Forum KMF Film.org.pl
Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forum.film.org.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] (/Thread-Watchmen-HBO-2019-SPOILERY-nowych-odcink%C3%B3w--5240)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 03-12-2019

Lindelof odleciał..czy w złym kierunku to nie wiem, byłem bardzo zaskoczony, ale jeszcze musze to przetrawić. Tym razem jego scenariuszowa popisówa przywodzi mi na myśl "Lost", ale jeszcze za dobrych czasów.

Fakt, że Angela to najgorsza postać i ratuje ją tylko King, ale mimo to jej sceny oglądało mi się nawet przyjemnie. Wątek Adriana za to mnie w sumie irytował tym razem, głównie dlatego, że sam motyw powinien być zdecydowanie bardziej rozwinięty - Ozymandiasz który musi stawić czoła swoim grzechom w tej surrealistycznej, niepokojącej otoczce - to przecież materiał na cały odcinek.

Nie rozumiem akurat zarzutu, że przedstawiona sytuacja nie pasuje do Manhattana. Przede wszystkim nie wiemy jeszcze co się z nim działo a moim zdaniem akurat

Generalnie to nie wierze w gadanie, że s01 zamknie wszystkie wątk a już na pewno zakładam, że nie zobaczymy Dreiberga. 

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Crov - 03-12-2019

Ja też mam mieszane uczucia, ale dialog z zapowiedzi następnego odcinka bardzo mi się podoba i daje duże nadzieje. Licze, że to będzie jednak dobry kierunek.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Albertino - 03-12-2019

Tydzień temu broniłem, ale to się nazywa retconningiem. Nazywajmy rzeczy po imieniu, naiwnie wierzyłem ze Lindelof nam tego nie zrobi.

O czym mowisz? Akcja z HJ to retcon, ale tutaj nie ma chyba zadnego retconu.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Albertino - 03-12-2019

Mówię o Manhattanie. Jeszcze zobaczymy co za tydzień wymyśla, bo wygląda że przyszły odcinek będzie skupiony na nim.

Ale co jest retconem w Manhattanie?

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 04-12-2019

To jeszcze jedna kwestia
Kolejna sprawa, zegar. Do czego właściwie służy? Obawiam się, że może to mieć jakieś powiązanie z manipulacją czasem (może Reeves chce powstrzymać samego siebie przed zostaniem Hooded Justice poprzez interwencje w Tulsie w latach 20) a akurat takich zabaw, szczególnie po Lost, od Lindelofa bym nie chciał.
Ewentualnie widzę też tu pole na kolejny twist w którym to właśnie zegar ma zniszczyć Manhattana a Kawaleria to ci "dobrzy". Tutaj trzeba jednak oddać honor Lindelofowi - co by się na ekranie działo to nie da się nikogo określić mianem nieskazitelnego czy nawet w pełni pozytywnego bohatera. Nawet Angela czy Will są tutaj idealnymi odbiciami Waltera, niby ich czyny są usprawiedliwione i nawet słuszne, ale w gruncie rzeczy oboje to psychopaci którzy obrali niewłaściwą, destrukcyjną ścieżke.

Fajnie, że 7 odcinek wyjaśnił kolejne internetowe marudzenia - scena otwarcia w Tulsie ma gigantyczne znaczenie i twórcy w swietny, wiarygodny sposób zrobili z niej właściwie geneze całej historii.
Nadal mam jednak wrażenie, że Lindelof zbytnio się rozpędził i przede wszystkim albo zabraknie mu czasu aby zakończyć dobrze wszystkie wątki albo zabije całą spójną i interesującą historie jakimś mega przesadzonym twistem.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 05-12-2019

HBO podało, że odcinki Watchmen w USA w sumie na wszystkich kanałach i na GO zbierają około...7 milionów widzów. Jest to najlepszy wynik od czasu premiery 1 sezonu Kłamstewek. Oznacza to, że zapewne decyzja o realizacji 2 sezonu jest już w pełni zależna od Lindelofa.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - nawrocki - 06-12-2019

Ósmy odcinek będzie miał scenę po napisach.
https://www.slashfilm.com/watchmen-episode-8/

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - harlequinade - 07-12-2019

Boże Reddit trafnie przewidział
Niesamowite :D

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Crov - 07-12-2019

To był tylko jeden z dowodow. Jednym z innych było... ułożenie skóry na palcu. ;)

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - harlequinade - 07-12-2019

Widziałam widziałam i za cholerę bym się tam niczego nie dopatrzyła :) Więksi geniusze niż ci co są na reddicie Westworld

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - harlequinade - 09-12-2019

Yyyy, Manhattan wygląda beznadziejnie :/

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - harlequinade - 09-12-2019

A tak dobrze im szło. nie mogłam się przestać śmiać jak na niego patrzyłam, ten Snyderowy przynajmniej wyglądał świetnie

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - marsgrey21 - 09-12-2019

Wyszedł im Dr. Detroit.

PS. Mam pytanie. Jak Skalmar mógł zakochać się w Angeli? W tak apatycznej i arcynudnej osobie?

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Albertino - 09-12-2019

Ten odcinek to taki festiwal karkołomnych pomysłów, które w normalnych warunkach mogłyby się udać, ale raz, że Lindelof jednak jest trochę za mało odjechany i rzecz go przerasta, a dwa, że nie klei się to jako kontynuacja "Watchmen".

