Forum KMF Film.org.pl
Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier (/Thread-Silent-Hill-filmy-2006-2012-i-seria-gier--593)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Silent Hill - Danus - 28-07-2012

Trailer mi nie podszedł. Nie podskakuje do pierwszych trailerów z jedynki. Nie podskakuje jak na razie do wyglądu jedynki. CGI biedne oraz, nie wiem, czy to kwestia montażu, ale ten film wygląda na pierwszy lepszy slasher z nastolatkami.
Dlatego czekam z niekłamaną niepewnością.

RE: Silent Hill - Khet - 28-07-2012

Cytat:ale ten film wygląda na pierwszy lepszy slasher z nastolatkami.
To że główną bohaterką jest "nastolatka", nie znaczy że to wygląda jak slasher z nastolatkami:) Tzn nie wiem w którym miejscu to przypomina slasher - montaż trailera jest do dupy trochę, fakt, ale większość scen ma imo naprawdę świetny klimat.

RE: Silent Hill - Albertino - 28-07-2012

Być może macie rację, ale myślę, że to CGI wypada tak a nie inaczej przez tę cholerną cyfrę...

RE: Silent Hill - Danus - 28-07-2012

(28-07-2012, 18:58)Khet napisał(a):
Cytat:ale ten film wygląda na pierwszy lepszy slasher z nastolatkami.
To że główną bohaterką jest "nastolatka", nie znaczy że to wygląda jak slasher z nastolatkami:)
A ten jej pomagier to nie jakiś nastolatek?:P
No nie wiem czy w tych scenach jest jakiś klimat. Mi to zwyczajnie nie podchodzi. Nie czuć tego ciężaru co w pierwszym Silent Hill.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 28-07-2012

Wiesz, obecnie bardzo dużo filmów kręci się cyfrowo, części z nich nawet byś o to nie podejrzewał i raczej nie ma to zbytniego wpływu. District 9, też kręcony cyfrowo, kosztował przecież tylko 30 mln a ma genialne CGI. Myślicie że Silent Hill 2 był jeszcze tańszy? Jeśli tak, to nie rozumiem decyzji o kręceniu 3D (tzn rozumiem z marketingowego punktu widzenia), skoro zwiększa to koszty (post)produkcji.

Może się mylę, ale wydaje mi się, że taka mgła jest stosunkowo prostym efektem. Jasne, wspomniane przez Kheta ujęcie wejścia Rose do miasteczka wygląda sztucznie, bo powstało na zielonym ekranie, ale już w ujęciach gdy przechadza się uliczkami miasta wygląda w 100% przekonująco. Tutaj ujęcia na ulicy też kręcono w prawdziwej lokacji, a jednak mgła wygląda okropnie. Sytuację pogarszają chyba te obłoki, gdyby była bardziej jednolita, byłoby pewnie lepiej. Niestety nie ma się co łudzić, że to poprawią, bo film od dawna jest w pełni gotowy.

Ależ się tej mgły uczepiłem ;)

RE: Silent Hill - Khet - 28-07-2012

Revelation kosztowało podobno 25-30 mln ("jedynka" - 50 mln). Nie jest to w pełni potwierdzona informacja i w sumie nie traktowałbym tego w 100% poważnie. Niemniej, już rok temu sam pisałem tutaj, że trochę się boję tego kręcenia w 3D oraz tego, jak jego koszta mogą wpłynąć na jakość całości.

W sumie masz rację Mierzwiak, że w wypadku mgły najgorzej wypadają te obłoki - podejrzewam, że to bzdura dodana specjalnie dla efektu 3D. Plus jest taki, że mgła wydaje się gęstsza i jest zdecydowanie bliżej bohaterów, niż w wypadku poprzedniego filmu (gdzie miejscami widoczność była po horyzont).

I jeszcze jedno, propos zbyt jasnych ujęć - obecni na Comic Con twierdzili, że materiał 3D puszczany na dużym ekranie był o wiele ciemniejszy i wyglądał jak powinien. A znając podejście naszych kin do problemu odpowiednich ustawień jasności, to może to i lepiej że całość jest jaśniejsza. W przeciwnym razie w większości kin nie byłoby pewnie widać nic;).

