Forum KMF Film.org.pl
Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forum.film.org.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] (/Thread-Watchmen-HBO-2019-SPOILERY-nowych-odcink%C3%B3w--5240)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - nawrocki - 22-10-2019

(21-10-2019, 22:37)Kuba napisał(a):
(21-10-2019, 17:59)nawrocki napisał(a): Pilot ok, fajne smaczki dla fanów komiksu, muza Reznora, ale ogólnie wrażenia raczej letnie. Wydaje mi się, że to jeden z tych seriali, które warto obejrzeć w całości i dopiero wtedy ocenić, pierwszy odcinek ma dość obiecujący premise, fajną scenę z krowami w tle i mocne zakończenie, ale to tyle. Zobaczymy, co dalej.

Aha, fani pewnego aktora mogą się poczuć trochę oszukani. :D Chociaż myślę, że
No i IMO dosć głupie by było dowalić czymś takim, żeby potem się z tego wycofywać.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Corn - 22-10-2019

To chyba oczywiste, że fabuła potoczy się tak jak napisał nawrocki. Ostatnia scena jest przecież bezpośrednim odwołaniem do początkowych plansz komiksu z pobrudzonym krwią Smileyem

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 22-10-2019

Może być tak jak piszesz. Ma to sens.
Ale raczej

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - marsgrey21 - 22-10-2019

Obejrzałem i w skrócie mogę powiedzieć, że nie było źle, ale do zachwytów daleko i to bardzo.

Tempo mi nie przeszkadzało, wprost przeciwnie, szybko mi zleciał ten pilot i tylko w scenie śpiewu Crocketta trochę się niecierpliwiłem.
Niestety nie polubiłem żadnej z postaci i na ten moment interesuje mnie wyłącznie bohater grany przez Tima Blake'a Nelsona i to tylko z powodu, że to on go gra.

Niezależnie czy to serial który lepiej obejrzeć w całości czy nie, powinien być w nim jakiś haczyk który zainteresuje widza, a niestety nic takiego w nim nie znalazłem, a pomysł by cała intryga opierała się na podobnym koncepcie co oryginalni "Strażnicy" w ogóle mi się nie podoba.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Paszczak - 22-10-2019

Lubię nabijać się z opinii G. Randolph, ale czasami zdarza jej się powiedzieć coś na temat. W swojej recenzji pilota zauważyła, że czarny policjant zatrzymujący bez powodu białego to odwrócenie typowej (według jankeskich mediów) sytuacji z racial profiling, ALE oczywiście
Oglądając nie zwróciłem na to większej uwagi, ale z perspektywy cały ten rasowy komentarz zaczyna coraz bardziej cuchnąć.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Crov - 24-10-2019

Bardzo fajny ten odcinek pierwszy. Ale, zeby sie nim zajarac musze zobaczyc calosc.

Co do końcowki:

(22-10-2019, 18:58)marsgrey21 napisał(a): a pomysł by cała intryga opierała się na podobnym koncepcie co oryginalni "Strażnicy" w ogóle mi się nie podoba.
Ale nie opiera sie. Mamy poki co tylko nawiazanie do Komedianta.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - marsgrey21 - 24-10-2019

Moim zdaniem będzie się opierać i wszyscy będą próbować zrozumieć kto i dlaczego zabił szefa policji i jaka konspiracja się za tym kryje, a to jest ten sam zamysł co w oryginale.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 24-10-2019

Co do Johnsona

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Snuffer - 28-10-2019

Bardzo dobry odcinek, potwierdziły się dwa twisty których się spodziewałem - jeden mocno bolesny. Reznor się rozkręcił mocno z muzyka <3

Do tego wspaniała parodia Snydera :)

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - marsgrey21 - 28-10-2019

Sam nie wiem... Chciałbym ten serial polubić, ale najwyraźniej dla mnie jest zbyt "wyszukany", komiks uwielbiam, a drugi odcinek wymęczył mnie bardziej niż pilot.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - nawrocki - 28-10-2019

Końcówka drugiego odcinka - chciałbym widzieć swoją minę. Złoto :D

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 29-10-2019

Kolejny odcinek już totalna rewelka po jedynie niezłym pilocie. Końcówka superowa <3 ale wszystko co zwiazane z Ironsem wygrywa ten odcinek. Genialny tam panuje klimat.
Swietne nawiązania, fabuła prowadzona w bardzo Lindelofowy sposób, podobnie kreowany jest świat. Ale to nadal wszystko jest przeciekawe. Rasowe wstawki tak jakby mnie normalnie denerwowały tak tutaj też są na razie elegancko prowadzone. Reżyseria jest tu świetna, zdjecia okej a muzyka wyborna.

King jest na razie spoko, Irons oraz Gossett są rewelacyjni. Reszta daje rade, Looking Glass chyba najciekawszy jeśli chodzi o wszystkich zamaskowanych.

