 26-03-2014

Mnie tam w sumie mało obchodzi fakt powstawania kolejnej części, ale jeśli już zawita do kin, to lecę na seans - bez względu na recenzje i opinie z forum Oczko

Póki co, zarówno obsada jak i ekipa wygląda nawet nieźle, ze szczególnym wskazaniem na osobę pani producent. Tylko scenarzyści jacyś tacy... chujowi.

RE: Terminator: Genesis (2015) - Danus - 26-03-2014

Z racji, ze jestem fanem serii o Terminatorach, na film mimo wszystko czekam. Obsada jest bardzo dobra, osoba reżysera mimo popełnienia takiego twora jak drugi Thor napawa jakimś tam optymizmem.
Z drugiej strony sama fabuła wydaje się na tyle intrygująca, by przejść obok tego projektu obojętnie. No i Arnold wracaUśmiech

RE: Terminator: Genesis (2015) - Juby - 26-03-2014

(26-03-2014, 10:21)Szaman napisał(a): Czy motyw "starzejącej się powłoki cielesnej" był już kiedyś wykorzystany w uniwersum?

Nie.

Zapomniałem dodać w pierwszej wypowiedzi - twórcy liczą na sukces kasowy T5, który miałby otworzyć drzwi do stworzenia trylogii. To samo słyszałem w 2008 roku podczas produkcji filmu McG, a wiemy jak się skończyło.

RE: Terminator: Genesis (2015) - Mefisto - 26-03-2014

(26-03-2014, 11:44)military napisał(a): Tak samo jak dobrze, że powstał Rocky Balboa, a seria nie zakończyła się na Rockym 5.

Nie przekreślałbym jeszcze tego tytułu - nie takie rzeczy w Hollywood wskrzeszali Uśmiech Teraz spin-off w produkcji już, a od tego nie daleko do reebootu czy części 7 z Balboą, Jr.

RE: Terminator: Genesis (2015) - szopman - 27-03-2014

Cytat:Nie przekreślałbym jeszcze tego tytułu - nie takie rzeczy w Hollywood wskrzeszali Uśmiech Teraz spin-off w produkcji już, a od tego nie daleko do reebootu czy części 7 z Balboą, Jr.

Ponoć w planach jest film 'Creed' o wnuku Apollo Creeda Oczko

Czy tylko mi nie podoba się wybór aktora do roli Johna Connora ?

RE: Terminator: Genesis (2015) - shamar - 27-03-2014

(27-03-2014, 16:26)szopman napisał(a): Ponoć w planach jest film 'Creed' o wnuku Apollo Creeda Oczko

Ależ to idiotyczne.

RE: Terminator: Genesis (2015) - Juby - 27-03-2014

Nie tylko idiotyczne ale też offtop. Temat o Rockym jest gdzie indziej.

RE: Terminator: Genesis (2015) - Mefisto - 27-03-2014

(27-03-2014, 16:26)szopman napisał(a): Ponoć w planach jest film 'Creed' o wnuku Apollo Creeda Oczko

To właśnie spin-off, orientuj się Uśmiech

RE: Terminator: Genesis (2015) - Szaman - 28-03-2014

Dayo Okeniyi dołączył do obsady jako syn znanego z T2 Milesa Dysona którego grał Joe Morton.
http://variety.com/2014/film/news/hunger-games-miles-dysons-terminator-reboot-1201149638/

RE: Terminator: Genesis (2015) - Danus - 28-03-2014

Mi coraz bardziej podoba się ten projekt. Taka historia, oczywiście odpowiednio wykorzystana, zapowiadać może kapitalne kino.
Zresztą daje wiarę słowom ArnoldaJęzyk

RE: Terminator: Genesis (2015) - Paszczak - 28-03-2014

Zabawne, we mnie z kolei wraz z każdą kolejną informacją narasta żądza krwi. Poza obsadzeniem Jasona Clarke'a. Jason jest spoko.
Ale na litość Boską, to beztalencie jako Sarah Connor... nóż się w kieszeni otwiera. Zwłaszcza, że pierwszy Terminator to jeden z moich 10 najukochańszych filmów.

RE: Terminator: Genesis (2015) - Mierzwiak - 29-03-2014

(28-03-2014, 23:19)Paszczak napisał(a): nóż się w kieszeni otwiera
Nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta, że ktoś na to w ogóle czeka.

Jakimś cudem wyjdzie z tego coś dobrego? Proszę bardzo, ale nie wyobrażam sobie by - na chwilę obecną - ktokolwiek darzący miłością filmy Camerona miał jakiekolwiek pozytywne odczucia wobec kolejnej próby reanimacji trupa jaką jest ta seria.

RE: Terminator: Genesis (2015) - Szaman - 29-03-2014

Jak dla mnie wygląda to na razie na sequel mocno przymilający się fanom dwóch pierwszych filmów, jest J.K. Simmons jako detektyw badający wydarzenia z jedynki, jest ten wczorajszy nowy nabytek jako syn Joe Mortona z dwójki, jest obietnica podróży w czasie i (chyba) zahaczenia o lata 80-te. Oczywiście wszystko na zasadzie "nie wyszło z post-apokalipsą to zagrajmy im jeszcze raz to co wcześniej", ale dla mnie już teraz brzmi ciekawiej niż to co wyszło z Salvation.

RE: Terminator: Genesis (2015) - Paszczak - 29-03-2014

Jeśli przymilanie się rozumiemy jako "pokazanie środkowego palca i języka jednocześnie". Po co fanom powrót do scen i postaci, które już pokazano tak zajebiście, jak tylko można? Salvation było żałosne, ale muszę oddać mu sprawiedliwość - przynajmniej stanowiło w zasadzie osobną historię.
Mierzwiak mówi jak jest.