RE: Silent Hill - military - 29-07-2012

Na Cracked był ostatnio fajny artykuł o kiepskim CGI i tym, kogo należy za nie winić. Wniosek był taki, że cienka animacja czy plastikowy wygląd to nie kwestia budżetu - po prostu ktoś potrafi odwzorować ruchy/napisać shader albo nie. Rozumiem, że w przypadku SH2 wygrała opcja "albo nie".:)

RE: Silent Hill - Khet - 29-07-2012

Widzę, że za CGI odpowiadała głównie firma Mr X, która w pierwszym filmie pracowała jedynie nad karaluchami. To by wiele tłumaczyło :p

RE: Silent Hill - Albertino - 01-08-2012

military, ale to chyba jest jasne :) Przecież w końcu District 9 miał lepsze CGI niż większość filmów za 150 baniek ;)

Tylko, że wiesz. Za dobrych ludzi przeważnie trzeba dużo zabulić.

RE: Silent Hill - slepy51 - 02-09-2012

[Obrazek: silenthillrevelation3d7.jpg]

RE: Silent Hill - Khet - 02-09-2012

Tyle świetlówek - Mierzwiak zawału dostanie ;-).

Ciut inna wersja:
http://i47.tinypic.com/2py3iw4.jpg

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 02-09-2012

Bardzo podoba mi się perspektywa i fotka jako taka. Ale tytuł wygląda tragicznie (włącznie z umiejscowieniem), na minus też świetlówki (tak! :) ) i światło, którym Piramidek emanuje najwyraźniej z tyłka.

RE: Silent Hill - Khet - 02-09-2012

Też zwróciłem uwagę na to światło - trochę kolorystykę całości rozbija. Jedynie ono i sam napis (chociaż w drugiej wersji plakatu wygląda lepiej) nieco psują ogólny efekt.

Ciekawe jak będzie się reszta plakatów prezentować.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 02-09-2012

Ogólne wrażenie jest jednak takie, że wygląda to bardziej jak grafika z którejś z nowszych gier SH. Do plakatów jedynki nie ma startu i coś mi mówi, że to tylko potwierdza, jak bardzo stylistycznie film Bassetta będzie odbiegać od tego co zrobił Gans.

RE: Silent Hill - Khet - 07-09-2012

Ruszyła oficjalna strona filmu, z "trójwymiarowym" PH w tle. I coś mi się wydaje, że to będzie chyba motyw przewodni całej "kampanii promocyjnej" :p

KLIK!

I nadal niesamowicie zadziwia mnie strategia marketingowa Open Road (i Lionsgate zresztą też). Po trailerze, który zebrał zaskakująco pozytywne opinie, znowu wszystko ucichło. Zero zapowiadanych materiałów i innej wersji zwiastuna.

Ciekawi mnie jak będzie w nas, bo Forum Film też na razie milczy.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 07-09-2012

Żałosny marketing.

Pamiętasz jaką oficjalną stronę miał pierwszy film?

RE: Silent Hill - Khet - 07-09-2012

Owszem, miał (i nadal ma) świetną i klimatyczną stronę z masą poukrywanych ciekawostek.

To powyższe jest, póki co, podobne zupełnie do niczego. Open Road robi dużą krzywdę temu filmowi taką kampanią (już zostawiając z boku jakość samego Revelation, bo tego siłą rzeczy na razie ocenić nie można). Mam nadzieję, że będzie ciut lepiej, gdy Lionsgate weźmie się za promocję w Europie. Chociaż... pierwszy brytyjski "poster" też nie nastraja szczególnie pozytywnie. TO podobno wisi w kinach:

http://chemiro.tumblr.com/post/30942003894/omg-advertising-for-the-movie-has-hell-frozen

You gotta be kidding me...

RE: Silent Hill - shamar - 07-09-2012

Ta kobieta zawsze mi pasowała na bohaterkę do filmowego Silent Hill. Ma taką silenthilową urodę.
[Obrazek: ColdCase.jpg]

Pasowałaby do Marii/Mary w adaptacji Silent Hill 2.

[Obrazek: silenthill2maria.jpg]