Forum KMF Film.org.pl
Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forum.film.org.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] (/Thread-Watchmen-HBO-2019-SPOILERY-nowych-odcink%C3%B3w--5240)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Crov - 05-11-2019

No, ten Mison pasuje rzeczywiscie, ale na Ostermana. Bo Manhattan musi byc nieco dopakowany, a nie wiem w sumie ile moga zrobić kompem w serialu. Ale cholera wie.

Swoja droga - Mr. Shadow grał Lee Tergesen czyli Beecher z Oz. :)

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 05-11-2019

Żadne info. Spekulacja. Jakby były jakieś przecieki to dałbym w spoiler :P

Gere jest w sumie idealny, ale..o matko błagam nie :D

Co do dopakowania Misona to jest to akurat kwestia którą mogliby spokojnie olać.

Nie wiem czy olać. Manhattan jednak powinien wygladąć idealnie. Ozymandias mogl odpuscic z osiagnieciem fizycznego absolutu, ale Manhattan nie.

Swoja droga, w tym odcinku ten koles pojawił się jako "Jon" https://www.imdb.com/name/nm7248292/?ref_=ttfc_fc_cl_t55 - i pasowalby. :D

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - nawrocki - 05-11-2019

Cytat:Gere jest w sumie idealny, ale..o matko błagam nie :D

Ale dlaczego? :) Ma prezencje, aktorem jest przyzwoitym, na obecnym etapie kariery zdecydowanie będącym w zasięgu HBO (powiedziałbym nawet, że byłby to dla niego awans zawodowy), do tego to zapomniane, choć wciąż dosć rozpoznawalne nazwisko.

Też go znalazłem na liście, ale uznałem, że to zbieżność imion :P
No wizualnie całkiem całkiem.

@nawrocki zgadzam się ze wszystkim, ale zwyczajnie za gościem nie przepadam i w większych dawkach mnie męczy. Może i by się sprawdził, ale jak mają kombinować to w inną strone bym wolał :P

A tam, zawalili robote z tym Johnsonem :P Judda powinien zagrać ktokolwiek inny, nie wiem, Kurt Russell bo niby czemu nie :D

Ja osobiscie bardzo licze na Dreiberga zniszczonego przez życie, ale takiego bardziej zahartowanego, a nie pipke. Że on się łatwo nie poddał, a cała wiedza mu ciąży i jest gdzieś pomiędzy załamaniem nerwowym, a byciem zimnym twardzielem. Wydaje mi się, że - o ile nie zrobią jakiegoś twistu w stylu "zabijemy go od razu" (czego baaardzo bym nie chciał) - to on będzie w pewnym sensie nowym Rorschachem. Bo Laurie chyba nauczyla sie żyć ze swoją wiedzą, Veidt oszalał w pewien sposób, a Dreiberg niczego się nie wypiera i do tego jest w izolacji. Nie zdziwiloby mnie jakby byla tutaj pozniej jakas analogia do uwolnienia Kovacsa z więzienia.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - nawrocki - 05-11-2019

Zabijanie go byłoby bez sensu. Skoro już maja te postacie i zdecydowali, że będą - przynajmniej na to wygląda - ważną częścią historii, ciekawszym wyborem będzie ich rozsądne zagospodarowanie i jak na razie Lindelof najwyrazniej zdaje sobie z tego sprawę, patrząc na to, w jak znakomity sposób wprowadził do serialu Laurie i (po części) Adriana. I pewnie nie inaczej będzie z Dreibergiem. To o czym piszesz wydaje się być ciekawym tropem. Ta postać przecież musiała przejsć jakaś ewolucje przez te 30 lat i taki kierunek wydaje się być dość wiarygodny.

