Forum KMF Film.org.pl
Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forum.film.org.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] (/Thread-Watchmen-HBO-2019-SPOILERY-nowych-odcink%C3%B3w--5240)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - nawrocki - 21-10-2019

(21-10-2019, 08:10)Kuba napisał(a): Patrząc po opiniach od widzów..no zapowiadają się ciekawe tygodnie bo rozbieżność z opiniami krytyków jest spora :P
Ale z recenzji te negatywne należą do osób które widziały jedynie odcinek pilotażowy więc może nie będzie tak źle u widzów po paru kolejnych.
The Leftovers też nie miało na początku dobrej prasy wśród widzów. Myślę, że wszystko rozbija się o oczekiwania.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 21-10-2019

Pilot obejrze wieczorem więc przeglądałem opinie dość pobieżnie i niestety przede wszystkim rzucają się w oczy oskarżenia o "antagonistów jako zwolenników białej supremacji", "robienie z bohaterów komiksu rasistów" i standardowe polityczne pierdololo :(
Czyli coś co, jak obawiam się od pewnego czasu, zdominuje dyskusje wokół produkcji. Ale obym się mylił! Wracam po seansie.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Maćko - 21-10-2019

Ech, a nie można wziąć tego świata takim jakim jest i nie doszukiwać się na siłę nie wiadomo czego? Tak pamiętam kiedyś odbierało się filmy. ;)

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - marsgrey21 - 21-10-2019

Tyle, że o tym akurat mówił sam Lindelof, wrzucałem tutaj wywiady.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Corn - 21-10-2019

Cytat:"robienie z bohaterów komiksu rasistów"
Nikt tam nie jest rasistą przynajmniej wśród głównych bohaterów. Wrogiem owszem jest pseudo ku klux klan, ale to ma osadzenie w fabule. Z resztą podejrzewam, że będzie mocny twist związany z postacią Hooded Justice. Zobaczymy :)

Pilot ok, fajne smaczki dla fanów komiksu, muza Reznora, ale ogólnie wrażenia raczej letnie. Wydaje mi się, że to jeden z tych seriali, które warto obejrzeć w całości i dopiero wtedy ocenić, pierwszy odcinek ma dość obiecujący premise, fajną scenę z krowami w tle i mocne zakończenie, ale to tyle. Zobaczymy, co dalej.

Aha, fani pewnego aktora mogą się poczuć trochę oszukani. :D Chociaż myślę, że

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - harlequinade - 21-10-2019

Zgadzam się, pewnie lepiej oglądałoby się wszystko od razu zwłaszcza, że ponoć te 9 odcinków ma być kompletną historią z normalnym zakończeniem i bez jakiegoś cliffhangera na drugi sezon.

Serial ładnie wygląda i oczywiście super brzmi - muzyka to największy atut - ale trochę tempo słabe. Z drugiej strony Sukcesja aż 6 odc potrzebowała żeby się rozkręcić i zrobił się z tego jeden z najlepszym nowych seriali, więc zobaczymy jak tu będzie :)

Film oglądałam dawno, trochę poczytałam na wiki co się działo przed tym co w serialu ale i tak się trochę gubiłam

Bo to kontynuacja komiksu, a nie filmu który sporo się różni od pierwowzoru.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - harlequinade - 21-10-2019

https://www.stereogum.com/2062037/trent-reznor-atticus-ross-announce-trilogy-of-watchmen-soundtrack-albums/news/ - poważne plany co do wydania soundtracku :)

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Paszczak - 21-10-2019

Meh. #NotMyWatchmen. Jeśli tak ma wyglądać "stronger loving world" Veidta, to jeszcze bardziej niż dotąd przyznaję rację Kovacsowi. Nijakie to jak na razie bardzo, a obawiam się, że za kilka odcinków mogę jeszcze za tą nijakością zatęsknić. Jak już Lindelof i spółka zaczną na całego mierzyć się z rasizmem (czym odgrażają się w każdym wywiadzie) to dopiero będzie wesoło. Przypominam, że jedną z głównych cnót komiksu Moore'a było to, że w centralnym konflikcie swoje racje mieli wszyscy i od odbiorcy tylko zależało po czyjej stronie się opowie. Nie spodziewałbym się podobnego podejścia po ludziach pierdolących takie kocopoły:

Cytat:"I was just thinking about when Rorschach was talking about 'the elites and the liberals,'" Jean Smart, who plays Laurie Blake, the former Silk Spectre, tells SYFY WIRE. "I had never even heard people use that term 'elites' until towards the end of Obama's administration. And you suddenly realized that there are a lot of people in this country who I think have now found their voice, unfortunately.

"They were tired of being made to feel bad about being a sexist, or tired of feeling bad about being racist, or tired of feeling bad about not being very educated," she continues. "And now it's a matter of pride."
Co do soundtracku, Reznor znowu spadł do poziomu umiarkowanie miernego techno.

