Forum KMF Film.org.pl
Spider-Man 3 (2007) - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a komiks (https://forum.film.org.pl/Forum-Film-a-komiks--24)
+--- Wątek: Spider-Man 3 (2007) (/Thread-Spider-Man-3-2007--53)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Spider-Man 3 (2007) - Łukasz Waligórski - 12-11-2006

Nie wiem czy moge tutaj dać ten temat ale w razie czego moderator go przeniesie...

Przeniesione. MOD. :)

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego filmu o Spidermanie. Przyznam że jak dla mnie jest to najbardziej oczekiwany film przyszłego roku. Producenci z wyczuciem podkręcają atmosferę. Właśnie widziałem najnowszy zwiastun i przyznam że jestem sparaliżowany. Zresztą sami zobaczcie

http://www.ifilm.com/presents/spiderman3

Zapowiada się niezłe widowisko. Kto wie... może przebije wszystkie rekordy POTC 2 ? Co o tym myślicie?

- hops - 12-11-2006

W temacie o TRAILERACH już poruszyliśmy kwestię tej zajawki, ale duskusja została ubita, więc dobrze, że przenosimy ją tutaj :)

Jeśli o mnie chodzi, to mi daleko do sparaliżowania. Trailer nie porywa - dłuży się i dłuży, nie oferując w zamian niczego atrakcyjnego. Pajączek nadal wygląda nienaturalnie [zwłaszcza w scenie, gdy w czarnym stroju przykleja się do szczytu jakiegoś żółtego budynku], Sandman pasuje raczej do filmów sci-fi sygnowanych logiem telewizji Hallmark, a pomysł na scenariusz... Well, jak już ktoś zauważł, Parker załatwił przecież mordercę swojego wujka, więc taka dziwna zmiana [nie wiem, może była w komiksie?] jeszcze bardziej mnie od tego tytułu odstręczyła.

Nie zmienia to jednak faktu, że polecę do kina w dniu premiery, bo do Spidiego czuję sentyment przeogromny i jak na razie widziałem wszystkie jego części w sali kinowej - dodam, że bawiąc się znakomicie :)

- Mierzwiak - 12-11-2006

Nigdy nie byłem ani fanem, ani przeciwnikiem Spider-Mana. Trailer pierwszego filmu podobał mi się i muszę przyznać że czekałem na ten film. I co? GNIOT!!! Infantylna, kolorowa kupa. Okropny scenariusz, sztampa, schematy, banały, kicz, patos i tak dalej, i tak dalej. Totalna porażka. I ten groteskowy Willem Dafoe o obrzydliwym zielonym wdzianku. Bleh.

Spider-Man 2 okazał się filmem lepszym. Tylko co z tego, skoro to wciąż kiepskie kino? Reżyser usilnie próbuje pokazać, że ten superbohater jest tylko człowiekiem i boryka się z typowymi problemami. Jednak problemy Petera i ich natłok wypadają sztucznie i są potraktowane zbyt schematycznie. Przypomina mi to skoncentrowany do dwóch godzin serial młodzieżowy.
Co poza tym? Sceny akcji są, niektóre nawet ładnie zrobione ale żadna nie wryła mi się w pamięć, poza jedną oczywiście: koszmarna scena z pociągiem i to co następuje dalej, czyli Spider bez maski niesiony niczym Chrystus i deklaracje nowojorskich świętoszków że nikomu o tym nie powiedzą... Trzymajcie mnie!!!
Przynajmniej czarny charakter był ok. No, może nie całkiem. Postać grana przez Alfreda Molinę podobała mi się... dopóki nie zaczął łazić z tymi swoimi mackami. Przy okazji scenarzyści totalnie zarżnęli te postać w końcówce.

Spider-Man 3 zapowiada się hmm... Może nie fatalnie, ale nie widzę tu fabuły. Opis scenariusza który czytałem był okropnym zlepkiem scen akcji i problemów sercowych Petera. Wplątanie w to wszystko Venoma - który sam jest materiałem na jeden przynajmniej 2,5 godzinny film - nie zapowiada niestety zbyt wielkich emocji. No, chyba że będą to zdenerwowanie i irytacja.

- MOLQ - 12-11-2006

Narzekajcie narzekajcie ale i tak obejrzycie :D i dacie zarobic $$$ :D 8)

- Akaki - 12-11-2006

Gdzie Eddie Brock? Gdzie wahadłowiec syna J. Jonah Jamesona? Gdzie nagroda za schwytanie Spidermana? Co to za szopka z "you uncle's actuall killer"?! I gdzie do jasnej cholololo jest Kingpin?!! Spartolii X3, coś mi się wydaje że S3 też kaszaną będzie.

- MOLQ - 12-11-2006

Eddie Brock jest z aparatem , ten dzieciak :D:D chyba byl temat kiedys kto sie lepiej nadaje na Venoma .

