Forum KMF Film.org.pl
Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier (/Thread-Silent-Hill-filmy-2006-2012-i-seria-gier--593)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Silent Hill - koronex1989 - 29-06-2012

O ile producenci nie zastanawiają się nad ponownym przesunięciem premiery, to absolutnie nie wierzę w pokazanie jakiegoś krótkiego fragmentu filmu. Tutaj po prostu MUSZĄ być konkrety czyli trailer, zdjęcia, plakaty i obszerne wywiady. Inaczej ta produkcja polegnie finansowo(już nawet jedynka jakiś dużych pieniędzy nie zarobiła)

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 29-06-2012

Comic Con to świetny moment na zaczęcie kampanii promocyjnej, a że tak mało czasu do premiery? Pamiętajmy, że Silent Hill to nie jest marka o nie wiadomo jakim potencjale komercyjnym, więc w sumie nie dziwi mnie, że nie reklamują tego jak Resident Evil czy wspomnianego kupsztala autorki Zmierzchu (serii która w samych tylko Stanach zarobiła ponad miliard, więc SH nie ma do tego żadnego startu).

Natomiast oficjalne fotki drogi Khecie są dokładnie TRZY :)

RE: Silent Hill - Khet - 29-06-2012

Cytat:Natomiast oficjalne fotki drogi Khecie są dokładnie TRZY :)
Z czego jedna pochodzi w ogóle z planu (ta z Clemens) ;-) Chodziło mi o nowe materiały, a nie te wypuszczone ponad rok temu. I własnie dlatego, że marka SH nie ma startu (niestety) do takiego Residenta, to powinni nieco wcześniej podkręcić atmosferę. Chyba że chcą iść po linii najmniejszego oporu i liczą na to, że film sprzeda się sam tylko dlatego, że premierę ma w okolicach Halloween.

Jakkolwiek by na to nie patrzeć, to nie widzę najmniejszego sensu w takim przetrzymywaniu wszystkiego. No nic, oby na Comic Con rzeczywiście zadebiutował trailer.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 29-06-2012

Ale nie zapominaj, że to jak wygląda promocja danego tytułu zależy od ilości przeznaczonej na nią kasiory :) Dla mnie wniosek jest jeden: na marketing SH:R nie mają zbyt wiele, dlatego wygląda to tak, a nie inaczej.

RE: Silent Hill - Khet - 29-06-2012

Silent Widmo

To ja od nich nie wymagam przecież, żeby wypuszczali w świat ciężarówkę, jak obecnie jest w wypadku Residenta. Dziwi mnie po prostu totalny brak nawet głupich fotosów. W ciągu całego roku spokojnie mogli parę małych materiałów opublikować, wiele by ich to chyba nie kosztowało.

Żeby nie było, że sobie raptem o tym przypomniałem teraz i się czepiam - premiera tak czy siak za cztery miesiące, więc już mi ich kampania wisi tak po prawdzie. Co będą mieli opublikować, opublikują w ciągu najbliższych tygodni. Po prostu dziwny niesmak pozostaje.

RE: Silent Hill - Khet - 11-07-2012

Bassett potwierdził, że na Comic-Con pokazane zostaną dwa clipy z filmu. Trailer natomiast ma mieć premierę w sieci, w ciągu następnych tygodni.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 14-07-2012

Będzie też promocyjny, Comic Con-only plakacik. Oby coś dobrego, bo naprawdę jestem głodny materiałów z tego filmu.

Poza tym, co jak widzę umknęło Twej uwadze, mamy polską datę premiery: 9 listopada, zatem obsuwa wynosi tylko dwa tygodnie. Nie jest źle, gorzej, że dystrybuuje Forum Film, co źle wróży wydaniu BD.

RE: Silent Hill - Khet - 14-07-2012

Sprawdzałem profilaktycznie strony Monolithu i FF jeszcze parę dni temu i nie było - dzięki za cynk:)

Cóż, grunt że będzie można to obejrzeć w kinach dość szybko, a BD się sprowadzi tak czy siak.

edit

Na stronie FF nadal brak informacji, info ze stopklatki pewne jest?

