Forum KMF Film.org.pl
Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier (/Thread-Silent-Hill-filmy-2006-2012-i-seria-gier--593)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Silent Hill - Khet - 24-10-2012

Jest kolejna recenzja, ale dalej nic z niej nie wynika.

3D złe, bo nic nie leci w stronę ekranu (autor przytacza Final Destination 5, jako idealny horror w 3D), nie ma wiele gore, a przecież horror bez ścian skąpanych we krwi, to nie horror, no i fabuła taka sobie (chociaż z tego co autor przytacza wynika, że narracja jest w sumie podobna do tej z poprzedniego filmu, a przebieg samej historii do SH3).

Na plus rola Clemens, ale to tyle.

Daję sobie spokój z czytaniem, podobnie jak wcześniej ze spotami. Tydzień jakoś wytrzymam, a widzę że nie zanosi się póki co na jakieś porządne teksty.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 24-10-2012

Ja nic nie czytam. Bo totalnym zaspojlerowaniu sobie TDKR dla odmiany pójdę do kina i dam się zaskoczyć (?).

Złe 3D bo nic nie wylatuje z ekranu = facepalm :)

Tzw. recenzent twierdzi, że wrażenie głębi jest fajne i PH okazjonalnie machnie mieczem, ale nie ma nic, czego by nie było wcześniej. A skoro podaje tu on FD5 jako przykład filmu 3D, który podobał mu się najbardziej, to nie wiem w takim razie jak to interpretować mam :p Oczekiwał że ktoś będzie dosłownie srał na ekran?

W ogóle żeby nie było że dla mnie dobre recenzje = pozytywne recenzje. Przeciwnie, liczyłem właśnie na jakieś konstruktywne pojazdy, żeby mniej więcej wiedzieć na co się ostatecznie przygotować, ale to co się do tej pory pokazało, to żenada. Zresztą niech o czymś świadczy fakt, że jeden "recenzent" twierdzi że fabuła jest cienka, a drugi że nic nie zrozumiał - powtórka z poprzedniego filmu widzę.

Czekam jeszcze na Wyborczą i 1/5 "bo to ekranizacja gry".

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 24-10-2012

Co jest dla mnie totalnie niezrozumiałe, bo pierwszy Silent Hill ma imo czytelną fabułę również dla ludzi, którzy nie znają gier. No ale jak widać jeśli tylko chociaż odrobinę trzeba sobie dopowiedzieć i zinterpretować (jak np. to, że w finale Alessa i Sharon to jedno i rozszerza ona świat mgły o drogę do domu i sam dom), trochę pomyśleć, niektórzy wysiadają. Co jest zabawne biorąc pod uwagę, jak tępi się filmy faktycznie głupie.

Powiedz mi, czy natknąłeś się gdzieś na wyjaśnienie jak to się stało, że Sharon/Heather jest w normalnym świecie? To jedyna rzecz której chętnie dowiedziałbym się już teraz, bardzo ciekawi mnie jak Bassett z tego wybrnął, z zakończeniem z oryginalnego scenariusza miałby znacznie ułatwione zadanie.

Nie natknąłem się na żadne wyjaśnienie, ale to może dlatego, że przestałem słuchać/czytać, kiedy zaczęto sypać spoilerami.

Kurcze, chciałbym żeby te pierwsze krytyczne recenzje wróżyły dobrze samemu filmowi - do tej pory pamiętam masę niedorzecznych recek pierwszego SH, a jak się one miały do rzeczywistości to wiadomo.

RE: Silent Hill - Khet - 26-10-2012

Okej, jest wysyp recenzji - fanowskich głównie, więc do ocen (rozstrzał od 2/10 do 9/10) należy podchodzić z dystansem. Ważne jednak, że wynika z nich więcej, niż z tych kilku pseudo-recenzji przedpremierowych. I oczywiście te same aspekty filmu wymieniane są raz jak wady, raz jako zalety - więc sam ustosunkuję się do tego za tydzień.

Generalnie:
- jako adaptacja Revelation jest o wiele bardziej wierny grze, niż poprzedni film
- niezła fabuła, ale podobno cienkie zakończenie
- film jest dość dynamiczny i narracją bliższy raczej drugiej połowie filmu Gansa
- ale jednocześnie o atmosferze z poprzedniego obrazu niestety nie ma mowy
- fajne 3D

Inna sprawa, że część z tych rzeczy można było wywnioskować wcześniej. To tyle na chwilę obecną, bo większość tekstów to i tak albo przesadna podnieta, albo totalny hejting, wiec nie ma mowy o jakimś obiektywizmie. Można jednak założyć, że lepiej iść do kina bez specjalnie wysokich wymagań. Już zbieram jad :P

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 26-10-2012

Oj chyba jednak nie będzie za dobrze.

Też zbieram jad i szykuję mokre chusteczki do zdezynfekowania okularów 3D :)

RE: Silent Hill - Khet - 26-10-2012

Rety, wiem że to bezcelowe pytanie, ale JAK ludzie nadal mogą narzekać, że film nie jest wierny mitologii SH3 i kompletnie zmienia historię z gry? Tzn gdzie trzeba było żyć przez ostatnie 6 lat, żeby w ogóle mieć nadzieję, że będzie inaczej? Ale to pewnie te same osoby nie załapały fabuły pierwszego filmu, więc o co pytam.