Po promo 3 odcinka obstawiam, że postać Wolka jest

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Snuffer - 29-10-2019

Już nie narzekajcie na te kwestie rasowe, tak jakby nie były wpisane w absolutną podstawę serialu i motyw wyjściowy.

Ja mam nadzieje na zmylke w postaci kostiumu i ze bedzie to jakos fajnie rozwiniete. Podwojny agent, ktory wpadl? To byloby najlepsze.

Mi nie przeszkadzają :P szanuje za ujawnienie kwestii masakry w Tulsie. Ciekawe ile jest jeszcze takich mało znanych historii.
Zresztą Lindelof nie jest tak totalnie jednostronny. Mam wrażenie, że policja i protagonistka będą odpowiednikami Waltera - niby wszyscy im kibicują, niby chcą i robią dobrze, ale w rzeczywistości będzie można wiele zarzucić ich moralności i sposobie działania, jak tylko widz się zastanowi odrobinę.

W ogóle jak myślicie o co chodzi z Ozymandiaszem\
@Snuffer chodzi ci o strój z szafy?

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Snuffer - 29-10-2019

Dokładnie. Inaczej to taki twist dla twistu i kompletnie nie rozumiem jak miałoby to się mieć do kreacji postaci i miejsca jakie zajmował w życiu Angeli.

A co do Tulsy - zamieszki zostały zapoczątkowane przez gwałt czarnego na białej dziewczynie, i tak - faktycznie nawalali do nich z samolotów.

Co do Ozymandiasza, to ta teoria z

Zgadzam się co do pierwszej kwestii. Zwłaszcza, że sposób pokazania tego jest dość dziwny. Serio, trzymałby tam ten kostium? Lol. Już pomijam właśnie kwestie fabularne.
Zapewne to częśc tego spisku o jakim wspomina Will. Ciekawe w jakiej formie.
Ale sam moment mnie zaskoczył bo spodziewałem się wiadomo czego :P

Teoria z Ozymandiaszem jest prawdopodobna (jak o niej napisałes to widze od razu te sugestie w ostatnim odcinku :P), ale nie wiem do czego miałoby to prowadzić. No i samo zachowanie Adriana troche mi się z tym kłóci.

Może jego wątek to element tego serialu "American Hero"?

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Crov - 30-10-2019

Parodia Snydera piekna. Z tym Johnsonem to sie Lindelof EWIDENTNIE droczy. Ale sekwencja z odkrywaniem schowka od razu przywoluje na mysl Rorschacha u Comediana na poczatku "Watchmen".

Czuje, że Laurie pozamiata za tydzień.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 30-10-2019

https://variety.com/2019/tv/news/tv-ratings-watchmen-episode-2-viewership-1203387421/

Hejty hejtami, płacz płaczem, ale drugi odcinek ma znowu bardzo dobrą oglądalnośc. Zaskakująco niewielki spadek. Super.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Albertino - 30-10-2019

Jakoś nie powala mnie ten serial póki co, trochę motywów wrzuconych do worka, ale Lindelof nie robi z tym za wiele. Ogląda się nieźle, i tak jedna z ciekawszych rzeczy obecnie, ale bliżej temu pierwszemu sezonowi Leftovers niż cudom, które odjebywaly się w serii finałowej. Może i tutaj się jeszcze z czasem team scenarzystów rozkreci, ale przykładowo wątek Ironsa jest na chwilę obecną mocno kiczowaty i ciężkostrawny, co jest tym bardziej bolesne biorąc pod uwagę, ze Irons to dla mnie jakaś piątka najzdolniejszych aktorów na tej planecie.

Internety dokopują się drugiego dna, a mi się jakoś nie chce, bo fabuła nie jest jakaś szczególnie frapująca, ani też oryginalna (choć potencjał zdaje się być dużo większy). A bazujący na niedopowiedzeniach styl Lindelofa jakoś na razie nie do końca współgra mi że Strażnikam, po prostu nie czuje że jest tu faktycznie jakaś wielka tajemnica do odkrycia. Chyba jednak oczekiwałem, że to bardziej odejdzie od oryginału, a jakby się zastanowić too jest tu póki co sporo recyklingu, ale w nowych ciuszkach. W Leftovers Lindelof udowodnił że potrafi pisać rzeczy wyjątkowe, więc z pewnością dam mu szansę, ale na razie to takie 6+/10.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 03-11-2019

Jutro HBO wypuści pierwszy oficjalny odcinek podcastu do serialu. Będzie ich w sumie 3 a z Lindelofem rozmawiać będzie Mazin. Widać, że podobne materiały tworzone do Czarnobyla się spodobały :) Poproszę potem coś takiego do "New Pope" czy "Plot Against America", czuje, że będzie tam o czym rozmawiać.