Tego się właśnie obawiałem... Jutro zobaczę to na własne oczy.

(21-10-2019, 17:59)nawrocki napisał(a): Pilot ok, fajne smaczki dla fanów komiksu, muza Reznora, ale ogólnie wrażenia raczej letnie. Wydaje mi się, że to jeden z tych seriali, które warto obejrzeć w całości i dopiero wtedy ocenić, pierwszy odcinek ma dość obiecujący premise, fajną scenę z krowami w tle i mocne zakończenie, ale to tyle. Zobaczymy, co dalej.

Aha, fani pewnego aktora mogą się poczuć trochę oszukani. :D Chociaż myślę, że

Pilot jak pilot. Nie powala, głównie dlatego, że serial zapowiada się na taki który lepiej oglądać ciągiem. Muzyka, kreacja świata - to daje rade.
Na razie nie wyczułem nic co by się kłóciło z komiksem Moora a wątek rasizmu też się dobrze w ten świat wpisuje. Epizod z Ironsem ciekawy, jasno sugerujący, że ma on jakieś plany co do
Szanuje HBO bo dla mnie na razie to serial nie ma szans u ludzi którzy kompletnie nie znają tego uniwersum.

Nie jestem powalony, ale nadal czekam z wielkim zainteresowaniem, Lindelof ponownie idzie własną, konkretną ścieżką i widać, że ma tu jakiś pomysł. A to na tyle oryginalny, pomysłowy i ciekawy scenarzysta, że na pewno czymś jeszcze zaskoczy. Co najwyżej będziemy świadkiem ambitnej porażki.

Szkoda tylko, że ewidentnie będzie trzeba odciąc sie od 3/4 internetu,poziom pieprzenia przede wszystkim wsród znawców z widowni na RT czy IMDb (o Filmwebie nie wspominam) przyprawia o nudności.

A o czym konkretnie pieprzy te 3/4?

Chciałbym wiedzieć.
Czytałem wywiady, widziałem trailery i teoretycznie obstawiałem, że wiem. Nastepnie obejrzałem odcinek..
No, ponarzekałem to teraz można to olać i czekać na reszte :)

Co do tego, że u Moora racje mieli wszyscy. Tak. Ale do pewnego etapu motywacje Ozymandiasza też mogły się wydawać zupełnie jednoznaczne a dylemat oczywisty. Finał zmienia wiele. A my o faktycznych zamiarach Kawalerii nic nie wiemy. Równie dobrze mogą być jedynie pionkami.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Norton - 21-10-2019

Kumpel (podobnie jak ja bardzo lubi komiks) przyrównał pilota do gówna. Mówił o kilku scenach skrajnie rasistowskich - źli biali i biedni, uciśnieni murzyni.

Przesadza czy serio jest aż tak źle?

Uciśnieni to są tutaj biali, atakowani przez policję, wieszani i poddawani brutalnym przesłuchaniom.

Na ten moment zdecydowanie przesadza. Jak to się rozwinie, zobaczymy.
To moje główne zmartwienie - nie bardzo wierzę, że współczesne Holly jest na dłuższą metę zdolne do ambiwalencji w temacie rasy. Siódmi mogą się okazać pionkami, ofiarami prania mózgu czy czymkolwiek, ale póki co to imitacja KKK nosząca nazwę regimentu Custera. Nie łudźmy się, że Lindelof odważyłby się im przyznać jakiekolwiek racje.

No jeśli koniec końców będą jedynie imitacją KKK to sie nie dziwie bo ciężko o przyznawanie takowym racji :) ale zobaczymy jak się ich wątek rozwinie.

A Veidt to masowy morderca. A Rorschach chce doprowadzić do apokalipsy. Też ciężko takim przyznać racje. Jak Lindelof chce zrobić coś godnego miana Watchmen, musi wynieść to ponad poziom dyskusji "biali rasiści źli".

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 22-10-2019

No dlatego dobrze aby w ich motywacji i działaniach było coś nieco mniej oczywistego aby wejść w dyskusje.
Tutaj punktem na plus dla Kawalerii może być fakt, że nie wierzą w oficjalną wersje co do ataków z kosmosu (jak dobrze rozumiem scene przesłuchania przez Looking Glassa) i bardziej ten aspekt Lindelof będzie pewnie zgłębiał. To pewnie też jedyny punkt ich inspiracji Walterem - umiłowanie prawdy.

Ale patrząc po Lostach nie martwiłbyn się jakoś. Już tam Lindelof długo odkrywał wiele faktów i potrafił zmienić nastawienie wobec konkretnych bohaterów po paru sezonach, rozbudowywał im motywacje z biegiem czasu.