Forum KMF Film.org.pl
Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forum.film.org.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] (/Thread-Watchmen-HBO-2019-SPOILERY-nowych-odcink%C3%B3w--5240)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - nawrocki - 04-11-2019

Trzeci odcinek chyba najlepszy z dotychczasowych. Jean Smart jest rewelacyjna jako Laurie, w czym również duża zasługa pomysłu Lindelofa na tę postać. Ciekawa jest sugestia, że Dan prawdopodobnie odsiaduje jakiś wyrok, możliwe, że związany z działalnością Nite Owla.

Wątek z Ironsem to wciaż wielka niewiadoma, chociaż przyszło mi do głowy, że
ale pewnie za bardzo odlatuję i kombinuję w złym kierunku. :)

Jedyny minus to IMO klamra w postaci "rozmowy" międzyplanetarnej spinajaca ten odcinek, wydawało mi się to nieco wymuszone, poza tym bez większych zastrzeżeń. Motyw z trumną - lol.

Nie zapominajmy również o wspaniałym worldbuildingu, bo jak inaczej nazwać

:)

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Albertino - 04-11-2019

Jean Smart kradnie show, bez dwóch zdań.

Ten wątek Ironsa jest dla mnie dosyć siermiężny, więc niech lepiej Lindelof ma jakiegoś asa w rękawie. Pomysł ze spoilera... nie, nie kupuję tego, mocno przekombinowane. W dodatku gryzie mi się to z postacią Manhattana. Niestety wygląda, że Veidt faktycznie został uwięziony, ale liczę, że jest tu jakiś głębszy sens. Ta cała seria ekscentrycyzmów to chyba jakaś forma próby ucieczki z Antarktydy, innej planety (?) - obstawiam Marsa. Na pewno też pomiędzy 1 odcinkiem, a 3 minęły dwa lata (tort), czyli jego wątek ma miejsce przed całą resztą wydarzeń. Wnioskuję też, że Veidt próbuje odtworzyć incydent, który uczynił Manhattana istotą o nadludzkich możliwościach. Więcej ciężko mi wywnioskować.

Niestety na razie nie do końca kupuję taką formę narracji - podobny poziom tajemnicy dla tajemnicy a'la "Westworld", gdzie bohaterowie wiedzą, ale nie powiedzą.

Aha: dildo 10/10

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 05-11-2019

Najlepszy odcinek zdecydowanie.
Z wątkiem Ironsa jest ten problem, że można go rozwinąć w wielu różnych kierunkach, ale każdy będzie piekielnie trudny do dobrego przedstawienia. Póki co zupełnie kupuje mnie jednak ten odrealniony klimat tej lokacji i fantastyczny Irons. Smart..wow. Fantastyczna rola póki co a sama Laurie została REWELACYJNIE rozwinięta. Bardzo podoba mi się na razie podoba gdzie Lindelof ją zabiera. Szkoda tylko, że Angela wypada kompletnie nijako na jej tle. Looking Glass radzi sobie już nieco lepiej, ale tu obstawiam, że jeszcze minie troche czasu zanim poznamy jego tajemnice.

Oby tak dalej.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Crov - 05-11-2019

Tak pięknie się ten serial rozwija, że nie mogę się przestać jarać na myśl o tym, jak to się dalej potoczy i co będzie jak pojawi się już Dr. Manhattan i Nite Owl. Laurie jest dokładnie taka, jak liczyłem i kradnie każdą scenę.

Rzeczywiście przy niej trochę Sister Night traci na wyrazistości, ale z drugiej strony Angela to trochę taki Rorschach tylko bez monologów. Generalnie to zabawne, że ekipa w Tulsie to takie rozszczepienie Rorschacha - bo rasisci noszą jego maski, ale to policja stosuje jego metody i zachowuje się jak on.

Ciekawi mnie kwestia zamachu, oczywiście jest to na pewno ustawka, ale pytanie w jaką strone
Rorschach wywoływał najwięcej kontrowersji a tak naprawdę póki co znaczy najmniej :P Jest ten dziennik niby, Kawaleria nosi jego maski i tak jak powiedział Crov policja przejęła jego zachowania, w każdym aspekcie. Bezpośrednio na razie kompletnie się nie liczy i nawet bohaterowie go ignorują, nie pojawia się w historyjce Blake nawet. Normalnie uznałbym, że pewnie jeszcze się pojawi we własnej osobie, ale przy Lindelofie nie zdziwie się jak ostatecznie oszuka wszystkich i nawet dziennik będzie bez znaczenia.

Ostatnią kwestią jest Owl. Pomysł Lindelofa ma sens i przynajmniej

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - nawrocki - 05-11-2019

Rorschach raczej nie pojawi się we własnej osobie, zważywszy na to, jak skończył w komiksie.

To tak jakby to był problem i w tym serialu nie było retrospekcji/nadprzyrodzonych zdarzeń/rozwiniętej technologii (chociażby służący Veidta). Gdyby robił to ktokolwiek inny czy sam serial zmierzałby do dużo bardziej bezpośredniej i prostej kontynuacji to Rorschacha byśmy na pewno ujrzeli.