I jeszcze bonus - nowa fotka filmowej Heather z oficjalnego Twittera, mała niestety:

[Obrazek: 0216c88w38rsbkc3o2sm.png]

RE: Silent Hill - Martinipl - 14-07-2012

Obejrzałem po raz drugi Silent Hill (pierwszy seans z 5 lat temu) i wrażenia mam mieszane.

Te lepsze są takie, że masakruje w ekranizacji klimat, przeniesienie lokacji i ich wykonanie. Każde ujęcie (są nawet takie konsolowe) przyprawia o ciarki, a scenografia po prostu zapiera dech. Dodatkowym plusem tego jest także fakt, że reżyser nie masturbuje się jednym dobrym pomieszczeniem/widokiem i nie umieszcza tam akcji, a ciągnie ją praktycznie przez każde miejsce: począwszy od zakrętu miasteczka, przez główną ulicę, zaplecze, piwnice, szkołę, hotel, kościół. Aż dziw bierze, że nie został nominowany do jakiegoś oscara za te cuda - bo to jedne z najlepszych scenografii opuszczonego miejsce jakie widziałem w filmie.

Kolejnym atutem jest heroina - babka gra doskonale, a że początek filmu został poukładany przez kogoś z oliwą w głowie, to jej gonitwa za Sharon (normalnie taki patent to zasługuje nominację do durnoty roku) jest w pełni uzasadniona i tym samym wszystko, co robi ma logiczne podstawy, poparte dobrym aktorstwem i emocjami wyrysowanymi na jej całkiem ładnej twarzy.

Jest też świetny dźwięk, bardzo dobre zdjęcia (te ze zniszczonym wózkiem to chyba kopia zdjęcia z Czarnobyla - coś podobnego widziałem dawno temu), i niezłe efekty specjalne (niektóre złe - ale nawet teraz nie zrobiliby tego lepiej, więc się nie czepiam).

Natomiast warstwa "straszenia" i horroru w horrorze jest słabsza od reszty i odstaje: do chwili bieganiny za Sarą, kiedy bohaterka jest osamotniona, gdy grają syreny i świruje radio jest naprawdę ostro, ale gdy spotyka policjantkę, klimat zaczyna nieco siadać za sprawą motywacji babki w mundurze (nagle che szukać dziewczynki a nie zawiadamiać władze lub próbować spieprzyć z miasta potworów, a do tego jej reakcja na cuda wianki jest na zasadzie "o, ale akcja!") Tak w moim odczuciu policjantka, choć sympatyczna dziunia, psuje nieco klimat. Drugą rzeczą jest Christopher - jedyna zajebista scena to jest bycie w tym samym czasie w szatni w szkole, ale w innym wymiarze - ta scena naprawdę rządzi, a reszta z jego udziałem to przerywniki, które skutecznie przerywają i powoli klimat osamotnienia się psuje.
I na koniec w tym horrorze jest mało scen akcji (choć wydaje się, że cały czas coś się dzieje) to tak naprawdę po mocnym wstępie w piwnicy, potem akcji w szkole i zjeździe do podziemi nie ma tu wiele interakcji bohaterki z "złymi mocami" - za to jest wiele gadania w kościele i retrospekcji (nawet ładnie zmontowanej) z życia Alessy. Najgorzej wg mnie wypadła przewodnicząca kółka gospodyń wiejskich - całkowicie nie pasuje do obrazu, do wydarzeń, do roli - przypomina do złudzenia postać z Osady.

Tak czy siak, choć grozy nie poczułem zbytniej, film jest świetnie wykonany i przez to ogląda się wspaniale. Oj, bardzo chciałbym zwiedzić takie miasteczko jedynie mając latarkę w ręku i zepsute radio :)

7/10

Sharon*

A postawa Cybil jest wytłumaczona przecież dość jasno i sensownie. Zgadzam się jednak z tym, że nieco mało tu horroru w horrorze, aczkolwiek tutaj "robi" przede wszystkim sam klimat, a nie potwory wyskakujące z szafy ;).