- Mierzwiak - 12-11-2006

- materiał z Comic Con. W większości to sceny z nowego trailera (większość w formie bez efektów lub prostych animacji), ale jest parę nowych rzeczy, zwłaszcza Venom na końcu:
http://i91.photobucket.com/albums/k318/IdioticIdiot06/Untitled-244.gif

Nie wygląda źle, ale jest za mało przerażający. Poza tym ta postać/stwór w kolorowym filmie z kategorii PG-13... obawiam się że to będzie katastrofa.

- hops - 13-11-2006

Mierzwiak, ten trailer co zapodałeś, chociaż bez gotowych efektów specjalnych, jest jakieś 100 razy lepszy niż ten oficjalny, wypuszczony w net. POLECAM! Muzyka lepsza, sceny lepsze, większy klimat. No po prostu mała perełka - ale zapewne za dzień-dwa zniknie z netu, bo to przeciek niegodny ;)

- Don Vito - 13-11-2006

Czyli Venom będzie dopiero w części 4, a teraz go pokażą najwyżej na końcu :evil:.

A ja nie dam im zarobić. Poczekam, aż wyjdzie na DVD i wypożyczę sobie za 5zł :D

- military - 13-11-2006

Hmmm, może to przez tę jakość, ale Venom wygląda wyjątkowo plastikowo... Choć - kurczę, no - podoba mi się! Ma w sobie coś z Obcego...:) Chociaż powinien być wielki i napakowany, a nie chudy i pająkowaty.

- Don Vito - 13-11-2006

Tak w kwestji porządkowej: Nie lepiej było pisać w tym temacie: http://forum.film.org.pl/viewtopic.php?t=729&start=0?

- hops - 13-11-2006

Temat został przeniesiony z Filmów Zagranicznych - moderator może oba scalić, ale ja nie widzę większego sensu, nawet w kwestii poRZądkowej. W zasadzie, ten wątek rozbija się tylko o trailer. No ale to już nie ode mnie zależy co zrobi z tym mod tegoż subforum :)

- Łukasz Waligórski - 14-11-2006

No i usunęli ten nieoficjalny z YouTube... :?

Ale za to znalazłem to:

- Karol - 14-11-2006

Trailer robi niezłe wrażenie. Mrocznie, ponuro, nawet Bryce Dallas Howard miga przez sekundę na ekranie ;). Poza tym obowiązkowo denny motyw z flagą i filozoficzne dywagacje. Oby lepiej niż w poprzednich dwóch... i oby wreszcie zamknęli te serię (tylko nie tak jak to zrobili z X3!).

- Mierzwiak - 14-11-2006

Seria na 100% nie zakończy się na SM3. Raz - producenci zapowiedzieli cykl 7 filmów. Dwa - biorąc pod uwagę sukcesy kasowe poprzednich filmów i zainteresowanie częścią 3, na brak kasy nie będą narzekać.

Karol napisał(a):(tylko nie tak jak to zrobili z X3!).
Widzę że nie jestem sam...

- Karol - 14-11-2006

Eh, tego się obawiałem. Ale że aż siedem części? Paranoja...

Mierzwiak napisał(a):Widzę że nie jestem sam...

I ja - już myślałem, że tylko ja jestem niezadowolony z zakończenia X-menów. Ale nawet krytycy film zjechali, co, sądząc po ich uwielbieniu do komiksowych adaptacji, jest rzeczą dość istotną.

- Anonymous - 14-11-2006

Jak dla mnie Venom w zupełności by wystarczył, no, ewentualnie Harry Osborn. Fakt wpakowania tu Sandmana raczej nie wróży dobrze.

Z tego co mi wiadomo ponoć odtwórcy głownych ról będą ci sami już po raz ostatni, no ale filmów oczywiście moze być więcej, zwłaszcza że jak dla mnie większy sens ma zrobienie 5 czy 7 filmów ze spiderem niż trzaskania wciąż kolejnych bondów, których już od paru ostatnich "odcinków" nie oglądam.

Co do pierwszych dwóch części to były tym czego się po nich spodziewałem po lekturze ok. 30 komiksów wydanych przez TM-SEMIC na początku lat 90-tych. Bez rewelacji, ale nie ma co narzekać (poza tragiczną powerrangersową maską green goblina).

Czy wybiorę się na spidera 3 do kina? Nie wykluczam, ale wolałbym w końcu sequel Batman Begins :?

- Mierzwiak - 14-11-2006

Gieferg napisał(a):Z tego co mi wiadomo ponoć odtwórcy głownych ról będą ci sami już po raz ostatni
Tia... Poczekaj aż im zamachają czekiem przed nosami to zaraz będą chętni do zagrania.

A tak w ogóle to przydałyby się zmiany. Zaraz polecą kamienie w moją stronę, ale chciałbym zmiany obsady i reżysera, innymi słowy czegoś zupełnie innego. Chciałbym żeby ze Spider-Manem zrobiono to, co Singer z X-Menami. Czyli niegłupia rozrywka na najwyższym poziomie, przy jednoczesnym odrzuceniu wszystkiego tego, co było kiczowate i infantylne w komiksie.

- hops - 14-11-2006

Co do usuniętego trailera - jakby ktoś chciał, to zaopatrzę. Zdążyłem zachować na dysku :)

- Mierzwiak - 14-11-2006

Ja też 8)