Na pewno Lindelof go nie wrzuci do akcji na 5 minut tylko po to aby go zabić. Zwłaszcza jeśli będzie jego pojawienie przeciągał do ostatniego aktu to kiedy już go wprowadzi to poświęci jego wątkowi tyle czasu ile potrzeba a samego bohatera potraktuje z należytym szacunkiem. Obstawiam,że Dreiberg lub Jon pojawią się pod koniec 6 odcinka a drugi z nich w 7-9, często jest tak, że recenzenci jak dostają kilka epizodów to kończą się one jakimś mocnym fabularnym wydarzeniem - wprowadzenie tych bohaterów jest najbardziej oczekiwane więc wydaje się być takim odpowiednim punktem na zamknięcie tego co dostają recenzenci.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Corn - 06-11-2019

Chcecie idealnego Dreiberga? Proszę - Judd Nelson jest wolny ;)

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - harlequinade - 07-11-2019

Muzyka jest już na spotify

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 11-11-2019

Odcinek spokojny, taki trochę na odetchnięcie. Oglądało się jednak bardzo przyjemnie. Kolejny epizod zapowiada się na najlepszy z dotychczasowych - w końcu dowiemy się więcej o Looking Glassie.

Smith z Ironsem dalej są najlepsi. Nowa postać tej bilionerki póki co jest mi kompletnie obojętna i nieciekawi ani trochę. O ile trzymanie wątku Ozymandiasza w tajemnicy nadal jest spoko tak już sekret Reevesa nieszczególnie mnie ciekawi i mogliby to akurat nieco bardziej rozjaśnić.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Crov - 11-11-2019

Dla mnie najsłabszy póki co. Niestety Abar nie ma startu do Laurie czy Ozymandiasa i oglądanie jej jako glownej postaci nie jest tak interesujące. Nie jest to wina Reginy King, która jest naprawde dobra aktorka, ale jej sprawdzanie drzewa genealogicznego nie jest super interesujące. Nie jest to poziom Rorschacha, który był jednak bardzo wyrazistą postacią. Martwi mnie to. Ale zobaczymy. Póki co intryga nie jest w ogole tak ciekawa jak w komiksie - choc nie musi byc aż tak ciekawa, no ale to mało interesujące, że biały typ był rasistą, a mały murzynek zaginął, a jednak jest. Chcialbym, zeby jednak w nastepnych odcinkach przekonal mnie do tej intrygi.

A Lady Trieu wypada dość kliszowo w tej chwili. Sztywna dziwaczka udajaca miłą. A ja mam rozkmine czy nie jest czasem tworem Ozymandiasa.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Wyatt Earp - 13-11-2019

"Nazistom" sie nie podoba:

Jest w tym serialu cos wiecej niz kolejna porcja (coraz bardziej bezczelnej) propagandy co sie zowie: White people bad? Jak dla mnie to wyglada to jak zwyczajna, cyniczna gra na emocjach i juz wystarczajaco zlych (z podziekowaniami w stronbe liberanych, ekhm, mediow) nastojach spolecznych w USA?

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 13-11-2019

Nie chce się zagłębiać w te kwestie rasowe i polityczno poprawne bo serial ma znacznie więcej do zaoferowania, ale fanowska teoria według której wojnę rasową chce wywołać Will brzmi nieźle. W ten sposób mogłoby się okazać, że Kawaleria to w sumie ci "lepsi".

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Crov - 13-11-2019

(13-11-2019, 21:04)Wyatt Earp napisał(a): Jest w tym serialu cos wiecej niz kolejna porcja (coraz bardziej bezczelnej) propagandy co sie zowie: White people bad? Jak dla mnie to wyglada to jak zwyczajna, cyniczna gra na emocjach i juz wystarczajaco zlych (z podziekowaniami w stronbe liberanych, ekhm, mediow) nastojach spolecznych w USA?
No wlasnie więcej jest w takich filmikach niż w serialu. Fakt, że serial ma wątek rasizmu i rasistowskiej organizacji nie sprawia, że jest o "white people bad". Rasizm jest tutaj wyeksponowony, ale na te chwile czepianie sie tego bez znajomosci calosci jest mocno na wyrost, bo nawet w pierwszym odcinku nie jest to tak. Glowna bohaterka, Angela, ma przeciez bardzo zażyłą relację ze swoim białym przełożonym i resztą białej ekipy policyjnej.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Wyatt Earp - 13-11-2019

