Forum KMF Film.org.pl
The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+---- Dział: Forum wewnętrzne: HORRORY, KINO WAMPIRYCZNE, GORE (https://forum.film.org.pl/Forum-Forum-wewn%C4%99trzne-HORRORY-KINO-WAMPIRYCZNE-GORE--19)
+---- Wątek: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers (/Thread-The-Lighthouse-2019-re%C5%BC-Robert-Eggers--5172)

Strony: 1 2 3 4 5 6

The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - nawrocki - 23-04-2019

Nowy film Roberta Eggersa, autora "The Witch", czarno-biały horror fantasy, nakręcony na taśmie 35mm.

Akcja rozgrywa się w 1890 w Nowej Szkocji i ma skupiać się na losach dwójki latarników - w tych rolach Willem Dafoe i Robert Pattinson. Fabuła ma być osnuta wokół mitów i legend morskich.

Film zadebiutuje w Cannes, ale poza konkursem głównym.

[Obrazek: lighthouse_FridayOneSheet.jpg]

Jaram się w opór, zdecydowanie najbardziej przeze mnie oczekiwany film 2019 roku.

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Snappik - 23-04-2019

Lubię filmy o takiej tematyce - historia opowiedziana z dala od cywilizacji, ograniczona do minimum obsada i jakaś tajemnica osnuta wokół latarni. Ostatnio widziałem The Vanishing z Butlerem, coś podobnego i prostego, ale jednak odpowiednio oddziaływającego na widza. Też czekam.

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Badus - 23-04-2019

Pozostaje pytanie - pójdą w klimaty Lovecrafta czy coś bardziej nieprzewidywalnego? 

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - nawrocki - 10-05-2019

Film potrwa 110 minut, a zadebiutuje w Cannes 19 maja, więc wtedy można się spodziewać pierwszych opinii.

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Dr Strangelove - 10-05-2019

Dopiero teraz zauważyłem temat, ale fotka jest tak klimatyczna, że bardziej już chyba być nie może :)
Również czekam.

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Danus - 10-05-2019

Ciekawie sie zapowiada, ale mam wrazenie, ze fabula przypomina Cold Skin. Czy dostaniemy coś podobnego czy jednak pojda w innym kierunku.

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - nawrocki - 10-05-2019

Podstawowa różnica jest taka, że za tamten film odpowiadał jakiś daremniak, a nie twórca najlepszego horroru ostatnich lat. Jestem pewien, że Eggers zaproponuje coś ciekawszego.

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Mierzwiak - 10-05-2019

Reżyser, obsada, lokacja. Czekam bardzo w przeciwieństwie do nowego filmu pana od Hereditary.

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Lawrence - 10-05-2019

A ja czekam i na to i na nowy film pana od Hereditary. Fajnie, że w horrorze dzieje się coś ciekawego i nowego.

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Mierzwiak - 10-05-2019

Kretyńskie filmy o opętaniach (ile ich już było?) i jakieś popłuczyny po Wicker Manie to dla mnie nic nowego, wręcz przeciwnie :)

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Lawrence - 10-05-2019

Ale Wickera Mana w Szwecji nie było. :) Wykorzystanie lokalnego folkloru do straszenia mnie przekonuje. Dlatego też ubolewam, że np. w Polsce się tego nie wykorzystuje: Kostiumowy horror w galicyjskiej zacofanej wiosce (Podkarpacie), coś industrialnego w Sosnowcu, albo jakiś horror w Radomiu. :)

I ja o film Wana i tych wszystkich Zakonnicach nie mówię, gdyż dla mnie one też są schematyczne. Ale klimaty pagańskie są ciekawe.

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Kryst_007 - 10-05-2019

"The VVitch" to chyba obok "Us" mój ulubiony horror dekady, więc jestem ciekaw co tam Eggers ma jeszcze do powiedzenia w gatunku.

BTW. Szkoda jego "Nosferatu". Myślałem, że ten film w post-produkcji z Dougiem Jonesem to właśnie od Eggersa. Jakież było moje rozczarowanie, gdy okazało się że jednak nie :P

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Kuba - 19-05-2019

Jeśli wierzyć Twitterowi to film jest genialny i przebija VVitch. Wielkie kreacje dwójki aktorów, dla Pattinsona to podobno najlepsza rola w jego dotychczasowej karierze.

Dziś wleci pierwszy film Eggersa, nie ma bata żeby nie.

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - nawrocki - 19-05-2019

Cytat:Robert Eggers’ The Lighthouse is like if Melville or Poe reimagined The Shining as an odd couple comedy where both protagonists are Jack Torrance. A lot to take in, but Pattinson and Dafoe are superb.

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Snuffer - 19-05-2019

Ależ interesujace słowa.

Tutaj wiecej opinii z tt:
https://www.indiewire.com/2019/05/the-lighthouse-eggers-pattinson-dafoe-first-reactions-1202142697/amp/

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Szaman - 19-05-2019

Rany, fantastyczna wiadomość. Miałem teraz pytać o czym właściwie jest ten film i z czym się mierzą, ale w sumie to co przeczytałem mi wystarczy.

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Kuba - 19-05-2019

To teraz czekać na jakiegoś polskiego dystrybutora, powinien szybko się jakiś pojawić, patrząc po reakcjach nawet Almodovar nie narobił takiego szumu.

RE: The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers - Kryst_007 - 19-05-2019

O Jezu! Hype na skalę galaktyczną się u mnie produkuje. Eggers jest na dobrej drodze by dostać się do osobistej trójki ulubionych reżyserów młodego pokolenia.

No to żeby jeszcze podbić oczekiwanie, z ciekawostek na IMDb:

Cytat:The movie is set in 1890 and was filmed on 35 mm black and white Double X film stock, augmenting the Panavision Millennium XL2 camera with vintage Baltar lenses designed in the 1930s. To enhance the image, making it resemble early photography, a costum cyan filter made by Schneider Filters that emulated the look and feel of orthochromatic film from the late 19th century was used.

Cytat:Eggers' preparation for The Lighthouse began with the creation of a look book, detailing and distilling the film's aesthetics through works of literature, music, historical documentation, including photographs of New England mariner life in the 1890s. Also paintings by Andrew Wyeth, an early 20th century realist who painted the land and people of rural Pennsylvania and Maine, and symbolist painters like Arnold Boecklin, Jean Delville, among others, whose allegorical and mythical subjects inspired some of the fantastical imagery in the film.