Forum KMF Film.org.pl
Death Stranding - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Death Stranding (/Thread-Death-Stranding--4922)

Strony: 1 2

Death Stranding - Kuba - 11-06-2018

[Obrazek: Death-Stranding-1-800x445.jpg]

Temat do Cybera się przydał a mam wrażenie, że po konferencji Sony (jutro, 3:00) również i o tej grze będzie masa rzeczy do skomentowania. Kojima po konflikcie z Konami rozpoczął współpracę z Sony, a ci zapewnili mu duży budżet i nieograniczoną wolność artystyczną której skutkiem jest chyba najbardziej enigmatycznie zapowiadana gra jaką widziałem. Pojawiły się już 3 trailery, ale dopiero jutro dostaniemy gameplay. Ciekawie ma się sprawa z datą premiery, dziś "Death Stranding" otrzymało podobno oficjalnie kategorie wiekową (najwyższą) a to oznacza, że do premiery już naprawdę niedługo. Kojima wielokrotnie teasował jeszcze jakąś niespodziankę w tym roku a, że jedynym eksem Sony do końca 2018 pozostaje "Spider-man" jestem pewien, że nowego dzieła Hideo doczekamy się jeszcze tego roku.

"Death Stranding" będzie grą akcji z otwartym światem. A przynajmniej tak twierdzi twórca, aktorzy wiele z gry nie rozumieją a i deweloperom (doświadczonym współpracownikom Hideo) reżyser musiał podobno długo tłumaczyć na czym polega gra. Trochę mi to pachnie ostrym gadaniem pod publikę, ale kto wie, wpisuje się w trailery. Gra ma zawierać innowacyjne systemy sieciowe i zredefiniuje pojęcie przegranej, wygranej a śmierć będzie tu czymś innym niż normalnie. Mads Mikkelsen twierdzi, że gra będzie wymagała współpracy między ludźmi z całego świata. 
Na jednym z trailerów widać podwodny świat - tam mamy udawać się po śmierci, wszystkie nasze dokonania przed zgonem zostaną zachowane. W grze pojawi się deszcz, Timefall, który będzie przyśpieszał starzenie się ludzi czy roślin. 

No i gra ma też rewelacyjną obsadę. Norman Reedus (protagonista), Mads Mikkelsen (prawdopodobnie antagonista), Troy Baker, Emily O'Brien, Guillermo del Toro oraz prawdopodobnie Diane Kruger. Sam Koijma zapytany o to jak określiłby grę jako idealną definicje wskazał dialog dr. Robert Forda z Westworld z Lee w której postać Hopkinsa tłumaczy młodszemu scenarzyście o co chodzi w atrakcjach parku i czego szukają tam goście. Aha i gra powstaje na ostro zmodyfikowanym silniku Horizona, Kojima chciał własny, ale wymagałoby to według niego 5 lat dłuższej pracy a on zamierza w pełni skorzystać z obecnych możliwości i szkoda mu czasu :) 

No a tu przypominam główny trailer:

RE: Death Stranding - Mierzwiak - 12-06-2018

Na razie bez komentarza.

RE: Death Stranding - Huntersky - 12-06-2018

Niemowlece posladki w kanale rodnym to cos, co zawsze chcialem zobaczyc.

RE: Death Stranding - Kuba - 12-06-2018

Wygląda jak specyficzny survival horror w otwartym świecie. Hmm, akcja tu będzie bez wątpienia, fabuły też nie zabraknie, ale wygląda to nadal bardzo specyficznie (choć dla mnie jednocześnie mega intrygująco). Zabrakło daty, mam nadzieje, że pokażą dziennikarzom jakieś demo.

RE: Death Stranding - Badus - 12-06-2018

Bohaterka na końcu powinna zjadać ludzkiego płoda - chciałbym zobaczyć ten kwik w mediach :D

RE: Death Stranding - Proteus - 12-06-2018

(12-06-2018, 08:19)Huntersky napisał(a): Niemowlece posladki w kanale rodnym to cos, co zawsze chcialem zobaczyc.

Cameron popularyzując 3D, nie wiedział, że ta technologia osiągnie swój szczyt i ostateczny cel, gdy pozwoli nam na obejrzeć powyższy obraz, tak jakby wychodził z telewizora.

Death Stranding - Badus - 12-06-2018

"Kupiłbym to za dolara!" ;D

RE: Death Stranding - Mierzwiak - 12-06-2018

Obejrzałem drugi raz, przetrawiłem i może nie tyle czekam na premierę, ale na pewno kiedyś zagram.

Podoba mi się surowa, rozległa sceneria i przepiękne krajobrazy mające coś z innej planety, tworzy to bardzo specyficzny klimat jakiego jeszcze w żadnej grze nie widziałem. Nie chce mi się nawet zastanawiać o czym to jest i w sumie fajnie byłoby nic już z tego nie oglądać tylko po prostu samemu odkryć i zrozumieć. O ile będzie się dało.