(13-11-2019, 21:36)Crov napisał(a): Fakt, że serial ma wątek rasizmu i rasistowskiej organizacji nie sprawia, że jest o "white people bad". Rasizm jest tutaj wyeksponowony

I to wystarczy. Patrzac jak naprawde wygladaja relacje rasowe w USA (z "hate crime" wlaczenie) to juz na dzien dobry ma u mnie -3 oczka.

(13-11-2019, 21:36)Crov napisał(a): Glowna bohaterka, Angela, ma przeciez bardzo zażyłą relację ze swoim białym przełożonym i resztą białej ekipy policyjnej.

To taki reverse tokenism, ten serial nie jest rasistowski i nie ma zaciagow propagandowych (to otwarcie z Tulsy to taki zen, ze ja pierdole, bo glowna bohaterka ma bialego (jest bialy, czy bardziej "fellow white people"?) przelozonego...czyli i tak patriarchat :)

Jak sie serial juz skonczy to mozesz mi nagrac recenzje, wczesniej kijem przez ku klux klan szmate tego nie rusze :)

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Crov - 13-11-2019

(13-11-2019, 21:49)Wyatt Earp napisał(a):
(13-11-2019, 21:36)Crov napisał(a): Fakt, że serial ma wątek rasizmu i rasistowskiej organizacji nie sprawia, że jest o "white people bad". Rasizm jest tutaj wyeksponowony

I to wystarczy. Patrzac jak naprawde wygladaja relacje rasowe w USA (z "hate crime" wlaczenie) to juz na dzien dobry ma u mnie -3 oczka.
Ale na te chwile ten rasizm jest kukukluxklanowy, dosc jaskrawy. To troche jakby się czepiac, że gdzieś tam przedstawili neonazistów i są oni źli. Poza tym tutaj i tak ciagle nie wiadomo jak to sie rozwinei.

Cytat:
(13-11-2019, 21:36)Crov napisał(a): Glowna bohaterka, Angela, ma przeciez bardzo zażyłą relację ze swoim białym przełożonym i resztą białej ekipy policyjnej.

To taki reverse tokenism, ten serial nie jest rasistowski i nie ma zaciagow propagandowych (to otwarcie z Tulsy to taki zen, ze ja pierdole, bo glowna bohaterka ma bialego (jest bialy, czy bardziej "fellow white people"?) przelozonego...czyli i tak patriarchat :)
No ale wlasnie to nie jest przedstawione jako negatywne, że ma białego przelozonego. Nie wiadomo jak otwarcie z Tulsy ma się w ogole do całości jeszcze, ani po co było.

W wywiadach Lindelof uprawia mocne "woke" pierdololo "as a white man", ale serialowi dalbym jednak czas na pokazanie, co ma do zaoferowania jako calosc.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Wyatt Earp - 14-11-2019

(13-11-2019, 21:36)Crov napisał(a): Ale na te chwile ten rasizm jest kukukluxklanowy, dosc jaskrawy.

Ok, ale ten Ku Klux Klan (swoja droga od dekad "promowany" i utrzymywany przy zyciu przez Holly, o przypudrowaniu demokratycznego pochodzenia nie wspominajac) to nic innego jak odwieczny symbol "white supremacy", a czerwone czapeczki bylyby po prostu zbyt oczywiste.

Zreszta:

Watchmen episode 2: Regina King compares Angela’s KKK discovery to people finding out family member voted Trump

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/watchmen-season-1-episode-2-regina-king-judd-crawford-kkk-trump-hbo-a9174011.html

Przesledzilem troche reakcje mediow w sprawie serialu, festiwal rasizmu i pompowanie politycznego balona.

