Forum KMF Film.org.pl
Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier (/Thread-Silent-Hill-filmy-2006-2012-i-seria-gier--593)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 28-06-2011

Fotki z planu Revelation:

Pielęgniarki wracają i są w formie :D

RE: Silent Hill - Danus - 28-06-2011

Niektóre fotki przepiękne. Już czuć ten duszny klimat. Mam nadzieję, że tego nie spierdolą.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 28-06-2011

Na chwilę wrócę do pierwszego filmu i pochwalę się, że kurier przywiózł mi z włoskiego amazonu to CUDO (wydanie z Francji, ale kupione przez Włochy wychodzi o 50 zł taniej).

Lepszego wydania pod względem jakości obrazu czy zestawu dodatków nie ma. Na deser 4 okładki do wyboru : )

Na razie obejrzałem nowy, 90 minutowy making of, bardzo fajna rzecz. Co prawda nie dowiedziałem się nic czego bym już nie wiedział, ale porządnych zakulisowych materiałów nigdy za wiele.

Przeskakiwałem też film z komentarzem Gansa. Gęba mu się nie zamyka i zdziwię się, jeśli będzie jakiś moment ciszy.

Poza tym jest tu najlepszy dodatek z jakim się zetknąłem - możliwość obejrzenia CAŁEGO filmu (w okienku lub na pełnym ekranie) w takiej wersji, w jakiej został nakręcony - bez wykadrowania do panoramy, bez korekcji barwnej, bez efektów specjalnych - nie ma mgły, popiołu, są zielone ekrany, a nawet ludzie z ekipy. Bomba.

RE: Silent Hill - Danus - 28-06-2011

Ja coś takiego miałem w kinie na Hellboyu Złotej Armii:P

RE: Silent Hill - Khet - 29-06-2011

Genialne wydanie. Nie miałem pojęcia, że istnieje oficjalny komentarz audio i dłuższy Making of - reszta wydań jest strasznie biedna pod tym względem.
Zazdroszczę:) To jest to za 14? z hakiem, czy jakieś inne? Może sam się skuszę.

RE: Silent Hill - Karol - 29-06-2011

Wow, wydanie wygląda rewelacyjnie, mogę prosić o jakiegoś konkretnego linka, bo nie wiem czy się odnajdę we włoskim amazonie :D.

Cytat:Fotki z planu Revelation:

Hm, czyli znowu szykuje się epizod z niepokojąco ponętnymi zombie-pielęgniarkami? Ten film zaczyna wyglądać coraz lepiej ;). Choć i tak krytycy nie pozostawią na nim suchej nitki, a Ebert to już w ogóle...

RE: Silent Hill - Mefisto - 29-06-2011

(29-06-2011, 01:58)Karol napisał(a): Wow, wydanie wygląda rewelacyjnie, mogę prosić o jakiegoś konkretnego linka, bo nie wiem czy się odnajdę we włoskim amazonie :D.

http://www.amazon.it/gp/product/B002GCKN2A/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&m=A11IL2PNWYJU7H

RE: Silent Hill - Khet - 29-06-2011

Muszę chyba jednak zacząć uczyć się włoskiego, bo to dla mnie kosmos :] Kto mi zamówi? :E

RE: Silent Hill - Mefisto - 29-06-2011

Zaiste, naciskanie tych samych przycisków co na każdym innym amazonie wymaga słownika :P

RE: Silent Hill - Khet - 02-09-2011

Jak sprofanować legendę w kilku prostych krokach, czyli nowy voice "acting" nagrany na potrzeby zremasterowanego w HD Silent Hill 2:

Wprawdzie burza w sieci trwa już od połowy sierpnia, ale ostatnio zrobiło się jeszcze ciekawiej. Nowe dialogi nagrano podobno dlatego, bo Guy Cihi, grający Jamesa w oryginale, nie wyraził zgody na wykorzystanie swojego głosu w nowej wersji.
Jednak co lepsze - kilka dni temu Cihi napisał otwarty list do Konami w którym stwierdził, że po tym co zobaczył i usłyszał, zrzeka się praw do swojego głosu i postuluje o wywalenie tego gówna do śmieci i powrót do oryginalnej ścieżki dźwiękowej.

Teoretycznie wersja HD SH2 powinna mi wisieć i powiewać, ale nóż się w kieszeni otwiera gdy widzę, jak zarzyna się małe dzieło sztuki, jakim jest ta gra. Kiedy dodatkowo czytam opinie, że nowe głosy są super, bo stare były niewyraźne i sztuczne, to już w ogóle mam ochotę rozpędzić się i walnąć głową w mur.