EDIT:

Grafiki promocyjne:

[Obrazek: jfutwPM.jpg]
[Obrazek: vLPKpnR.jpg]
[Obrazek: glLGYSE.jpg]

RE: Death Stranding - Kuba - 12-06-2018

Przecudne są te grafiki. I właściwie idealnie opisałeś odczucia płynące z tego fragmentu, ten świat jest niesamowity.

Mam nadzieje, że jesli to faktycznie idzie w stronę survivalu to nie będzie ŻADNEJ minimapy, żadnych znaczników, wskazówek, podpowiedzi, nikt nam nie będzie krzyczał, że nadchodzą te dziwne istoty i sami będziemy musieli się nauczyć jak rozpoznawać zbliżające się zagrożenie. Chciałbym aby to była faktycznie dobra, angażująca i wymagająca przygoda skoro najwidoczniej przyjdzie nam biegać po tym świecie z tymi paczkami :P
I mam nadzieje, że Mads wygląda w grze jak na trailerze.

RE: Death Stranding - Mierzwiak - 23-09-2018

Troy Baker:

RE: Death Stranding - Kuba - 23-09-2018

Trailer tradycja. Według GOLa premiera w okolicy 2020, wydaje mi sie ze jednak w 2019 się doczekamy. Wtedy Sony z TLoU2, Ghost of Tsushima i Days Gone miałoby bardzo mocną i ciekawą oferte. W 2020 obstawiam, że wtedy doczekalibyśmy sie God of Wara oraz kolejnego Bloodborne.

Postać Bakera zapowiada się ciekawie, zresztą przede wszystkim cieszy mnie jego angaż

RE: Death Stranding - Mierzwiak - 24-09-2018

Skreśl z tej listy wyglądające na nieprawdopodobnie generyczną, nudną bułę Days Gone i się zgodzę :)

RE: Death Stranding - Kuba - 08-12-2018

https://planetagracza.pl/premiera-death-stranding-na-ps4-az-tak-blisko-norman-reedus-podaje-orientacyjny-termin/?fbclid=IwAR3xJx2HvimESAxts_mZtXdDUMbx6sI8PZqPZzoEARo0RQnJK-s3LNC0GBU

Reedus twierdzi, że "Death Stranding" pojawi sie na początku 2019. Niby sporo pogłosek sugerowało szybką i niespodziewaną date premiery, ale dziwny byłby debiut w lutym/marcu i brak pokazu na E3. Chyba, że Sony ryzykuje i promocja będzie minimalna.

RE: Death Stranding - Kuba - 01-01-2019

https://www.ppe.pl/news/128477/death-stranding-tajemnicza-wiadomosc-od-kojimy-w-najnowszym-famitsu.html

Koijma również zdaje sie sugerować 2019.

RE: Death Stranding - Kuba - 29-05-2019

RE: Death Stranding - Mierzwiak - 29-05-2019

Sam nie wiem czego się spodziewałem, ale czar trochę prysł, niemniej wciąż wygląda to na tyle oryginalnie i inaczej od praktycznie wszystkiego robionego na jedno kopyto, że trudno mi nie być zaintrygowanym.

RE: Death Stranding - rogaluz - 29-05-2019

Pod względem projektowo-dizajnerskim wygląda na coś, co Kojima zawsze chciał stworzyć, a co konwencja MGSa (jakkolwiek pojebana) go ograniczała. 

Gameplay natomiast... Wygląda "tylko" jak rozwinięcie tego, co próbował wdrożyć w MGSV (action/stealth/sandbox), czyli jednak lekkie rozczarowanko jest, chociaż sam nie wiem czego oczekiwałem.

No i trochę niezręczne jest oglądanie tych znanych mord w gierce, ale może tylko ja tak mam :p

RE: Death Stranding - Huntersky - 29-05-2019

Heh, Kojima może zmienić studio, ale jego gry zawsze będzie cechować ten charakterystyczny styl, czy to w dialogach i reżyserii cut-scenek, czy samym gameplayu, z satysfakcjonującymi dźwiękami towarzyszącymi wybieraniu ekwipunku, czy animacji i umowności części mechanik.
Do tego Reedus gra Snake'a. A silnik z Horizona stał się praktycznie Fox Engine.
Duchowy sequel MGSV jak nic, jeżeli tylko fabuła będzie ciekawsza, a gameplay bardziej rozbudowany, to będę zadowolony. :)

RE: Death Stranding - Badus - 29-05-2019

Fajne, takie nadal przyjemnie pojebane. Z chęcią bym kiedyś zagrał.

RE: Death Stranding - Paszczak - 30-10-2019

MURICA!
Jeśli dobrze rozumiem gra jest o tym, że Stany się rozpadły bo wybrali kobietę na prezydenta i nie miała dość staminy do rządzenia krajem. Więc teraz wysyła głównego kolesia żeby był Listonoszem z filmu z Costnerem. Czy coś.