(13-11-2019, 21:36)Crov napisał(a): To troche jakby się czepiac, że gdzieś tam przedstawili neonazistów i są oni źli.

W tym przypadku (nawet tak jak w przypadku Nazioli) liczy sie kontekst i sposob pokazania. Zrobienie zlymi bialasow w goteskowych kapturach to mega tandeta i zwykle lenistwo, a dalej widze tylko antybiala propagande (antychrzescijanka tez? Nie ma tam moze jakichs chamsko wcisnietcyh krzyzy?), zwlaszcza patrzac jak naprawde wyglada rasizm w USA.

(13-11-2019, 21:36)Crov napisał(a): Poza tym tutaj i tak ciagle nie wiadomo jak to sie rozwinei.

Progresywnie.

(13-11-2019, 21:36)Crov napisał(a): No ale wlasnie to nie jest przedstawione jako negatywne, że ma białego przelozonego.

To byl zart, ten patriarchat.

Musi miec bialego przelozonego, ktory jest fajny, bo to typowy tokenizim, zeby nie bylo, ze serial jest chamsko rasistowski wobec bialych. Na koniec dnia liczy sie jak serial jest odbierany, a tak sie przygladam temu co sie dzieje w necie...coz, czarni sie tylko coraz bardziej nakrecaja na bialego diabla.

(13-11-2019, 21:36)Crov napisał(a): Nie wiadomo jak otwarcie z Tulsy ma się w ogole do całości jeszcze, ani po co było.

Zeby pokazac, ze biali obecnie nie maja nic wspolnego z bialymi sprzed stu lat, rasizm to glownie narzedzie cyniczne uzywane przez liberalow dla celow politycznych i to biali sa obecnie najbardziej atakaowana (takze fizycznie) rasa w USA. Wiadomo :)

(13-11-2019, 21:36)Crov napisał(a): W wywiadach Lindelof uprawia mocne "woke" pierdololo "as a white man", ale serialowi dalbym jednak czas na pokazanie, co ma do zaoferowania jako calosc.

Spoko, wiadomo. Przy czym "woke"/"as a white man" mowi samo za siebie. Anyhow, obejrzyj calosc i daj mi kiedys znac, czy bylo warto.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - marsgrey21 - 14-11-2019

Zrobiłem sobie przerwę po 3 odcinku, tak bardzo nie podchodzi mi ten serial choć miałem jak najlepsze chęci. Postacie są strasznie nieciekawe i całość toczy się wokół śmierci równie nudnego bohatera, co wypada "śmiesznie" w kontraście do tego kto zginął w oryginalnym komiksie, jaka postać prowadziła śledztwo wokół jej śmierci i jakie zagrożenie znajdywało się w tle. Tutaj mamy opowieść o grupie white supremacists z pewnego miasteczka których chce odnaleźć kilku bezbarwnych śledczych... A na deser dostajemy scenki z ekscentrycznym dziadkiem robiącym "dziwne" rzeczy co zdaje się jest główną atrakcją każdego epizodu.

Autor prowadzi ten serial tak jakby miał do czynienia z "Lost", tyle, że tam niedopowiedzenia i tajemnice pasowały do historii o rozbitkach próbujących przeżyć na wyspie na której działy się niewytłumaczalne rzeczy i w dodatku tymi rozbitkami była grupa zróżnicowanych i interesujących ludzi, a w "Watchmen" mamy postacie które nie wyróżniają się ani charakterem, ani celem, ani słabościami i jak na ironię jedynym który od nich ostaje jest Looking Glass i to tylko dlatego, że jest jeszcze bardziej niewzruszony niż oni.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 14-11-2019

Najlepsze jest to, że po pilocie wątek Kawalerii został zepchnięty w tło, dosłownie i to wcale nie o walce policji z nini jest na razie ten serial.