Żeby nie oddalać się za bardzo od rejonów komiksowych, to trochę tak jakby sequel "Watchmen" Moore'a (zdescyplinowanego, rozpisującego historię z zegarmistrzowską precyzją) napisał lubujący się w pulpie i najbardziej zadziwiających odchyłach Grant Morrison. Ile by się nie starać, to jednak ciężko by to było zaakceptować.

I nawet mógłbym się pogodzić z tym, co nawydziwiali z Manhattanem (choć jest to denne i "out of character"), ale to zwyczajnie nie jest interesujące. Słowem: przekombinowali.

I takie to pewnie będzie do końca - festiwal twistów i narracyjnych wygibasów, czego oczywiście jak najbardziej powinienem się po twórcy "Losta" spodziewać. Z drugiej strony jak przypomnę sobie jak subtelny potrafił być w "Leftovers", szczególnie w ostatnim sezonie...

Cóż, to jest zawsze problem, kiedy bierzesz się za adaptację czegoś naprawdę dobrego: zawsze będą porównania i ludzie wybaczą ci twoją "herezję" tylko jeśli w jakiś sposób przelicytujesz oryginał... Można próbować rozpatrywać to jako osobny twór, choć takie podejście zawsze jest trudne. A jako ten i tak pozostaje to wciąż przekombinowane. Przykładowo "Leftovers" wychodzi z tych paradoksów czasowych obronną ręką, tymczasem tutaj można to skwitować następująco: tak se Lindelof wymyślił i kurcze pieczone.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - marsgrey21 - 09-12-2019

Wiele osób krytykuje Snydera mówiąc, że jego produkcje to pokaz przerostu formy nad treścią, a mimo to niejednokrotnie udowodnił, że potrafił przekazać odpowiednie emocje nawet gdy używał rozbuchanych środków stylistycznych i dlatego Manhattan w serialu wypadł w porównaniu z filmową wersją naprawdę okropnie i nie mówię tu tylko o wyglądzie, nawet pod względem gry aktorskiej i reżyserii było to gorsze.

W filmie wszystko zagrało, gra i głos Cudrupa oraz reżysera Snydera sprawiły, że Dr. Manhattan naprawdę wybrzmiewał jako istota nadludzka, w serialu wypadło to wręcz komicznie.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - nawrocki - 09-12-2019

Hmm, odcinek niby ma bardzo dobre tempo, fajny montaz, generalnie niezle oddaje postrzeganie czasu przez Manhattana, ale treściowo... no nie wiem, jak napisał Albertino, wydaje mi się to dosć karkołomne i niepotrzebnie skomplikowane. Nie do końca kupuje tę całą zabawę czasem i fakt, że historia kręci się własnie wokół tego. I co zostaje na ostatni odcinek? Kolejne twisty, próba ratowania Ostermana przez Angelę, powrót Ozymandiasza (swoją drogą, jego wątek też okazał się być rozczarowujący)?

Kreacja Manhattana to faktycznie wielki meh.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Kuba - 09-12-2019

(09-12-2019, 13:15)marsgrey21 napisał(a): PS. Mam pytanie. Jak Skalmar mógł zakochać się w Angeli? W tak apatycznej i arcynudnej osobie?

Wytłumaczone to jest całkiem prosto. To jedyna osoba która choćby nie wiadomo co stała przy nim od początku do końca. Nikt inny nigdy tego nie zrobił. Więcej nie potrzeba.

Co do odcinka to nie będe oceniał karkołomności pomysłów ani wnikał czy jest to pełne wykorzystanie potencjału i w 100% wierne komiksowi (tak szczerze to Jon siebie przypominał tylko w teraźniejszości) - cały odcinek oglądało mi się po prostu rewelacyjnie. Bardzo dobre tempo, montaż, świetne dialogi. Angela po raz pierwszy wypadła fajnie. Interakcje Manhattana z każdym świetnie przedstawione. nawet jeśli on sam wygląda dośc biednie, bardzo lubie sposób w jaki go napisano. To też wielki odcinek Ironsa.
Nie mówie, że to jakieś arcydzieło ani, że Lindelof osiągnął poziom Leftovers...ale dla mnie to był fantastyczny odcinek. Nie uważam go też ani za zbyt skomplikowanego ani szczególnie nastawionego na twisty (jakie twisty?)

Mam przeczucie, że finał będzie mehowy, ale i tak już teraz mogę powiedzieć, że Lindelof mnie nie zawiódł a zaoferował znowu unikalną przygodę. Nie tak dobrą jak ostatnio, ale nadal świetną. 

Finał jestem pewien, że potrwa 90-120 minut, po prostu nie widzę opcji aby to zamknąć w godzine.

RE: Watchmen (HBO, 2019-) - Albertino - 09-12-2019

Ostatni odcinek trwa 67 minut. Wiesz, trochę mydlenia oczu tu i tam, a oni tak pewnie mają to już na minimum 3 sezony rozpisane ;) Też uważam, że nie da się tego porządnie domknąć w dwóch odcinkach, a co dopiero w jednym.

Ciekawi mnie odbiór ostatnich dwóch odcinków, które mają póki co najwyższą średnią na równi z 6, a tymczasem dla mnie zdecydowanie najlepszymi odcinkami były 5 i 6, tuż za nimi 3 i 1. Ostatnie dwa zaś uważam za póki co najgorsze i, niestety, rozczarowujące.