(14-07-2012, 09:26)Khet napisał(a): Na stronie FF nadal brak informacji, info ze stopklatki pewne jest?
Na bank: http://www.kinoinfo.pl/zapowiedzi.jsp?d=4

Cytat:I jeszcze bonus - nowa fotka filmowej Heather z oficjalnego Twittera, mała niestety:
Jakby żywcem z gry wyjęta :)

A to w takim razie super:) Łatwiej będzie znieść te kilka miesięcy, mając pewność że nie będziemy w tyle.

Martinipl, problemy o których piszesz wynikają min. ze zmian jakich dokonano w scenariuszu, polecam lekturę mojego posta na ten temat:

http://forum.film.org.pl/Thread-Silent-Hill?pid=206769#pid206769

Na Comic-Con pokazano fragment z nowym potworem:
W drugim klipie były pielęgniarki. Bassett potwierdził rating R (mogło być inaczej?).
Jest klip:

http://uk.ign.com/articles/2012/07/14/comic-con-silent-hill-revelation-3d-exclusive-footage

[Obrazek: SIlent-Hill-Revelation-00985.jpg]

Mam bardzo mieszane uczucia po obejrzeniu tego klipu z pielęgniarkami. Scenografia i lasencje ok, ale zdjęcia, aktorstwo i reżyseria tej sceny za bardzo zalatują produkcją przeznaczoną prosto na DVD. Nie żebym oczekiwał, że będzie to lepsze niż film Gansa, ale spodziewałem się czegoś lepszego. No ale to tylko wyrwany z kontekstu i klimatu klip, takie rzeczy zazwyczaj wypadają znacznie gorzej niż w samym filmie.

Mnie bardziej uderzyła dziwna surowość obrazu w tym ujęciu, ciężko mi to określić dokładnie. Nie jest jednak źle, w sumie jedynie Harington nadal działa mi na nerwy.

Jestem ciekawy drugiego clipu i trailera przede wszystkim - wtedy będzie można coś więcej osądzić.

To akurat efekt filmowania cyfrą, a taki dopieszczony, czyściutki obraz niestety w ogóle nie pasuje do Silent Hill. Nie można było dodać ziarna w postprodukcji i nadać temu wyglądu filmu, a przede wszystkim klimatu? Nie twierdzę, że go nie będzie, ale taka sterylność działa mi na nerwy i źle się kojarzy, bo tak właśnie wygląda teraz przeciętny szajs wydawany prosto na Blu-ray.

Możliwe że o to chodzi, ale w sumie podobna przypadłość wpieniała mnie w wypadku w większości trailerów ostatnich produkcji kręconych w ten sposób (szczególnie teaser Hobbita). Jednak ostatecznie, w praniu, nie było tak źle. Mam nadzieje, że podobnie będzie i tu. Dlatego na razie powstrzymam się z krytyką, koniec końców i tak wszystko zależy od całościowego klimatu i scenariusza, a mam nadzieję że nie zawiodą. Niech Open Road sprężą się z trailerem lepiej.

Obejrzany dwa razy, na powiększeniu na cały ekran klip robi już lepsze wrażenie. Co ciekawe na IGN trzeba wpisać datę urodzenia by go obejrzeć, a na Comic Con pokazany był jako PG-13 :)

Bassett narzekał, że takie wymogi obowiązywały na sali gdzie film był prezentowany, więc nie mogli puścić materiału z innym ratingiem:)

Też miałem właśnie pisać, że po ochłonięciu i powtórnym obejrzeniu, jest o wiele lepiej. Możliwe, że spodziewałem się jakiegoś uderzenia, a zawiodłem się, bo clip jest po prostu "okej" (ale dźwiękowo - super).

Niestety, po Haringtonie nie spodziewam się aktorskich wyżyn, ale mam za to nadzieję, że Clemens udało się udźwignąć rolę. Właściwie po tym jednym clipie nie da się jeszcze powiedzieć nic, na dobrą sprawę.
Zwłaszcza że opis akcji z drugiego clipu wydaje się o wiele ciekawszy.