Forum KMF Film.org.pl
Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forum.film.org.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] (/Thread-Watchmen-HBO-2019-SPOILERY-nowych-odcink%C3%B3w--5240)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Watchmen [HBO] - Crov - 22-07-2019

(22-07-2019, 10:38)Dr Strangelove napisał(a): Aha, ok dzięki. Czyli może być tak samo jak z "Prometeuszem", genialne trailery/kampania i zażenowanie w kinie :D
Może być tak samo jak ze wszystkim. :p

RE: Watchmen [HBO] - Mental - 22-07-2019

"Prometeusz" jest dobrym filmem.

Choć w kinie byłem zażenowany.

Potem już mniej.

A dzisiaj już w ogóle.

RE: Watchmen [HBO] - Mierzwiak - 22-07-2019

Bardzo ciekawi mnie jedno:

W jakiej formie streszczą komiks dla widzów, ktorzy tej historii nie znają. Bo przecież nie mogą założyć że wszyscy czytali albo przynajmniej oglądali film, a nawet jeśli to i tak przecież odwołują się do oryginalnego zakończenia.

Ale tutaj chyba nie ma wielkiej filozofii. Tj. to nie jest nic szczególnie trudnego do pokazania.

Mogą zrobic retrospekcje, co by pasowało do oryginalnego formatu komiksu. Ale moga też po prostu o tym powiedzieć w trakcie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postacie odnosiły się do pewnych wydarzeń jak wspomnień, jak zwykle robią to postacie w filmach i serialach.

Skoro widać było znaki ostrzegawcze przed kosmitami na zdjęciach zza kulis to pewnie wydarzenie z Nowego Jorku będzie wciąż świeże w pamięci ludzi. Pewnie media będą ważnym elementem narracji (w sensie będą obecne jak w komiksie), więc może jakiś fragment wiadomości, święto upamiętniające zmarłych w Nowym Jorku, te sprawy.

Jasne, ale mimo wszystko to dość spora historia do ogarnięcia, no chyba że sprowadzą ją tylko do tego że Manhattan spieprzył z Ziemi, a Ozymandiasz stworzył Kalmara żeby go wrobić, tyle :)

RE: Watchmen [HBO] - Kuba - 22-07-2019

W serialu będą rozbudowane sceny retrospekcji i to takie sięgające nawet czasów przed komiksem.

Wszystkie potrzebne informacje można tu zresztą przemycić w rozmowach, programach telewizyjnych czy nawet na lekcjach w szkole (coś z cyklu opisanie kim jest właściwie Manhattan).

RE: Watchmen [HBO] - marsgrey21 - 22-07-2019

Myślę, że na początku wszystko uproszczą i będą wplatać stopniowo niezbędne informacje w formie retrospekcji i rozmów, opowiadając przy tym swoją historię tak by nie komplikować i jednocześnie oswajać widza ze światem.

Jest jeszcze jedna rzecz która niesamowicie przypadła mi do gustu - maski. Najprostsza rzecz, żadne niesamowite projekty a właśnie prostota i pewna różnorodność powodują, że policjanci/mściciele wyglądają swietnie a przede wszystkim cholernie intrygująco. Nawet te złote okrycia noszone przez funkcjonariuszy swietnie się komponują. A to takie proste rozwiązanie i duperela, tak po prawdzie.

Brak panelu na SDCC troche dziwi, serial raczej mimo wszystko aż tak mainstreamowy jak GoT nie będzie, ale to jednak kultowy komiks i równie kultowe postacie więc powinni ich w San Diego promować.

Najbardziej mnie interesuje postać w srebrnej masce, to prawdopodobnie Looking Glass grany przez Nelsona i chyba on wypełni lukę po Rorschachu bo nosi się zupełnie jak on.

[Obrazek: UntimelyMeatyAfricanaugurbuzzard-size_restricted.gif]

https://www.serialowa.pl/215375/watchmen-teasery-looking-glass/

Nelson poruszył już temat Looking Glassa, to faktycznie ma być istotna postać. Sam aktor został zatrudniony na starcie i szczerze mówiąc nie zdziwiłbym sie jakby on był właściwym Rorschachem.

Też przed paroma minutami o tym właśnie pomyślałem.

A i tak pierwszy to o tym rok temu Crov myślał :P

Zerknijcie sobie na pierwsze strony, Crov i zombie rozpracowali cały serial zanim Lindelof napisal scenariusz pilota.

RE: Watchmen [HBO] - Paszczak - 22-07-2019

Cytat:no chyba że sprowadzą ją tylko do tego że Manhattan spieprzył z Ziemi, a Ozymandiasz stworzył Kalmara żeby go wrobić, tyle :)
Ozymandiasz w ogóle nie wrabiał w komiksie Manhattana, wrabianie to wymysł Sucka Znydera.
Serio, Panowie, przeczytajcie komiks. Zwyczajnie w świecie wypada znać, jak ktoś interesuje się popkulturą.

Czytałem ale już nie pamiętam, a że wolę film (sorry) to wersja z filmu który widziałem już tyle razy bardziej wryła mi się w świadomość.

Ano. Plus w zwiastunie wydaje się, że ludzie lubią Manhattana skoro jest maska wzorowana na nim.

RE: Watchmen [HBO] - SonnyCrockett - 22-07-2019

Miałem się już kłócić że w trailerze ostrzeliwują Dr. Manhattana na Marsie (czyli kontynuują Snydera) ale sprawdziłem i jest tylko urywek że zauważono go na Marsie. ;)

RE: Watchmen [HBO] - marsgrey21 - 25-07-2019

Premiera oficjalnie w październiku.

RE: Watchmen [HBO] - Kuba - 25-07-2019

https://m.filmweb.pl/news/%22Watchmen%22%3A+Moore+niezainteresowany%2C+Redford+prezydentem-134020

Lindelof rozjaśnia nieco świat serialu.

RE: Watchmen [HBO] - nawrocki - 25-07-2019

Te słowa o liberalnym prezydencie, który rządzi zbyt długo, brzmią intrygująco, zresztą podobnie jak brak smartfonów.

RE: Watchmen [HBO] - Grievous - 25-07-2019

Trochę tak off-topując... to czytał ktoś ten cały "Doomsday Clock"? Warto po to sięgać w ogóle? Wiem że serial to własna historia, ale ciekawie byłoby porównać dwa alternatywne sequele. Ale jeżeli jest to na poziomie standardowej superbohaterskiej biedy z komiksów ostatnich lat, gdzie najistotniejszym elementem jest orientacja seksualna i etniczność bohaterów, to sobie nawet głowy nie zamierzam tym zawracać.