Forum KMF Film.org.pl
Tenet (2020) - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forum.film.org.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+---- Dział: Filmy Christophera Nolana (https://forum.film.org.pl/Forum-Filmy-Christophera-Nolana--60)
+---- Wątek: Tenet (2020) (/Thread-Tenet-2020--5175)

Strony: 1 2

Tenet (2020) - Szaman - 29-04-2019

[Obrazek: chris-nolan-rob-pattinson-john-david-washington.jpg]

- Premiera: 17 lipca 2020.
- Scenariusz i reżyseria: Krzysiu
- Obsada: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki
- Montaż: pani od Hereditary, Manchester By The Sea i Frances Ha.
- Fabuła: Według pierwszych plotek superprodukcja o podróży w czasie.
- Dyskusja: Poniżej

RE: Untitled Christopher Nolan Movie (2020) - Kryst_007 - 29-04-2019

Punkt za oryginalnie napisane rozpoczęcie tematu Oczko

RE: Untitled Christopher Nolan Movie (2020) - Badus - 29-04-2019

Cytat:- Fabuła: Według pierwszych plotek superprodukcja o podróży w czasie.
Crossover z Endgame? Oczko

RE: Untitled Christopher Nolan Movie (2020) - zombie001 - 29-04-2019

Szczerze mówiąc, jeśli Nolan napisał scenariusz sam, to nie mam wielkich oczekiwań co do tej produkcji. Od kiedy jego młodszy brat właściwie poszedł na swoje, to te Krzyśkowe teksty stały się jeszcze bardziej irytujące :/

No i obsada mnie nie powala. Tzn. O ile jeszcze fajnie będzie zobaczyć Debicki w czymś wysokobudżetowym i od takiego znanego twórcy, tak samo kombo aktorskie: Pattinson / Washington / Debicki, niezbyt kuszące. Pewnie gdyby wymienić pierwszego na Bale'a lub McConaughey'a, a drugiego na Hardy'ego, byłbym bardziej zainteresowany.

RE: Untitled Christopher Nolan Movie (2020) - Kuba - 29-04-2019

Jeszcze zobaczymy. Jakbym miał obstawiać to strzelam, że Jackmana możemy na drugim planie zobaczyć. Reszta jest raczej nieosiągalna.
Dobrze będzie jednak zobaczyć coś nowego u Nolana.

RE: Untitled Christopher Nolan Movie (2020) - Mierzwiak - 29-04-2019

Washington był bardzo dobry, nawet świetny w Klansmanie, pokazał że ma sporo charyzmy. Debicki jest albo marnowana, albo nie, ale ma małe role (Jak w GOTG2, Widows nie widziałem) więc ma okazję się wykazać.

Fajnie że Nolan wraca do sci-fi, coś mi mówi że problemy z logiką w Endgame to będzie pikuś po premierze tego filmu Oczko

RE: Untitled Christopher Nolan Movie (2020) - Szaman - 29-04-2019

Wydaje się, że Nolan dostrzegł pewne autowypalenie i próbuje odświeżyć swoje towarzystwo, początki widać było przy Dunkierce. Nie tylko świeża obsada, ale głównie Jennifer Lame przy montażu jest najlepszym dowodem. Jeśli to rzeczywiście mają być podróże w czasie to ona może być sporym atutem, Manchester By The Sea fajnie operowało retrospekcjami i narracją.

RE: Untitled Christopher Nolan Movie (2020) - Lawrence - 30-04-2019

Ale na ile jesteśmy pewni, że to będą podróże w czasie? Gdyż na początku chodziły jakieś teksty o thrillerze szpiegowskim z elementami komedii romantycznej.

Obsada rzeczywiście świeża, ale jeszcze się kompletuje, a więc może Tom Hardy i Michael Caine wskoczą .
Oby tylko na stanowisku kompozytora nie było świeżości.

A ogólnie to oczywiście, że czekam jak na na Gwiazdkę. Uśmiech

RE: Untitled Christopher Nolan Movie (2020) - Juby - 30-04-2019

(29-04-2019, 19:49)zombie001 napisał(a): Szczerze mówiąc, jeśli Nolan napisał scenariusz sam, to nie mam wielkich oczekiwań co do tej produkcji. Od kiedy jego młodszy brat właściwie poszedł na swoje, to te Krzyśkowe teksty stały się jeszcze bardziej irytujące :/

TekstY? Mówisz o całym jednym scenariuszu do Dunkierki, który był najmniej problematycznym scenariuszem Nolana od czasu TDK?

[Obrazek: tumblr_inline_nc78vasFMY1rzell3.gif]

Jak na każdy film Nolana - czekam.