Wspomniany list: http://www.examiner.com/video-game-news-in-national/guy-cihi-writes-open-letter-about-silent-hill-2-hd-s-voice-acting-controversy

RE: Silent Hill - military - 02-09-2011

Powiem tak: oryginalny voice acting jest hooyowy (to zresztą znak rozpoznawczy całej serii). Ale nowy jest jeszcze jakimś cudem gorszy. Najgorzej, że sprofanowali Eddiego - jedyną dobrze zagraną postać w historii SH.

RE: Silent Hill - Khet - 02-09-2011

O grze aktorskiej w SH2 mogę powiedzieć wszystko, ale nie to, że jest ch*jowa :P I nie jest to kwestia przyzwyczajenia - nawet jeśli całość wypada czasem sztucznie, to i tak bije na głowę część nowszych produkcji pod tym względem.
Mimo że lubię McGlynn, to nowy głos Marii jest kompletną porażką. Ciągle brzmi tak samo, podczas gdy w oryginale delikatne zmiany tonacji jej głosu były kluczowe (zwłaszcza w chwilach, gdy James sam nie wiedział, czy rozmawia z Marią, czy z Mary).

Zresztą zawsze to powtarzam - dialogi nagrywany od razu z mocapami zawsze pod wieloma względami będą brzmiały lepiej, niż teksty odczytywane sucho z kartki.

Aż muszę gdzieś sprawdzić, czy Lucas przypadkiem nie zakręcił się w Konami.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 31-10-2011

Widzę że jeszcze nie miałem okazji skomentować nowego voice actingu w SH2. Jednym słowem? Sraka.

---

Trochę niepokoi mnie sposób w jaki Lionsgate (?) traktuje Silent Hill 2, film już dawno nakręcony, montaż zakończony, a daty premiery brak.

Ale coś się rusza. Reżyser widział już kilka wersji trailera, więc jego oficjalna premiera to już pewnie kwestia najbliższych tygodni.

RE: Silent Hill - Khet - 01-11-2011

Ruszyło się jeszcze więcej - Bassett potwierdził, że Yamaoka i Danna razem będą pracować nad muzyką do SH:R

Uff.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 01-11-2011

Właśnie miałem o tym pisać. Świetna wiadomość :)

RE: Silent Hill - Khet - 22-11-2011

http://www.ps3site.pl/silent-hill-2-hd-z-opcja-wyboru-glosow-bohaterow/91769#more-91769

A to jest lepsza wiadomość, o ile potwierdzi się w 100%

RE: Silent Hill - Khet - 13-12-2011

http://www.shocktillyoudrop.com/news/164319-producer-don-carmody-on-silent-hill-revelation

Przepraszam, ale co to znaczy "late fall"? :P Premiera ponad rok po skończeniu zdjęć? Chore, oby ta wiosna okazała się ostatnim możliwym terminem.

Damn, zapomniałem że Residenty mają priorytet.

RE: Silent Hill - koronex1989 - 01-02-2012

Dalej cisza w temacie odnośnie premiery Silent Hill 2. Przyznam, że zaczyna to się robić coraz bardziej denerwujące zważywszy że film ukończony. Na premierę choćby w kwietniu nie ma co raczej liczyć no ale do cholery mam nadzieję że w tym roku dane mi będzie to zobaczyć.

RE: Silent Hill - Anielski_Pyl - 01-02-2012

Najpierw miałem ten projekt głęboko w d., ale kiedy dowiedziałem się o licznych epizodach postaci z "jedynki" oraz, że Yamaoka kleci muzę, postanowiłem dać sequelowi szansę. Ale ten bałagan z premierą jasno dowodzi, że coś tam nie gra. Czyżby po obadaniu efektu finalnego producenci doszli do wniosku, że nadaje się to prosto na DVD?

RE: Silent Hill - Khet - 01-02-2012

Silent Widmo

Cytat:Czyżby po obadaniu efektu finalnego producenci doszli do wniosku, że nadaje się to prosto na DVD?
Don Carmody siedział na planie od samego początku zdjęć, więc to raczej nie to. Tłumaczą się w ten sposób, że chcą znaleźć jak najlepszy możliwy termin... co w sumie nie jest żadnym tłumaczeniem :P

Zwłaszcza, że w marcu będzie miało premierę kilka różnych Silentów (Downpour, Book of Memories, SH 2 i 3 HD) i wypuszczenie filmu na wiosnę miałoby więcej sensu. Zresztą premiera to jedno. Mnie bardziej wpienia całkowity brak jakichkolwiek oficjalnych materiałów. Poza paroma wyciekami z planu i dwiema fotami sprzed roku, nie ma absolutnie nic.