Swoją drogą czytanie kolejnych recek to zajebista zabawa, takich wojenek nie widziałem nawet tutaj w temacie o Transformers:)

Przy okazji cytat z Kotaku (ocena w sumie pozytywna), który - jak sądzę - chyba najsensowniej wyjaśnia problem tego filmu i fakt, dlaczego opinie są tak skrajnie odmienne:

Silent Hill: Revelation, like many video game to motion picture adaptations, is a tricky beast to judge. That's especially true given the shadow it stands in. Those who enjoy the games will generally enjoy this particular big screen treatment, especially those who dug Silent Hill 3. Meanwhile, those who loved the first movie will be disappointed. Yes, it stays true to the subject matter, but it doesn't have the sense of confidence, the bravado. Virtually no risks are taken.

RE: Silent Hill - shamar - 26-10-2012

(26-10-2012, 08:59)Khet napisał(a): - film jest dość dynamiczny i narracją bliższy raczej drugiej połowie filmu Gansa
- ale jednocześnie o atmosferze z poprzedniego obrazu niestety nie ma mowy

Czyli już wiem, że nie będzie mi się podobał.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 27-10-2012

http://www.themoviespoiler.com/Spoilers/silenthillrevelation.html

Skusiłem się i jestem załamany...

RE: Silent Hill - Khet - 27-10-2012

Na całość? :D Słyszałem tylko o pojedynczych motywach i więcej wolę nie wiedzieć, bo się rozmyślę i w ogóle nie obejrzę. W tej chwili nie mam już chyba absolutnie żadnych wymagań :P Zwłaszcza, że jestem świeżo po powtórce pierwszego filmu.

Nie czytałem każdego zdania, ale najważniejsze wiem. (czytaj: najgorsze)

Do kina i tak idę, na jedynce byłem więc i sequel zaliczę. Mam przeczucie, że ta seria skończy jako cykl wydawany prosto na DVD, Silent Hill 3, 4 5 itd.

PS. Budżet to 20 mln.

Czemu od razu na DVD? Takie Residenty doskonale sobie radzą w kinach, mimo że moim zdaniem powinien je oglądać tylko sam Anderson ;-) Ciekawy jestem ile Revelation zarobi ostatecznie, ale jeśli dobije chociaż do tych 100mln, to nie zdziwię się jak zaczną wypuszczać to co roku jak Piłę. W końcu Pyramid Head rośnie na nową maskotkę.

Czemu na DVD? Bo już niektóre fragmenty opisu Revelation sprawiają takie wrażenie :P

Nie chcę już teraz wyrokować, ale Bassett całkowicie zawalił sprawę w momencie wyjaśnienia jak Sharon wróciła do naszego świata, to jest tak kretyńskie (a co za tym totalnym debilizmem jest cała reszta) że zaliczyłem przed kompem solidnego facepalma. Poza tym pierwsze Silent Hill nie powinno mieć kontynuacji, historia ma piękne, smutne zakończenie i tak powinno zostać. Sequel wszystko psuje.

O tak, Piramidek to nowa maskotka. Miejmy tylko nadzieję, że w przyszłości nikt nie zarżnie adaptacji SH2.

Ja wątpię czy adaptacja SH2 powstanie w ogóle. Skoro okazuje się, że tu są problemy z napisaniem scenariusza do względnie prostego fabularnie SH3, to ja nie chcę myśleć co by było, gdyby ktoś się za dwójkę zabrał.

Zresztą swego czasu Gans i Avary twierdzili, że skrypt mieli gotowy, więc możliwe w sumie że ktoś kiedyś go znajdzie na dnie szuflady i postanowi wykorzystać.

A co do pomostu fabularnego między filmami - czytałem tylko jak to w ogólnym zarysie wygląda i od razu wydawało mi się, że to pasuje do całości jak pięść do oka, ale liczyłem że może w samym filmie ma to więcej sensu - myliłem się widać. Do tego samo zakończenie też podobno obfituje w niezłe kwiatki.

Jeśli to co czytam faktycznie jest prawdą, to ja się dziwię że na blogu Bassetta nikt mu jeszcze nie grozi odebraniem życia, względnie kastracją - a sajlentowy fanbase to jest masakra pod tym względem, o czym przekonał się jakiś czas temu Tom Hullet z Konami.

Zakończenie otwiera furtkę do kontynuacji. I to nie jednej, ale dwóch! I nawet smaczek z Silent Hill: Origins jest! Bassett dał się ponieść :)

Pal licho Origins i Dowpour (tak, o tym też czytałem :p) - gorzej, że wielu dopatruje się tam furtki do ekranizacji SH2, ale to już byłby totalny idiotyzm z wiadomych względów.

Byłby to idiotyzm, ale skoro z postaci Vincenta ostało się tylko imię, z SH2 może zostać "mąż szuka żony" :)

Czyli wszystko jasne - to za rok, a za dwa lata córka ponownie będzie szukać rodziców. I mogą tak bez końca ;)

RE: Silent Hill - military - 28-10-2012

Przeczytałem początek tego streszczenia zapodanego przez Mierzwiaka i... nie jest aż tak źle. Akurat fabuła SH3 nie należała do najlepszych na świecie (a momentami była wręcz żałosna), więc wszystko zależy od reżyserii. Że Sharon/Heather wróciła do prawdziwego świata tanim sposobem? No tak, ale fuck it. To nie tak, że zasady rządzące SH są znane i niezmienne.