Jasne, można sobie gdybać, ale myślę, że nie ujrzymy go w żadnej formie, raczej pozostanie jedynie wspomnieniem/symbolem ideii.

Mam taka mysl: a co jezeli Nite Owl jest zbiegiem, dziala jako superbohater (stąd sugestia, że mogą mu odpuścić), to on rzeczywiscie zabrał gościa na wózku swoim Archiem i to on go zrzucił na koncu trzeciego odcinka podsluchujac przy okazji Laurie?

(04-11-2019, 22:46)Albertino napisał(a): Niestety na razie nie do końca kupuję taką formę narracji - podobny poziom tajemnicy dla tajemnicy a'la "Westworld", gdzie bohaterowie wiedzą, ale nie powiedzą.
A ja w ogole nie mam takiego wrazenia. Bohaterowie mówią to, co powiedzieliby normalnie innym postaciom. Np. jak Laurie wspomina Manhattana czy swojego ojca - gdybysmy nie znali oryginalu to moznaby sobie mowic, ze na sile robią tajemnice z tego, jaka jest relacja z Manhattanem czy co znaleziono u jej ojca. Bo np. w przypadku działań Veidta to komu on mialby o nich opowiadać? Jego słudzy mają mu służyć i nie są dla niego kompanami do dyskusji.

Z Owlem miałoby to sens gdyby nie to, że wtręt o "klatce" jest wtedy kompletnie oderwany i na siłe wrzucony żeby zmylić widza. No i nie wydaje mi się aby Blake działała z takim zaangażowaniem na rzecz rządu gdyby ci nie mieli od dawna w ręku jakiegoś argumentu, Owl jest najlepszym. Sama wiadomość do Jona raczej też sugeruje, że Dreiberg nie ma się najlepiej.

Nie, ktokolwiek pomaga dziadkowi jest innym graczem. To nawet może być Adrian jeśli teoria z różnymi okresami czasowymi się sprawdzi.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Albertino - 05-11-2019

To akurat na plus, że Lindelof nie pieści się z ekspozycją i wrzuca nas od razu w konkret, ale jak mówię - takie prowadzenie historii wyłącznie po to żeby później był twist (co jest najbardziej ewidentne w przypadku Veidta) potrafi czasem zmęczyć - "Zagubieni" mieli w tej kategorii genialne osiągi, ale to była jednak historia doskonale skrojona pod takie triki, tutaj mam zwyczajnie wątpliwości, ale wierzę w Lindelofa. W sumie Lynch jechał na podobnych patentach przy "The Return", co potrafiło być nieprawdopodobnie irytujące i niejednokrotnie ocierało się o trolling, a jednak - koniec końców - rezultat był wybitny i highlighty skutecznie zatarły wszelkie negatywne wrażenia.

(05-11-2019, 20:02)Kuba napisał(a): Z Owlem miałoby to sens gdyby nie to, że wtręt o "klatce" jest wtedy kompletnie oderwany i na siłe wrzucony żeby zmylić widza. No i nie wydaje mi się aby Blake działała z takim zaangażowaniem na rzecz rządu gdyby ci nie mieli od dawna w ręku jakiegoś argumentu, Owl jest najlepszym. Sama wiadomość do Jona raczej też sugeruje, że Dreiberg nie ma się najlepiej.
Ale klatka nie musi koniecznie oznaczac wiezienia doslownego. Poza tym nie odnosze wrazenia, ze Laurie dziala w FBI, bo ją szantazują. To w ogole nie pasuje. Ona ewidentnie wierzy - albo chce wierzyc - w takie podejscie do superbohaterów i to widac we wszystkim, co mówi. Ona gardzi tymi przebierankami. I to moglo ją poróżnić z Dreibergiem - ona mogla z tego wyrosnąć i jak jej ojciec zacząć pracować z rządem, a on nie. Tym bardziej, że dla niego superbohaterstwo zawsze było ważne.

Aha, no i już wiemy, że jednak miałem racje, że Johnson to nie Dan. :P

Tylko, że osobisty stosunek Laurie do superbohaterów to inna sprawa. Jasne, ona nimi może sobie gardzić, ale czy byłby to jedyny powód dla którego pracowałaby z rządem i zarabiała na życie strzelając w plecy mścicielą? Nie wydaje mi się. Mogła się z Dreibergiem pokłócić, jasne, ale szybciej chyba by po prostu gdzieś się zaszyła. Może źle odbieram jej komiksową postawe.

Ja to widzę tak, że Owl trafił do więzienia, ona zaczęła pracować dla FBI i nic nie stoi na przeszkodzie aby potem jej pogarda jedynie się pogłębiła a z czasem nawet uwierzyła w swoje zadanie. Dalej prosta droga do stylu bycia Komedianta :P

Samego Owla równie dobrze mogły dopaść wyrzuty sumienia z powodu zatajenia prawdy o masakrze w NY i dlatego go zamknięto. Chociaż pasuje to też do pomysłu, że jest powiązany z dziadkiem (to co ten mówi o wielkim spisku to oczywiste nawiązanie)

(05-11-2019, 20:29)Kuba napisał(a): Tylko, że osobisty stosunek Laurie do superbohaterów to inna sprawa. Jasne, ona nimi może sobie gardzić, ale czy byłby to jedyny powód dla którego pracowałaby z rządem i zarabiała na życie strzelając w plecy mścicielą? Nie wydaje mi się. Mogła się z Dreibergiem pokłócić, jasne, ale szybciej chyba by po prostu gdzieś się zaszyła. Może źle odbieram jej komiksową postawe.
No, ale stosunek Laurie to nie inna sprawa, bo przecież tym się właśnie zajmuje w FBI - ściganiem niezależnych superbohaterów.

