Forum KMF Film.org.pl
Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forum.film.org.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] (/Thread-Watchmen-HBO-2019-SPOILERY-nowych-odcink%C3%B3w--5240)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Watchmen [HBO] - Crov - 25-07-2019

Jest nieskończone więc cięzko wyrokować tak kompletnie, ale - no nie jest to bieda, ale cięzko to uznać za właściwą kontynuację Watchmen. To bardziej crossover Watchmen-DC Universe. Jako ciekawostka - taki fanfic - stosunkowo intereusjące, ale ja jestem negatywnie nastawiony do takiego odcinania kuponów. Ale Geoff Johns i Gary Frank to dobrzy twórcy, więc poniżej pewnego poziomu to nie zejdzie.

Podobieństw miedzy tym komiksem a serialem póki co nie widzę właściwie żadnych, poza tym, że oba kontynuują pewne wątki z oryginału.

RE: Watchmen [HBO] - marsgrey21 - 25-07-2019

(25-07-2019, 19:25)Grievous napisał(a): Trochę tak off-topując... to czytał ktoś ten cały "Doomsday Clock"? Warto po to sięgać w ogóle? Wiem że serial to własna historia, ale ciekawie byłoby porównać dwa alternatywne sequele. Ale jeżeli jest to na poziomie standardowej superbohaterskiej biedy z komiksów ostatnich lat, gdzie najistotniejszym elementem jest orientacja seksualna i etniczność bohaterów, to sobie nawet głowy nie zamierzam tym zawracać.

Ja czytam i nie, kwestia orientacji i etniczności nie jest w ogóle poruszana. Mi się to fajnie czyta, został albo jeden albo dwa numery do końca i wciąż czekam na rozwiązanie tego wszystkiego, ale jakbym miał porównać z zapowiedzią serialu, to są to dwa zupełnie różne twory. 

Doomsday Clock się praktycznie skupia na tym, że postacie z Watchmen pojawiają się w świecie DC i to jest główny temat tej historii.

RE: Watchmen [HBO] - Grievous - 25-07-2019

Straciliście mnie na "crossover Watchmen-DC Universe". Jak jeszcze się to wiąże z jakimś komiksowych wydarzeniem, które trzeba nadrabiać, aby znać kontekst, to chyba jednak odpuszczam. Przynajmniej do czasu aż to skończą.

RE: Watchmen [HBO] - Kuba - 25-07-2019

(25-07-2019, 19:18)nawrocki napisał(a): Te słowa o liberalnym prezydencie, który rządzi zbyt długo, brzmią intrygująco, zresztą podobnie jak brak smartfonów.

Mnie ciekawi jak bardzo będą podkreślać negatywny skutek tego, że czarnoskóry nigdy nie był prezydentem w tym świecie :)
Ale ufam Lindelofowi, że nie poleci w żaden banał.

RE: Watchmen [HBO] - Proteus - 25-07-2019

https://news.avclub.com/alan-moore-not-thrilled-about-hbos-watchmen-damon-li-1836705768

RE: Watchmen [HBO] - Paszczak - 25-07-2019

Toż wystarczy popatrzeć na jakiekolwiek zdjęcie czy nagranie z Moorem, by dojść do wniosku że ten facet o entuzjazmie co najwyżej słyszał w opowiadaniach.
A Lindelof znalazł dość pokrętny i dyplomatyczny sposób, żeby mu podskoczyć. Tylko rozbawił mnie ten nastoletni Moore, który w 85 był po trzydziestce.

RE: Watchmen [HBO] - OGPUEE - 26-07-2019

(25-07-2019, 19:31)marsgrey21 napisał(a):
(25-07-2019, 19:25)Grievous napisał(a): Trochę tak off-topując... to czytał ktoś ten cały "Doomsday Clock"? Warto po to sięgać w ogóle? Wiem że serial to własna historia, ale ciekawie byłoby porównać dwa alternatywne sequele. Ale jeżeli jest to na poziomie standardowej superbohaterskiej biedy z komiksów ostatnich lat, gdzie najistotniejszym elementem jest orientacja seksualna i etniczność bohaterów, to sobie nawet głowy nie zamierzam tym zawracać.

Ja czytam i nie, kwestia orientacji i etniczności nie jest w ogóle poruszana.

Akurat DC jest bardziej subtelny w te klocki od Marvela i nie jest tak nachalny.

RE: Watchmen [HBO] - Szaman - 26-07-2019

Tym rządzącym zbyt długo liberałem będzie Robert Redford
http://filmozercy.com/wpis/watchmen-robert-redford-wraca-z-aktorskiej-emerytury-i-zagra-prezydenta-usa

RE: Watchmen [HBO] - Pelivaron - 26-07-2019

Właśnie miałem pisać :o Robert długo na emeryturze nie posiedział.

RE: Watchmen [HBO] - Szaman - 26-07-2019

On tuż po premierze Old Mana zaczął się z tego wycofywać, myślałem, że po prostu przypomniał sobie o epizodzie w Avengersach, a tu jednak coś więcej.

RE: Watchmen [HBO] - Kuba - 26-07-2019

Myślałem, ze po prostu dadzą jego zdjęcie :O

RE: Watchmen [HBO] - Kuba - 26-07-2019

Jean Smart potwierdzona przez IGN jako Silk Spectre.
Krytycy na TCA dostali nowy zwiastun.

RE: Watchmen [HBO] - Crov - 27-07-2019

A ja myslalem, ze to Frances Fisher gra, a nie Jean Smart. :o Ale chyba mi sie aktorki pomylily po prostu, bo Jean Smart nie widze na IMDB w Watchmen.

RE: Watchmen [HBO] - Kuba - 27-07-2019

Nie wiem czemu jej tam nie dodali :P

Fisher to chyba na trailerach nawet nie było a sama została zatrudniona jako jedna z pierwszych. Chyba, że zrobili jakąś podmiane (?) i nikt jej jeszcze nie zarejestrował.

RE: Watchmen [HBO] - marsgrey21 - 03-09-2019

Premiera 20 października.

RE: Watchmen [HBO] - marsgrey21 - 09-09-2019

RE: Watchmen [HBO] - marsgrey21 - 13-09-2019

RE: Watchmen [HBO] - Rodia - 14-09-2019

Za mało komiksowości tu jest.

RE: Watchmen [HBO] - Gieferg - 14-09-2019

Nie poczułem się zachęcony. Not one bit.

RE: Watchmen [HBO] - Kuba - 14-09-2019

Nowy trailer fajny, ale nie tak dobry jak poprzedni. W sumie nie wiem po co go obejrzałem :P Ciągle robi wrażenie kreowany klimat - czuć tu zarówno Watchmen jak i Leftovers.
Looking Glass intryguje.