Forum KMF Film.org.pl
Syberia - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Syberia (/Thread-Syberia--4557)Syberia - Kuba - 20-03-2017


Już na koniec kwietnia powraca po 13 latach nieobecności legendarna seria i jedna z najbardziej popularnych i najlepszych przygodówek typu "point&click", Syberia. Gra z niesamowitą muzyką, przepiękną grafiką i klimatem, niepowtarzalnym, wciągającym gracza. Nie ma drugiej takiej gry. Do tego doszła interesująca historia, fenomenalny dubbing i naprawdę zróżnicowane zadania do wykonywania i ciekawie przedstawiony świat.

Jedynka to moje ścisłe TOP5 i gra od której w pewien sposób zaczęła się moja przygoda z grami komputerowymi (podobny status ma Gothic i M&B). Tym bardziej czekam na trójkę o której plotki pamiętam czytałem jeszcze w 2008 :D Ta część powstawała tak długo i tak długo się o niej mówiło, że nawet straciłem nadzieje. Ale jest i już się zbliża. Specjalnie oglądam jak najmniej gameplayów aby niczego nie zdradzić sobie. Liczę bowiem na sentymentalny powrót do starych lokacji i ujrzenie w akcji znowu naszego wspaniałego pociągu :D (o fabule nie wiele wiem, próbuje sobie nic nie spoilerować).
Oby tylko gra nie poszła tropem dwójki która choć nadal świetna w wielu miejscach była wyraźnie gorsza od poprzedniczki. Mimo tak wspaniałych wątków jak ten w klasztorze, na wyspie czy w wiosce Jukoli. 

Są na forum jacyś fani? Ktoś z równie dużym sentymentem do tej serii jak ja? :D RE: Syberia - shamar - 20-03-2017

Przeszedłem 1 i 2 ale... jakoś zawsze bardziej podobała mi się "Najdłuższa podróż", "Post Mortem" czy "Broken Sword". Choć nie zaprzeczam, ze to już klasyka o świetnym klimacie


RE: Syberia - rogaluz - 20-03-2017

Dawno temu grałem trochę w 1 część - cały początek w tym miasteczku miał niesamowity klimat, może nawet top5 w grach. Potem wyruszało się pociągiem gdzieśtam i od tego momentu klimat się zrobił taki jakiś "mystowy".

A nie lubię Mysta :p


RE: Syberia - Kuba - 21-03-2017

No wiadomo, że wątek w wiosce był najlepszy choc podróż pociągiem mnie osobiscie się podobała, zwłaszcza sam pojazd i jego historia.


RE: Syberia - Mierzwiak - 21-03-2017

Z jedynki pamiętam wszystko, wspaniała przygodówka z genialnym klimatem, a z dwójki praktycznie nic. Z racji otwartego zakończenia kontynuacja była oczywistością, ale to już nie było to samo.

Na trójkę nie czekam, piza tym bardzo nie podoba mi się tak drastyczna zmiana grafiki.