A propos:

HBO ma coś takiego jak "Peteypedia", gdzie jest dużo o mitologii świata. Petey bo pisana przez Dale'a Petey (asystenta Laurie). Mogą tutaj byc przesłanki, gdzie zamknięto Owla. Ja na razie nie czytalem, bo mnie srednio jarają takie dodatki nie mieszczace się w serialu:

https://www.hbo.com/content/dam/hbodata/series/watchmen/peteypedia/01/rorschachs-journal-memo.pdf

https://www.bustle.com/p/hbos-watchmen-peteypedia-reveals-what-happened-between-the-graphic-novel-the-show-19292611

edit:

przejrzalem:

(Dreiberg, now in federal custody, has steadfastly refused to speak to the Bureau about “Rorschach’s Journal,” or anything, for that matter.)

Nieco abstrahując od powyższego - ciekawi mnie kwestia castingu postaci Dreiberga i Manhattana. W przypadku Laurie i Ozymandiasza pocelowali jednak w mniej (Smart) i bardziej (Irons), ale jednak uznane nazwiska i aktorsko póki co ta dwójka jest najlepsza. Nie spodziewam się żadnych powrotów, ale nie ukrywam, że jeśli ci bohaterowie w końcu się pojawią, miło by było znowu zobaczyć Crudupa jako Ostermana, bo był IMO mocnym punktem obsady w filmie Snydera. Na Wilsona nie ma co liczyć z oczywistych względów, ale fajnie by było, gdyby w tej roli również pojawił się jakiś wyjadacz. Może Scott Glenn?

Mi sie marzył Theroux, ktory przytyl. No, ale to młody. Kurde, no, Don Johnson byl dobry do tej roli. :D

Wiec pobawmy sie znow w fancasting Owla. :D

Matthew Broderick bylby dobry, gdybym troche sie wzial za siebie. Albo David Schwimmer. :D A w troche bardziej superhero strone - Alec Baldwin. O, albo Michael Keaton. :D I w sumie każdy z nich byłby możliwy na HBO.

Ej, Charles Dance byłby fajny też. :D I młody pasowałby na Dreiberga całkiem nieźle. Fajnie byloby też Dance'a zobaczyc grającego nie skurwiela.

Doktora zagra Tom Mison :) Chyba, że Manhattan się starzeje (nie pamiętam)
Przeglądając obsade na Dreiberga nie widzę nikogo sensownego więc trzymają aktora w tajemnicy. Glenn jest dobrym tropem, ale niezłych castingów widziałbym tu akurat sporo. Tak jak do Ozymandiasza teraz nie umiałbym podać nikogo lepszego od Ironsa (no, wiadomo, DDL mógłby grać :P) tak na Dreiberga już znalazłoby się więcej dobrych opcji. Ja bym w sumie był ciekaw interpretacji Dreiberga w wykonaniu Thorntona.

Dance umie nie grać skurwiela? :P

No, na Dreiberga jest dużo opcji. Bo z nim można pójść trochę w ciapowatość, ale też w superbohaterskość. Bo on jak byl mlodszy to jednak wygladal spoko, także to moglby byc Baldwin, ale tez ciapowaty Broderick nawet. Michael Madsen moglby byc tez dobry. Albo JK Simmons. Kevin Spacey bylby dobry. :D No sa mozliwosci. Ale obstawiam, ze jak wezma to wezma jakiegos starego wyjadacza, ktory nie jest wielka gwiazda.

(05-11-2019, 22:10)Kuba napisał(a): Doktora zagra Tom Mison :)
Sugerujesz, ze Mr. Phillips to klon Manhattana? W sumie mogloby tak być.

Za MacLachlana to postawiłbym pomnik Lindelofowi.

Stary wyjadacz który nie jest wielką gwiazdą pasuje, w końcu Damon wygrzebał z niebytu Gossetta. Nie zdziwi mnie pójście w taką stronę, jakiś aktor który kiedyś wygrywał nagrody i jest całkiem charakterystyczny, ale gra w niszowych filmach/niszowych serialach i pół internetu myśli, że nie żyje od dekady.
I ja byłbym za.

@Crov tak sądze. Zwłaszcza jak Adrian chce odtworzyć Manhattana to taka złośliwość z jego strony..czemu nie. A sam Mison pasuje na Manhattana i też jest całkiem rozpoznawalnym aktorem serialowym wiec ważniejsza rola by mnie nie dziwiła.

Skąd to info o Misonie grajacym Manhattana? Chyba, że to tylko takie domysły.

Co do Dreiberga, mój typ to Richard Gere. :)