Forum KMF Film.org.pl
Kolekcja reżyserska: Steven Spielberg - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Kino domowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Kino-domowe--43)
+--- Dział: Wydania Blu-ray/dvd (https://forum.film.org.pl/Forum-Wydania-Blu-ray-dvd--45)
+--- Wątek: Kolekcja reżyserska: Steven Spielberg (/Thread-Kolekcja-re%C5%BCyserska-Steven-Spielberg--3771)Kolekcja reżyserska: Steven Spielberg - pykman - 23-10-2014

Miał ktoś może do czynienia z tym wydaniem, bo miałbym kilka pytań? :)

http://www.empik.com/kolekcja-rezyserska-steven-spielberg-spielberg-steven,p1101965913,film-p

Póki co polska edycja wychodzi taniej niż sprowadzanie jej z zagranicy, ale mam pewne obawy co do zawartości płyt.

Chodzi mi głównie o wersje dźwiękowe:

1. Czy "Pojedynek na szosie" ma opcję English: DTS-HD Master Audio 2.0
2. Czy "Szczęki" mają DTS Mono
3. Która wersja "1941" jest na płycie (kinowa, reżyserska czy może obie)
4. Czy "E.T." w wersji zwykłej czy specjalnej

Dzienks za wszelkie informacje!
RE: Kolekcja reżyserska: Steven Spielberg - military - 23-10-2014

Dziwaczny wybór filmów. "Na zawsze"? Bez Listy Schindlera? Bez choćby Raportu mniejszości? Według jakich kryteriów to było dobierane? Bez sensu, a szkoda, bo fajny zestaw Spielberga na blu nie byłby zły.


RE: Kolekcja reżyserska: Steven Spielberg - Gieferg - 23-10-2014

- Szczęki powinny mieć DTS Mono, a Duel DTS-HD MA 2.0, tak przynajmniej by wynikało z recenzji.
- E.T na blu-ray chyba wyszedł tylko w wersji kinowej.

Co ciekawe Duel przerobili na widescreen, OAR niby jest 4:3, ale tyczy się to pierwotnej wersji telewizyjnej, potem film w w wersji rozszerzonej puszczano w kinach podobno w 16:9.RE: Kolekcja reżyserska: Steven Spielberg - pykman - 24-10-2014

---> Gieferg

O jakiej recenzji mówisz? Daj linka, bo ja póki co nie spotkałem recenzji polskiego wydania. Czytałem na blu-ray.com ale już wiele razy się przejechałem na różnicach między wydaniami USA a UE (szczególnie jeśli chodzi o wycinanie ścieżek mono z filmów z lat 70 i wcześniejszych).

A Duel podobno nawet bardziej niż podobno ;) był puszczany w kinach w 16:9. Mam dvdka 4:3 to chętnie bym sobie porównał wygląd klatki :)


RE: Kolekcja reżyserska: Steven Spielberg - Gieferg - 24-10-2014

W przypadku Szczęk czy E.T. na pewno będzie ta sama płyta co w polskim wydaniu indywidualnym. W przypadku Duel opieram się na recenzjach wydań zagranicznych.


RE: Kolekcja reżyserska: Steven Spielberg - pykman - 24-10-2014

Rozumiem. Dlatego właśnie się martwię. Zremasterowaną (i tylko taką grrrr a w USA maja obie) ścieżkę z Duel mam na dvd i strasznie mnie ona wkurza bo pod koniec filmu nie ma tego charakterystycznego ryku potwora gdy "ginie" ciężarówka.

Tutaj http://poral.eu/duel.php niby są specyfikację tego wydania, ale jakoś nie chcę mi się wierzyć, że wersja angielska jest tylko 2.0 a nie 5.1, bo to niepodobne zachowanie. Zawsze się wycina tą "gorszą" ścieżkę :) I dlatego liczę na opinię kogoś kto miał to w rękach. A w żadnym Empiku nie ma nawet tego packa fizycznie żeby wziąć w łape i poczytać opis (który i tak może być błędny :D)

A co do dziwności tego zestawu to mnie raczej zastanawia obecność dwóch Parków Jurajskich. Bardziej by pasowały wcześniejsze filmy jak Hook czy Kolor purpury. A Lista Schindlera to ma chyba teraz jakieś jubileuszowe mega drogie wydanie, więc się nikomu nie opłaca dawać zbiorczo ;) Mnie osobiście cieszą Pojedynek, Na zawsze. Sugarland i 1941, bo chyba pierwszy raz na blu wychodzą. Sugarland to chyba w ogóle pierwszy raz oficjalnie w Polsce dla kina domowego.RE: Kolekcja reżyserska: Steven Spielberg - Gieferg - 24-10-2014

Mnie z tego zestawu interesuje tylko Duel, więc poczekam na osobne wydanie (Jaws i pierwszy Jurassic Park mam w osobnych).


RE: Kolekcja reżyserska: Steven Spielberg - Mefisto - 24-10-2014

(24-10-2014, 12:05)pykman napisał(a): A Duel podobno nawet bardziej niż podobno ;) był puszczany w kinach w 16:9. Mam dvdka 4:3 to chętnie bym sobie porównał wygląd klatki :)

jest piękne


RE: Kolekcja reżyserska: Steven Spielberg - pykman - 24-10-2014

No ale jeśli dobrze widzę specyfikacje.. to skoro Niemcy nie dostali ścieżki w 2.0 to myślę, że i wydaniu PL nie będzie. Czyli jednak Amazon.