Forum KMF Film.org.pl
Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forum.film.org.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!] (/Thread-Watchmen-HBO-2019-SPOILERY-nowych-odcink%C3%B3w--5240)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Watchmen (2009) - Kuba - 21-09-2018

(20-09-2018, 21:05)Mierzwiak napisał(a): @Kuba
Nie bierz tego do siebie, miałem podły dzień i akurat padło na ciebie :*

Luz ;) i tak spróbuje nie informować o każdym oświetleniowcu przy każdym projekcie (acz będzie ciężko!) :P

A jeszcze co do wyboru kompozytorów to sprostuje - nie są to dla mnie złe wybory. Pewnie soundtrack będzie rewelacyjny, zwyczajnie praca Richtera z Lindelofem zaowocowała jedną z najlepszych ścieżek dźwiękowych ostatnich lat i czuje, że idealnie odnalazłby się w klimacie Watchmen.

RE: Watchmen (2009) - Crov - 08-11-2018

MÓWIŁEM

https://www.slashfilm.com/watchmen-ozymandias-jean-smart/

Jeremy Irons gra Ozymandiasa. A do tego uwazam, że Smart to Juspeczyk, która po zmianie tożsamości przyjęła nazwisko ojca.

BTW może ktoś by wydzielił temat o serialu Watchmen do działu z serialami?

RE: Watchmen (2009) - nawrocki - 08-11-2018

Zajebiste info.

RE: Watchmen (2009) - Kuba - 08-11-2018

Super informacja, ciekawe jak długo będziemy czekać na potwierdzenie postaci Dona Johnsona :P
Coraz bardziej przekonuje mnie również teoria, że Tim Blake Nelson gra Rorschacha, którym ewidentnie wzoruje sie pokazany przez Lindelofa mściciel (zakładając, że to nie jest kompletnie nie powiązane z fabułą nagranie)

Crov, widzisz w tej ekipie jakiegoś potencjalnego Dr. Manhattana ?

RE: Watchmen (2009) - Crov - 08-11-2018

Może Tom Mison? Ale nie wiem. Manhattana nie oczekiwałbym. Nie wiem na ile oni mają przemyślaną tą serię, ale ja w ogóle bym go nie widział w pierwszym sezonie - tylko jako taką postać odległą, która może wraca powoli w ostatnich odcinkach pierwszej serii.

Też zaczalem myslec, ze Nelson gra Rorschacha i nie zdziwiloby mnie, jakby serial miał format oryginalnego komiksu czyli miał dużo retrospekcji (w ten sposób mogą opowiedzieć przy okazji historie z oryginału - na tyle na ile to jest im potrzebne przy opowiadaniu nowej fabuły). Choć może to nawet potwierdzone już gdzies, bo jak teraz to napisalem to wydaje mi się oczywistością. Zresztą zbudowanie początku o próbę rozwikłania śmierci Veidta (bo gazety w świecie serialu o niej mowia) tez byloby nawet spoko (zwlaszcza, jesli okaze się sfingowaną śmiercią).

RE: Watchmen (2009) - Kuba - 08-11-2018

Tom Mison raczej odpada, wnioskuję po jego zdjęciach z planu które udostępniła Kassel ;)

Retrospekcje będą na pewno
Też wolałbym wizje Manhattana jako postaci która gdzieś tam jest, owiana legendą i pojawi się pod koniec serialu. Znając Lindelofa ma pomysł na kolejne sezony już teraz. Patrząc po "The Leftovers" nie zdziwiłbym się jakby jego obecność w tym świecie Damon wykorzystał do jakiegoś długaśnego motywu Boga, rozbijając go na czynniki pierwsze i poruszając jego temat z najróżniejszych stron przez cały serial. Bardzo się zdziwię jeśli "Watchmen" nie będą dosłownie wypchani po brzegi różnymi głębokimi tematami, metaforami i społecznymi komentarzami niczym Leftovers :P

Edit. Kurde, już nie mogę się doczekać jakiś wspólnych scen Johnsona (jeśli gra Dreiberga) z Ironsem, ich relacja po finale komiksu była rzeczą która zawsze mnie bardzo ciekawiła.