RE: Tenet (2020) - Szaman - 22-05-2019

Tenet to tytuł nowego filmu Nolana. Michael Caine, Kenneth Branagh i Aaron Taylor-Johnson dołączyli do obsady. Fabuła będzie jednak opowiadać o szpiegach działających na całym świecie.
https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/christopher-nolans-new-film-reveals-cast-title-1212931

RE: Tenet (2020) - Dr Strangelove - 22-05-2019

Jak można obrzydzić takiego wspaniałego aktora jak Michael Caine?

RE: Tenet (2020) - Szaman - 22-05-2019

Obrzydzić? Obsadzałbym go w każdym swoim filmie. Jakbym kręcił remake Cast Away to byłby piłką Uśmiech

RE: Tenet (2020) - Dr Strangelove - 22-05-2019

Ja też bym go obsadzał. Tylko niech Nolan go nie obsadza. Znowu będzie z oczami spaniela smęcić do kamery?
Ile można?

RE: Tenet (2020) - Kuba - 22-05-2019

(22-05-2019, 18:28)Szaman napisał(a): Tenet to tytuł nowego filmu Nolana. Michael Caine, Kenneth Branagh i Aaron Taylor-Johnson dołączyli do obsady. Fabuła będzie jednak opowiadać o szpiegach działających na całym świecie.
https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/christopher-nolans-new-film-reveals-cast-title-1212931

Dla mnie brzmi to znacznie lepiej niż "innowacyjny film o podróżach w czasie" (nawet jeśli i takie coś w wykonaniu Nolana bardzo chętnie bym zobaczył). Caine'a jakoś się przetrwa a reszta castingów bardzo, bardzo fajna. Jeszcze jakby dorzucili Jackmana i powiedzmy Cilliana to byłoby znakomicie. Oby lokacje były urozmaicone - wiadomo, że na pewno jakaś część zdjęć odbędzie się w Indiach.
Tytuł też całkiem ciekawy

RE: Tenet (2020) - Kryst_007 - 22-05-2019

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale Zimmer nie będzie zajmował się tym razem muzyką do filmu (zapewne "Diuną" będzie zajęty w tym czasie). W sumie dla mnie nawet na plus, bo już mi się przejadają te jego nuty od dawna, choć wolałbym już by brał się za kolejnego Nolana, jak za do tego stopnia wymagającą produkcję, co ekranizacja Herberta.

Co do Göranssona - słyszałem z jego twórczości tylko ten niesłusznie nagrodzony Oscarem soundtrack do "Black Panther", więc za bardzo się nie wypowiem, ale może czymś tym razem błyśnie ciekawszym.

Kiepski wybór (może zmienie zdanie co do gościa po Mandalorianinie), ale to jest Nolan i rzeczy takie jak zdjęcia, efekty, inscenizacja czy muzyka poniżej pewnego poziomu nie zejdą.
Fajnie, że Zimmer 100% uwagi koncentruje na Diunie, czekam na coś na poziomie Gladiatora Uśmiech

RE: Tenet (2020) - Juby - 22-05-2019

Jakby Michael Caine nie grał, to bym nie oglądał. Duży uśmiech

Na razie wszystko na + choć szkoda braku Zimmera. Lawrence się załamie. Oczko

RE: Tenet (2020) - Mierzwiak - 22-05-2019

Tytuł-palindrom, już teraz widać że Nolan ma wysokie ambicje!

Może film też będzie się dało obejrzeć od końca? Uśmiech

RE: Tenet (2020) - Lawrence - 22-05-2019

(22-05-2019, 19:04)Kryst_007 napisał(a): Co do Göranssona - słyszałem z jego twórczości tylko ten niesłusznie nagrodzony Oscarem soundtrack do "Black Panther", więc za bardzo się nie wypowiem, ale może czymś tym razem błyśnie ciekawszym.

To Ciebie pocieszę, że cała reszta z wyjątkiem pierwszego "Creeda" jest słaba, a "Venom" i "Death Wish" są okropne.

@Juby, tak przyznaję coś we mnie pękło Smutny Ale z drugiej strony za wiele już widziałem, od upadku Gwiezdnych wojen, Gry o Tron, a więc to była pewnie tylko kolejna cegiełka z walącej się wierzy moich wspomnień, marzeń i ideałów... 

(22-05-2019, 20:05)Mierzwiak napisał(a): Tytuł-palindrom, już teraz widać że Nolan ma wysokie ambicje!

Może film też będzie się dało obejrzeć od końca? Uśmiech

Zapisuje posta, bo kompletnie mnie nie zdziwi jak za 14 miesięcy okaże sie, że zgadłeś "innowacyjność" projektu.

@Lawrence ja twoje uwielbienie do Nolana szczerze szanuje oraz popieram i powiadam ci - głowa do góry bo nasz wizjoner po prostu się rozwija i trzeba sie cieszyć z tego.