RE: Watchmen (2009) - zombie001 - 09-11-2018

(08-11-2018, 20:18)Crov napisał(a): Jeremy Irons gra Ozymandiasa. 

O, fajnie, choć z drugiej strony, trochę dziwny ten casting. Jak dla mnie, w tym przypadku, wygląda bardziej jakby Irons miał tutaj grać starszą wersję Ozymadiasza.. ale tego w fizycznej interpretacji Goode'a. 

Ps. Jak teraz spojrzałem w google, to nawet wzrost mają identyczny xD. 

RE: Watchmen (2009) - patyczak - 09-11-2018

Cytat:Patrząc po "The Leftovers" nie zdziwiłbym się jakby jego obecność w tym świecie Damon wykorzystał do jakiegoś długaśnego motywu Boga, rozbijając go na czynniki pierwsze i poruszając jego temat z najróżniejszych stron przez cały serial.

Lubię "Watchmenów" i Lindelofa, więc jaram się tym projektem od początku. Ale dopiero teraz dotarło do mnie jaki potencjał ma ta historia :D W "Leftfovers" najbardziej podobała mi się wiarygodna reakcja społeczeństwa (i poszczególnych bohaterów) na cud, a teraz idziemy o poziom dalej i dostajemy boga. Lindelof i motyw wiary to coś, co lubię najbardziej.

RE: Watchmen (2009) - Gieferg - 09-11-2018

[Obrazek: noomi-rapace-prometheus-gif-8.gif]

Fan promka? :)

RE: Watchmen (2009) - nawrocki - 09-11-2018

Raczej LOST i The Leftovers.

RE: Watchmen (2009) - Gieferg - 09-11-2018

Nie może być przy okazji fanem Promka? :P

RE: Watchmen (2009) - patyczak - 09-11-2018

Fanem ostatnich tworów w uniwersum obcego zdecydowanie nie jestem, chociaż i tam był Lindelof i motyw wiary :D

Ale Lost i Leftovers uwielbiam.

RE: Watchmen (2009) - Kuba - 09-11-2018

Sam Lindelof nie ukrywa, że jego styl nie pasuje do formatu 2-godzinnego filmu i znacznie lepiej radzi sobie przy serialach. Co zresztą widać.

Póki co nie dostrzegam ani jednej sensownej przesłanki za tym, że Watchmen będą klapą.

RE: Watchmen (2009) - Mierzwiak - 07-01-2019

Od 13 sekundy jest... kilka sekund serialu:

RE: Watchmen (2009) - Maćko - 07-01-2019

Ciekawa stylizacja, ale te żółte, policyjne maski wydają się być cholernie niepraktyczne. :D

RE: Watchmen (2009) - Kuba - 07-01-2019

Zajebiście wyglądają :D
Niby małe urywki, ale hype tylko rośnie.

RE: Watchmen (2009) - Kuba - 08-05-2019

Najlepszy tegoroczny serial HBO zadebiutuje na jesieni. 

RE: Watchmen (2009) - Mierzwiak - 08-05-2019

Fetyszyści masek będą mieli coś dla siebie, poza tym ciężko cokolwiek powiedzieć. Nie wyobrażam sobie by ktoś kto nie wie co to Watchmen miał się tym zainteresować po tak nieciekawym teaserze.

RE: Watchmen (2009) - Paszczak - 08-05-2019

Ojej, biedny Rorschach. To tak jakby zrobić serialową wersję Vendetty i zastąpić V ruchem Occupy. Aaaleee faaajnieee...
Poza tym ogólne meh.

RE: Watchmen (2009) - Gieferg - 08-05-2019

Watchmen Snydera u mnie wciąż na podium komiksowych filmów i... jakoś nie jestem zainteresowany :/